2014 Haziran Anneleri

Bebeğinizin cinsiyeti ne olacak ?

• Ankete Katılan
    497
Kızlar gıttım bugun endokrıne hba1c falan istedi diyetisyene yönlendirdi şeker ölçüm cihazı verdı pzt kadar diyetımı yapıcam gunde 4 kez şeker ölçümümü yapıp tekrar endokrıne gıdıcem eger istediği sonuçlarda olursa böyle devam edicem eger yuksek çıkarsa şeker insilun başlıcaz hamileyken diyet yapmak çok sıkıcı

teşekkür ederim canım tampon yapılmadı bir daha olursa kendi çocuk doktoruma götürmeyi düşünüyorum

geçmiş olsun canım inşallah yüksek çıkmaz

sana katılıyorum canım bende dün itibariyle diyetteyim nerden çıktı bu şeker yaaaa üff

Endişe etme canım ilaçla kontrol altına alıpta hamileliğini geçiren çok kişi duydum. Hatta sitede bi bak istersen...

Kooocaaamannnnnn bi maşallah canım bebeşine...:)

Eki Görüntüle 996860 Kızlar günaydın hepiciğinize. dün akşam eşimden rica ettim çekti bizi boy boy . Bunlarda bitanesi sizinle paylaşmak istedim.

İşte bir göbiş daha.... maşallah canım...

Gözünaydın canım... İyi geçmesine sevindim...:) Aşı için bi kaç gün pek oynatamıyorsun kolunu ama öyle çok ateş yapmıyor daha ziyade sıcak basması gibi en azından benimki öyle geçti... :44:

Gözünaydın canım...:) SDoktorun dediğine bakarsak senin yine iyi benimki içeride takla atıyor herhalde sürekli farklı yerlerden geliyor tekmecikler...

Akıntının artması normal canım benimde sürekli var ama kontrollerde suyu normal çıkıyor...

canım benim ikinci oğlumda 4.700 gram ve 52 cm doğdu suni sancıyla normal doğum yaptım o gün hastanedeki herkes şok olmuştu ve duyan hemşireler hastane çalışanları oğlumu görmeye gelmişlerdi herkes nasıl doğurdun diye sormuştu

eee detaylı da durumlar nasıl :)

işte canım detaylar alıntıladım...

bende özel sigortadan yararlanıyorum..Yapıkredi Telemed24 Koç Vakfının... ve son gittiğimde sağlık sigortası üzerinden ödedik hastane ücreti normalde Acıbademde sgklıyken 82 gibi bir rakamdı şimdi muayene 32 ye düştü..benim özel sigorta başlangıcım 1 ocak 2014...ve özellikle telefonda görüştüğümde hamileliği kapsayıp kapsamadığını sordum başlayabilirsiniz hemen dedi..kullanmaya..kartımla kullanıyorum şimdi..

ben de parol kullanmadım hastalığımın ilk zamanlarında baş ağrısındn mahfoldum ama sonra doktor içmezsen daha kötü olabilir dedi ayrıca kadın doğum doktorum da yazmıştı baş ağrım olursa diye o yüzden mecburen içtim canım yoksa dayanamazdım.. ben de merak ettim işte bu değerler kaç arasında olması gerekiyo o yüzden sordum arkadaşlara canım..

Valla kızlar benm 2. ay tesbit edildi bu. Hangi dr. gideceğimizi şaşırdık araştırdık iyi bir dr. gittik. Neyse sonuç itibariyle ilaca başladım 1 ay sonra sınıra yakın hale geldi değerler. 1 ay daha kullandım gittim düzelmişti ama dr. devam etmemiz gerektiğini bebeğin büyüdükçe daha çok anneden alacağını söyledi o yüzden yine düşebilir ilacı kullan dedi günde 1 tane aç karnına minik bir ilacı var onu içiyorum hala. Bebeğe bir zararı yok dedi dr. bu ilacın.

canım evet dediğin gibi çok çok önemli troid hormanları gebelikte çok riskli. İhmal etme hemen git endokronolog lar bakıyor buna. bende de düşük çıktı gebeliğimin 2. ayında ortaya çıktı. ordan beridir ilaç kullanıorum . Değerler normal seviyede ama doğana kadar kulllanıcam ilacımı.

canım Allah yardımcın olsn valla çok zor hamileyken diyet yapmak inş. insülün kullanmana gerek kalmaz yaa..

geçmiş olsun canım..benim açlık 87 tokluk 139 çıktı....yani sınırda...bende kendi kendime başladım rejim yapmaya ekmeği yasakladım pirinci yasakladım zaten tatlı ile aram çok iyi değildi ama onuda kestim ki canım deli gibi tatlı yemek istiyor :) bugün sağlık ocağına gidip 2.doz aşımı oldum...nedense beni çok halsiz bıraktı ..ilkinde böyle olmamıştı..neyse ebe çok aç kalma dedi çok aç kalıp çok hızlıyersen birden şekerin çıkar dedi ve ani düşer dedi.. şeker hastalığının sebebi şekerin aniden çıkması ve düşmesiymiş..o yüzden çok aç kalmamaya ve yemek yerken çorbadan sonra belli bir süre geçtikten sonra yemeğimizi yememiz lazımmış..inşallah gerek kalmaz canım insüline..

Canım sorma günde 2 defa çamaşır değiştiriyorum,kötü kokuyor bide Umarım işe yarar canım,bende bu fitilden bahsedeyim doktoruma..

ben yeni evlendiğimde yaşamıştım bir tanecik hap ve bir tane fitil vermişti doktor ve anında geçirmişti..ama tabi hamileyken ne veriyorlar bilmiyorum inşallah hemen geçer canım seninde...

ben bugün 2.dozumu vuruldum ve acayip halsizlik var şuan bende..evede gidemiyorum kaldım işyerinde..sonuçlarında güzelmiş pufpuf okudum ama cvplayamadım...gözünaydın canım..
ben bugünlerde çok garibim..canım sıkkın ama bir sebebi yok..öyle uyuşuk uyuşuk asık suratlı geziyorum...giriyorum bakıyorum ama cvp yazamıyorum..kimseler lütfen kırılmasın bana..geçer muhakkak geçen hafta çok yoruldum hsonu çok yoğundu belkide ondan dinlenemedimde..on kere alıntı yaptım sonra bişi oluyor kapatıyorum...alıntı yapmadığım için darılmayın lütfen lütfen..sizler gerçekten değerlisiniz..benim için..

tatlım peki şimdiki doktorlar niye 3buçuğu geçince sezeryana yönlendiriyorlarr. Seninkide tombiş -miş maşallah normal olmuş demekki olabiliyor

bende geçen hafta doktora gittim tam kan tahlili idrar hormon vs yapıldı..

Tiroksin, Serbest (FT4)''
10.41 referans : 12 - 22 pmol/L

çıktı..doktorumla henüz görüşmedik...bendemi ilaç kullanıcam acaba..daha önce yapılan kan testlerine baktım hepsi normaldi...

hımm anladım canım hadi bakalım hayırlısıyla kucağımıza alalımda sağsağlim sezeryan normal farketmez

İnşallah canım bende tek kullanımlık bir antibiyotik kullandım ama ne kadar işe yaradı bilmiyorum akıntım hiç bitmedi.Umarım bişey olmaz.. Canım bu arada sen de kendine dikkat et,fırsat buldukça dinlen,asma suratını

sana katılıyorum canım bende dün itibariyle diyetteyim nerden çıktı bu şeker yaaaa üff
Ayyyy evet ya diyetisyene gıttın mı bızım ailede şekerli çok annemde de halalarde falan bende hamilelik boyunca dıkkat edıyodum tatlı falan aşırıya kaçmamaya çalışıyodum şimdi diyet olunca şeylerı daha çok çekiyo insanın canı

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…