2014 Haziran Anneleri

Bebeğinizin cinsiyeti ne olacak ?

• Ankete Katılan
    497
tatlım peki şimdiki doktorlar niye 3buçuğu geçince sezeryana yönlendiriyorlarr. Seninkide tombiş -miş maşallah normal olmuş demekki olabiliyor

aslında canım olay şu normal doğum sezeryana bakarak daha uzun süre zaman isteyen bir iş...ve daha zahmetli...ama sezeryan kesip alıp çıkartıp yapması onlara daha kolay geliyor..ve tabi birde ameliyat kapsamına girdiği için sanırsam döner sermayeden para alımları olabiliyor tam nette bilmiyorum ama..o yüzden geneli sezeryandan yana..

bende geçen hafta doktora gittim tam kan tahlili idrar hormon vs yapıldı..

Tiroksin, Serbest (FT4)''
10.41 referans : 12 - 22 pmol/L

çıktı..doktorumla henüz görüşmedik...bendemi ilaç kullanıcam acaba..daha önce yapılan kan testlerine baktım hepsi normaldi...:KK43:

gebelikte oluyormuş canım bu değişiklikler. Seninki gebeliğin ilriki aşamasıda nüks etmiş olabilir. Valla ben hangi dr. gittiysem hepsi ayrı test istedi.Beni ilk devlette çok korkuttular zehirlli guatır gibi laflar etti dr. çok korkmuştm. Bi dr. ilaca gerek yok . aydan sonra kendiliğinden geçecektir dedi. Güvenemedim başka bir dr. gittim Acıbadem de oda riske gerek yok ilacı kullanalım dedi. Ve kullanıyorumda bir sakıncası yok. kulllan sende

bende özel sigortadan yararlanıyorum..Yapıkredi Telemed24 Koç Vakfının... ve son gittiğimde sağlık sigortası üzerinden ödedik hastane ücreti normalde Acıbademde sgklıyken 82 gibi bir rakamdı şimdi muayene 32 ye düştü..benim özel sigorta başlangıcım 1 ocak 2014...ve özellikle telefonda görüştüğümde hamileliği kapsayıp kapsamadığını sordum başlayabilirsiniz hemen dedi..kullanmaya..kartımla kullanıyorum şimdi..
Tam olarak anlayamadım biraz detaylı anlatirmisin Yapı krediyi duydumda telemed 24 nedir sen muayene 82 den 32 düştü derken nekadar odedigni anlamdim birde dogumu ve yatarka tedavilerin hepsini %100 karşılıyormu yoksa indirim mı sağlıyor?

Arkadaslarrr birazcikk yardim..bende yrn seker yuklemesi yapicam.ailemin yaninda oldugum icin burda devlet hastanesinde yaptiricam...50 gr.lik glikoz aldim yrn icin...nasil.iciliyo nekadar suya katiliyo hic bisey yazmiyo ustunde...yaptiran arkadaslaaar yardimm..mutlaka ac mi olmaliyiz ...tadi nasilll..

Arkadaslarrr birazcikk yardim..bende yrn seker yuklemesi yapicam.ailemin yaninda oldugum icin burda devlet hastanesinde yaptiricam...50 gr.lik glikoz aldim yrn icin...nasil.iciliyo nekadar suya katiliyo hic bisey yazmiyo ustunde...yaptiran arkadaslaaar yardimm..mutlaka ac mi olmaliyiz ...tadi nasilll..

Canım 50 gr hazır değilmi benım aldığım hazırdı kutu kola gıbı

bende devlette yaptırdım bana hastaneden verdiler almana gerek yoktu arkadaşım olsun tadı güzel ben limonda sıktırdım içine onlar hazırladılar zaten karışımı küçük su şişesinin yarısı kadar su ben tadını beğendim :) sonuçta güzel çıktı inşallah seninde öle çıkar aç olman gerekio bana öle demişlerdi:KK31:

Daha önce arkadaşlar kız annesi olmakla ilgili yazı paylaşmışlardı bende bunu okuyunca biz aman eksik kalmayalım,paylaşayım dedim :KK1: :KK1:

Erkek annesi olmak ne demektir?
Bir kere en başta çocuğunun fiziken sana benzemeyeceği gerçeğini kabullenebilmek demektir. Hayatta bilmediğin bazı şeyleri ona öğretmek, çocukluğunda hiç oynamadığın oyun ve oyuncakları ona öğretmek; birlikte araba sürmek, otoparklar inşa etmek, hatta araba marka ve modellerini onunla öğrenmek demektir. Oğlunun hayatındaki ilk kadınken, büyüdükçe başkalarının da olacağını bilip o günlerin hayallerini kurmak, seni çok sevip örnek alırken ona bazı şeyleri neden senin gibi yapamayacağını anlatabilmektir. Oğlunla yapışık ikiz gibi dolaşmaktır. Eşin için, hayatında bu kadar çok sevebileceğin başka bir erkek yok diye düşünürken, sana aksini ispatlarcasına çıkıp gelen bu küçük prense deliler gibi aşık olmak, sevgini içinde taşıyamayıp durmadan hüngür şakır ağlamak, koklamaya öpmeye doyamamak, dokunmaya kıyamamak demektir. Erkek annesi olmak…
İçindeki erkeği keşfetmektir onunla. Bunca yıldır kadınken ve daha yeni ANNE olmaya alışırken, bir de erkek olmak…
ona en iyi dost, en iyi öğretmen, en delikanlı arkadaş, en sert koruma olmak… Erkek annesi olmak…
Onunla büyümek onunla güzelleşmektir. Fakat olgunluk, ergenlik, erkeklik evresinde sarılıp öpememek, uzaktan sevmektir Erkek annesi olmak... (ALINTIDIR.)

Tam olarak anlayamadım biraz detaylı anlatirmisin Yapı krediyi duydumda telemed 24 nedir sen muayene 82 den 32 düştü derken nekadar odedigni anlamdim birde dogumu ve yatarka tedavilerin hepsini %100 karşılıyormu yoksa indirim mı sağlıyor?

benim eşim Koça bağlı bir firmada çalışıyor. Koç şirketlerinin ve fabrikalarının vakıf adı altında bir kurumları var..Yapı krediye bağlı olarak çalışıyor Telemed24 Yapıkredi sigortanın sağlık hizmetlerinin adı oluyor.
( http://www.yksigorta.com/content/telemed-24-sistemi/294/ )

çalışanın rütbesine göre kıdemine göre indirim değişiyor. Eşim 2.kıdemde.. bende özel sigortalıyım eşim üzerinden kıdemim değerlendiriliyor..(bende sgklı çalışanım..)
benim normal doğumda 3700Tl sezeryanda 5700 Tl kadar indirimim var. ama her hastanenin prosedürü farklı ben Acıbademe fiyat çıkarttırdım normal doğumda ödemem gereken tutar 3000 lerde iken 1100e iniyor sezeryanda yine 4000 ciavrlarında ama oda 1700lere iniyor.çünkü hastanenin fiyatları biraz yüksek Eskişehirdeki diğer özel hastanelere göre..

bende çalıştığım için Acıbademe gittiğimde sgk lı oalrak 79 tl mi 82 tl mi ne ödüyordum. ama özel sigortam 1 ocak 2014 tarihi itibariyle başladı şimdi 32 gibi bir rakam ödüyorum kontrollerimde..
inşallah anlatabilmişimdir.

Son düzenleme:

iki kere gitmiş..

Son düzenleme:
Daha önce arkadaşlar kız annesi olmakla ilgili yazı paylaşmışlardı bende bunu okuyunca biz aman eksik kalmayalım,paylaşayım dedim :KK1: :KK1:

Bir kere en başta çocuğunun fiziken sana benzemeyeceği gerçeğini kabullenebilmek demektir. Hayatta bilmediğin bazı şeyleri ona öğretmek, çocukluğunda hiç oynamadığın oyun ve oyuncakları ona öğretmek; birlikte araba sürmek, otoparklar inşa etmek, hatta araba marka ve modellerini onunla öğrenmek demektir. Oğlunun hayatındaki ilk kadınken, büyüdükçe başkalarının da olacağını bilip o günlerin hayallerini kurmak, seni çok sevip örnek alırken ona bazı şeyleri neden senin gibi yapamayacağını anlatabilmektir. Oğlunla yapışık ikiz gibi dolaşmaktır. Eşin için, hayatında bu kadar çok sevebileceğin başka bir erkek yok diye düşünürken, sana aksini ispatlarcasına çıkıp gelen bu küçük prense deliler gibi aşık olmak, sevgini içinde taşıyamayıp durmadan hüngür şakır ağlamak, koklamaya öpmeye doyamamak, dokunmaya kıyamamak demektir. Erkek annesi olmak…
İçindeki erkeği keşfetmektir onunla. Bunca yıldır kadınken ve daha yeni ANNE olmaya alışırken, bir de erkek olmak…
ona en iyi dost, en iyi öğretmen, en delikanlı arkadaş, en sert koruma olmak… Erkek annesi olmak…
Onunla büyümek onunla güzelleşmektir. Fakat olgunluk, ergenlik, erkeklik evresinde sarılıp öpememek, uzaktan sevmektir Erkek annesi olmak... (ALINTIDIR.)

Çok güzel bir yazı okurken bile duygulandım. Paylaşımın için çok teşekkürler :)

ayyyy evet ya diyetisyene gıttın mı bızım ailede şekerli çok :KK9: Annemde de halalarde falan bende hamilelik boyunca dıkkat edıyodum tatlı falan aşırıya kaçmamaya çalışıyodum şimdi diyet olunca şeylerı daha çok çekiyo insanın canı

yok canım gitmedim benim bir hafta yapcam diyet sonra tekrar ölçüm yapılcak belki düzelir ama nası uyucam bilmiyorum çok acıkıyorum ya bebiş beni zorluyo annecim acım diye tekmeliyo:KK50:

benm normal cıktı canm cok şükür ama tsh braz yüksek ilaç kullanıyrm bildigim kadarıyla bu sebeple diyet yapanlar cok az kilo alıyor avantajlı olabilirsin yani

ben şimdiden 11 kg aldım canım ne avantajı bilmiyorum daha 3 ayım var allah bilir ne kadar alıcamm:KK52::KK52::KK52:

benim eşim Koça bağlı bir firmada çalışıyor. Koç şirketlerinin ve fabrikalarının vakıf adı altında bir kurumları var..Yapı krediye bağlı olarak çalışıyor Telemed24 Yapıkredi sigortanın sağlık hizmetlerinin adı oluyor.
( http://www.yksigorta.com/content/telemed-24-sistemi/294/ )

çalışanın rütbesine göre kıdemine göre indirim değişiyor. Eşim 2.kıdemde.. bende özel sigortalıyım eşim üzerinden kıdemim değerlendiriliyor..(bende sgklı çalışanım..)
benim normal doğumda 3700Tl sezeryanda 5700 Tl kadar indirimim var. ama her hastanenin prosedürü farklı ben Acıbademe fiyat çıkarttırdım normal doğumda ödemem gereken tutar 3000 lerde iken 1100e iniyor sezeryanda yine 4000 ciavrlarında ama oda 1700lere iniyor.çünkü hastanenin fiyatları biraz yüksek Eskişehirdeki diğer özel hastanelere göre..

bende çalıştığım için Acıbademe gittiğimde sgk lı oalrak 79 tl mi 82 tl mi ne ödüyordum. ama özel sigortam 1 ocak 2014 tarihi itibariyle başladı şimdi 32 gibi bir rakam ödüyorum kontrollerimde..
inşallah anlatabilmişimdir.
Anladım canım senin sigorta biraz farklı es durumundan faydalanıyorsun,benim bı arakadasim var onunda eşi bankada çalışıyordu onun özel sigortasından faydalanıyordu 4 sene evvel memorialde dogum yaptı 10 bin tl fatura çıkarmışlar bı kuurus ödememişti,ama SSK siz olması gerekiyor
Ayrıca Acıbadem'de 82 tl muayene ücreti bile bana bedava gibi geldi sehir farkı olsa gerek

günaydın fıstıklar :KK3:

bugün 10.30'da hem tetenozun ilki yapılacak hemde Deraylı ultrason var.. Şimdi çıkıyorum evden.. Yorumumu okuyan gören arkadaşlar dua edin olur mu bunuda sağ salim atlatayım biçoğunuz gibi.. En azından iyi dileklerinizi içinizden geçirin,yeter bana :KK34:

zaten aşıdan da tursıyorum..
hadi ben gittim canlarım ilk fırsatta sonuçları yazacağım...

Haydi hayırlısı canım, ay bakmadım da acaba döndün mü ki ? :)
Ben aşı olmadım doğrusu, inatla öneri de olmadı. Ben bir sordum her iki dr a da şart değil, olursan da zararı olmaz dediler...
Ayrıntılıdan sonra da normal usg ler insana yavan geliyor doğrusu :KK70:
İnşallah güzel haberlerle dönmüşsündür :)

ben şimdiden 11 kg aldım canım ne avantajı bilmiyorum daha 3 ayım var allah bilir ne kadar alıcamm:KK52::KK52::KK52:

Hiç üzülme yalnız değilsin canım :KK37::KK37::KK37:

Anladım canım senin sigorta biraz farklı es durumundan faydalanıyorsun,benim bı arakadasim var onunda eşi bankada çalışıyordu onun özel sigortasından faydalanıyordu 4 sene evvel memorialde dogum yaptı 10 bin tl fatura çıkarmışlar bı kuurus ödememişti,ama SSK siz olması gerekiyor
Ayrıca Acıbadem'de 82 tl muayene ücreti bile bana bedava gibi geldi sehir farkı olsa gerek

aradım canım şimdi yapıkrediyi normal doğumda %100 ünü ödüyoruz sezeryanda %80 ni dedi...Eskişehir Acıbadem diğer Acıbademlere göre oldukça düşük...Eskişehirde Özel hastaneler pahalı değil nedendir bilmem...düşünki en pahalısı Acıbadem :)) şanslıyız bu konuda...arkadaşlarda kızıyor çok kaızk niye gidiyorsun diye halbuki bilseler diğer şehirleri susarlar herhalde..ama çok beğeniyorum hastaneyide doktorumuda..

Haydi hayırlısı canım, ay bakmadım da acaba döndün mü ki ? :)
Ben aşı olmadım doğrusu, inatla öneri de olmadı. Ben bir sordum her iki dr a da şart değil, olursan da zararı olmaz dediler...
Ayrıntılıdan sonra da normal usg ler insana yavan geliyor doğrusu :KK70:
İnşallah güzel haberlerle dönmüşsündür :)

568 gr ve 28 cm ile Efe bey karşınızda evendim (Maşallah köfteme) :nazar: :emir_bebek:

ama resim yok,çünkü verilen onlarca resim arasından bitanesini bile bebeğe benzetemedim,bu kez resim koymuyorum kızlar..

Tam 11 dk tuttu detaylı ultrasonumuz,kameraya çektim her bir karesini yine her kontrolde olduğu gibi Bu tarz kontrolleri yapmaya yetkisi olan profesör bi garip anacım ağzından lafı cımbızla alıyosun mubarek.. Ama herşeyin iyi yolunda ve haftasıyla uyumlu olduğunu duyunca o bana yetti,bu yüzden adamın konuşmamasını umursamadım açıkçası hatts yinede sonradan kendi doktoruma gösterdim hemen akabinde, herşey yolunda dedi o da,çok güzel diyede ekledi

hemen sonrasında da kendi gittiğim hastanede tetenozu oldummmmmmm.. Oldum amaaaaaa vuyyyyy gelin bana aorun,nasıl yaktı anlatamam
:18: Aaaay o bikaç saniyelik şey bana ömür geldi 2-3 gün ağrı yapabilir dedi ve belki ateş olabilir dedi.. Hamilelikte ateş tehlikeli diye bildiğimden sorsum o durumda napiyim diye, doktorunuzu ararsınız sorun olmaz dedi.. Şimdilik kolum iyi, çok sıkıntıda yok ama arada yanıyo gibi acı hissi oluyor o kadar :KK34:

Bugünlükte haberler bu kadar bizden.. Şimdi annem ve babanemle gezmeye çıktık, öpüyoruz sizi canlar
:KK19:

işte canımcım detaylar... :KK34:

Eveeet 16 yıldır erkek annesiydim :) şimdi bir de kız annesi olacağım inşallah. :)
Allah herkesin gönlüne göre versin...
Benim gönlüme göre de oldu, olacak kısmetse.
Ama hepsinden önce sağlık ve sıhhat diliyorum evlatlarım için.
Evlat deyince aklına kız mı erkek mi gelmiyor insanın, ikisinin de sevgisi aynı nasılsa :KK66::nazar:

Merhabalar.. Bende 24 haftalık hamileyim ve aynen son yazan arkadaş gibi 11 kilo aldım ve daha nekadar alıcaz bakalım :KK56:
Şeker yükleme testini de haftaya salı yaptırıcam arkadaşların çoğu yaptırmışlar iyi de çıkmış maşallah inş. benimde öyle çıkar herkese iyi günleeer..

X