2014 Haziran Anneleri

Bebeğinizin cinsiyeti ne olacak ?

• Ankete Katılan
    497
günaydın kızlar

bizde dün gidip şeker yüklemesi yaptık ve malesef açlık 109 yüklemeden sonraki ise 160 çıktı idrar eset yazıyordu . doktor bir hafta yediklerine dikkat et haftaya tekrar yapalım dedi. ayrıca amniyon sıvısı tam sınırdaymış :18:yani biraz fazla anladığım kadarıyla, 4 boyutluya yönlendirdi, çarşamba günü gidip 100 gr şeker yüklemesi yapacağız ve detyalı ultrasona gireceğiz. canım çok sıkkın inş. bebeğim için kötü bişey demezler çok korkuyorum. burnumda kanıyor sürekli:KK43:

sizce şekerimi dengelemek için ne yemem gerekiyor bana yardımcı olun lütfen :KK43:

kızlaaarr mevlüt de dağıtmayı düşündüğüm şişelerden bir tane numune istemiştim bugün göndermişler bn çok beğendim..buzdolabı süslerinden bıktım artık daha değişik bişey olsun istiyorum bide havlu dağıtıcam üzerinede kızımın ismini işletmek istiyorum bide tülden kese dikicem ayy Rabbim göstersin inşallah o günleri:KK49::emir_bebek::nazar:
Eki Görüntüle 985842

selam canım benim kayınvaldem de bursalı. mevlüt yapmaktan bahsediyor. biz de böyle bi adet yok ama o istediği için yapıcaz gibi. hatta bu gönderdiğin kolonya şişelerinden alırız dedi dağıtmak için :)
nasıl oluyo mevlütler, nasıl geçiyor? ben hiç bilmiyorum, hiç görmedim de...
Allah o günleri sağlıkla görmeyi nasip etsin canım.

benim bulanılarım 1 ay öncesne kadar hep vardı son zamnlarda iyiydim şimdi yine öğürüyorum ama kusamıyorum pek artık. Saçla ilgisi yok canım, plesanta içinde saçı nasıl rahatsız etsin seni, bu çağda bunu diyen insanlar var hala :KK1: Şuanki bulantıların sebebi bebek yukarı çıkıp mideye baskı yaptığı için oluyor ki bu genelde sabah aç karnına olunca vuku buluyor

evet bu daha makul bir sebep oldu, bakalım haftaya doktora sorarız artık :)

canım benim saol ama insan takıyor ben çok zayıf bi insandım bide 48 kilodan bi kaç yıl içinde 57 lere çıktım sonra evlendim biraz daha alıp hamile kaldım ömrümde görmediğim rakamları gördüm hamileliğimde ister istemez kendimi kötü hissediyorm ama bu kilo ile yaşamam mümkün deil doğsun yavrum hemen bi spor salonuna yazılıp diyet yapıcam:KK50::KK50:

hızlı kilo almak tabi moralini bozabilir inşallah en kısa sürede aldıklarını verirsin canım.. hemen değil canım emzirme döneminden sonra spor salonu...

canım benim bildiğim kullanmadığın izinlerin sonraya aktarılır 16 hafta kullanırsın allah korusun erken doğum oldu diyelim ki yine 16 hafta kullanılır..bi yükseltmediler şu doğum iznini yaa offf:KK50::KK50:

Canım benim sen tahmini doğum tarihine göre 37. haftanın bittiği gün yasal izne ayrılıyorsun. doğum hemen olursa kullanmadığın günler doğum sonrasına aktarılıyor .
yani 30 mayısta izne ayrılıp 2 haziranda doğum yaparsan doğum sonrası raporunda şöyle yazar doğum sonrası 8 hf+ 5 hf doğum öncesi+ 2 hf 5 gün raporludur yazar yada gün sayısını hesaplayıp 110 gün yazarlar..

valla bu gidişle yükseltmezler de kısmet artık

yok canım analık iznine ayrıldığın tarihten itibaren tam 16 hafta sayıcan doğum tarihin önemli değil

Canım Kanunen 3 hafta kaladan itibaren çalıştırılman yasak.mBu sebeple zorunlu olarak 37. Haftadan sonra çalışamazsın. Dolayısıyla doğumdan sonraya 13 hafta kalıyor. Ama erken doğum falan olursa o zaman kullanamadığın haftalar sonraya aktarılabiliyor tabii ki. Her halükarda en fazla 16 hafta

kızlar teşekkür ederim cevaplar için, durum aynen dediğiniz gibi... 37.haftada izne ayrılıyoruz ve o saatten sonra erken doğum olsa bile izinler aktarılıyor yani her durumda 16 hafta... personeldeki memur bu konuda doktorunuzun yazdığı rapora dikkat edin,bazı doktorlar eski uygulamaya takılı kalıyor erken doğumdan kaynaklanan ek süreyi eklemiyor dedi...

ben derslerimi bırakamam ortalık karışır diyince de 16 haziran olan doğum tarihinizi doktorunuz 21 haziran diye yazarsa tam 30 mayısta izne ayrılmış olursunuz ve dönemi resmen tamamlamış olursunuz dedi... tabi bu süreyi fiilen evde geçireceğim için bana olabilir gibi geldi...

asıl canımı sıkan konu ise şu; (sizin kurumlarınızda nasıl bilemiyorum) örnekle anlatacağım; 30 mayısta başlayan doğum iznim yaklaşık 22 Eylül de sona erecek... benim planım bu tarihten hemen sonra kurban bayramına kadar yıllık izne ayrılmak sonra da raporlarla güz dönemini tamamlamaktı... ancak çalıştığım kurum özellikle 5 er günlük raporlar konusunda sıkıntı çıkarıyormuş... doğum izniniz biter bitmez size ücretsiz izin veririz hocam demez mi:KK53: ee zaten tatil dönemine geliyor doğum iznim... ben ücretsiz izne bahar döneminde ayrılıcam diyince de , " toplam 24 ay ücretsiz izin hakkınız var ve hemen ayrılmazsanız ücretsiz izin hakkınız geri saymaya başlar dediler" yani ücretsiz izne ekim de değil de şubatta çıkarsam ve ekim-şubat aralığını heyet raporu ile geçirirsem 24 ay olan ücretsiz izin hakkım 20 aya düşmüş olacakmış.... diyecğim o ki benim kurumum rapordan ziyade ücretsiz izin kullandırmaya odaklanmış... aranızda uzun ücretsiz izin kullanmak isteyen varsa bu durumu gözönünde bulundurun kızlar....

hızlı kilo almak tabi moralini bozabilir inşallah en kısa sürede aldıklarını verirsin canım.. hemen değil canım emzirme döneminden sonra spor salonu...

doğum olsun bi iki ay geçsin hemen atağa geçicem ve artık almak istemiyorrum kilolu bi bayan olmak istemiyoruuummmmm:KK43::KK43:

canım bunlar çok güzel bayıldııımmm:KK52::KK52::KK52::KK52: nerden almıştın?? ayrıca sonra fikirlerini de okudum havlu tül kese falan güzel fikirler ama bu şişe olayına bayıldıımmmmm :KK52::KK52::KK52: :KK52::KK52::KK52:
gittigidiyordan baktım cnm fiyatı boş haliyle 1.40tl bende çok beğendim hem değişik olucak:KK36:
selam canım benim kayınvaldem de bursalı. mevlüt yapmaktan bahsediyor. biz de böyle bi adet yok ama o istediği için yapıcaz gibi. hatta bu gönderdiğin kolonya şişelerinden alırız dedi dağıtmak için :)

cnm ben hem bursalıyım hem arnavutum (= mevlütler şaşalı geçiyo bizde :KK1: ben mesela yer bulabilrşisem evde değil bi kültür merkezinde yapıcam evim çok büyük olmadığı için..mevlütlük şöyle şık bir abiye diktiricem abartı değil ama arnavut işi :KK34::KK1:..kızıma akika kurbanı kestirceğimiz için onun etiyle mevlütte etli pilav tatlı ayran dağıtılacak..bu şişelerden ve isim nakışlı havlu dağıtıcam..hoca geliyo kuran-ı kerim okunuyo dualar ediliyo böyle işte (= inşallah sağlıkla görelim o günleri

gittigidiyordan baktım cnm fiyatı boş haliyle 1.40tl bende çok beğendim hem değişik olucak:KK36:

cnm ben hem bursalıyım hem arnavutum (= mevlütler şaşalı geçiyo bizde :KK1: ben mesela yer bulabilrşisem evde değil bi kültür merkezinde yapıcam evim çok büyük olmadığı için..mevlütlük şöyle şık bir abiye diktiricem abartı değil ama arnavut işi :KK34::KK1:..kızıma akika kurbanı kestirceğimiz için onun etiyle mevlütte etli pilav tatlı ayran dağıtılacak..bu şişelerden ve isim nakışlı havlu dağıtıcam..hoca geliyo kuran-ı kerim okunuyo dualar ediliyo böyle işte (= inşallah sağlıkla görelim o günleri

abiye değil güzel şalvarlarınız var onlardan giyersin artık, hem beden sorunu da yok :) ben boşnakım bizde süslü süslü şalvar giyiliyor... o konuda rahatım şimdiden :))

kızlar cok sık giremiyorum işler yogun ama sizleri çok özledim oğluşumla biz iyiyz şükürler olsun büyüyoruz bu ay bebeğimin cicilerinin hepsini almaya eminönüne gidicez allah izin verirse mutluyum :KK23:

kızlar cok sık giremiyorum işler yogun ama sizleri çok özledim oğluşumla biz iyiyz şükürler olsun büyüyoruz bu ay bebeğimin cicilerinin hepsini almaya eminönüne gidicez allah izin verirse mutluyum :KK23:

hoşgeldin canım hangi hastaneye ve dr gidiyorsun acaba?

Kizlar pazartesiden beri islerim o kadar yogun ki eve gelince de bitap dusmus oluyorum. Yazdiklarinizi tam okuyamadan cikmak zorunda kaliyordum.Hepinize gecmis olsun .Nasil nazara gelmisiz.ustunuzde nazarlik tasiyin
Benim de tam nisan gunu ocakta duduklu vardi firinda borek vardi hafif elimi yskmistim muslugun altinda elimi yikarken hemen yanimda ocakta duran duduklu bir patladi allahim nasil korktim nir sicradim balkon kapisnin onune Sukur ki bir sey olmadi.nazarlik kolyem kopmustu simdi yeni bir tane tasiyorum.

Cilegim seni de okudum insallah kahvalti haxirlayabilmisindir.ben de 2 haftada tam 2 kilo almisim kontrole daha iki hafta var almamam gerek artik.

Allahim insallah guzel haberlerinizi alirim.Allahim sen bizi ve meleklerimizi koru.Guzel ve saglikli bir gun olmasi dilegiyle canlarim.kendinize ve minislere iyi bakin:nazar::nazar::nazar::nazar::nazar:
Ayyyy mujjum buyuk gecmis olsun ....
Kiyamam ya kim bilir nasil korkmussundur yazarken bile gozlerim doldu bacim....
Ben ufak yukses seslerde korkuyorum duduklu yanimda patlasa Allah (c.c.) muhafaza direkt bayilirdim sanirim korkudan :KK5:
Bol bol felak nas sureleri okumak farz oldu bize sanirim :KK34:

1 aylık aranın ardındaaaaaan hooop büyük gün geldi...
GÖRÜŞ GÜNÜ
:emir_bebek:
geri sayım başladı randevum saat 1'de :KK34:

Günaydın güzellikler :KK69:

Haydi hayirli haberlerle gel bacim :KK19:
Bakalim ne kadar buyumus bizim yigen :nazar:

benim bulanılarım 1 ay öncesne kadar hep vardı son zamnlarda iyiydim şimdi yine öğürüyorum ama kusamıyorum pek artık. Saçla ilgisi yok canım, plesanta içinde saçı nasıl rahatsız etsin seni, bu çağda bunu diyen insanlar var hala :KK1: Şuanki bulantıların sebebi bebek yukarı çıkıp mideye baskı yaptığı için oluyor ki bu genelde sabah aç karnına olunca vuku buluyor

Bacim sacdan kaynaklaniyor ise eger benim oglan baya killi olacak demektir :KK9:
Cunku bulantilar son gaz devam ediyor :KK52:
Ki sac falan bunlarla alakasi yokmus dedigin gibi :KK54:

günaydın kızlar

bizde dün gidip şeker yüklemesi yaptık ve malesef açlık 109 yüklemeden sonraki ise 160 çıktı idrar eset yazıyordu . doktor bir hafta yediklerine dikkat et haftaya tekrar yapalım dedi. ayrıca amniyon sıvısı tam sınırdaymış :18:yani biraz fazla anladığım kadarıyla, 4 boyutluya yönlendirdi, çarşamba günü gidip 100 gr şeker yüklemesi yapacağız ve detyalı ultrasona gireceğiz. canım çok sıkkın inş. bebeğim için kötü bişey demezler çok korkuyorum. burnumda kanıyor sürekli:KK43:

sizce şeke:emir_bebek:rimi dengelemek için ne yemem gerekiyor bana yardımcı olun lütfen :KK43:

Canim bence o celikli olarak sekere degilde bence sivina odaklanmalisin....
Bol bol sivi tuketmeye bak yanindan suyun eksik olmasin...
Bende de sivi eksikligi olmustu bol su ile atlattik sukur darisi basina :KK19:
Bir daha ki seker yuklenmende de fazla cikmaz ins. Degerlerin :KK54:

günaydın anneler

Günaydın herkese :))

1 aylık aranın ardındaaaaaan hooop büyük gün geldi...
GÖRÜŞ GÜNÜ
:emir_bebek:
geri sayım başladı randevum saat 1'de :KK34:
Günaydın güzellikler :KK69:

günaydınnnn günaydınnnnn..gününüz aydın olsun güzel olsun endişesiz olsun sağlıklı sıhhatli huzurlu mutlu olsun..
:KK16::KK16: pufpuffff..güzel haberlerini bekliyoruz canım...

Günaydın kızlar şu aralar pek sık giremiyorum foruma işlerin yoğunluğu vardı ve annecim gelmişti yanıma fakat bugün dönüyor yine memlekete moralim feci bozuk bu yüzden ayrıca 2. Doz aşımı yaptırdım ve ilki kadar canımı yakmadı iyiyim yani buardada kilom almış başını gidior 25. Haftamda 75 kilo oldum napıcağımı bilemiyorum nasıl beslensemde kontrol altına alsam kendimi çünkü artık daha fazla almak istemiyorum benim gibi olan varmı veya dikkat eden varmı yediğine içtiğine çünkü ilk 6 ayda 11 kilo almak bana normal gelmiyo artık:KK43::KK43::KK43::KK43:

bende dikkat ediyorum yada ettiğimi düşünüyorum ama doktorum kilo olarak önden gidiyoruz dikkat etmemiz lazım dedi..bilemedim..ekmeği kestim..tatlıyı zaten çok yemiyordum iyice kestim..tuzuda fazla tüketmememe rağmen onuda iyice azalttım...nasıl bir hamilelik bilemedim..ben rahat olucam zannederken kendimi bir rejim programının içinde buldum sanki..hamile değilken ben bu kadar dikkat etmiyordum..anlamadım gitti.:KK25::KK25:

tatlım çok şıklar bayıldım kumaşı kendin mi alıyorsun ne kadara mal oluyor peki bunlar. Bu arada asıldikkatimi çeken aynı pozu duruşu farklı kıyafetle nasıl verebildin :KK1:

hakikaten benimde ilk dikkatimi o çekti..aynı poz aynı duruş aynı hava :) maşallah maşallah :nazar::nazar::nazar:

günaydın kızlar

sizce şekerimi dengelemek için ne yemem gerekiyor bana yardımcı olun lütfen :KK43:

amniyon sıvın fazla mı az mı acaba canım..onu öğrenseydin net olarak..sınır deyince ikiside olabilir...banada doktorum amniyon sıvın sınırda demişti boıl sıvı tüket dedi..günlük 3lt çıktı 3,5 lt.ye..oyüzden sorayım dedim canım... burun kanaması bendede oldu doktorum su çek burnuna dedi..eğer çekemezsen kulak burun boğazcıya git okyanus suyu diye satılan spreyler var onlardan al sık dedi...normal dedi burun kanamaları....
geçmiş olsun canım şeker yüklemesi içinde korkma asıl 100 mglıktan sonra ki sonuçlara bak..çünkü testten birkaçgün önce yediklerinde etkiliyormuş..bu hafta dikkat edeceğine göre net sonucu 100mgdan sonra öğreniceksin üzülme stres yapma oldumu..meleğinde üzülür :)
:KK54:

bizde mevlüt 40ında sanırım okutuyordu...Kuran okuyorlar..hediye vs getiriyor gelenler..yemekli dualı hediyeli geçiyor bizim burda :) :KK51:

benim kuzenimde Arnavut biriyle evli..maşallah herşeyleri çok şatafatlı..kına gecesinde bintane kıyafet giyip çıkarmıştı :) makyajlar süsler püsler dedim helal olsun bu kadar enerjik üşenmeden ne güzel..mevlütte şatafatlı geçer kesin..fotolarını yollarsına artık :) :KK31::KK31:

Son düzenleme:
Kizlar pazartesiden beri islerim o kadar yogun ki eve gelince de bitap dusmus oluyorum. Yazdiklarinizi tam okuyamadan cikmak zorunda kaliyordum.Hepinize gecmis olsun .Nasil nazara gelmisiz.ustunuzde nazarlik tasiyin
Benim de tam nisan gunu ocakta duduklu vardi firinda borek vardi hafif elimi yskmistim muslugun altinda elimi yikarken hemen yanimda ocakta duran duduklu bir patladi allahim nasil korktim nir sicradim balkon kapisnin onune Sukur ki bir sey olmadi.nazarlik kolyem kopmustu simdi yeni bir tane tasiyorum.
Cilegim seni de okudum insallah kahvalti haxirlayabilmisindir.ben de 2 haftada tam 2 kilo almisim kontrole daha iki hafta var almamam gerek artik.
Allahim insallah guzel haberlerinizi alirim.Allahim sen bizi ve meleklerimizi koru.Guzel ve saglikli bir gun olmasi dilegiyle canlarim.kendinize ve minislere iyi bakin:nazar::nazar::nazar::nazar::nazar:

Allah korumuş canım çooooookkkk geçmiş olsun çoookkkk..çok korkmuşsundur ben bile düşününce bir garip oldum...:KK53::KK53:ayy aman nazarlardan korusun hepimizi maşallah maşallah.:nazar::nazar::nazar:..tehlikeli bir durum atlatmışsın..tekrar geçmişolsun..:KK54:

Bacilarim saglik ocagindan aramislar beni cagiriyorlar....
Agrim var asiyi olunca daha da kotu olurum diye korkuyorum...:18:
3 gundur kaytardim asidan yakalamislar :KK9:

amniyon sıvın fazla mı az mı acaba canım..onu öğrenseydin net olarak..sınır deyince ikiside olabilir...banada doktorum amniyon sıvın sınırda demişti boıl sıvı tüket dedi..günlük 3lt çıktı 3,5 lt.ye..oyüzden sorayım dedim canım... burun kanaması bendede oldu doktorum su çek burnuna dedi..eğer çekemezsen kulak burun boğazcıya git okyanus suyu diye satılan spreyler var onlardan al sık dedi...normal dedi burun kanamaları....
geçmiş olsun canım şeker yüklemesi içinde korkma asıl 100 mglıktan sonra ki sonuçlara bak..çünkü testten birkaçgün önce yediklerinde etkiliyormuş..bu hafta dikkat edeceğine göre net sonucu 100mgdan sonra öğreniceksin üzülme stres yapma oldumu..meleğinde üzülür :)
:KK54:

çilekciğim beni yanıtsız bırakmadığın için teşekkür ederim. :KK16: amniyo sıvım fazla ben zaten çok fazla su tüketiyordum günde 4-5 litre kadar , doktor bu kadar su tüketmemin sebebinin şekerimin yükselmesi olduğunu söyledi. yani bana çok su iç demedi. şekerimi düşürmem gerekiyor ama ne yiyip ne yemiyeceğim konusunda net bir şey söylemedi 100 mg den sonra bakarız duruma dedi ,kafam karıştı internetten de net bir bilgi alamadım.

abiye değil güzel şalvarlarınız var onlardan giyersin artık, hem beden sorunu da yok :) ben boşnakım bizde süslü süslü şalvar giyiliyor... o konuda rahatım şimdiden :))
şalvarı mevlüt sonunda giyicem cnm sonra herkesin elini tek tek öpücem sırayla :KK1: aynen o şalvarlar hayat kurtarıyo böyle durumlarda (=
benim kuzenimde Arnavut biriyle evli..maşallah herşeyleri çok şatafatlı..kına gecesinde bintane kıyafet giyip çıkarmıştı :) makyajlar süsler püsler dedim helal olsun bu kadar enerjik üşenmeden ne güzel..mevlütte şatafatlı geçer kesin..fotolarını yollarsına artık :) :KK31::KK31:

aynen cnm şatafatlı geçiyo cnm (= giyinip süslenmeyi el öpmeyi falan dediğin gibi bıkmadan sevmen lazımki keyif alasın yoksa sevmeyenler için ayyy çok sıkıcı yorumu geliyo direkt olarak :KK1: o günler gelisnde ne fotolar yükleriz hemde...inşallah

Canim bence o celikli olarak sekere degilde bence sivina odaklanmalisin....
Bol bol sivi tuketmeye bak yanindan suyun eksik olmasin...
Bende de sivi eksikligi olmustu bol su ile atlattik sukur darisi basina :KK19:
Bir daha ki seker yuklenmende de fazla cikmaz ins. Degerlerin :KK54:
[/QUOTE]

canım benim suyum az değil aksine fazla çok su tüketiyorum zaten ben, yani suyun daha fazla olmamasını sağlamam lazım ayrıca da şekeride düşürmem lazım şekerin yüksek olmasından da olabilir. ama şekeri nasıl düşüreceğimi bilmiyorum :KK43:

X