2014 Haziran Anneleri

Bebeğinizin cinsiyeti ne olacak ?

• Ankete Katılan
    497
haziran annelerine nazar değdi kızlar :KK52: famuracım sana da çok geçmiş olsun.azerikız dan hala ses yok onu da merak ettim şimdi ne dedi dr acaba :KK50:

anaaaa...kimsecikler kalmamış..herkese iyi akşamlar tekmeli ağrısız sızısız hastalıksız geceler olsun..yarın sabah olsun herkes sağlıklı sıhhatli bebeklerimiz muhteşem mükemmel iyi olsun.. :) endişesiz yarınlara..sizi ve meleklerinizi seviyorum...:KK16::KK16::KK16::KK16::KK16::KK16::KK16::KK16::KK16::KK16::KK16:

Merhaba arkadaşlar bugün ilk tetanoz aşımı oldum. Yaptirirken acimadi Oyle çok agrimda yok cok hafif yeri aciyor. Simdi yazilanlari okudum da korktum yaptirali 7 saat falan oldu. sonradan cok mu ağrıyor birde suan ates falan yok o da sonradan mi olacak

evet canım işte bende memnun kaldım dr. fatma reşide önalandan. sadece normal doğum taraftarımıdır diye bir fikrim yok. yoksa çok iyi bir bayan. çok tatlı ve bilgili.
senin hamile olan arkadaşın kaç aylık? bizimkinden büyük mü canım? öyleyse ve benden önce doğum yaparsa normal yapıp yapmadığını senden öğrenebilir miyim? :KK17:
doğuma gitmeden önce aklımda tereddüt kalmasın diye merak ediyorum. benden önce bir örnek olması çok iyi olur.
ama benim bebiş daha büyükse, ben ona örnek olabilirim tabi :KK1::KK1:

Canım arkadaşım bir iki ay sonra falan doğum yapacak. Yani bizden önce😉 ben ona bir sorayım doktorunu iyice. Normal mi değil mi tavsiye ediyor mu yarın konuşurum

canım bahsettiğin sıkıntıyı ben bu gece yaşadım. dün kızımı dr götürdüm ve fazlasıyla oradan oraya gittim. işe geldim işte çok yoğun oldu ve dinlenemedim bir türlü. aksam erken yattım uyudum. ama gece kalktığımda bacaklarım ve kollarım uyuşmuş yürüyemiyordum bile. şuanda sadece belim ağrıyor. bence fazla ayakta kalma ya da bol bol dinlen derim. resmen dayak yemiş gibiyim:KK14::KK14:

bu bnde de var sürekli oturursam ya da ayakta olursam ağrıor bn gece olsun hıc ıstemıyorum tam bı ızdırab uyuamıyorum donemıyorum dayak yemıs gıbı kalkıyorum malesf

cancanımm...benimde oluyor...evden işe gidiyorum bir hışımla mutfağa giriyorum yemek hazırla topla derken yatağa yattığımda bir başlıyor ağrım kalkarken zorlanıyorum yürüdükçe geçiyor..normal bence belimiz ağırlık kaldırma kapasitesi belli canım..sen unut eskiyi..unut eski ağrıları.. :) bak hepimizde var :):KK54:

Kizlar ben calismiyorum ev hanimiyim ama ev isi cocuk yemek derken bende cok dinlenemiyorum malesef gun boyu dolanip duruyorum. Temizlik islerini yapabildigim kadar yapiyorum yapamadigim yerde annecim gelip yardim ediyo sagolsun. Benim sikintim uzandigim zaman uzandigim zaman yada dengesiz oturdugum zaman ozellikle sol tarafima olmak uzere siddetli bir agri giriyo. Pearly dedigin gibi geceleri tam bir izdirap. E tabi ister istemez son aylarda nasil idare edecegim onun da stresi var. Allahim sen sifa ver hepimize. Neyse ki bebegim bugun kipir kipir. Demekki arada daha az oynadiklari oluyo. Ya uyuyorlar ya yoruluyorlar minnaklar :emir_bebek::emir_bebek::emir_bebek:

canım benim interaktif derslerim var evden yürütebildiğim, örgünleri arkadaşlar idare edecek son haftalarda... yani resmi olarak 30 mayıs diyorum ama fiili çalışma olayım mayıs başı biter benim, işe gelsem de eşimle gelirim o saatten sonra malum 300km uzakta başka ilde okulum... yarıda bırakırsam her meslekyüksek okulu ve fakulte de baştan görevlendirmeler yapılması gerekir tam da dönem sonu... bilemiyorum yani kimseyi zor durumda bırakmak istemiyorum çünkü herkes çok yardımcı oluyor bana....

benim merak ettiğim bir konu da şu; diyelim ki 30 mayısta iznim başladı.... 2 haziran da doğum yaptım...16 hafta mı sayacağım 30 mayıstan itibaren, yoksa doğum öncesi 3 haftalık iznim yanacak ve 13 hafta mı sayacağım...
Canım Kanunen 3 hafta kaladan itibaren çalıştırılman yasak.mBu sebeple zorunlu olarak 37. Haftadan sonra çalışamazsın. Dolayısıyla doğumdan sonraya 13 hafta kalıyor. Ama erken doğum falan olursa o zaman kullanamadığın haftalar sonraya aktarılabiliyor tabii ki. Her halükarda en fazla 16 hafta

Son düzenleme:
Kizlar ben yogunum bu aralar. Dogru duzgun okuyamiyorum.
Ayaz ve yesildostu Rabbim sifa versin saglikla alin yavrularinizi kucaginiza.
Ben sadece ikili testi yaptirdim digerlerini yaptirmadim ayrintiliyida doktoruma birakacagim. Allah hayirli saglikli evlatlar nasip etsin hepimize.

Sağol canım benim çok teşekkür ederim..

Uzun zamandır buralarda yoksun herhalde ayazcım. Benim oglumda varmış maalesef, hayırdır senin bebekte de mi çıktı yoksa

Canım benim aslında sürekli takip ediyorum ama mesaj yazmıyordum hızınıza yetişip :)

Evet canım benim oğluşumda , gurbetin kızçesinde de aynı şey çıktı. Senin bebişin durumu şuan ne canım?
Ve seni nasıl bilgilendirdiler?

Sağol canım...Daha güzel fotoğraflarımızı paylaşırız inşallah...Bize bol bol dua edin...

Canım haberleşelim arada mutlaka..

Son düzenleme:
İyi akşamlar kızlar...
Alıntılarım silinmiş malesef :KK43: Hasta olan bütün annelere çokkkkk geçmiş olsun Rabbim şifa versin inşallah.
Kendinize ve bebişlere iyi bakın...

Çileğim ve alangu paylaştığınız videoyu haberlerde izledim çok duygulandım nerdeyse ağlayacaktım.
Mevlam hepimize evladımızı hayırlısıyla sağlıkla kucağımıza aldığımız günleri göstersin inşallah.

Pufpuff yarın oğluşunu görecekmişsin :emir_bebek:teyzelerinin selamını ilet oğluşuna :)
Hayırlı güzel haberlerle gel inşallah :KK16:

hayırlı haberlerle gel..dualarımız seninle..:nazar::nazar:

inşallah yoktur canım iyi haberlerini beklioruz

canım benim durumum şöyleydi dün akşam saat 7 sıraları sandalyede oturuyorum bir şey için ayağa kalktım kalkmamla birlikte sağ yanıma bıçak saplanmış gibi oldu bağırdım ağrıdan evde yalnızdım panikledim kanepeye tutunup oturum oturunca hafifledi sonra annemi çağırdım.oturunca geçti zamanla .gece de sağ tarafıma yatamadım zaten sol tarafımda da aşı yeri şişti kızardı o tarafa da yatamadım sabaha kadar oturarak uyumaktan boynum tutulmuş :KK50: gece lavaboya kalktım bi iki kere hala ağrı vardı ama sürekli bi ağrı değil ara ara gelip geçiyor yani bi kere kalktığımda ağrıyordu bir saat sonra kalkınca ağrımıyordu mesela öyle.şimdi de yine oturunca bir şey yok ayağa kalkınca sanki karnımın sağ üst tarafına bi çubuk sokmuşlar gibi ağrıyo.
ben bu günkü muayenelerimin hiç birine para ödemedim.özel hastane,ama geçen hafta kadın doğuma zaten para ödediğim için 10 gün içindeki muayeneler kontrol diye geçiyor ve ücretsiz oluyor.radyolojiye de kendisi yönlendirdi tlf açıp doktora söyledi benim bi hastam var ona bakar mısın diye para almadılar yani.istersen önce tlf açıp doktoruna sor için rahat etsin ebeye bile sorabilirsin

canım geçmiş olsn yaa nazar mı değdi bize ne oldu aman allah esirgesin inş. korkulacak bişey değildir..
off ben de gittikçe fenalaşıyorum midem bulanıyo başım ağrıyo boğazım feciii zaten allahım yardım et bize..

canım geçmiş olsun dikkat et kendine :nazar: hayırlı haberlerini bekliyoruz..

benim hiç ümidim yok arkadaşım hamile kalmadan konuşuluyordu bunlar şimdi bebiş 18 aylık oldu üzerinden 5-6 tane torba kanun çıktı ama bu yok benim artık hiç umudum yok meclis zaten 30 marta kadar tatile çıkar seçim şu bu derken :KK43: bize sıra gelmez diye düşünüyorum ..
beklentiye girmek istemiyorum ki hayal kırıklığına uğramayayım...

kızlaar beni de korkuttunuz vallahi.. Alangu geçmiş olsun. azeri haberlerini bekliyorum.. habersiz bırakma bizi...:KK53::KK53::KK53:

Allah'ım bize nazar mı değiyor.. bi okuyun üfleyin kızlar kendinizii :nazar::nazar::nazar::nazar:

Pufpuuffff alıntı yapmadım ama yarın minişini görcekmişsin senin de haberlerini bekliyoruuzzz :KK52::KK52::KK52:

İyi akşamlar kızlar...
Alıntılarım silinmiş malesef :KK43: Hasta olan bütün annelere çokkkkk geçmiş olsun Rabbim şifa versin inşallah.
Kendinize ve bebişlere iyi bakın...

Çileğim ve alangu paylaştığınız videoyu haberlerde izledim çok duygulandım nerdeyse ağlayacaktım.
Mevlam hepimize evladımızı hayırlısıyla sağlıkla kucağımıza aldığımız günleri göstersin inşallah.

Pufpuff yarın oğluşunu görecekmişsin :emir_bebek:teyzelerinin selamını ilet oğluşuna :)
Hayırlı güzel haberlerle gel inşallah :KK16:

Bacilarim hepinizden Allah (c.c.) razi olsun :KK16:
Daha simdi geldim eve doktor acil sezeryana girdi ve sonuclari 1 saat bekledik....
Toplamda sonuclar icin 3 saat bekledik.....
Tahlil sonuclarim cok sukur guzel cikti.....
Serum yazdi ama ben almadan geldim cunku yengemle gitmistim ...
Yigenim agliyordu annesini emmeden de yatmiyor yaramaz 2 saat daha bekleyemezdik.....
Rahim serviks uzunlugumuzda olculdu normal cikti....
Genelde erken dogum suphesidir dedi ama sende hersey normal dedi.....
Bizdn haberler boyle bacilar....

Son düzenleme:
Daha simdi geldim eve doktor acil sezeryana girdi ve sonuclari 1 saat bekledik....
Yigenim agliyordu annesini emmeden de yatmiyor yaramaz 2 saat daha bekleyemezdik.....

canım geçmişi yeni okudum seni bekliyordum dedim kesin yazar.çok geçmiş olsun ayrıca temiz çıkmasına sevindim sonuçlarının insan panik oluyor ağrı sızı olunca bağlar geriliyor sanırım ondan ağrı oluyor bendede var doktorum olacak sabır dedi.:KK15:
tam zamanında doğsunlar lütfen kimseyi panikletmesin bu bebişler:KK55::KK55:

Çok çok geçmiş olsun arkadaşım... Rabbim bebeğine de sana da bol bol şifalar versin bir daha hasta olmayın hamileliğinin sonuna kadar inşaallah... Benim de kafamı kurcalayan bir soruya yanıt buldum senin mesajında Allah razı olsun... Benim de şu ilk tetanos aşısını vurulduktan faranjit, nezle, yüksek ateş gibi olmuştu, ben tetanos aşısının vücut direncimi düşürdüğü yönünde düşünüyordum, meğerse doğruymuş, doktoruma da soramamıştım ikinci aşıyı olayımı mı diye, iyi oldu senin mesajını gördüğüm... İkinci aşıyı 17 şubat Pazartesi vurulmam gerekiyordu fakat gitmekte tereddüt ettiğim için hala kararsızlık içindeydim. Çünkü 1 aydır vücut direncim düşük bademciklerim hala yaralı ve burun akıntım var, geçen hafta cuma günü ateşim yine çıktı bir şekilde düşürdüm çok şükür... O yüzden korkuyordum 2. tetanos aşısını yaptırmaya... Doğumdan sonra yaptırılıyor demekki, ben de öyle yapacağım büyük ihtimalle, hala iyileşemedim çünkü :KK14::KK14::KK14:

Sana tekrar tekrar geçmiş olsun arkadaşım... :KK16::KK16::KK16:

Kızlar sizlerden o kadar çok şey öğreniyorum ki, Allah razı olsun hepinizden...

2 hafta önce tetanoz aşısı olup memlekete gitmiştim, geldiğimden beri hep bir keyifsizlik, uyku hali, burun akıntısı, halsizlik...vs. vs.

Demek ki sebebi tetanoz aşısıymış.

Ayrıca azerikızının anlattığı ağrıyı bugün ben de yaşadım ama kısa sürünce üzerinde durmadım. Otururken kalkmak istedim,

ayağa kalkmam ile sağ kasığıma bir ağrı saplandı, ahh diye inledim. Bir 30-40 saniye öyle ayakta bekledim, ağrı azalmaya

başlayınca yavaş yavaş adım attım ama daha sonra tekrar etmedi, inşallah da tekrar etmez...

canım geçmişi yeni okudum seni bekliyordum dedim kesin yazar.çok geçmiş olsun ayrıca temiz çıkmasına sevindim sonuçlarının insan panik oluyor ağrı sızı olunca bağlar geriliyor sanırım ondan ağrı oluyor bendede var doktorum olacak sabır dedi.:KK15:
tam zamanında doğsunlar lütfen kimseyi panikletmesin bu bebişler:KK55::KK55:

Cok sagol bacim....
Yalniz bende bir iki gun once yogun 4 kere kusma ve ishal olduktan sonra boyle dengesizlestigimden suphelendim....
Valla seker tuklemeyide atlattim erken dogum korkusu sardi :18:
Bitmiyo bacim hep evham hep evham :KK19:

çok şükür canım bir şey çıkmamış ohh rahatladım canım benim :KK49: benim de biraz hafifledi ağrım inşallah geçer :KK53:

Cok sagol bacim....
Yalniz bende bir iki gun once yogun 4 kere kusma ve ishal olduktan sonra boyle dengesizlestigimden suphelendim....
Valla seker tuklemeyide atlattim erken dogum korkusu sardi :18:
Bitmiyo bacim hep evham hep evham :KK19:

Sorma azerim ya surda kac tane hamisiz hepimiz birbirimizden beteriz herseye panikliyoruz evhamlaniyoruz. Demek annelik boyle bisey. Henuz karnimizdalar en emniyetli yerdeler bir de dogtuktan sonrasini dusun :emir_bebek::emir_bebek::emir_bebek: uuuu yesinler o minik totolari :KK1::KK1:
Bu arada gecmis olsun arkadasim cok sukur ki bisey cikmamis:KK16::KK16:

kızlaaarr mevlüt de dağıtmayı düşündüğüm şişelerden bir tane numune istemiştim bugün göndermişler bn çok beğendim..buzdolabı süslerinden bıktım artık daha değişik bişey olsun istiyorum bide havlu dağıtıcam üzerinede kızımın ismini işletmek istiyorum bide tülden kese dikicem ayy Rabbim göstersin inşallah o günleri:KK49::emir_bebek::nazar:
$20140219_134057.jpg

X