2014 Haziran Anneleri

Bebeğinizin cinsiyeti ne olacak ?

• Ankete Katılan
    497
günaydın a dostlar birazdan şeker yüklemesi muayeneye gitcem kahvaltı yapmıştım erkenden bişi olur mu ki bilemedim
Canım ben devlet hastanesinde yaptırdım geçen hafta. aç olmam gerekti açken verdim 50 mg istedi dr.

öncelikle eşimi ve beni merak edip gerek forumdan gerek faceden gerek özel msjdan bana iyi dileklerini dualarını gönderen..göndermeyen :) tüm canlara çokkkkkkkkkkkkkkkkkkkkkkkkkkkkk teşekkür ederim...eşim Ankarada kaldı ben dün Eskişehire dönmek zorunda kaldım...eşimin eniştesini aradık sağolsun o geldi çünkü eşimina rtı yürümeye başlaması hareket etmesi laızmdı benimde maalesef gücüm kuvvetim yetmicekti..dün istemeye istemeye saat 15:00 te trene binip Eksişehire döndüm..şükürler olsun ki iyi..bugün taburcu olacak kısmetse ama 6 hafta raporlu..Eskişehirde fizik tedavisine devam edecek..
dün evde yalnızdım..Eskişehire gelince direk ablama geçtim dün doğumgünüydü..akşamda eve döndüm ama çok garipti..eşimi Ankarada bırakmak çok zoruma gitti..mesaiyili çalıştığı için gece evde yalnız kalmaya alışkındım ama bu çok ayrı bir duyguymuş..evlendiğimden beri ilk defa ayrı şehirlerde uyuduk...çok gücüme gitti..anladım ki bir evi yuva yapan ne mobilyalar ne eşyalar nede 4 duvar..evi yuvan yapan kocammış..benmişim..ve yakında meleğimin nefesi...
gece 12ye kadar ona yatak hazırladım..pijama vs ütüledim..işyerindeyim bugün..eve geldiğinde ben olmucam..öyle kızlar..bizde durumlar..

umarım hepiniz iyisinizdir...geriye dönemedim 2-3 gün yazışmalar son gaz devam..ne gevezesiniz kızlar..:KK54: kaçırdığım birşey avrsa lütfen hatırlatırmısınız ..inşallah hepiniz ve melekleriniz çooookkk çoookk iyidir...
:KK16::KK16::KK16:

Çok çok geçmiş olsun canım. Önemli olan gönüller bir olsun. Sağlıklı huzurlu olun.

çok güzel canım güle güle giydirmek naip olur inş.

Kızlar selam,
Gebe okuluna gitiğimi söylemiştim deneyimlerimi de bloğumda yasıyoruman ancak bize çok güzel sunumlar veriyorlar doktorların kendi sunumlarını. Bunları sizlere de göndermek isterim. Öxellikle bugün bir çocuk doktoru tarafından bebek bakımı konusunda eğitildik ve 4 saat nefessiz dinledik diyebilirim. Yenidoğanın a sından z sine kadar her şeyi anlattı. Nelere dikkat edilir ne yapılır ne neyin habercisidşr vs vs...

Sunumları isteyenler maillerini bana yazabilirse kendilerine gönderirim. Burdan yazmak istemeyenler de yakut.seda@hotmail.com adresime bir mail atsınlar onlara da göndereyim. Çok faydasını gördğm sizlerin de görmenixi isterim.

1. Gün kadın ve lohusa sağlığı ve doğum
2. Gebelik ve gebelşk sonrası psikoloji
3. Gebelik ve emzirme döneminde beslenme
4. Bebek sağlığı ve bakımı

Ben ben istyiorum mail adresim şöyle canım e_kapucu@hotmail.com...

Eki Görüntüle 1011615 Kızlaar sıpama yapmaya başladığım lavanta keselerine yapıştıracağım figürleri hazırlamaya başladımm:KK16: Keçeden yapıyorum ağız ve bıyıklarınıda keçeli kalemle çizeceğim.

yaaa bende biran önce geçe alıp şu planladığım anahtarlıkları yapmam lazım am ahep sallıyorum bunlar da ne kadar güzel cıvıl cıvıl :)

Kızlar bebeğin saçları ne zaman çıkıyor. Biraz midem kötü gibi de...
Miğdenin yanmasıyla saç çıkmasının bir ilgisi yok canım. büyüyen rahim miğdeyi yukarı itiyor. Birde miğde kapaklarımızdaki kaslar gevşiyor bu gevşemeden dolayı miğde öz suyumuz dışarı çıkıyor buda reflüye sebep oluyor.

hay Allah iyiliğini versin yaaaa güldürdün beni kız çok yaşa emi..ben hariç herkes inanıyo yapabileceğime :18:

tüm sözlerine harfiyen katılıyorum simage'cim emin ol..doğru,inançlı ve Allah'a güvenen inanan biriyim..ve biliyorum ki Allah kullarına çekemeyecekleri acıyo yüklemez..tüm bunları idrak etmiş bulunsamda o anı düşününce gerekenleri yapamam,bebeğe zarar veririm diye ödüm patlıyor + ben uyanıkken oranın kesilmesi dikilmesi beni dehşete düşürüyor..acı eşiğim çok düşük öyle böyle değil bak inan bana..düşükler elimde olmadan ani gelişti çekmek zorunda kaldım acıyı sancıyı ama normal doğum öyle değilki..bile isteye aaaaay uf yaaaaa
:KK5:

bende öyle olucağımı düşünüyorum..hani sezeryanda değil ama normal doğumda hep diyolar ya yok bebeği görünce hissetmiyosun ona odaklanıyorun falan hikaye onlar :KK1:

puhahahahhaha ay ne güldüm yaaaa yorumunu görünce :KK1: yok canım yok öyle bişey yok..

kesmek derken 3-4 dikişlik yer kesiliyor. en fazla parmagının bir çizgisinden bir çizgisine kadar :KK1::KK1: valla sen böyle yazınca bilmesem ne kadar kesilip dikileceğini ben bile korkardım :KK1::KK1::KK1::KK1::KK1:

Oyy oyy mutlu olalim bebislerle tabi :-)

kızlar maşallah ne kadar hazırlık yapıyorsunuz ben nerden başlasam bilemiyorum. bana yardım edecek kimse yok eşime desem ne gerek var der ona göre hiçböyle şeylere gerek yok.bir de ben hamile külodu almayı düşünüyorum siz ne kullanıyorsunuz.ama 1 tanesi de 12 -15 lira civarı bana bir tane yetmez ki 5 tane alsam da çok pahalı olacak.hamile külodu kullanan var mı

kızlar benim şeyim çok acıyor bir haftadır dudaklar filan sızım sızım sızlıyor. Sormayım ddim ama ne yapsam nasıl yapsam bilemdim mecbur soruyorum. Uyuşmuş gibi sızlıyor :KK17:

kızlar maşallah ne kadar hazırlık yapıyorsunuz ben nerden başlasam bilemiyorum. bana yardım edecek kimse yok eşime desem ne gerek var der ona göre hiçböyle şeylere gerek yok.bir de ben hamile külodu almayı düşünüyorum siz ne kullanıyorsunuz.ama 1 tanesi de 12 -15 lira civarı bana bir tane yetmez ki 5 tane alsam da çok pahalı olacak.hamile külodu kullanan var mı

Allah allah konuya yazmıştım ama başka bi yer alıntılanmış neyse olsun.site de sorun mu var ne:KK1:

ne gerek varki hamile küloduna. ben hala kendi külotlarımı kullanabilşyorum olmayanlar var tabi içlerinde ama bi çoğu oluyor. İlerde de büyük beden normal külot alırım. Para tuzağı o hamile külodu filan

kızlar benim şeyim çok acıyor bir haftadır dudaklar filan sızım sızım sızlıyor. Sormayım ddim ama ne yapsam nasıl yapsam bilemdim mecbur soruyorum. Uyuşmuş gibi sızlıyor :KK17:

geçmiş olsun canım..acaba giydiğin birşeylermi sıkıyor rahatsız ediyor..yada kaşınma gibi birşeyler varmı..bir sorsaydın doktoruna...üşüttün mü ki acaba üşüttüğünden dolayıda olabilirmi..bir danış istersen sen uzmanına..

teşekkürler canım iyiyiz bakalım biz..eşim bugün inşallah taburcu olacak...:KK16:ben yorgunum haliyle..ama iyiyiz yinede...ne güzel kuzenler beraber büyüyecek birbirlerine destek olurlar arkadaş kardeş olurlar..ablanada hayırlı doğumlar olsun canım:nazar::nazar::nazar:

:KK52::KK52::KK52: iyi bari zamanında uyanmışsın ...süper başlangıçların için :nazar::nazar::nazar::nazar: ...mavi boncuk sana..inşallah hergünün güzel başlar güzel biter pufpufummmm..bu arada hamilelerin rüyaları yorumlanmazmış yorum yapmadım..sabahın hayrına olsun:KK16::KK16::KK16:

senin yakışıklı oğlunu yerim ben ama...:nazar::nazar::nazar::nazar: Allahım hepimize vaktinde güzel doğumlar verir inşallah...sağ salim sağlıklı sıhhatli elleri ayakları düzgün zekaları yerinde hayırlı evlatlar olurlar inşallahh..

:KK16::KK16::KK16: canım benim...çok teşekkür ederim..iyiyiz bakalım eşim bugün taburcu olacak inşallah...bende işyerinde bekliyorum eve gideceğim zamanı..hiçmi geçmez zaman :KK43: zaten çok yorgunum....ama napalım iyi olsunda eve gelsinde ..atlatıcaz bu yoğun günleride..:KK31::KK31::KK31:

Yaa kızlar biraz ilgisiz bir soru olacak ama bu alıntılarımız altında bebeğimizin bilgilierini yazan kısım nasıl oluşturuluyor?

geçmiş olsun canım..acaba giydiğin birşeylermi sıkıyor rahatsız ediyor..yada kaşınma gibi birşeyler varmı..bir sorsaydın doktoruna...üşüttün mü ki acaba üşüttüğünden dolayıda olabilirmi..bir danış istersen sen uzmanına..

aslında sorunun kaynağını buldum gibi. unutup bacak bacak üstüne atıyorum ondan olabilr ya da tuvalete filan gidince farkediyorum külot iyice yapışmış oluyor ağda söker gibi söküyorum resmen şeyimi külottan. Bacak bacak üstüne olayına çare bulurum atmam olur biter ama bu yapışmayı nasıl önleyeceğim
i

Mantar olabilir mi yaaa... yada basınçtan dolayı oluşan bişreyde olaiblir. Dr. git bence

Mantar olabilir mi yaaa... yada basınçtan dolayı oluşan bişreyde olaiblir. Dr. git bence

kaşıntı filan yok, içerde problem de yok. Sadece dışı sızlıyor uyuşmuş gibi... Benim aklıma gelen de sıkışıyor olabileceği ama hamile pantolonu giyiyorum daha ne yapabilirim ki.. Zaten kocaman oldu şeyim tanıyamıyorum.. Sığamıyor sanırım bi yere :KK1::KK37:

Kızlar çoook mutluyum bugun kontrolumuz vardı şükürler olsun ki çok guzel geçti servikal uzunluklar ilgili vajınal usg çekildi 3.4 deı doktorum korkulacak bısey yok dedı raporumun bıtmesıne 2 hafta var kontrolumuzde 2 hafta sonra degerlerın bu şekilde olursa çalışabılır verırım bıle dedı oğluşum kocaman olmuş haftası ile uyumlu 37 cm 1150gr olmuş suyumuz ili durumdaymış tum ölçumlerı ıyı ve haftası ile uyumlu servikal uzunluk için kullandıgım vajınal ilacı bıtınce bırakabılırmısım kasık ağrıları ile ilgilide gelip geçici adet sancısı tarzı ağrılar olursa korkma dedı doktorum batar tarzı ağrılar tehlikeli olabılıyomuş iyi akşamlar herkese :KK16::KK16:

canım hadi gözün aydın hep güzel haberler almışsın. bebeğinin de boyuna posuna maşallah:nazar::nazar: artık abi olmuş oğluşun:KK52::nazar:

aaay sabah 8'e doğru daha uyuyorken çok ilginç ve çok komik bişey yaşadık 😁
yine o enteresan saçma sapan rüyalardan birini görüyordum.

hani şu petibör bisküviler var ya,bir ortamda tanımadığım biri bisküvileri etrafa saçıyordu bende nimeti napıyor diye sinir oluyordum. sonra birden kırıp kırıp üstüme atmaya başladı gerizekalı.
1 yapma dedim uyardım,2 uyardım yokkkk uyuz dinlemiyor.
eeeeh yedim yeter! Tam giriştim dövcem vurmaya başladım.
eşim uyandırdı. meğer eşime vurmuşum puhahahaha 😁😀😊😝 ay yarabbim nasıl gülüyoruz ya, şu an aklıma geldikçede kendi kendime kahkaha atıyorum resmen 😁😁 tabi uyku falan kalmadı...

ardındanda Efe'nin tekmeleri oohhhh süper bi başlangıç oldu bugün :KK69:

hamilelikte rüyalar çok canlı oluyor gerçekten de öyle:KK1: eşine deseydin eğer yere petibör büskivi falan atarsan işte seni böyle döverim haberin olsun:KK52: intikam mı alıyorsun nedir? efen seni tekmeliyor sen kocişi:KK52::KK52:

öncelikle eşimi ve beni merak edip gerek forumdan gerek faceden gerek özel msjdan bana iyi dileklerini dualarını gönderen..göndermeyen :) tüm canlara çokkkkkkkkkkkkkkkkkkkkkkkkkkkkk teşekkür ederim...eşim Ankarada kaldı ben dün Eskişehire dönmek zorunda kaldım...eşimin eniştesini aradık sağolsun o geldi çünkü eşimina rtı yürümeye başlaması hareket etmesi laızmdı benimde maalesef gücüm kuvvetim yetmicekti..dün istemeye istemeye saat 15:00 te trene binip Eksişehire döndüm..şükürler olsun ki iyi..bugün taburcu olacak kısmetse ama 6 hafta raporlu..Eskişehirde fizik tedavisine devam edecek..
dün evde yalnızdım..Eskişehire gelince direk ablama geçtim dün doğumgünüydü..akşamda eve döndüm ama çok garipti..eşimi Ankarada bırakmak çok zoruma gitti..mesaiyili çalıştığı için gece evde yalnız kalmaya alışkındım ama bu çok ayrı bir duyguymuş..evlendiğimden beri ilk defa ayrı şehirlerde uyuduk...çok gücüme gitti..anladım ki bir evi yuva yapan ne mobilyalar ne eşyalar nede 4 duvar..evi yuvan yapan kocammış..benmişim..ve yakında meleğimin nefesi...
gece 12ye kadar ona yatak hazırladım..pijama vs ütüledim..işyerindeyim bugün..eve geldiğinde ben olmucam..öyle kızlar..bizde durumlar..

umarım hepiniz iyisinizdir...geriye dönemedim 2-3 gün yazışmalar son gaz devam..ne gevezesiniz kızlar..:KK54: kaçırdığım birşey avrsa lütfen hatırlatırmısınız ..inşallah hepiniz ve melekleriniz çooookkk çoookk iyidir...
:KK16::KK16::KK16:

canım dün gözlerim aradı yazarsın diye ama yoldadır ya da yorgundur diye düşünmüştüm. iyi bari eşin doğuma kadar atlatacak rahatsızlığını. nöbetleşe birbirinize bakmış olacaksınız:KK1: allah şifa versin canım tekrardan geçmiş olsun. inşallah 6 haftaya kalmadan iyileşir ayaklanır bir an önce

Eki Görüntüle 1011967 Günayydııınnnn sevgili annişler ve onların çok çok çok... sevgili minnoşları...
İşte bende size birtane de 26+0'lık bir göbiş resmi sıcak sıcak fırından yeni çıktı :KK70::KK70::KK70:

ayy canım maşallah sana da göbüşün içinde saklı minişine de :nazar::nazar: çoookkk tatlışsınız:nazar::nazar: çok kilo aldım diyorsun ama hiç öyle görünmüyor inan. demek ki sen çok zayıfmışsın :nazar: bu kadar göbek 6buçuk aylık hamile biri için normal bence. benim de hemen hemen seninki gibi göbüşüm:KK49: güzeliz güzel:KK34:

aslında sorunun kaynağını buldum gibi. unutup bacak bacak üstüne atıyorum ondan olabilr ya da tuvalete filan gidince farkediyorum külot iyice yapışmış oluyor ağda söker gibi söküyorum resmen şeyimi külottan. Bacak bacak üstüne olayına çare bulurum atmam olur biter ama bu yapışmayı nasıl önleyeceğim
i

Gülüm penye giydiğimiz için nemi yada akıntıyı çekiyor çamaşırlar o yüzdende kuruyunca cildimize yapısıyor
ben günlük ped kullanıyorum bimden aldım günde 2 tane görüyor işimi bi sabah işe gelirken takıyorum bide öğlen değiştiriyorum yetiyor
denemeye değer

[sıze=3]kaşıntı filan yok, içerde problem de yok. Sadece dışı sızlıyor uyuşmuş gibi... Benim aklıma gelen de sıkışıyor olabileceği ama hamile pantolonu giyiyorum daha ne yapabilirim ki.. Zaten kocaman oldu şeyim tanıyamıyorum.. Sığamıyor sanırım bi yere :KK1::KK37:[/sıze]

:):) o kocamanlık bence kan baıncından dolayı şişmesiyle alakalı benimki hiç büyümedi. Sen bi dr. Konuş netten bi araştır bakalım ne diyor. Sıcak suya otursan rahatlayır belki.

canım hadi gözün aydın hep güzel haberler almışsın. bebeğinin de boyuna posuna maşallah:nazar::nazar: artık abi olmuş oğluşun:KK52::nazar:

hamilelikte rüyalar çok canlı oluyor gerçekten de öyle:KK1: eşine deseydin eğer yere petibör büskivi falan atarsan işte seni böyle döverim haberin olsun:KK52: intikam mı alıyorsun nedir? efen seni tekmeliyor sen kocişi:KK52::KK52:

canım dün gözlerim aradı yazarsın diye ama yoldadır ya da yorgundur diye düşünmüştüm. iyi bari eşin doğuma kadar atlatacak rahatsızlığını. nöbetleşe birbirinize bakmış olacaksınız:KK1: allah şifa versin canım tekrardan geçmiş olsun. inşallah 6 haftaya kalmadan iyileşir ayaklanır bir an önce

ayy canım maşallah sana da göbüşün içinde saklı minişine de :nazar::nazar: çoookkk tatlışsınız:nazar::nazar: çok kilo aldım diyorsun ama hiç öyle görünmüyor inan. demek ki sen çok zayıfmışsın :nazar: bu kadar göbek 6buçuk aylık hamile biri için normal bence. benim de hemen hemen seninki gibi göbüşüm:KK49: güzeliz güzel:KK34:

Hahayytt ne mutlu bize o zaman güzel hamişsek. Ayyy yok kız ben 1.60 boyunda 65 kg ile hamile kaldım ve 9 kilo aldım. Ama kemiklerim iri olduğundan sanırım kilomu saklıyorum. Yanlara doğru genişleme oldu bende. bu poz da yan profil olduğundan zayıf çıkmışda olaiblirm. Amannnn ne edeyim ya ben dikkat ediyorum elimden geldiği kadar bundan sonra gelen kilolar içinde birşey yapamam artık.

Gülüm penye giydiğimiz için nemi yada akıntıyı çekiyor çamaşırlar o yüzdende kuruyunca cildimize yapısıyor
ben günlük ped kullanıyorum bimden aldım günde 2 tane görüyor işimi bi sabah işe gelirken takıyorum bide öğlen değiştiriyorum yetiyor
denemeye değer

günlük pedleri doktorlar hiç tavsiye etmiyor ama... Mantara sebebiyet verdiği için... bi de yaz geliyor terleyecek ıslak kalacak ped kullanırsak böyle de bi sıkıntı var..

beyazın bi tiplemesi vardı hatırlarmısınız sirekli şeyini düzeltirdi onun gibiyim aynı ayağa aklkınca hep düzeltme ihtiyacı duyuyorum :KK1:

günlük pedleri doktorlar hiç tavsiye etmiyor ama... Mantara sebebiyet verdiği için... bi de yaz geliyor terleyecek ıslak kalacak ped kullanırsak böyle de bi sıkıntı var..

beyazın bi tiplemesi vardı hatırlarmısınız sirekli şeyini düzeltirdi onun gibiyim aynı ayağa aklkınca hep düzeltme ihtiyacı duyuyorum :KK1:

anladım ben napıyım kullanıyom valla bı zararınıda görmedim hijyenik ped diye satıyolar sonucta

ee iyiymiş :KK1::KK1: bende öyle yaparım kesin dantelde o şekilde satılır... bende 15 e 10 yapacagım.. bende öyle düşünüyorum. resimdeki kesenin ölçüleri de o şekilde.. ve kapı süsünü de bunlardan yapacağım yastık şeklinde bi kaç tane ve onları birbirine bağlayacağım kurdele ile... ortasına da bebek koyacağım...

Eminim çok güzel olur,yapıp yapıp paylaşırız artık buradan :KK34:

Oyy oyy doğum korkuları sarmış dört bir yanııı :KK1: Kızlaaar ben sezeryan olacağım ve hiiç korkmuyorum hatta aksine spinal anestezi düşünenler için ameliyathane çok eğlenceli bir yer :KK52: :KK52: Hemşireler,doktorlar herkes size o kadar güzel davranıyorlarki espriler havada uçuşuyor,bunların hepsi sizi sakinleştirmek için olduğunu biliyorsunuz ve o an kendinizi kraliçe onlarıda soytarı gibi görüyorsunuz :KK52: Soytarı derken kötü anlamda söylemiyorum oldukça sevimli oluyorlar :KK52: Bu arada etrafı incelemekte ayrı bir güzel oluyor bütün malzemeleri tek tek incelerken zamanın nasıl geçtiğini anlamıyorsunuz bile :KK52: :KK52:

mükemmelsin vallahi işte uzun zaamandan beri beklediğim buydu. herkes spinal sezeryan yapma yapacaksan genel anaeztezi yap yada normal doğur diye sürekli konuşup duruyor etrafımda. ama bende senin gibi düşünüyorum. hem sanki genel anestezide ayılmak çok mu kolay. bebişimi ilk ben göreyim babası görsün değil mi ama. mercii sana güzel anne içimi rahatlattın:116::116::116::116:

Yaa kızlar biraz ilgisiz bir soru olacak ama bu alıntılarımız altında bebeğimizin bilgilierini yazan kısım nasıl oluşturuluyor?

canım takvimi kullanıcı panelinden bebeğin tahmini doğum tarihi yazarak oluşturabiliyorsunuz..eğer yapamazsan resimli anlatayım..

i

günlük ped kullanırsan bile üstüne bebek pudrası dök biraz canım..işe yarıyor..

canım dün yolculuk ablamın doğumgünü eve gelincede eşime yatak vs hazırladım..giremedim...bugün işe geldiğim gibi haber vereyim dedim..çok şükür iyi bakalım..bugün taburcu olacakmış azönce konuştuk :KK16::KK16::KK16:

X