2014 Haziran Anneleri

Bebeğinizin cinsiyeti ne olacak ?

• Ankete Katılan
    497

amin güzel arkadaşım kocamaaaaan amin

Allah razı olsun canım benim... Ben yürüdüğüm için oldu büyük ihtimalle diye düşünüyorum, başka birşey yapmadım çünkü, eşimden uzak duruyorum zaten ilişkiyle ilgili bir sıkıntı değil yani, sadece yürüdüm kanamam olmadan 1 gün önce... Hatta sabah hastaneye gitmiştim şeker yükleme testi için bebeğimi de kontrol etmiştik gayet iyiydi, haftada 1 vurulduğum düşük önleyici iğnemi de vurulmuştum o gün hastaneden çıkmadan önce... İşte o gün hastaneden çıktım yürüdüm çarşıya kadar, üstüme birşeyler denedim falan derken, ertesi gün öğlen böyle bir durumla karşılaştım. Olacağı varmış demekten başka birşey bulamıyorum, daha önce de yürümüştüm ama demekki bebeğim içimde büyüdükçe risk artıyor benim için...

tetenoz açısından haklı buldum aslında... ama ben yaptırdım yinede

ben daha yaptırmadım 2.dozu ama yaptırıcam neden derseniz Allah ın dediği olur tabi ama yinede sağlam kazık olayı var yani
bunca sağlık ocağı sağlık bakanlığı yapılacak diye bildirmiş bütün sağlık ocakları hamileleri arıyor zararlı yada gereksiz olsa aramazlardı heralde diye düşünoyrum ben muhalefet te olmak istemem tabi çünkü ben hemşireye sordum hamilelikte olanları yaptır daha sonrakileri istersen yaptır ısrar etmem dedi bende ok.dedim.

Selamlarr..
Persembe gunu biz seker testini yaptirdik ve sonuclarimiz dun cikti. Degerimiz 93 cikti ve drumuz gayet iyi oldugunu soyledi.. yalnız hamilelikte sekerden nefret eden ben testten sonra sekerli şeyler canim cekmeye basladi psikolojik mi acep :))

gözümüz aydın canım... birkaç gün böyle tatlı isteyecek canın bende de aynısı oldu... bende tatlıdan midem bulanırdı. o günden sonra tatlı krizine gidim..

Super etme canim.yani gecici bir durumdur bekle gor diyorsun yani ok mesajiniz alinmistir bayan cilek yorumunuz icin yanaklarinizdan operiz.

Kizlar cok yakin bir arkadasim hamileymis test yapmistik sonuclari pozitif cikmis nasil mutlu oldum.simdi kidemli hamile olarak bildiklerimi anlatiyorum ona:) cok guzel ayni duygulari paylasmak.Ayrica is yerimde de doğum izninde olan arkadasim bugun is basi yapti. Sutunu sagdi posete koydu.Insallah biz de o gunleri goruruz.hatta hic duymadığım bir sey soyledi kendi sutunun tadına bakmasi gerekiyomus brokoli vs gibi yiyecekler sutun acilasmasina sebep oluyormus. Ben de sasirdim tabi kendi sutumuzun tadina mi bakcaz diye gozlerim faltasi olmus halde.yeni bir bilgi benim icin

Evet tatlım, benim 8. haftamda çok feci kanamam oldu, rahmim yarım benim, içinde bir et parçası var, kanamam olduğu zamandan beridir düşük riskim var, iğne ve hap kullanıyorum ama çok iyiydim ben, doktorum da iyi olduğumu söylüyordu herzaman... Ne olduysa oldu bu aralar işte... İnşaallah atlatırız bir şekilde bu 3 haftayı... Sonuna kadar gitmeyi istiyorum tabiiki, Rabbim nasip etsin sonuna kadar taşıyayım kuzucuğumu... Ciğer iğnesini dün sordum doktoruma, daha erken dedi, 3 hafta geçsin sanırım daha sonra o iğneyi de vurulacağım, şu 3 haftadan sonra da benim erken doğum riskim var sonuna kadar yüreğimiz ağzımızda bekliyoruz hep...

evet canım benimde kötü tecrübelerim olduğu için bende de var o sağlam kazığa bağlama olayı bende senin gibi düşünüyorum o yüzden yaptırdım zaten.. Yoksa meraklı değilim ağrıya yakmasına aşıya falan..
Ama bi detay var ki hâlâ aklımda? Ben hastanede yaptırdım tetenozu ve hemşireye sordum "2.doz ne zaman" diye.. Hemşire bu yaptığı aşının kapsamlı olduğunu,5 yıl koruduğunu ve 2.ye gerek olmadığını söyledi.. Sağlık ocağındaki hemşireninde bilgisi yok 2 doz diye biliyorum diyor.. Bakalım sorcam kendi doktorumada?

sonuçlar süper harika hatta muhteşem heheheh gözünaydın canım

bayıldım özellikle ben kızım aşı olurken nasıl dayanıcam yaaa ben sıkamam kızımı tutamam öyle ağlarken dayanamam valla doldu gözlerim
Birgun kizimi acilden hastahaneye goturduk 2 aylik falandi galiba nefesi kesilmisti damar yolunu bulmaya calisiyorlardi hemsireler. Esim o an yanimda yoktu ben neredeyse dusup bayilacagim sinirden stresten korkudan vs. damar yolunu bulamiyorlar diye. Mesuliyet kabul ediyorsaniz damar yolu acmayacagiz diyolar ama acmayinda diyemiyorum acil bir durumda mudahale edecekler cunku. Off panikten esimi arayacagima kendimi ariyormusum devamli mesgul caliyo cildiracaktim o an esim yanimda olsa kiyamet kopacakti yani o derece gozyaslarimi tutamiyorum en sonunda birakin bebegimi istemiyorum damar yolu filan diye hemsirelere de cikistim. Benki sakin sessiz bii insanim . Sizin ve yeryuzundeki en onde geleninizin cani yansa asla o kadar panik olmazsiniz evlat cok baska birsey ya tarifi yok. Gunde binlerce kez kurban olurum sana diyebilirim ama kendimi frenleyip seni yaradana kurban olurum diyorum

Kalbim vucudumun disinda bir yerlerde... o oksurdugunde benim cigerlerim parcalaniyo... bunlar cok abartisiz gercek cumleler

sana kurban olurum diyecekken kendimi frenleyip seni yaradana kurban oluyorum diyormuşsun ya, bu harika bi şey. Farkında olmak ne gzel

Son düzenleyen: Moderatör:
harikasin pufpuf zevkle okudum valla gaz çıkarmanın eğlenceli olduğunu öğrencez dimi ya

didasedacım takip ediorum blogunu harikasın kesinlikle doğru karar almışsın biz ne varsa yaptırdık allaha emanet bebişler ve bişe diimmi eltim yurtdışında yaşıo 9 ayda 3 yada 4 kez ultrasona girmiş düşünebiliomusun biz her ay bazen ayda 2 kez girioruz aslında ayrıntılı usg ve kan tahlili yetio söleyince her ay gittiğimi şaşırdı riskli bişe olmadıkça bakmıolarmış bile

sana kurban olurum diyecekken kendimi frenleyip seni yaradana kurban oluyorum diyormuşsun ya, bu harika bi şey. Farkında olmak ne gzel

Evet kadrajim o Rabbimin bana nasip ettigi pahabicilmez olculemez bir armagan. Tabiki onu bana verene sukranlarim. Binlerce kez sukurler olsun boyle bir duyguyu tattirdigi icin bana. Disarida bebegi olsun diye varini yogunu ortaya koyan psikolojisi bozulan esiyle ayrilma durumuna gelen nice insanlar var Rabbim onlarada nasip etsin. Biz cok sansli kullariz bu konuda. Evlat gercekten cok buyuk bir sukur sebebi ben evladimin hasretini 5 yil cektim biliyorum. kiymetini bilin arkadaslar o minik canlara cok iyi bakin onlar bize Rabbimizin emaneti ve biz bu yuzden cok sansliyiz

Aaaaa sende uterus unicornus musun yani yarim rahimm bende oyleyim ama o rt dedugin sey ne onu bilmiyorum benim hic kanama olmadi ama rahim.agzi hep olcukuyo en son 37.5 du bakalim bende cmt gidicem...bende cok gaz sancisi yasiyorum....ama dr da kontroldeyken yine o tarz gaz sancim vardi reamen karnimin bi tarafi sisiyo dr bu gaz dedi kasilma degil ama ben hala anlayamiyorum nst ye baglanmadim hic....hic bi ilacda kullanmiyorumm korkuyorum...senin rahim olcun kac

harikasin pufpuf zevkle okudum valla gaz çıkarmanın eğlenceli olduğunu öğrencez dimi ya

he yaa aynen öyle..ben şimdiden her anı hayal etmeye düşünmeye hatta tadını çıkarmaya başladım bile..Allah'ım inş göstersin o günleri bize sağlıkla..

Çok güzelmiş pufpufcum. Bunları hayal edebilmek bile inanılmaz. Hepsini tek tek yaşayacağız Allahın izniyle

​senin yazını gördüydüm niye ücretsiz demişsin ama banada ilk başta garip gelmişti ücretsiz olması demek bu yüzdenmiş

bende yazdım hemen ama sanmam tamamen ücretsiz olduğunu çünkü bu işin bi maliyeti var sonuçta bastırmak felan yani bilemedim neyse şans bakalım

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…