2014 Haziran Anneleri

Bebeğinizin cinsiyeti ne olacak ?

• Ankete Katılan
    497

he yaa aynen öyle..ben şimdiden her anı hayal etmeye düşünmeye hatta tadını çıkarmaya başladım bile..Allah'ım inş göstersin o günleri bize sağlıkla..
amin canım inşallah o günler gelsin biran önce şimdiden çok özlüorum bebeğimi:emir_bebek::KK16:

Kızlar sabahtan beri sizi yakalamaya çalışıyorum. okuya okuya anca bitirebildim. (inadımdan hepsini okudum) Çilekim eşine gelmiş geçmiş olsun bacım anca gördüm ameliyata karar vermiş. hayırlısıyla iyileşir inşallah. Ema gelmiş geçmiş olsun bol bol dinlen canım. Melodi sana da geçmiş olsun içinizi ferah tutun bacılarım bebişler hayırlısı ile zamanında gelecektir.
pufpuff niye kıskandırıyorsun bacım bizi çalışıyoruz ve artık o kadar zor gelmeye başladı ki. kafam almıyo, evimle eşimle ilgilenmek istiyorum onlara sabrım kalmıyo iş yüzünden. annem de 2 aydır anneanneme bakıyo yanımda değil. inanın psikolojim bi milyon oldu. çaktımamaya çalışıyorum ama kociş her gece beni ağlayarak uyutmaktan bıktı. bi ona geçiyo nazım. her gece ağlıyorum durduk yere hiç bi sorun yokken. bunaldım galiba :KK14::KK14::KK14:

tetenoz muhabbeti dönmüş ben her 2 dozu da yaptırdım ki hamilelikte yaptırmasam normal zamanda da ağır ve tehlikeli işlerde çalışan olduğum için ( elektronik aydınlatma ürünleri üreten firmadayım. satın almadayım. metal malzeme işleme alanımız da var ve buralara sürekli girip çıkıyorum. ) vurunmak zorundaydım. ama denildiği gibi ev hanımıysan toprakla veya paslanacak malzemeler ile muhattap değilsen vurulmak pek de önemli değil.

bir de kızlar 2014 mart annelerinden bahsedilmiş ben baktım da 2 doğum hikayesi gördüm acep yanlış yere mi baktım bi link falan varmı??

Kızlar sabahtan beri sizi yakalamaya çalışıyorum. okuya okuya anca bitirebildim. (inadımdan hepsini okudum) Çilekim eşine gelmiş geçmiş olsun bacım anca gördüm ameliyata karar vermiş. hayırlısıyla iyileşir inşallah. Ema gelmiş geçmiş olsun bol bol dinlen canım. Melodi sana da geçmiş olsun içinizi ferah tutun bacılarım bebişler hayırlısı ile zamanında gelecektir.
pufpuff niye kıskandırıyorsun bacım bizi çalışıyoruz ve artık o kadar zor gelmeye başladı ki. kafam almıyo, evimle eşimle ilgilenmek istiyorum onlara sabrım kalmıyo iş yüzünden. annem de 2 aydır anneanneme bakıyo yanımda değil. inanın psikolojim bi milyon oldu. çaktımamaya çalışıyorum ama kociş her gece beni ağlayarak uyutmaktan bıktı. bi ona geçiyo nazım. her gece ağlıyorum durduk yere hiç bi sorun yokken. bunaldım galiba :KK14::KK14::KK14:

tetenoz muhabbeti dönmüş ben her 2 dozu da yaptırdım ki hamilelikte yaptırmasam normal zamanda da ağır ve tehlikeli işlerde çalışan olduğum için ( elektronik aydınlatma ürünleri üreten firmadayım. satın almadayım. metal malzeme işleme alanımız da var ve buralara sürekli girip çıkıyorum. ) vurunmak zorundaydım. ama denildiği gibi ev hanımıysan toprakla veya paslanacak malzemeler ile muhattap değilsen vurulmak pek de önemli değil.

bir de kızlar 2014 mart annelerinden bahsedilmiş ben baktım da 2 doğum hikayesi gördüm acep yanlış yere mi baktım bi link falan varmı??

canım benim..yok mu o hormonlar ne hallere getiriyor bizi..
iş konusunda haklısın çünkü bende bıkmış tükenmiş bir haldeyim ...hamile değilken tempoya öyle böyle alışkındı vücut ama şimdi işten çıkınca sadece yatağı düşünüyorum eve gidip ayaklarımı uzatacağım dakikaları düşünüyorum..biryere gitmeye gezmeye dolaşmaya ya vakit kalmıyor yada canım istemiyor...bende ağlamaktan çok sinir yapıyor olmadık şeylere kızıyorum bağırıyorum sinir yapıyorum..az kaldı arkadaşım az kaldı..
:KK31::KK31::KK31::KK31:..

canım benim..yok mu o hormonlar ne hallere getiriyor bizi..
iş konusunda haklısın çünkü bende bıkmış tükenmiş bir haldeyim ...hamile değilken tempoya öyle böyle alışkındı vücut ama şimdi işten çıkınca sadece yatağı düşünüyorum eve gidip ayaklarımı uzatacağım dakikaları düşünüyorum..biryere gitmeye gezmeye dolaşmaya ya vakit kalmıyor yada canım istemiyor...bende ağlamaktan çok sinir yapıyor olmadık şeylere kızıyorum bağırıyorum sinir yapıyorum..az kaldı arkadaşım az kaldı..
:KK31::KK31::KK31::KK31:..

ahhh ahhh bacım vallahi zaman geçmiyor gibi geliyor. ne bileyim iyice kötü oldum. gün sayıyorum daha çokmuş gibi geliyor.. inşallah hayırlısıyla biter bugünler de bebişlerimizi sağlıkla huzurla alırız kucaklarımıza. tek temennim o. zaten o sıpacık için çalışşıyorum. herşeyleri güzel olsun kendi evimize doğamasa da ilerde kendi evimizde kendi odasında dilediğince duvarları karalaya karalaya büyüsün diye.. :KK31::KK31::KK31:

gözümüz aydın canım... birkaç gün böyle tatlı isteyecek canın bende de aynısı oldu... bende tatlıdan midem bulanırdı. o günden sonra tatlı krizine gidim.. :KK1::KK1:

Aslinda şeker imin cikmayacagini biliyordum. Şeker namina bisi yiyemedim. Ama şeker testinden sonra eve geldim bi tepsi sütlü tatli yaptim :KK1::KK1: şimdide canim istiyor ama kendime dur demem lazim :KK52:
Ah canim bu bebisler bizi ne hallere soktu.
Bakalim daha neler gorucez :KK1:

ANNE OLMAK BİR KADINA BAKIN NELER ÖĞRETİYORMUŞ

Dişlerimi fırçalar saçlarımı uzun uzun tarayabilirdim...
Kesintisiz düşüncesiz uyuyabilmenin kıymetini bilmezdim.
Evimi her gün temizlerdim. Hatta süsler püsler küçük dekorasyon oyunları yapardım.
Evimi dağıtacak şeylerin küçük oyuncaklar yırtık kağıtlar olacağı aklıma bile gelmezdi...
Saksılarımın zehirli olup olmadığını düşünmemiştim bile.
Ya da... banyoda duran el sabununun bir içecek gözüyle görülebileceğini...
Anne olmadan önce... Üzerime bu kadar işeneceğini kusulacağını ve daha da ilginci bundan rahatsız olmayacağımı bilemezdim.
Gaz çıkartmanın eğlenceli tarafını göremezdim.
Anne olmadan önce... Ağlayan bir bebeği aşısı yapılsın ya da test için kan alınacak diye böğüre böğüre kucağımda sıkabileceğimi bilmezdim.
Ağlamaklı gözlere bakıp ağlayabileceğimi minik bir tebessümden büyük mutluluklar yaşayabileceğimi düşünemezdim.
Saatlerce uyuyan bir bebeği seyretmek için uyanık kalabileceğimi...
Anne olmadan önce... Kalbimin vücudumun dışında bir yerlerde olabileceğini... Aç bir bebeği doyurmanın insanın ruhunu nasıl doyurabildiğini..
Bir anne ile çocuğunun arasındaki bağın göbek bağından çok daha sağlam olduğunu... Bu kadar küçük bir bedenin bu kadar büyük bir huzur verebileceğini... Düşünemezdim.
Anne olmadan önce... Bütün bir gece boyunca hatta geceler boyunca her şeyin yolunda gidip gitmediğini kontrol etmek için 10 dakikada bir uyanacağıma... Kapılardan nefes sesi dinleyeceğime... Başkasının öksürüklerinin ciğerimi parçalayabileceğine... Bir insan öpücüğünün kesilen parmağımın acısını dindirebileceğine...
İnanamazdım...

Aglatin beni pufpuffcumm nekadarda guzel bu duygular bunlari yasama ya az kaldi allahim butun isteyen herkeze yasatssin cnm:))

sonuçlar süper harika hatta muhteşem :KK1: heheheh gözünaydın canım[/QUOTE]

Sagol canim benim.. Darisi köftenin basina inşallah. . Senden de iyi haberler bekliyoruz :KK1: :KK1:

ahhh ahhh bacım vallahi zaman geçmiyor gibi geliyor. ne bileyim iyice kötü oldum. gün sayıyorum daha çokmuş gibi geliyor.. inşallah hayırlısıyla biter bugünler de bebişlerimizi sağlıkla huzurla alırız kucaklarımıza. tek temennim o. zaten o sıpacık için çalışşıyorum. herşeyleri güzel olsun kendi evimize doğamasa da ilerde kendi evimizde kendi odasında dilediğince duvarları karalaya karalaya büyüsün diye.. :KK31::KK31::KK31:

ahh o sıpacıklar ..yemem kalkmam yatmam nefes almam ..hepsi onun için oldu..şöyle yatayım..şöyle kalkayım..şunu yiyim bunu içmeyim.. :) bir kavuşsam sağsalimmmmm kucağımda uyuttuğum günleri görsem...:KK16::KK16::KK16::KK16::KK16:

Biraz goz atabildim bugun buraya cilekcim simdiden gecmis olsun oglusunun babasina en iyisini yapiyorsun esinin yaninda olmakla ama kendinede dikatt et allahim en yakin zamanda ayagada karsin sifalar versin..okudugum kadaryla formu iyiyizz sukurler olun bizze.ben bugun bebek gormeye gidicem hastaneye bi arkadasim mart annesi oldi dunyaya bi erkek cocugumuz daha geldi allahim uzun bir omur versin darisi bizim basimiza AMINNN...

:KK43: 100 mg lık şeker yükleme sonuçlarım açlık 102 1 saat 211 2. saat 195 3. saat 150 çok yüksek çıktı doktorum dahiliye doktoruna yönlendirdi.kendim ölçüp diyet yapacakmışım. bebeğime bi zararı olur mu acaba:KK43:

Aslinda şeker imin cikmayacagini biliyordum. Şeker namina bisi yiyemedim. Ama şeker testinden sonra eve geldim bi tepsi sütlü tatli yaptim :KK1::KK1: şimdide canim istiyor ama kendime dur demem lazim :KK52:

ayy canım ben şeker delisiyken çıkmadı ki bir gün önce bile yaş pasta yedim. baklavalar, şekerler, çikolatalar havada uçuştu ama Allah'a şükür şeker çıkmadı.. Tek şey kilom. şimdi doktor hepiciğini yasakladı ama ben hayla yiyorum. canım çok istiyo :KK52::KK52::KK52:

ahh o sıpacıklar ..yemem kalkmam yatmam nefes almam ..hepsi onun için oldu..şöyle yatayım..şöyle kalkayım..şunu yiyim bunu içmeyim.. :) bir kavuşsam sağsalimmmmm kucağımda uyuttuğum günleri görsem...:KK16::KK16::KK16::KK16::KK16:

çileğim vallahi ben de öyleyim. hele yatarken falan soluma yatayım (nefret ederim o tarafıma yatmaktan). sütümü içeyim (sütü hiç sevmem). Balık yiyeyim ihtiyacı var (hayatta ağzıma koymam). her sabah yumurta da yiyim özellikle sarısını (sarısını hiç sevmem). gibi gibi liste uzaaar gider.. o miniş suratını hayırlısıyla bir görsem tek temennim o...:KK31::KK31::KK31::KK31:

sen de arıyordun bildiğim kadarıyla ama tecrübeli değil diye istemezsin sen kesin :KK1:

hahahhaha deli eeeh haklılık payın yok değil ama ben ayarladım o işi canım o yüzden ilgilenmedim..yoksa görünce hemen sorar araştırırdım..

:KK43: 100 mg lık şeker yükleme sonuçlarım açlık 102 1 saat 211 2. saat 195 3. saat 150 çok yüksek çıktı doktorum dahiliye doktoruna yönlendirdi.kendim ölçüp diyet yapacakmışım. bebeğime bi zararı olur mu acaba:KK43:

korkma güzelim ... Kendi hergün ölçen değerleri yazan ve beslenmeye diyet şeklinde dikkat eden bisürü arkadaş var burdan :KK34: bunlara dikkat edince bi sorun olmuyor Allah'ın izniyle...

Aglatin beni pufpuffcumm nekadarda guzel bu duygular bunlari yasama ya az kaldi allahim butun isteyen herkeze yasatssin cnm:))

amin canımcım kocaman en büyük amin :nazar:

çok ilginçtir şeker yüklememe kadar bende hiç tatlı yemezken şimdi canım hep tatlı istiyor ne alakadır bilemedim....:KK52::KK52:

Biraz goz atabildim bugun buraya cilekcim simdiden gecmis olsun oglusunun babasina en iyisini yapiyorsun esinin yaninda olmakla ama kendinede dikatt et allahim en yakin zamanda ayagada karsin sifalar versin..okudugum kadaryla formu iyiyizz sukurler olun bizze.ben bugun bebek gormeye gidicem hastaneye bi arkadasim mart annesi oldi dunyaya bi erkek cocugumuz daha geldi allahim uzun bir omur versin darisi bizim basimiza AMINNN...

ayselimmm benim kızçem olacak kız korkutma beni :) herşeylerini kız olacak düşüncesiyle aldık :))) pazar günü eşimin abisinin yani kaynımın arkadaşının eşi doğurmuş..kız kız demişler 9 ay....ama oğulları olmuş :) herşeyler pespembe kız kıyafetlri :) hey Allahım süprize baksen..saol canım benim dikkat edicem kendime...

güzelim korkma ...sadece günün belirli periyotlarında şeker ölçümü yapıcaksın işte belli bir programda yemek yiceksin..keşke çıkmasaydı ama Allah başka dert tasa vermesin..bizim işyerinde hatun vardı geçen sene şekeri yüksekti ama maşallah banamısın demiyordu yiyordu içiyordu..sen doktorunu dinle şekerini ölç..yemek yerken çok hızlı birden yeme çünkü ne kadar hızlı fazla yersen şeker artıyor..yavaş yavaş önce çorbanı iç..biraz geçsin yemeğini ye..benimde sınırda bende dikkat etmeye çalışıyorum bakalım..ve hareket etmeye çalış..geçmiş olsun sıkma canını...bebişimiz iyi ya sen üzme kendinide onuda.:KK54::KK54::KK54::KK54:.

ay ne güzel şimdi bebişi görünce nasıl için gider özenirsin hep kendini o an nasıl olcak hayal edersin kesin.. Allah'ım hepimize sağlık mutluluk güzel haberlerle buraya hikayelerimizi yazdırmayı nasip etsin inş haziranda :KK69:

korkma güzelim ... Kendi hergün ölçen değerleri yazan ve beslenmeye diyet şeklinde dikkat eden bisürü arkadaş var burdan :KK34: bunlara dikkat edince bi sorun olmuyor Allah'ın izniyle...

inşallah dediğin gibi olur. düşük çıkacak dıye ümitlenmiştim halbuki:KK25:

yok yoooook kesinlikle zaman geçmiyor buna eminim...
önce dendi ki bebeğin kalp atışlarını duyalım tamam..
sonra ikili test zamanını bekle, o geçti ardından cinsiyet..
sonrasında afp geldi.. O bitti dedik sonra tetenozuydu detaylı ultrasonuydu şimdi şeker yüklemesi derken aaaay gına geldi sayarken bile.. Bitmiyo yav her ay yeni bi test yeni bi heyecan bekleyiş..

yok anacım yok geçmiyorrrrrr 9 ay dolana bebekleri biz pırtlatana kadarda geçmeyecek :KK1: eminim

ahahahah kızzz al bendende o kadar...
2014 mart anneleri diye bakınca 2-3 hikaye görünüyor.. 2014 mart anneleri doğum hikayeleri diye bakıncada daha çok az yazan var.. Ayrıca ne şekilde doğum yaptıklarını gösteren bi tabloda göremedim :KK1:

çok ilginçtir şeker yüklememe kadar bende hiç tatlı yemezken şimdi canım hep tatlı istiyor ne alakadır bilemedim....:KK52::KK52:

hangimizin istemeski yasak seyer hep tatli gelir simdi cnmm:)
a
ayselimmm benim kızçem olacak kız korkutma beni :) herşeylerini kız olacak düşüncesiyle aldık :))) pazar günü eşimin abisinin yani kaynımın arkadaşının eşi doğurmuş..kız kız demişler 9 ay....ama oğulları olmuş :) herşeyler pespembe kız kıyafetlri :) hey Allahım süprize baksen..saol canım benim dikkat edicem kendime...

Tatlum ozur sana ben karstirdimm eveet biliyorum kizinn olucak cnmmm utandim simdiii cokk://///

güzelim korkma ...sadece günün belirli periyotlarında şeker ölçümü yapıcaksın işte belli bir programda yemek yiceksin..keşke çıkmasaydı ama Allah başka dert tasa vermesin..bizim işyerinde hatun vardı geçen sene şekeri yüksekti ama maşallah banamısın demiyordu yiyordu içiyordu..sen doktorunu dinle şekerini ölç..yemek yerken çok hızlı birden yeme çünkü ne kadar hızlı fazla yersen şeker artıyor..yavaş yavaş önce çorbanı iç..biraz geçsin yemeğini ye..benimde sınırda bende dikkat etmeye çalışıyorum bakalım..ve hareket etmeye çalış..geçmiş olsun sıkma canını...bebişimiz iyi ya sen üzme kendinide onuda.:KK54::KK54::KK54::KK54:.
uzmekte sekeri fisekler annemden biliyorum hepimizz molarimizi yuksek tutalim gulelimm:))

X