2014 Haziran Anneleri

Bebeğinizin cinsiyeti ne olacak ?

• Ankete Katılan
    497

Sağol canım, bugün 25+6 dayız bu ay 4 kilo almışım ama bunun 1-2 kilosu ödem olabilir, el ve ayaklarım sürekli şişiyor.

Haftaya kontrolüm var bu bitkileri bir de doktora sorayım bari.

Allah korusun canım, inşallah şeker yoktur. Hafta sonu yatılı misafirlerim vardı tatlı ve dondurmalar havada uçtu. günlük hayatta şeker kullanmıyorum, şekeri sadece meyvelerden alıyorum. Geçen hafta tatlı-dondurma faslından dolayı bu hafta dikkat ediyorum. Diyetten önce ekmek çok tüketiyordum. Şimdi max. 1 dilim çavdar ekmeği yiyorum.

Canım ben de bebeğine bir çöp bile alamayanlardanım. Hamileliğimde peş peşe sıkıntılar yaşadım. İstemesemde korku ve kaygıyı atamadım üstümden. Anneme, ablama, kayınvalideme bile bişey aldırmıyorum. Ama neler almam gerekiyor diye araştırıyorum. Arkadaşların aldıklarına bakıyorum. Evlenmeden önce de çöpü olmayıp, hepsini toptan alanlardanım. Bebişede herşeyi toptan alacağım galiba.

Canım kilo vereceğim diye bebeği sıkınıtıya düşürme. Maydanozunda yenmemesi gerektiğini biliyorum. Ben de 73 le başladım. 80 olmak üzereyim. Dün doktor kontrolüm vardı. 90 la kapatırsak iyi dedi. Çok sıkıntı yapma, benim eşim senin haftanda 12 kilo almıştı dedi ve rahatladım :) Karaciğer enzimlerim yükseliyordu vitamin ilaçlarını bıraktım. Mecbur meyve, sebze, vs. yiyeceğim ama yine de dikkat ediyorum. Ancak şunu söyleyim, aldığım kiloları genelde akşam 8 den sonra yemek yemek zorunda olduğum zamanlarda aldım. Şimdi geç saatte sadece meyve ve yoğurt yiyorum.

Beğen yapmak istedim ama olmadı. BEĞENNNNN

Kızlar dün tetanoz aşım vardı, nasıl olacak bu 2. dozda diye bekliyordum.

Sizi bilmem ama benim bu 2. doz daha rahat geçiyor. ilkinde mahvolmuştum.

Ağrı yine var ama ilkine göre devede kulak yani, inşallah gün içinde artmaz...

Selam Kızlar;

Bugün de mutlu, umutlu, sevgi doluyum çok şükür Rabbime...

Hepinizin, 8 Mart Kadınlar Gününüz Kutlu Olsun...

Sevgiyle Kalın Dostlar...

bende sizlerdenim ölçüm yapıyorum açken 85 95 arası oluyo tokken 104 filan acaba yazarlarmı sizce insüliin iğnesi salı günü gitcem bende

benim değerlerim de aynen senin gibi canım.yalnız ben geçen gün akşam yemeğinden önce 20 tane kadar badem yemiştim. yemekten sonra olçtum 95 çıktı tok. badem yemeye başlayacağım hergün badem şekeri düşürüyor.verse de ben kullanmayı düşünmüyorum. gerekırse hiç şeker yemem şuan kestım tamamen zaten

günaydın karnında bebişini büyüten dünyanın en şanslı kadınları.. kadınlar gününüz kutlu olsun

umarım herkes iyidir okuyamadım maalesef kimler ne durumda çilekcim senin eşinin ameliyat olduğunu anladım bi tek geçmiş olsun canım

benim biraz canım sıkkın 100lük şeker yüklemem vardı yaptırdım sonuçlarını doktoruma götüreyim dedim bir de ne öğreneyim doktor 2-3 aylık bi izne ayrılmış çok sinirlendim:44:tamam belki önemli bi durumdan dolayı gitmiştir ama bi gün öncesinde aramıştım yüklemeyle ilgili bi soru sormuştum meğerse o zamanda izinli imiş ama bana demedi bile yokum diye yaaaa şimdi napıcam bilmiyorum

birde iki seferdir burnum kanıyo var mı aranızda böyle olan :44:şu an burnumda pamukla geziyorum çıkarsam kanıyo kan sulandırıcı içiyordum devam etmelimiyim yoksa kanama var diye bırakmalımıyım bilmiyorum arayıp soracağım bi doktorum bile yok offff sizce ne yapayım kızlar

Uzulme ballibadem bende hic birsey almadim henuz bebegime biraz daha bekleyip hepsini birden alacagim Allahin izniyle. Ama sen almissan uzulmek yerine keyfini cikar canim oyle dusunme bir dakikamiz sonra ne olacagimizi bilmiyoruz ama oturup bunu dusunmuyoruz dimi. Hersey cok guzel olacak boyle dusun keyif almaya bak..
Yok yok cilegim sakin sikayetci olma baska birine muhtac olmak zor bisey birde sikayet isitmek cok kirici oluyo. Ben yasadim biliyorum cok goz yasi doktum. Ama bu arada kendini de ihmal etme yorma bebisimizi sonucta sende hamilesin

Cok begendim canim paylasimini. Kadinlar gunumuz kutlu olsun

öncelikle teşekkür ederim canım eşim şimdi iyi evde yatıp dinleniyor....

doktorunun gitmesine izne ayrılmasına bende çok üzüldüm..insan bir doktora alışınca zor oluyor başka doktora gitmek..benimde burnumda kanama gibi birşeyler oluyordu doktorum burnuma sade su yada eczanelerde satılan okyanus suyundan al sık demişti..eğer şiddetli olursa mutlaka KBBya git demişti..vücudumuzda burun ve vajinada bulunan damarların gittikçe hassaslaştığından dolayı kanamaların olduğunu söyledi..hani bayağı bir kanıyorsa bence bir görün doktora canım..
peki ne yapacaksın doktor meselesini ?

hani şikayat etmek derken kocamdan değil günlük olayları anlatıp bugün bu böyle oldu yok şuram ağrıyor buram ağrıyor diye şikayet edemiyorum eşime...naz yapamıyorum yani...onunda ağrısı olduğu için..o yüzden biraz kendimi garip hissediyorum... herşeyimi evde kendim yapmak zorunda kalıyorum vs..ama onada diyemiyorum bugün çok başım ağrıdı ayaklarım ağrıdı diyemiyorum...dün resmen sızmışım tv karşısında o uyandırdı hadi canım yat diye.. yanlış yazmışım bunu demek istedim aslında cancanımmm..

Gunaydin guzel anneler...
bu gece oyle kotu bi ruya gordum ki,ruya degil kabustu...
Bu arada 8 mart dunya kadinlar gunumuz kutlu olsun..
Cilekcim alinti yapamadim esin ameliyat olmus gecmis olsun.umarim ciddi biseyi yoktur..

günaydın dünyanın en tatlıs anneleri cümlemizin hatunlar günü kutlu olsun sağlıklar şifalar işlh hepimize beebişlerimizee

Selam Kızlar;

Bugün de mutlu, umutlu, sevgi doluyum çok şükür Rabbime...

Hepinizin, 8 Mart Kadınlar Gününüz Kutlu Olsun...

Sevgiyle Kalın Dostlar...

Çok güzel yazmışsını kızlar....Türkiyenin güçlü, çocuklarının geleceğini farkındalıkla hazırlayan sizler gibi anne ve anne adaylarına ihtiyacı var...sizlerinde gününüzü tekrar kutlarım...

bilmiyorum canım aynı hastaneye gitmeyi düşünüyorum doğumhanesini çok övmüşlerdi ebeleri falan o yüzden tercih etiştim zaten doktorumun da aman aman çok süper bi durumu yoktu yani en basitinden hemen hemen bir çoğunuz renkli ultrason resmini aldınız bebeğinizin ben daha öyle net yüzünü göremedim bile üstelik hepinizden hafta olarak öndeyim şu an doktor değiştireceğime çok da üzülmüyorum bunda da vardır bi hayır diyorum ama ortada kaldım resmen aynı hastanede başka doktor seçiyim diyorum en azından bu güne kadarki bilgilerime ulaşması kolay olur ama kimi seçeceğimi bilmiyorum

şu an kanamıyo tampon koydum ama az önce çektim kan pıhtısı dolmuştu burnum yıkıyım dedim tekrar başladı yine tampon koydum olmadı giderim doktora

canım geçmiş olsun çok üzüldüm
doktor konusunda gittiğin hastane yakınsa bi uğra bakalım başka doktorların kapısındaki hastalarına bi danış sor memnunmusunuz diye
ben genelde öyle yaparım kendi doktorumu bende değiştirdim 3 aylıkken şimdiki doktorumda ilgisiz ama işinin ehli diyorlar gidip geliyoruz hem normal dogum dusunuyorsan doktor bence cokta önemli değil çünkü doğumu ebeler yaptırıyor ama yinede hakkında hayırlısı
kanama olayınıda ihmal etme en azından bi kbb ye görün derim benimde sanırım geceleri kanıyor burnum ama emin değilim sorucam haftaya kontrolum var bakalım

aranıza 5 kasım 2013 te katılmışım :) sayfa 379tan itibaren yazmaya başlamışım.......8+5 haftalık hamileymişim.....günler çok çabuk geçmişşşşş...halbuki bana hiç geçmiyor gibi geliyordu.....

sağol canım normal doğum istiyorum ama detaylı ultrasonda böbrek genişlemesi var takip edicez 10mm in üstüne çıkarsa erken olabilir dedi sonra sağ damarda kan akışı yavaş dedi kan sulandırıcı verdi tansiyon sorunu çıkabilir dedi biliyosun yüksek tansiyonda hemen sezeryan diyolar son gittiğimdede bebeğin göbek çevresi küçk falan dedi bütün bunlar sezeryana zemin mi yoksa basit şeyler mi bilmiyorum aslında özel olduğu için herşeye para tuzağı gözüyle bakar oldum ama senin dediğin gibi ebe önemli diyerek gidiyorduk bakalım pazartesi doktor işini halledelim diyoruz burnum şu anda kanamıyo çok şükür yakın zamanda grip atlattım hızlıca silmek de kanatıyo galiba şimdi silmeden oturuyorum bakalım ne olacak

hala da günler geçmiyor gibi geliyor halbu ki neredeyse 7 aylık olacak bebişler hayırlısıyla doğum yapıp gelsek de yine aynı şeyi söylesek
280 günden geri saydık saydık da günler nasıl da çabuk geçmiş diyiversek

Son düzenleme:
Hmm. Anladim hayatim ben yanlis anlamisim kusura bakma

Canım benim de burnum kanıyo ama vücutta artan kan oranından ötürü burun kanamaları normal görülüyor genelde. Hangi ildesin? Dilersen sana doktorumun cebini verebilirim ona danışabilirsin doktor buşana kadar o eminim sana yardım eder...

Aynen ben de senin gibiyim. Anlatıp sizinde moralinizi bozmak istemediğim bazı şeyler gördüm arkadaşlarımın gebeliklerinde,
O yüzden " doğmamış çocuğa don biçilmez" lafından da yola çıkarak içim hem pırpır hem de aman almiiim, biraz daha bekliiim durumundayım.
Zaten eşimde gece yarılarına kadar çalıştığı için onunla mağaza falan da gezemiyoruz garip bir durgunluk var içimde...
Kısmet biraz daha bekler sonra alırız inşallah

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…