2014 Haziran Anneleri

Bebeğinizin cinsiyeti ne olacak ?

• Ankete Katılan
    497
Sorma azerim ya surda kac tane hamisiz hepimiz birbirimizden beteriz herseye panikliyoruz evhamlaniyoruz. Demek annelik boyle bisey. Henuz karnimizdalar en emniyetli yerdeler bir de dogtuktan sonrasini dusun :emir_bebek::emir_bebek::emir_bebek: uuuu yesinler o minik totolari :KK1::KK1:
Bu arada gecmis olsun arkadasim cok sukur ki bisey cikmamis:KK16::KK16:

Cok sagol cann im ya hersey bebisler icin :KK42:
Bu arada yaramaz durmadi boyunuda olcemedi doktor :KK1:
980 gr. Olmusuz :nazar:
Birde bizim bebisin bas olcusu 2-3 hafta ileriden gidiyor koca basli bir oglum olacak sanirim :26::KK52:

bir görünüyorsun bir kayboluyorsun :) teyzelerinden köfteye kocaman bir selam söyle :) iyi haberlerle gel inşallah..:KK16::KK16:

canım kayınvalidemle görümcem geldi 1 hafta bendeler.. İlk günden gezmeye başladık o yüzden :KK1: buraya da uğramadan edemiyorum :KK1:

güzel haberlerle gelirsin inşallah canım

canım yade nın anlamı hatırlanan yad edılen demek aslında bade istiyorduk ama bade şarap demek olduğu için çocuklara konulması uygun bir isim değilmiş

pufpuf kızımın adı yade teyzesi yazarsan sevinirim bu arada efenin güzel haberlerini bekliyoruz inş

İyi akşamlar kızlar...
Alıntılarım silinmiş malesef :KK43: Hasta olan bütün annelere çokkkkk geçmiş olsun Rabbim şifa versin inşallah.
Kendinize ve bebişlere iyi bakın...

Çileğim ve alangu paylaştığınız videoyu haberlerde izledim çok duygulandım nerdeyse ağlayacaktım.
Mevlam hepimize evladımızı hayırlısıyla sağlıkla kucağımıza aldığımız günleri göstersin inşallah.

Pufpuff yarın oğluşunu görecekmişsin :emir_bebek:teyzelerinin selamını ilet oğluşuna :)
Hayırlı güzel haberlerle gel inşallah :KK16:

sağolun kızlar teşekkür ederiz :KK69:

Zemrushum uzanamiyorum ya daha dogrusu uzaniyorum ama topallayarak kalkiyorum kilitleniyorum sanki. Bugun iyi oynadi ama:KK52::KK52:Sende durumlar nasil

Niye kız bişeyin mi var sende mi hasta oldun yoksa yaa??:KK25: Ay gecmişi şimdi teker teker okumaya calısıyorum da herkes bi rahatsızlanmış hasta olmuş azeri falan, bende ne oldugunu ögrenmeye calısarak kıza bi geçmiş olsun dicem de diyemedim... Sen niye kitlenip kalıyosunki canım benim, üzüldüm şimdi yaa:KK25: Ben napim dün kontrole gittik hiçbir problem yok, 938 gr olmuş ömeroğlan :KK53: Onun dışında bende de tam aksine bi enerji patlaması var, evi silmelere süpürmelere doyamadım kaç gündür:KK37: gözüm camları da kesiyo ama kendime dur dıyorum bide tülleri yıkatıp takması var, annemi çağırıcam muhtemelen... Son 2 haftadır da ellerim ayaklarım yanıyo resmen, evde doğalgazı da kapatıp cam açık şort tişört dolanıyorum fenalardayımmm:KK37::KK37::KK37:

Merhaba hazıran anneleri...benım 13 yıldır bebegım olmuyor..sızlerden benım nıyetıme bır tane fatıha ıstıyorum...okursanız sevınırım...
Okudum canım, tez zamanda kucağına bebegini alırsın inşallah
Canım benim oğlusumdada var aynı şey dün doktor beni çok korkuttu down sendromu olan çocuklarda sık görülür amiyosentez yapalım dedi , ben istemedim imza atıp çıktım. Bugün başka bi yere gittim 45dk inceledi doktor 5 mm civarı her iki böbrekteki büyümede takibe alıcaz ama diğer ikili test , ense kalınlığı ve diğer tüm organları iyi olduğu için ben down sendromunu çok düşünmüyorum dedi. İki hafta sonra tekrar gidicez işte bakalım büyüme devam ediyor mu :KK43:
Nası doktormuş o öyle! Icini ferah tut sen, aynı rahatsızlık benim oglumda da var. Ben tedirgin oldukça dr rahatlattı. Benim bebeğimin iki böbreğinde de 6-7 mm arası.10 mm üzerine çıkınca artık hastalık vardır denebilirmiş. Seninki de sınırda henüz. Ben bol bol dua ediyorum. Ilk ogrendigimde yıkılmıştım resmen. Bebeklerimiz düzelecek Allahın izniyle.

kızlar bu gün de dert hiç bitmedi bende önce aşı yerim şişti şimdi de karnımın sağ tarafında bi ağrı var bir saattir geçmedi otururken bir şey yok ama ayağa kalkınca sanki bıçak saplanıyo :KK50: çok korkuyorum neyin nesi bu ağrı daha önce yaşayan var mı aranızda .yarın olsun doktoru arayacağım ama endişeleniyorum yürüyemiyorum ağrıdan :KK43:
Benim de ara ara çok şiddetli ağrım oluyor.Idrarımı yaparken ve ayaktayken giriyor ağrı. Ama o gün dinlenince ve magnezyum icince geçiyor. Sen de meraklanma cok kötü bir durum olmadıkça.
alıntı yapmaktan bende derdimi anlatamadım size...

dün doktora gittim..şeker yüklemem vardı... açlık şekerim 87 çıktı 1 saat sonraki 139..yani tam sınırda..korkuma doktorumuda arayamıyorum...100mglık tekrar yapıcaz dicek diye korkuyorum...dün zaten bana bayağı birşey yasakladı..hamurişi yok ekmek yok günde 2 dilim...et yok.. idrarda kalsiyum biraz var dedi...günde 1 bardak süt 1 kase yoğurt 1 kase meyve..2 kase salata ..işte birde normal yemek çorba+sebze yemeği ...ama ben çalışıyorum nasıl yapayım ki..dedimde benim mümkün değil işyerinde hepsini uygulamam akşam engeç saat 7de yemek ye diyor ben daha 7de işyerinde oluyorum dedim...20 dak sabah 20 dak akşam yürüyüş...haftada 1 pilates..iyiliğim için söylüyor biliyorum ve çok seviyorum doktorumu ama..nasıl yapıcam bilemedim bu yemek işini..

anlamıyor ki beni kimse..ben sabahın köründe kalkıyorum işe geliyorum yanıma bazen yumurta haşlıyorum getiriyorum peynir zeytin falan bazen de simit poğaça ne varsa...öğlen dışardan sulu yemek yemem hem masraflı hemde çok lezzetli değil...çorba+sebze yemeği+salata : 14 tl. yağ içinde hepsi lezzetlide değil ki....hergünde salata yiyememki..aman sıkıldım bu beslenme olayından..
hızlı kilo alıyoruz dedi..:KK43:((
elim ayağım şişiyor dedim tuzu yasakladı..ki salatayı bile tuzsuz yerim eşimde bende sevmeyiz tuzu..ama madensuyu yapar dedi..bende günde 1 şişe içiyorum dedim..onuda içmicem yada su il ekarıştırıp..magnezyum+kanhapı verdi birde cildim hassasmış leke yapar diye bir krem vardı onada 79 tl bayıldım..

bebeğime gelince meleğim 621 gr 23 cm olmuş...haftasıyla uyumlu gidiyoruz dedi..2 hafta ileride yada geride olabilir ama bizimki tam uyumlu sıkıntı yok dedi..eliyle yüzünü kapadığı için meleğimin yüzünü göremedim..hareketi azdı meleğimin..zaten bir gece önceden aç susuz kaldım şeker yüklemesi için..suyumu sanırım az gördü ki 3,5 ltye çıkar dedi...sonra ben eve gidip dinlenmeye başladıkça bebeğimde başladı harektlenmeye..birşey farkettim..çalışan annelerede sorayım benim bebeğim genelde hep gece hareketli gündüz işyerinde daha sakin..yattığımda başlıyor tekmelemeye..
Maşallah canım ne kadar büyümüş senin tatlı kızın. Herşey yolundaymış sevindim.
arkadaşlar herkese selamlar. nasılsınız?
benim böbreğim ağrıyordu. doktor böbreğimde 2. derece büyüme olduğunu söyledi. canım sıkıldı. rahim böbreğime ve mesaneme baskı yapıyormuş. Allah korusun 3. derece ve üstü olursa müdehale edilmesi gerekiyormuş... hatta bebeğin erken alınması gerekebilirmiş... (Allah korusun)
o yüzden biraz üzüldüm...:KK5:
sizlerde böyle bir sorun yaşayan var mı? varsa nasıl bir tedavi yöntemi var bilen var mı?
ben daha ürolojiye gitmedim bakalım gitmeyi düşünüyorum... :KK5::KK5:
Canım bende de varmış. Ayrıntılı ultrasonda çıkmıştı. Ama dr pek önemli değil, hamilelik rahatsızlığı.Dogum olduktan sonra gecer dedi.Bol bol su ic ve idrarını tutma demişti. Sn de dikkat et istersen
Sağol canım benim çok teşekkür ederim..

Canım benim aslında sürekli takip ediyorum ama mesaj yazmıyordum hızınıza yetişip :)

Evet canım benim oğluşumda , gurbetin kızçesinde de aynı şey çıktı. Senin bebişin durumu şuan ne canım?
Ve seni nasıl bilgilendirdiler?

Canım haberleşelim arada mutlaka..

Benim dr ayrıntılı ultrasonda gördü. Şimdilik yapılacak tek şey takip altında tutmak dedi.6-7 mm her ikisi böbreğinde de varmış. Şu an hastalık var diyemeyiz daha sınırda dedi. 10 mm üzerine çıkarsa o zaman var denebilirmiş. 20 mm üzerine çıktığında da ameliyat olabilirmiş. Icini ferah tut . Allahın izniyle yok olacak yavrularımızın hastalıkları
Bacilarim hepinizden Allah (c.c.) razi olsun :KK16:
Daha simdi geldim eve doktor acil sezeryana girdi ve sonuclari 1 saat bekledik....
Toplamda sonuclar icin 3 saat bekledik.....
Tahlil sonuclarim cok sukur guzel cikti.....
Serum yazdi ama ben almadan geldim cunku yengemle gitmistim ...
Yigenim agliyordu annesini emmeden de yatmiyor yaramaz 2 saat daha bekleyemezdik.....
Rahim serviks uzunlugumuzda olculdu normal cikti....
Genelde erken dogum suphesidir dedi ama sende hersey normal dedi.....
Bizdn haberler boyle bacilar....

Cok cok geçmiş olsun tatlım. Kendine çok dikkat et. Bir sıkıntı olmadığına sevindim. Aman tek bu kadarlık olsun.

Niye kız bişeyin mi var sende mi hasta oldun yoksa yaa??:KK25: Ay gecmişi şimdi teker teker okumaya calısıyorum da herkes bi rahatsızlanmış hasta olmuş azeri falan, bende ne oldugunu ögrenmeye calısarak kıza bi geçmiş olsun dicem de diyemedim... Sen niye kitlenip kalıyosunki canım benim, üzüldüm şimdi yaa:KK25: Ben napim dün kontrole gittik hiçbir problem yok, 938 gr olmuş ömeroğlan :KK53: Onun dışında bende de tam aksine bi enerji patlaması var, evi silmelere süpürmelere doyamadım kaç gündür:KK37: gözüm camları da kesiyo ama kendime dur dıyorum bide tülleri yıkatıp takması var, annemi çağırıcam muhtemelen... Son 2 haftadır da ellerim ayaklarım yanıyo resmen, evde doğalgazı da kapatıp cam açık şort tişört dolanıyorum fenalardayımmm:KK37::KK37::KK37:

Masallah kiz sana :nazar::nazar: sohbete sonra devam edelim olmadi boyle :KK52: opuyorum iyi geceler :KK16::KK16:

Okudum canım, tez zamanda kucağına bebegini alırsın inşallah

Nası doktormuş o öyle! Icini ferah tut sen, aynı rahatsızlık benim oglumda da var. Ben tedirgin oldukça dr rahatlattı. Benim bebeğimin iki böbreğinde de 6-7 mm arası.10 mm üzerine çıkınca artık hastalık vardır denebilirmiş. Seninki de sınırda henüz. Ben bol bol dua ediyorum. Ilk ogrendigimde yıkılmıştım resmen. Bebeklerimiz düzelecek Allahın izniyle.

Benim de ara ara çok şiddetli ağrım oluyor.Idrarımı yaparken ve ayaktayken giriyor ağrı. Ama o gün dinlenince ve magnezyum icince geçiyor. Sen de meraklanma cok kötü bir durum olmadıkça.

Maşallah canım ne kadar büyümüş senin tatlı kızın. Herşey yolundaymış sevindim.

Canım bende de varmış. Ayrıntılı ultrasonda çıkmıştı. Ama dr pek önemli değil, hamilelik rahatsızlığı.Dogum olduktan sonra gecer dedi.Bol bol su ic ve idrarını tutma demişti. Sn de dikkat et istersen

Benim dr ayrıntılı ultrasonda gördü. Şimdilik yapılacak tek şey takip altında tutmak dedi.6-7 mm her ikisi böbreğinde de varmış. Şu an hastalık var diyemeyiz daha sınırda dedi. 10 mm üzerine çıkarsa o zaman var denebilirmiş. 20 mm üzerine çıktığında da ameliyat olabilirmiş. Icini ferah tut . Allahın izniyle yok olacak yavrularımızın hastalıkları

Cok cok geçmiş olsun tatlım. Kendine çok dikkat et. Bir sıkıntı olmadığına sevindim. Aman tek bu kadarlık olsun.

allah razı olsun

Tmm cnm haberleselim...bu arada ben bayagi arastirdim,tabii arastirdikca moralim bozuldu.ama erkek bebeklerde genelde bu problem goruluyormus,sende fazla takma kafana(eger yapabilirsen)...birden bu siteden bi bayanla konustum cok rahatti beni...onun oglunda varmis,cok sukur saglikla dogmus ama hamileligi zehir olmus.sonrasinda kizina hamile kalmis dr lar ona da bobrek buyumesi teshisini koymuslar...kizida saglikla gelmis dunyaya...Insallah bizde yavrularimizi sagliklabkucaklayacagiz....

Gecmis olsun cnm yaa cok fena olmussun desene allah sifa versin ..
bnm yarin tetanoz asimin 2.dozu vurulacak bugun ebeyle konustum sabaha kadar iyilesmezsen aşiyi erteliyelim dedi.. Cnku asi da ates yapar daha kotu olabilirsin dedi.. bakalim sabaha kadar ins. Duzelirim..

teşekkür ederim tatlım sana da geçmiş olsun benimde aşının ikinci dozu pazartesi yapılacaktı ama ben hasta olunca aradım gelemiyeceğim dedim hemşire de iyileşince gel yapalım dedi sen de kendini iyi hissetmezsen gitme canım aşının etkileriyle birleşince daha kötü olabilirsin

Tmm cnm haberleselim...bu arada ben bayagi arastirdim,tabii arastirdikca moralim bozuldu.ama erkek bebeklerde genelde bu problem goruluyormus,sende fazla takma kafana(eger yapabilirsen)...birden bu siteden bi bayanla konustum cok rahatti beni...onun oglunda varmis,cok sukur saglikla dogmus ama hamileligi zehir olmus.sonrasinda kizina hamile kalmis dr lar ona da bobrek buyumesi teshisini koymuslar...kizida saglikla gelmis dunyaya...Insallah bizde yavrularimizi sagliklabkucaklayacagiz....

canım Ayaza da sana da çok geçmiş olsun inşallah herşey yoluna girer dua edeceğim sizin için

kızlaaarr mevlüt de dağıtmayı düşündüğüm şişelerden bir tane numune istemiştim bugün göndermişler bn çok beğendim..buzdolabı süslerinden bıktım artık daha değişik bişey olsun istiyorum bide havlu dağıtıcam üzerinede kızımın ismini işletmek istiyorum bide tülden kese dikicem ayy Rabbim göstersin inşallah o günleri:KK49::emir_bebek::nazar:
Eki Görüntüle 985842

çok güzel canım havlu da ayrıca güzel fikir ben de buzdolabı süslerinden sıkıldım hep aynı tarzda şimdilerde düşünüyorum çarşıya çıktığımda bakacağım birde bu şişeleri siparişmi vereceksin kendinmi yapacaksın

Tmm cnm haberleselim...bu arada ben bayagi arastirdim,tabii arastirdikca moralim bozuldu.ama erkek bebeklerde genelde bu problem goruluyormus,sende fazla takma kafana(eger yapabilirsen)...birden bu siteden bi bayanla konustum cok rahatti beni...onun oglunda varmis,cok sukur saglikla dogmus ama hamileligi zehir olmus.sonrasinda kizina hamile kalmis dr lar ona da bobrek buyumesi teshisini koymuslar...kizida saglikla gelmis dunyaya...Insallah bizden yavrularimizi sagliklabkucaklayacagiz....

teşekkür ederim tatlım sana da geçmiş olsun benimde aşının ikinci dozu pazartesi yapılacaktı ama ben hasta olunca aradım gelemiyeceğim dedim hemşire de iyileşince gel yapalım dedi sen de kendini iyi hissetmezsen gitme canım aşının etkileriyle birleşince daha kötü olabilirsin

Sağol canım benim çok teşekkür ederim..

Canım benim aslında sürekli takip ediyorum ama mesaj yazmıyordum hızınıza yetişip :)

Evet canım benim oğluşumda , gurbetin kızçesinde de aynı şey çıktı. Senin bebişin durumu şuan ne canım?
Ve seni nasıl bilgilendirdiler?

Bacilarim hepinizden Allah (c.c.) razi olsun :KK16:
Daha simdi geldim eve doktor acil sezeryana girdi ve sonuclari 1 saat bekledik....
Toplamda sonuclar icin 3 saat bekledik.....
Tahlil sonuclarim cok sukur guzel cikti.....
Serum yazdi ama ben almadan geldim cunku yengemle gitmistim ...
Yigenim agliyordu annesini emmeden de yatmiyor yaramaz 2 saat daha bekleyemezdik.....
Rahim serviks uzunlugumuzda olculdu normal cikti....
Genelde erken dogum suphesidir dedi ama sende hersey normal dedi.....
Bizdn haberler boyle bacilar....

Kızlar sizlerden o kadar çok şey öğreniyorum ki, Allah razı olsun hepinizden...

2 hafta önce tetanoz aşısı olup memlekete gitmiştim, geldiğimden beri hep bir keyifsizlik, uyku hali, burun akıntısı, halsizlik...vs. vs.

Demek ki sebebi tetanoz aşısıymış.

Ayrıca azerikızının anlattığı ağrıyı bugün ben de yaşadım ama kısa sürünce üzerinde durmadım. Otururken kalkmak istedim,

ayağa kalkmam ile sağ kasığıma bir ağrı saplandı, ahh diye inledim. Bir 30-40 saniye öyle ayakta bekledim, ağrı azalmaya

başlayınca yavaş yavaş adım attım ama daha sonra tekrar etmedi, inşallah da tekrar etmez...

Kizlar ben calismiyorum ev hanimiyim ama ev isi cocuk yemek derken bende cok dinlenemiyorum malesef gun boyu dolanip duruyorum. Temizlik islerini yapabildigim kadar yapiyorum yapamadigim yerde annecim gelip yardim ediyo sagolsun. Benim sikintim uzandigim zaman uzandigim zaman yada dengesiz oturdugum zaman ozellikle sol tarafima olmak uzere siddetli bir agri giriyo. Pearly dedigin gibi geceleri tam bir izdirap. E tabi ister istemez son aylarda nasil idare edecegim onun da stresi var. Allahim sen sifa ver hepimize. Neyse ki bebegim bugun kipir kipir. Demekki arada daha az oynadiklari oluyo. Ya uyuyorlar ya yoruluyorlar minnaklar :emir_bebek::emir_bebek::emir_bebek:

Kizlar pazartesiden beri islerim o kadar yogun ki eve gelince de bitap dusmus oluyorum. Yazdiklarinizi tam okuyamadan cikmak zorunda kaliyordum.Hepinize gecmis olsun .Nasil nazara gelmisiz.ustunuzde nazarlik tasiyin
Benim de tam nisan gunu ocakta duduklu vardi firinda borek vardi hafif elimi yskmistim muslugun altinda elimi yikarken hemen yanimda ocakta duran duduklu bir patladi allahim nasil korktim nir sicradim balkon kapisnin onune Sukur ki bir sey olmadi.nazarlik kolyem kopmustu simdi yeni bir tane tasiyorum.

Cilegim seni de okudum insallah kahvalti haxirlayabilmisindir.ben de 2 haftada tam 2 kilo almisim kontrole daha iki hafta var almamam gerek artik.

Allahim insallah guzel haberlerinizi alirim.Allahim sen bizi ve meleklerimizi koru.Guzel ve saglikli bir gun olmasi dilegiyle canlarim.kendinize ve minislere iyi bakin:nazar::nazar::nazar::nazar::nazar:

Beyaz ve yesil dostu yazilarinizi kaybettim
Alintiliyamadum beyazzzz hayirli haberlerle gelmeni diliyorum. Yesildostu gecmis olsun cok sevindim sizin adınıza.gecmis olsun hersey geride kalmis olsun

çok şükür canım bir şey çıkmamış ohh rahatladım canım benim :KK49: benim de biraz hafifledi ağrım inşallah geçer :KK53:

Çok çok geçmiş olsun arkadaşım... Rabbim bebeğine de sana da bol bol şifalar versin bir daha hasta olmayın hamileliğinin sonuna kadar inşaallah... Benim de kafamı kurcalayan bir soruya yanıt buldum senin mesajında Allah razı olsun... Benim de şu ilk tetanos aşısını vurulduktan faranjit, nezle, yüksek ateş gibi olmuştu, ben tetanos aşısının vücut direncimi düşürdüğü yönünde düşünüyordum, meğerse doğruymuş, doktoruma da soramamıştım ikinci aşıyı olayımı mı diye, iyi oldu senin mesajını gördüğüm... İkinci aşıyı 17 şubat Pazartesi vurulmam gerekiyordu fakat gitmekte tereddüt ettiğim için hala kararsızlık içindeydim. Çünkü 1 aydır vücut direncim düşük bademciklerim hala yaralı ve burun akıntım var, geçen hafta cuma günü ateşim yine çıktı bir şekilde düşürdüm çok şükür... O yüzden korkuyordum 2. tetanos aşısını yaptırmaya... Doğumdan sonra yaptırılıyor demekki, ben de öyle yapacağım büyük ihtimalle, hala iyileşemedim çünkü :KK14::KK14::KK14:

Sana tekrar tekrar geçmiş olsun arkadaşım... :KK16::KK16::KK16:

Alangu sana dacok gecmis olsun iyi ki gitmissin doktora. Melodicim iyi yapmissin acil sifalar dilerim

Son düzenleme:
çok güzel canım havlu da ayrıca güzel fikir ben de buzdolabı süslerinden sıkıldım hep aynı tarzda şimdilerde düşünüyorum çarşıya çıktığımda bakacağım birde bu şişeleri siparişmi vereceksin kendinmi yapacaksın

sipariş vericem cnm etiketiyle süsüyle gelicek ama sadece içini boş gönderin dedim çünkü ben bunları şimdiden alıp kenara koymayı düşünüyorum emvlüde yakın içini doldururm saklaması zor olur bu şekilde

X