2014 Haziran Anneleri

Bebeğinizin cinsiyeti ne olacak ?

• Ankete Katılan
    497
Gecmiş olsn canm aman dikkat et kendine

Çok sağol teşekkür ederim sizlerde dikkatlı olun lütfen...

Aynen ya biz de doğuma hazırlık kursundan dönüyorduk nazar mı oluyoruz ne saka maka tekrar kanamam olur dıye ödüm koptu valla

çok geçmişolsun..Allah korumuş canım.......benimde en büyük korkum işyerinde merdivenlerden vs düşmek..:18::18::18:.

Çok sağol sende Aman dikkatli ol lütfen !!!

kuzum..okumazmıyım isterse 100 sayfa olsun okuruz...niye burdayız ki biz....

canım eşinle konuşmayı denedin mi hiç? ben annemin yanımda olmasını istiyorum babandan çekinirim ayağımı uzatıp yatamam ağrım sızım olsa sesimi çıkaramam.kayınvalidenede söyle annemde gelecek onada daha bilet vs almadık gün belli olsun hepinize alırız de bakalım ne dicek ozaman...belki o zaman ben sonra gelirim der yada gelir görür gider..annende olunca kalabalık olmasın diye düşünür inşallah..ama annenede şimdiden söyle oda gelsin eşinede söyle annemde gelecek haberin olsun de..bırak gerisini onlar düşünsün...sen şimdi sorun çıkmasın diye susuyorsun ama doğumdan sonra insanın psikolojisi değişiyor...bu sefer daha çok sıkılıp bunalıma girme tatlım...sonuçta senin anneninde hakkı gelmek eşinin annesininde gelmesi hak ama sonuçta yanında annenin kalması onlarında gelip görüp gitmesi gerekir..gitmesi bile onlar bulsun bir yolunu...bırak eşin halletsin..ama eşimde söz etmez laf etmez diyorsan en iyisi anneninde gelmesi onlarda gelsin görsünler o zaman kendileri düşünsünler..yatacak yer varmı yokmu bilmiyorum ama sonuçta kayınvaliden yanlızda değil kayınpederin yanında insan ne kadar rahat olabilir ki...
isim konusuna gelince...fikir alınır evet..ama sonuçta çocuk sizin...siz ne isterseniz o olacak...içinize ne siniyorsa onuyapın..sonuçta siz zeynep defne ki çok güzel iki isim koymak isteyipte sırf onlar istemiyor onlar mutlu olsun diye uğraşırsanız bu işin sonu gelmez ki.. hem sırf zeynep defne koydunuz diye onları sevmiyorsunuz saymıyorsunuz anlamına gelmezki..en iyisi eşinin bu işe müdahale etmesi..

Son düzenleme:

ahhh canım ahhh konuşmazmıyım dün tartıştık bunun yüzünden ağladım birsürü geldi teselli etti sonra eşim sana katılıyorum haklısın annenin gelmesi münasiptir ama ben diyemem diyo kaynanam biraz sorunlu bir tip kafasında çok kurar ya öyle dersem birdaha annem gelmezse diyo eşim sonuçlarına katlanabilecekmiyiz diyo bir şey diyemiyorum annesi sonuçta ne kadar tartışsak da bu konuda bişiy yapamayız ki diyo bunu annemin düşünmesi gerek ama düşünmüyo işte napalım diyo sen bunları düşünme rahat edemicem filan deme yat rahatına bak herkes sana baksın diyo

eşime diyorum lohusalık psikolojisi zor kafanda şimdiden şartlıyosun diyo bana takıyomuşum ya
anneme de dedim kaynanam gelmeyi düşünüyo ben istemiyorum diye annem de gelsin kızım istiyosa ses etme diyo yaaaa annem benim çok mülayimdir başka anne olsa kavga çıkarır

Ben de dün düşünce uzun bı sessızlık yasadım tık yok panık yaptım falan. sonra aklıma geldı sevdıgı seylerı yedim basladı pıt pıt mesela süt (ılık olursa daha cok sevıyo) fındık ve ayrana anında tepkı verıyo.süt içtim sonra basladı ben de rahatladım. bence sevdiği seylerı ye iç bakalım ne olacak:44: bence kesın baslar

canım benim ya, sende bendensin desene.. yani ilk hamileliğim insan mutlu olmak istiyor ama kocası bile izin vermiyor buna bende kayınvalide yok sanırım o konuda şanslıyım ama kayınpederle kaynımda yetiyo hala yemek yiyelim hala hizmet edilsin istiyor eşim! oysa ben işten gelip ayağımı uzatmak istiyorum sadece 10 saat çalışıyorum ve çok yoruluyorum anlamıyor isim konusu ayrı dert, illa annesinin ismi koncakmış. yok ama artık kimseyi mutlu edicem diye uğraşmıcam, bu bizim olayımız bizim hayatımız canım, çocuklarımızı şuan bi tek biz hissediyoruz ve tam anlamıyla biz düşünüyoruz emin ol, o yüzden kırmadan kendi gönlünden geçen neyse onu yap bence. ve eşinlede konuş belki gelmemeye ikna edemezsin ama hastanede anneni istediğini söyle, bunu anlamaları lazım sonuçta çamaşırın kan oluyor vs bunları annenle rahatça halledersin ve zaten inan alıngan olucaz lohusalıkta çok başka birşey, kayınvaliden belliki ağzını tutamıyor seni o durumda üzmesin, bebeğini emzirceksin sen üzülüp sıkılmaman lazım bence.umarım halledersiniz canım..

dün annemle karşılara gitik kızlar oğluşuma ciciler aldık teyzeleri hastane çıkışı aldık zıbınlar aldık mendıl aldık corap aldık alt üst takım aldık

canım eşinde demiş annende demiş..sen takma onlar düşünsün bırak gelen gelsin giden gitsin....zaten kayınvaliden bakar annen var yanında bence fazla durmaz gider..belliki müdahele etmek istemiyorum deyip müdahele eden kişilerden kayınvaliden....sen kuzunla vakit geçir kimseyi takmamaya çalış..3 maymunu oyna duyma konuşma görme...muhakkak tavsiyelere ihtiyacımız olacak herşey nette yazılan gibi olmuyor ama mantığının kabul ettiğini yapar etmediğini tamam der geçersin..herkesi mutlu etmek memnun etmek zor canım bu hayatta..önceliğin bebeğin ve eşin...düşünme..bırak kim nasıl yatıyorsa nasıl kalıyorsa kalsın..uzat ayaklarını yat dinlen ...kayınpederin bence utanır gidelim kız rahat etsin der...eşinde şimdi annesinin huyunun biliyor allahtanda sana tepki vermemiş..oluruna bırak şimdiden düşünüp canını sıkma..önümüzde kısa gibi gözüken ama aslında çokta kısa olmayan bir süreç var ..neler olur neler biter ....zaman ne gösterir bilinmez..ama sen anneninde geleceğini her defasında vurgula..

canım beni düşün benimki birde burnumun dibinde 15 dk uzaklıktalar ve bebeğimin ismine bile kendileri karar veriyor düşünsenee ve herşeyime karısmak istiyorlar ben artık biraz daha uzak tutuorum elimdne geldince ilk hamılelımız ama doya doya yasayamıyoruz sırf bu aıleler yuzunden

kahvaltı ettim bir kaşık çikolat ayedim..su içtim bol bol...bilemedim hiçte denemedim ne yediğimde hareketleniyor diye..genelde eve gittiğimde hareket halinde oluyor..ben yattığımda dinlenmeye başladığımda..ama bir 10 gündür gündüzde vuruyordu işyerinde tekmeler oluyordu dün den beri garip geliyor..az önce çok hafif gibi oldu ama eskisi gibi olmaynca insan garipsiyor..saol bitanem
bakalım birşeyler daha yiyim napıcak.....
dün annemle karşılara gitik kızlar oğluşuma ciciler aldık teyzeleri hastane çıkışı aldık zıbınlar aldık mendıl aldık corap aldık alt üst takım aldık

paylaş canım cicişler sayfamızdada bakalım..güzel günlerde kullansın iyi günlerde giysin...

Annen de sorun cıkartmadıgı ıcın sanslısın bu senı hem rahatlatır hem ıslerını kolaylastırır.bence bu duruma sevınmelısın yoksa halın harap olurdu. yeri gelmısken sunu da soylemek ısterım bız doguma hazırlık kursuna katıldık eşimle ve senın durumun gıbı orneklerde anlatıldı ozellıkle dogum sonrası psikolojının farklı oldugunu annnenın rahat etmesı gerektiği vb. gibi. inan eşler bu konuda ıkna oluyorlar ben bunu gördüm bizler söylesek ınanmazlar ama uzmanlardan konuyu dınleyınce fıkırlerı değişiyo ımkanınız varsa esinle gidin bu tarz sorunlar uzerine konusulanları uzmanlardan da dınlesın emınım sana 2 kat daha fazla hak verecek ve yardımcı olacaktır. benım eşim anlatılanları duyduktan sonra bızımkılere söyleyeyımde dogumdan 2 hafta sonra falan gelsınler dedı. şok geçirdim tabıkı böyle bısı istemıcem ablası ve babası gelecekler benım annem zaten burda dolayısıyla özellikle ablasının cok yardımı olacak. ama iki taraf ta uzakta olsaydı ne yapardık onu bilemıyorum. ama özetle söyle soyleyeyım anlattıklarım senı rahatlatmamıs olabılır belkı ama yasadıklarım yazdım bence kendını uzme. bellı bı yasa gelmış bı ınsanı bu saatten sonra değiştiremezsin fakat belkı sınırlarını belırlemek senı rahatlatır. mesela isim konusunda tavrını net koyabılırsın. sen tamam anne dedikçe durumlar daha farklı ılerler. karsı tarafı da kırmadan senın ıcın onemlı konularda net oldugunu ve değişmeyeceğini hissettirmelisin yoksa hep üzülürsün. tekrar kusura bakma yazdıklarım çok pozitif olmayabılır ama yardımcı olmaya calıstım bıraz dusun ıstersen. OOOffff ben de ne uzun yazmısım

vaaaaaav harika haberler aaay bebişler böyle önde gidince iyi beslediğimizi düşünüyorum nedense...hoşuma gidiyor

canımsın :103: ama bu kadar çok kendini dinleme bence,eziyet etme kendine

:) çok güzel olmuş... Sağlıkla büyüsün bu odada bebiş :)

tatlimmm cok guzel olmus saglikla huzurla uyusun efe. beyimizzz insallah:))

çok sağolun kızlar

nmkbl çileksurat zeynelim ve juliette09 alıntı yapmadım işgal etmiyim heryeri diye çok sağolun sizinle konuşmak iyi geldi maalesef annemde uzakta ve annem kaynnam varken asla gelmez

nmkbl canım sen bu kursa hangi hastanede nerede gittin ben de eşimi götürmek istiyorum

Canım Allah sabır versin, yardımcın olsun. Eşlerin aileleriyle ilgili konularda eşimize bırakıyoruz konuyu ama onlar tavır koyamıyorsa meseleyi biz ele almalıyız. Böyle bir durumda o kayınvalide ve kayınbaba senin o halinde sana yardım değil, senden hizmet yemek beklerse şaşma. Zaten sezeryan olmanı bile ayarlamış, yataktan fırla da onlara bi iş bırakma yani. Eşinle konuş , bence en doğrusu kayınbaba yerine ikinizin annesi gelsin. Biri sana ve bebeğe yardım eder. Biri yemekti, gelen gidendi onlarla ilgilenir. Sezeryanda olsan, normalde eskisi gibi değil doğumlar. Her iki durumda da dikişlerin olacak, giyinmen pansumanın olacak, eşine annenin yanında rahat olamayabilirim, hele de babası da varsa, iki anne gelsin, böylece ortayı da bulmuş olursun, yok kayınvalide yalnız gelemiyorsa kayınbaba 1-2 gün kalıp gitsin, almaya agelsin. Lohosa halinle evde gecelik ya da pijamayla gezeceksin, ilk günler emme problemleri falan, gizli saklı mı yapacaksın bunları. Bence isim konusunda da onlara bırakma. Sen herşeylerine neden evet demek zorunda hissediyorsun kendini. Ne gelinler var. Kıymet verdikçe, eşinin ailesi dedikçe herşeyine karışır olmuşlar, senin söz hakkın kalmamış. Eşinde yavaş yavaş alışır, onunla ilişkinin bozulacağından korkma. Annenede haksızlık etme.

Arkadaşım çokk güzel yazmışsınnnnn..ben beğendim bu fikri..ağzına sağlık..

canım fikrini çok beğendim kendi annemi de çağırayım dediğin gibi kayınbaba bi hafta sonra gelsin kaynanamı alıp gitsin valla süpersin hem itiraz edemez hem de biz sen gelme diyen taraf olmayız tabi burda da büyük bir sorun var kaynanam evhamlı bir panik atak tek başına biyere gidemez 12 saat otoıbüs yolculuğu kayınbaba olmadan binmez korkar uçaktan da korkuyo offf yaaa neyse bi eşime söliyim bakalım akşam eve gelince ne dicek bu fikre

resmen yazdığın yorum ve yazış şeklinden rahatsızlığın huzursuzluğun bana geçti,hissettim yani..
ama bence bu noktada en büyük pay eşine ait..çünkü sorun onun annesi ile yaşanıyo ve kararlarınıza karıştırtmamalı ağırlığını o koymalı aslında ama yapmıyo sanırım
:26:
isim konusu tamamen anne babaya aittir bence ve başka bi kişiyi kim olursa olsun ilgilendirmez,geri kalanlar saygı duymak zorundadır kabul etmese sevmeselerde..ve ömür boyu sen çocuğuna o isimle sesleneceksin kesinlikle gönlünden geçeni koy başkasını dinleme derim,çünkü ağzı olan hep ama heeeeeeep konuşacak!!!
ne kadar canını sıkma desekte boş birazda kişilik meselesi çünkü,mesela ben böyle bişey yaşasam hiç takmam bildiğimi yaparım.tabi eşiminde desteğiyle..Allah kolaylık versin arkadaşım..

benim kendime ait sadece lohusa takımlaro vs ve köfteme ait odasının halı,perde ve lambası kaldı alıncak..onun dışındaki herşeyi aldık,daha doğrusu aile aldı
ben 2 defa düşük yapmış olmama ve hâlâ deli gibi korkmama rağmen herşey şimdiden bitti..gerçi hiç son aya bırakayım diye düşünmedim ama korkumda hiç geçmedi işin garibi..öyle saçma bi hâl içindeyim

sağool pufpufcum ben de resti çekicem artık heytttttttttttttt yetti uleynnnnn

Evet bende aynı şeyi düşünmüştüm, iki anne kalır kayınbaban çocuğu görür döner, 1-2 hafta sonra almaya gelir.. Mantıklısı budur da. Annen mutlaka yanında olsun canım. Yıksa psikolojin iyice bozulur ve kayınvalidenin ve kayınpederinin kalbini bile kırabilirsin lohusayken. Eşinle konuş, isim konusuda önemli bence kızına kendi istediğiniz ismi koyun, ilk çocuğumuz anne diyin, ikincisinde siz koyarsınız diyip gönlünü alın.

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…