2014 Haziran Anneleri

Bebeğinizin cinsiyeti ne olacak ?

• Ankete Katılan
    497

yarım metreden 4 farklı renk keçe, yarım metre ponpon, keçe harf, tac şekli, 1 mt'ye yakın kumaş, kurdela şekli, keçeden yapılmış hazır bi şekil, keseyi bağlamak için yarım metre şekilli ip falan aldım hepsi 11 tl tuttu.. Fiyat olarakta uygun geldi bana baya çeşitli bol seçenek var evet..

çok uygun almıssın ben o gün sordum gittiğimde metresi 5 tl dedıler kecelere sen 2 metre almıssın sadece keceler 10 tl tutuyo zaten

Canım ben de normalde de kabızlık problemi var. Doktorun tavsiyesi her sabah aynı saatte ılık su içip 10-15 dakika sonra tuvalate girmek ve gerekirse yarım saatte olsa beklemek. Ben ılık su içemiyorum erken saatte ama aynı saatte tuvalete giriyorum ve sorun biraz alışdı gibi

ben de annemin tavsıyesı ile her sabah koca bardak sıcağa yakın su ıcmeye baslasmıstım, 4-5 gun duzenlı gıderken sonra o da fayda etmemeye basladı:26: benim işim gereği her gun aynı saatte tuvalete gırme gıbı bi sansım olmuyo, ofis dısında olmak zorunda oluyorum cogu zaman:26: önceden de arada boyle problemlerım oluyodu ama hamıleyken daha fena oluyomus insan bunu anladım..

bilmezmiyim bi dönem neler çekmiştim ben. ayrıca yine ara ara oluyor maalesef :KK50: şurupla geçiyorsa kullanmaktan çekinmeyin ki bebek de strese girmesin :KK50:

şuruba bağlı kalmak ıstemıyorum, kullanınca kendımı kotu hıssedıyodum ama boylesı daha kotu sanırım :26: bebeğim etkilenecek diye cok korkuyorum, bugun ıyıce sınırlerım bozuldu oturdum bı guzel agladım, hala gozumun kenarında gozyaslarım..

canım bende de hamileliğimin ilk gününden beri kabızlık var sabah kahvaltı da dahi yeşillik yememe rağmen düzelmiş değil.. ve maalesef ben 2 kere ameliyat olmak zorunda kaldım.. (hemoroid) birisi 94 yılında diğeri ise kızıma doğumdan sonra 2001 senesinde bu sefer de bu şekilde olmaktan korkuyorum çünkü benimkisi sadece ameliyat olunca geçen cinsten inşallah sizlerin başına gelmez... bebişini Allah korusun canım.. yürüyüş, yeşillik ve birazda acı yiyince azcık geçiyor.. en azından her gün düzenli tuvalete gidiyorum.. günlerce olmamak daha feci acı verir çünkü :KK14::KK14:

ben de yesıllık yıyorum, corbasız sofraya oturmam, hareketsiz bi işimde yok ama anlamıyorum neden bu derece oldu.. daha once amelıyat olmadım ama hemoroıdden tedavi ben de gormustum :26: her gun duzenlı tuvalete cıkmak su an hayal gıbı benım ıcın..hayat ne garıp:KK31:

kac haftalıkken 9 kg idi:)

23 haftanın içindeyken canım :KK34:

çok uygun almıssın ben o gün sordum gittiğimde metresi 5 tl dedıler kecelere sen 2 metre almıssın sadece keceler 10 tl tutuyo zaten

aaaa ciddi mi? :26:
Yanlış mı hesapladılar kız acaba.. Baya yoğundu bide o gün.. Ama kağıda yazıyolar zaten tek tek herşeyi kasada hesaplanıyo.. Yanlış değildir heralde..

ben de annemin tavsıyesı ile her sabah koca bardak sıcağa yakın su ıcmeye baslasmıstım, 4-5 gun duzenlı gıderken sonra o da fayda etmemeye basladı:26: benim işim gereği her gun aynı saatte tuvalete gırme gıbı bi sansım olmuyo, ofis dısında olmak zorunda oluyorum cogu zaman:26: önceden de arada boyle problemlerım oluyodu ama hamıleyken daha fena oluyomus insan bunu anladım..

şuruba bağlı kalmak ıstemıyorum, kullanınca kendımı kotu hıssedıyodum ama boylesı daha kotu sanırım :26: bebeğim etkilenecek diye cok korkuyorum, bugun ıyıce sınırlerım bozuldu oturdum bı guzel agladım, hala gozumun kenarında gozyaslarım..

ben de yesıllık yıyorum, corbasız sofraya oturmam, hareketsiz bi işimde yok ama anlamıyorum neden bu derece oldu.. daha once amelıyat olmadım ama hemoroıdden tedavi ben de gormustum :26: her gun duzenlı tuvalete cıkmak su an hayal gıbı benım ıcın..hayat ne garıp:KK31:

ben bu şekilde düzenliyorum canım başka türlü de geçeceği yok.. sırf bu yüzden sezeryan bile olabilirim dr ile bu konuyu konuşacağım çünkü tekrar ameliyat olmak istemiyorum :KK14::KK14:

tamam ekliyorum cnm :KK34: ama eksikleride yazarsan eklerim listeye.. Yaşın? İlk çocuk mu? Şehir? :KK34:

evet canım aynen öyle 25+0 olarak 26.haftaya girmiş bulunuyoruz.. Doktor bana sezeryan için 17 haziran dedi senin kaç? Sordun mu?

İlk bebeğim olucak cnm, şuan 28 yaşındayım doğum yaptığımda 29 olucam Ankara da oturuyorum. :emir_bebek:

ya 11 kg almışım cokmuuu
siz kac kg aldınız?
bebişiniz kaç kilo??
:KK19:

Ben de 28+2yim 7kilo aldm canm ilginç ama geçtiğimiz ay hiç kilo almamşm ve oğlum 1400gr idi geçtiğimiz cars ..49ile hamile kaldım şimdi 56 kiloym

iPhone 'den Kadınlar Kulübü aracılığı ile gönderildi

Canım telden girdiğim için haftanı göremiyorum. Merak ettim yazarsan kıyaslayabilirim Üstelik ben böyle durumda çok sevinirdim. Senin kafana da takılmasın. Ben yarın gidicem kontrole iki hafta oldu gitmeyeli. En son 671 gr dı.

Cok geçmiş olsun korkutmasın bizi bu bebisler, sağlıklı olsunlar. Bol bol dinlen daha iyi olursun en kısa zamanda inşallah canım.

Kız pufpuf bizim senle doğum tarihlerimiz aynı. Dün girmedik mi 26 ya. Yanlış mı biliyorum yoksa ben. 25+0 olunca girmiş oluyoruz ya

Geçen hafta perşembe günü gittim kontrole, bebeğim 27 hafta 5 günlüktü kilosu 1000 gr bende 45 le hamile kaldım 54 olmuşum 9 kilo aldım. çatlamam felanda yok Allaha şükür... :emir_bebek: :KK3:

herkeslere merhaba güzel anneler :KK16:

Bı hafta daha geride kaldı, bu hafta doktor kontrolum var, gitmeden sınava gırecekmişim gibi stres yapıyorum bazen :KK1: Ekrandaki goruntusunu gorunce gecıverıyo :emir_bebek:

Gectıgımız gunlerde kabızlık problemını konusmustuk topıkte, duphalac dıye bı surup vermıstı bana da doktorum, ben surubu kulladnım faydasını gordum yalnız şimdi de surupsuz tuvalete cıkamaz bı halim var:26: Napıcam bılmıyorum, sabahları sıcak sular içmek, kuru meyveler fılan onu dene bunu dene olmuyo yanı :KK14: Tuvalete gıdememek buyuk problem, cok rahatsız oluyorum bıde calısıyorum valla ınsan işine dıkkatını veremıyo, bu durumu çeken ne demek ıstedıgımı anlıyodur :26: şu tuvalet konusundakı sıkıntımı düzene koyabılcek bı tavsıye verenın duacısı olucam valla:KK31:

Bı de bu sbh 5 gıbı tuvalete kalktım, belim ağrıyodu, dün bıraz fazla ayakta kaldım yemek işleriyle ugrasırken ondan mı anlayamadım, hala belimde bı agırlık ve agrı var, sıcak tutmaya calısıyorum..bu haftaya problemli başladım :KK43:

o şurubu bende kulandım ama yalnızca 3 gün. Sonra düzeldi şuan günlük çıkıyorum ama heran bozulabilir gibi geliyor bana bozulunca devam başka çare yok. Ben birde birkaç sabah kahvaltıda tahıllı meyveli gevrak yiyorum sütün içine koyarak oda çok ii çalıştııyor bağırsakları dene istersen

o şurubu bende kulandım ama yalnızca 3 gün. Sonra düzeldi şuan günlük çıkıyorum ama heran bozulabilir gibi geliyor bana bozulunca devam başka çare yok. Ben birde birkaç sabah kahvaltıda tahıllı meyveli gevrak yiyorum sütün içine koyarak oda çok ii çalıştııyor bağırsakları dene istersen

yulaf fılan alıcam sanırım ben de akşam markete uğrayıp bugunum aglamakla geçti, sinirlerim bozuldu gercekten :KK14:

merhaba canim kayisili form cayi iciyorum tuvalete cikamadigimda hemeroid problemimde var dr tavsiye etti kabiz olmamam icin belki ise yarar bi dene

merhaba canim kayisili form cayi iciyorum tuvalete cikamadigimda hemeroid problemimde var dr tavsiye etti kabiz olmamam icin belki ise yarar bi dene

canım hamılelık oncesı bu tur problemım oldugundan ben de kayısılı form cayını kullanıyodum işe de yarıyodu ama hamilelikte bıtkı caylarını ozellıkle de form caylarını doktorlar önermiyolar dıye bılıyorum :26: bi de sinameki var onların içinde onunda hamılelıkte pek ıyı olmadıgını okumustum :26: ama doktor verdıyse sana bı bıldıgı vardır herhalde :26:

plebisit,simage ve nhrkbl arkadaşlarımın gazına gelerek şu sıralar deli gibi sardım bebek şekerlerine,süslemelerine falan..devamlı bakıyorum hem birebir hem internetten.. bide kendim yapıyorum falan :KK1: delirdim iyice.. sanırım 1-2 hafta içinde bazılarını netleştirmiş almış hazırlamış olurum :KK1:

canım hamılelık oncesı bu tur problemım oldugundan ben de kayısılı form cayını kullanıyodum işe de yarıyodu ama hamilelikte bıtkı caylarını ozellıkle de form caylarını doktorlar önermiyolar dıye bılıyorum :26: bi de sinameki var onların içinde onunda hamılelıkte pek ıyı olmadıgını okumustum :26: ama doktor verdıyse sana bı bıldıgı vardır herhalde :26:

istersen dr una bi danis canim hamileligimin basinda da ictim simdi enfeksiyon sorunum var sabah aksam papatya cayi ic dedi mesela benim doktor da bi degisik :))

Kızlar doktordan geldik şimdi,
Kaşıntılar için cildiyeye gidin dedi, ama bebişe bir bakalım bu kaşıntılar onu etkilemişmi diye, bizim ufaklık büyümüş maşallah topak gibi olmuş, uzun boylu olacak dedi, fl değeri 55,3 dedi bunu nasıl hesaplıyorduk? Yine bir hafta öne geçmiş maşallah kızıma:nazar::nazar::nazar::emir_bebek::emir_bebek::emir_bebek: şaka maka 8. Aya girmişiz:KK52::KK52::KK52: allahım inşallah yarın birşey çıkmazda rahat rahat 32. Haftayı görürüz inşaallah. Cumaya kadar 5 günlük rapor aldım kızlar.... :KK16:kızımla evdeyiz...odasını yavaş yavaş hazırlayım diyorum.

Tam 1 ayın sonunda evimdeyim...Çok şükür...

Kızlar tam 12 kg aldım 27+1 im şuan bebeğim ne kadar oldu bilmiyorum...Cuma günü kontrolümüz var...Diyet yapan bi arkadaşımız vardı..Nasıl bi yol izledi bilen var mı acaba...

Birde bebek arabası konusunda takıldım kaldım...Sizler hangi markaları kaça aldınız...

X