2014 Haziran Anneleri

Bebeğinizin cinsiyeti ne olacak ?

• Ankete Katılan
    497
Kızlar merhaba.

C.tesi 50 mg lık şeker yüklemesi yaptırdım 149 çıktı. Bu sefer 100 lük yaptırıcam. Moralim bozuk. Buna benzer sonucu çıkan oldu mu acaba. Doktor diyet mi veriyor bu gibi sonuçlarda.

canım meraba hiç moralani bozma bende de yükske çıkınca çok kafaya takmıştım. bi süre dikkat edeceğiz ben kepek ekmeği peynır yedım tatlıyı cıkarmıstım tamamen bazen kaçamaklar yapıyordum ama doktor insilüne gerek görmedi. şuanda tatlı da yıyorum. fazla abartmadan

herkeslere merhaba güzel anneler

bı hafta daha geride kaldı, bu hafta doktor kontrolum var, gitmeden sınava gırecekmişim gibi stres yapıyorum bazen ekrandaki goruntusunu gorunce gecıverıyo

gectıgımız gunlerde kabızlık problemını konusmustuk topıkte, duphalac dıye bı surup vermıstı bana da doktorum, ben surubu kulladnım faydasını gordum yalnız şimdi de surupsuz tuvalete cıkamaz bı halim var:26: napıcam bılmıyorum, sabahları sıcak sular içmek, kuru meyveler fılan onu dene bunu dene olmuyo yanı tuvalete gıdememek buyuk problem, cok rahatsız oluyorum bıde calısıyorum valla ınsan işine dıkkatını veremıyo, bu durumu çeken ne demek ıstedıgımı anlıyodur :26: şu tuvalet konusundakı sıkıntımı düzene koyabılcek bı tavsıye verenın duacısı olucam valla

bı de bu sbh 5 gıbı tuvalete kalktım, belim ağrıyodu, dün bıraz fazla ayakta kaldım yemek işleriyle ugrasırken ondan mı anlayamadım, hala belimde bı agırlık ve agrı var, sıcak tutmaya calısıyorum..bu haftaya problemli başladım

çok geçmiş olsun. demir ilacı gynoferro sanol bağırsak hareketlerimi tetikledi benim. bazılarına kabızlık yapıyormuş, acaba onun yan etkisi olabilirmi?
benim belim aylar önce tutuldu. fizik tedavi uzmanı hiç bir ilaç ve krem veremeyeceğini söyledi. çok sıcak olmayacak şekilde havlu koymak iyi geliyor bana. bi de yürüyüş yapıyorum o da çok iyi geldi. ayakta çok kalınca çok oturunca ev işlerinden sonra bel ağrısı artıyor. ama dediğim gibi yürüyüşün çok faydasını gördüm, beli terletmemek gerek

nefesim daha hoş geldi kulağıma, sen bilirsin canım, çocuk senin, zevk senin istediğin ismi koyabilirsin, eşinin beğendiği iki isimde çok hoş,

[sıze=3]nefes mi? Aaaayyyy canımmmmm yanlış anlama ama çok kötü bi isim olarak hoş değil...
Mira 10 numara bence Kızım olsa düşünürdüm...
[/sıze]

anlaşıldı mira ismi daha çok sevildi yade mira yı değerlendirmeye alayım

canım diyete ve şeker ölçümüne devam ediyomusun peki sen

daha demir hapına başlatmadı beni doktorum, demir hapı kullanmadan bu haldeyım :26: her yerde okuyorum demir hapı fılan kabızlık yapıyo dıye, ben daha ıcmeden boyleysem ıcınce nolcak dıye korkuyorum valla keşke verince bende de seninki gibi tam tersine bi tetikleme yapsa bu kabızlığın bıle belime ağrı yapabılecegını dusunuyorum :26:

inşallah demire başlayınca geçer o zaman. bir de bal şerbeti iyi geliyor demişlerdi yine buralarda. Allah şifa versin

Merhaba, ben de 50 gr'lık yükleme sonucun yüksek çıktığı için diyete başladım. Ailemde de diyabet olduğu için tekrar yükleme yapmadan diyete yönlendirdi doktorum. Çarşamba aldım sonucu, şekeri ve beyaz ekmeği kestim, meyveyi sınırladım...Bir hafta-on gün sonunda kontrole gideceğim, doktorun yazdığı ölçüm cihazı henüz gelmedi ama benim evde cihazım vardı, onunla düzenli olmasa da arada ölçüm yapıyorum. Yürüyüşün de oldukça faydalı olduğunu duydum ama hava soğuk, iş çıkışı geç oluyor, bir zaman dilimi ayarlayamadım henüz.
Stres yapmamanızı, yediklerinizi saati ile not etmenizi öneririm. Umarım insüline gerek kalmadan düzene sokabiliriz :)

ya 11 kg almışım cokmuuu
siz kac kg aldınız?
bebişiniz kaç kilo??

ben 7 kiloya yakın almışım ama 26. haftam bitti. 3 hafta sonra da 1 kilo kadar alsam 8 kilo falan olabilir belki daha fazla alırım. bebeği 1 kilo ölçtü doktor ne derece doğru bilmiyorum. toplamda 14 kilo normalmiş. ben maalesef herşeyi yiyemiyorum en çok tatlı pilav makarna kilo yapıyor. kendimi tutmaya çalışıyorum içim aldığında sebze yemeye çalışıyorum ona rağmen böyle

yanlış yazmıısm:) 23+4 de ben 7 kg almıştım..
1 ay sonra 27+4 te tartıldığımda 4 kg almıştım yani 11 kg:))
doktor yavaşla dedı..1 ayda 4 kg almış olamazsın dedı:)bende anlamadım walla
bebek ıcınde 1.270 gr ıdı.1.050 olması lazımmmıs..
27+4 de dıkkat et dedı.
ben anlamadım ama hıc kg almış gıbıde degılım

aynısı bana olmuştu ilk girdiğimde çok güzel seyler var bide onların kursiyerleri var onlarla karşılaşsaydın çıldırasın gelirdi ne güzel seyler yapıyorlar bir gör

bide kumaş alıcam ben ordan patiska bebek için çok güzel kumaşları var

inşallah demire başlayınca geçer o zaman. bir de bal şerbeti iyi geliyor demişlerdi yine buralarda. Allah şifa versin

Onu da denıyeyım canım saolasın, o kadar sınırlerım bozuldu ki şimdi oturup ağladım

tuvaletı olup yapamamak nası fena bıseymıs anlatamam, zorlarken bebegıme bısı olcak dıye artık korkuyorum

yarım metreden 4 farklı renk keçe, yarım metre ponpon, keçe harf, tac şekli, 1 mt'ye yakın kumaş, kurdela şekli, keçeden yapılmış hazır bi şekil, keseyi bağlamak için yarım metre şekilli ip falan aldım hepsi 11 tl tuttu.. Fiyat olarakta uygun geldi bana baya çeşitli bol seçenek var evet..

Canım ben de normalde de kabızlık problemi var. Doktorun tavsiyesi her sabah aynı saatte ılık su içip 10-15 dakika sonra tuvalate girmek ve gerekirse yarım saatte olsa beklemek. Ben ılık su içemiyorum erken saatte ama aynı saatte tuvalete giriyorum ve sorun biraz alışdı gibi

ya 11 kg almışım cokmuuu
siz kac kg aldınız?
bebişiniz kaç kilo??

son kontrolüm 3 hafta önceydi ve toplamda 9 kilo almıştım..şimdi en az 10-11'i bulmuştur.. ama zaten normalde de balık etliydim doktorum "iyi gidiyorsun" diyor..

bilmezmiyim bi dönem neler çekmiştim ben. ayrıca yine ara ara oluyor maalesef şurupla geçiyorsa kullanmaktan çekinmeyin ki bebek de strese girmesin

canım diyete ve şeker ölçümüne devam ediyomusun peki sen

bu sefer açken ölçmüyorumtokken ölçüyorum geçen bi sürü çikolata yemiştim dayanamadım. sonra şeker fırladı 160 a sonra hemen eşimle dışarı çıktık 1 saat yürüdük. yemek bıle yemedım. sonra düştü 75 e. yürümek çok faydalı

Onu da denıyeyım canım saolasın, o kadar sınırlerım bozuldu ki şimdi oturup ağladım

tuvaletı olup yapamamak nası fena bıseymıs anlatamam, zorlarken bebegıme bısı olcak dıye artık korkuyorum

canım bende de hamileliğimin ilk gününden beri kabızlık var sabah kahvaltı da dahi yeşillik yememe rağmen düzelmiş değil.. ve maalesef ben 2 kere ameliyat olmak zorunda kaldım.. (hemoroid) birisi 94 yılında diğeri ise kızıma doğumdan sonra 2001 senesinde bu sefer de bu şekilde olmaktan korkuyorum çünkü benimkisi sadece ameliyat olunca geçen cinsten inşallah sizlerin başına gelmez... bebişini Allah korusun canım.. yürüyüş, yeşillik ve birazda acı yiyince azcık geçiyor.. en azından her gün düzenli tuvalete gidiyorum.. günlerce olmamak daha feci acı verir çünkü

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…