2014 Haziran Anneleri

Bebeğinizin cinsiyeti ne olacak ?

• Ankete Katılan
    497
Bacilarim ben hazirlanip acile gidiyorum....
Boyle oturarak bu agrilar dinmeyecek.....
Ins. Onemli birseyim yoktur....
Kendinize iyi bakin :KK43:

canım geçmiş olsn yaa nazar mı değdi bize ne oldu aman allah esirgesin inş. korkulacak bişey değildir..
off ben de gittikçe fenalaşıyorum midem bulanıyo başım ağrıyo boğazım feciii zaten allahım yardım et bize..

canım geçmiş olsun dikkat et kendine :nazar: hayırlı haberlerini bekliyoruz..

kızlar inş. yaa allah yardımcımız olsun valla iki hafta iki haftadır ne yapalım ne zaman çıkar ki bu torba yasa acep:26:

benim hiç ümidim yok arkadaşım hamile kalmadan konuşuluyordu bunlar şimdi bebiş 18 aylık oldu üzerinden 5-6 tane torba kanun çıktı ama bu yok benim artık hiç umudum yok meclis zaten 30 marta kadar tatile çıkar seçim şu bu derken :KK43: bize sıra gelmez diye düşünüyorum ..
beklentiye girmek istemiyorum ki hayal kırıklığına uğramayayım...

canım geçmiş olsun dikkat et kendine :nazar: hayırlı haberlerini bekliyoruz..

benim hiç ümidim yok arkadaşım hamile kalmadan konuşuluyordu bunlar şimdi bebiş 18 aylık oldu üzerinden 5-6 tane torba kanun çıktı ama bu yok benim artık hiç umudum yok meclis zaten 30 marta kadar tatile çıkar seçim şu bu derken :KK43: bize sıra gelmez diye düşünüyorum ..
beklentiye girmek istemiyorum ki hayal kırıklığına uğramayayım...

evet canım haklısın valla araya kaynar gider seçim gündemi malum yine de umut fakirin ekmeği...

Kızlar yarın kontrol var perinatologla bakalım ne dıyecek bı değişiklik varmı bebeişte inşllh iyi hberler alırız 1haftadır evdeyım çok sıkıldım

güzel haberlerle gel canım...selam söyle bizden...evde olmak çok güzel ama ya :)) ben izin günümü iple çekiyorum...:KK16:

Son düzenleme:
canım geçmiş olsn yaa nazar mı değdi bize ne oldu aman allah esirgesin inş. korkulacak bişey değildir..
off ben de gittikçe fenalaşıyorum midem bulanıyo başım ağrıyo boğazım feciii zaten allahım yardım et bize..

kızlar yazılarınızı şimdi okudum hepinize geçmiş olsun ben de dört günden beri yatıyorum çok hastayım geceleri uyuyamıyorum grip oldum ama çok ağır bir şekilde kafamı kaldıramıyorum birşey yiyemiyorum dudaklarım yara içinde ben ben olmaktan çıktım sahiden nazara geldik galiba kuzum bile kaç gündür birkaç kere tekme atıyor o kadar doğru dürüst hissedemiyorum onu inşallah azerikizinda önemli birşey çıkmaz bütün hasta arkadaşlara ve bebeklerinde sıkıntı olan arkadaşlar varmış Allah hepinize şifa versin inşallah herşey yoluna girer hepinizi öpüyorum

bizimde köftemle yarın görüş günümüz...
1 ay oldu görmeyeli, ayrıca yarın detaylı içinde konuşulcak zamanı falan..
bakalım ne durumda benim oğluşum..
:emir_bebek:

kızlar yazılarınızı şimdi okudum hepinize geçmiş olsun ben de dört günden beri yatıyorum çok hastayım geceleri uyuyamıyorum grip oldum ama çok ağır bir şekilde kafamı kaldıramıyorum birşey yiyemiyorum dudaklarım yara içinde ben ben olmaktan çıktım sahiden nazara geldik galiba kuzum bile kaç gündür birkaç kere tekme atıyor o kadar doğru dürüst hissedemiyorum onu inşallah azerikizinda önemli birşey çıkmaz bütün hasta arkadaşlara ve bebeklerinde sıkıntı olan arkadaşlar varmış Allah hepinize şifa versin inşallah herşey yoluna girer hepinizi öpüyorum

:nazar::nazar::nazar::nazar::nazar::nazar::nazar::nazar: geçmiş olsun canım ya..havalardan sanırsam..ne yağmur yağıyor doğru düzgün ne kar..mikroplar öyle havada geziniyor.....hamileler hasta olmasın ama...acil şifalar dilerim canım...:KK19:

bizimde köftemle yarın görüş günümüz...
1 ay oldu görmeyeli, ayrıca yarın detaylı içinde konuşulcak zamanı falan..
bakalım ne durumda benim oğluşum..
:emir_bebek:

bir görünüyorsun bir kayboluyorsun :) teyzelerinden köfteye kocaman bir selam söyle :) iyi haberlerle gel inşallah..:KK16::KK16:

:nazar::nazar::nazar::nazar::nazar::nazar::nazar::nazar: geçmiş olsun canım ya..havalardan sanırsam..ne yağmur yağıyor doğru düzgün ne kar..mikroplar öyle havada geziniyor.....hamileler hasta olmasın ama...acil şifalar dilerim canım...:KK19:

teşekkür ederim çileğim sen de kendine dikkat et şeker konusunu ihmal etme canım 100 lük yaptırman gerekiyorsa yaptır mutlaka inşallah birşey çıkmaz

canım dualarım seninle...umarım doğmadan herşey yoluna girer ...stres üzüntü biliyorsun herşeyin başı..bebeğimiz iyi olacak ve daha mini minicikler büyücek gelişecek..bu arada kızında sende çok güzelsiniz :) maşallah maşallah..:nazar::nazar:

Sağol canım...Daha güzel fotoğraflarımızı paylaşırız inşallah...Bize bol bol dua edin...

kızlaaaaaar önceden bahsetmiştim.. Babanemler artık İstanbul'da oturacaklar tekrar,ev aranıyor geldiler 1 haftadır burdalar.. Annemle babamda bi süreliğine yanlarındaydı onlarda geldi.. Şimdide bu akşam kayınvalidemle görümcem geliyorlar 1 hafta kalıcaklar..sanırım hareketli günlere devam :KK34:

mutluyum :KK69:

ayrıca köftem Efe için bebek odası (halı lamba vs dahil) bide bikaç parça bi eksiklik kaldı onları halledeceğiz bu hafta sanırım..artık ondan sonra bekle gelsin haziran
:KK19:
Ne kadar güzel bir mutluluk. Hep birlikte olmak, kalabalık aile:-) sen de cok hızlı çıktın yapacak birşey kalmadı diğer aylara
Selamlar güzel annişlerimiz vee onların minik kuzucukları..
Bildiğiniz üzere çok hastaydım va hastane de yatıyordum. 1 haftanın sonunda hastaneden dün şifa ile taburcu edildim.. Allah a şükürler olsun kızımda ben de şu an iyiyiz. ama çok zor bir haftaydı bizim için..
Enfeksiyon olduğu için ve fmf atağı geçirdiğim için 1 hafta boyunca antibiyotik tedavisi uygulandı..
Sürekli drlar NST ye baağladı kalp atışı dinlediler.. ama benim minikkıızm NST yi hiç sevmedi.
Sürekli sert tekmeler attı içerden
:KK1:..
Bu süreçte kim neler yaptı takip etmeye çalıştım ama olaylara çok da hakim olamadım..
Yine bildiğiniz üzere bebeğimin bağırsaklarında hiporohojen izlenmişti ve çok korkmuştuk.
Ayrıntılı ultrason da netleşeceğini söylemişti dr..
Hastanedeyken ayrıntılı ultrasonumu da başhekimliğin radyoloji uzmanı yaptı. Yarım saat kadar inceledi.
Rabbime şükürler olsun sonuçlarımız güzel çıktı. Yine de içim rahat etsin diye druma gösterdim. Doktorum karın yapılarının normal olduğunu bebeğimizin iyi olduğunu söyledi. Dünyalar benim oldu.. Ayrıca benim tetanoz aşım da ayrıntılı ultrason sonucuma göre yapılacqktı. Temiz çıktı çok şükür ama drum önermedi. Çünkü 1 haftadır ateş enfeksiyon ve ağrılarla mücadele ediyorm. Tetanoz yine ateş yapabilirmiş ve vücut direncim de tam yerine gelmedi zaten. Anlayacağınız tetanoz olamıycam.. Doğumdan sonra bebekle birlikte olucaz artık inşallah.
Bizden haberler böyle kızlar.. Aman sağlığınıza dikkat edin hamilelikte hastalanmak çok çok zor.. Ve bebeğe çok zarar veriyor..
Kendinize ve bebişlerinize çok çokk iyi bakın..
:KK34:
Cok geçmiş olsun canım. Güzel haberler getirmişsin bize ne kadar iyi. Herşey yoluna girecek çok daha iyi olacak sen merak etme.
sağol cnm...Öyle güzelki kızımı izlemek...elimde olsa ultrason cihazını eve alıp 24 saat kızımı izleyeceğim...

Allahım sağlıkla, vakitlice ,kucağımıza almayı nasip etsin yavrularımızı..Haberini mutlaka bekiyorum canım...Güzel haberler olur inşallah...

İlk senin bebişinin durumunu okuduğumda öyle üzülmüştüm ki..Adını ana ana ne çok dua ettim..Meğer benim bebebeğimde de varmış...Allahım inşallah sağlıkla
Canım teşekkür ederim Allah razı olsun. Umarım bebişlerimiz en kısa zamanda toparlar

kızlar aranızda bebeğinin böbreklerinde büyüme olduğu görülen var mıı?

Uzun zamandır buralarda yoksun herhalde ayazcım. Benim oglumda varmış maalesef, hayırdır senin bebekte de mi çıktı yoksa

canım yade nın anlamı hatırlanan yad edılen demek aslında bade istiyorduk ama bade şarap demek olduğu için çocuklara konulması uygun bir isim değilmiş

pufpuf kızımın adı yade teyzesi yazarsan sevinirim bu arada efenin güzel haberlerini bekliyoruz inş

Kızlar dün akşam karnımın sağ tarafında ağrı başladı demiştim sadece ayaktayken ağrıyor otururken bişi yok ama gaz falan değilmiş bu sabah geçmeyince doktoru aradım hemen gel dedi ve gittim bebişe baktı iyiydi çok şükür radyolojiye yönlendirdi apandistten şüphelendi .böbreğe bakıldı apandiste bakıldı sorun yoktu çıka çıka safra kesesi taşı çıktı :KK43: doktorum yapacak bir şey yok dedi yani ağrıyı çekip oturacağım :KK52: çok çok dayanılmaz hale gelirse genel cerrahiye yönlendirecek.inşallah bişi olmaz çok korkuyorum :KK50: ağrı falan deyip geçmeyin bir günden uzun sürerse bu tip ağrılar mutlaka doktorunuzu arayın kızlar:KK31:

kızlaar beni de korkuttunuz vallahi.. Alangu geçmiş olsun. azeri haberlerini bekliyorum.. habersiz bırakma bizi...:KK53::KK53::KK53:

Allah'ım bize nazar mı değiyor.. bi okuyun üfleyin kızlar kendinizii :nazar::nazar::nazar::nazar:

Pufpuuffff alıntı yapmadım ama yarın minişini görcekmişsin senin de haberlerini bekliyoruuzzz :KK52::KK52::KK52:

Selamlar güzel annişlerimiz vee onların minik kuzucukları..
Bildiğiniz üzere çok hastaydım va hastane de yatıyordum. 1 haftanın sonunda hastaneden dün şifa ile taburcu edildim.. Allah a şükürler olsun kızımda ben de şu an iyiyiz. ama çok zor bir haftaydı bizim için..
Enfeksiyon olduğu için ve fmf atağı geçirdiğim için 1 hafta boyunca antibiyotik tedavisi uygulandı..
Sürekli drlar NST ye baağladı kalp atışı dinlediler.. ama benim minikkıızm NST yi hiç sevmedi.
Sürekli sert tekmeler attı içerden
:KK1:..
Bu süreçte kim neler yaptı takip etmeye çalıştım ama olaylara çok da hakim olamadım..
Yine bildiğiniz üzere bebeğimin bağırsaklarında hiporohojen izlenmişti ve çok korkmuştuk.
Ayrıntılı ultrason da netleşeceğini söylemişti dr..
Hastanedeyken ayrıntılı ultrasonumu da başhekimliğin radyoloji uzmanı yaptı. Yarım saat kadar inceledi.
Rabbime şükürler olsun sonuçlarımız güzel çıktı. Yine de içim rahat etsin diye druma gösterdim. Doktorum karın yapılarının normal olduğunu bebeğimizin iyi olduğunu söyledi. Dünyalar benim oldu.. Ayrıca benim tetanoz aşım da ayrıntılı ultrason sonucuma göre yapılacqktı. Temiz çıktı çok şükür ama drum önermedi. Çünkü 1 haftadır ateş enfeksiyon ve ağrılarla mücadele ediyorm. Tetanoz yine ateş yapabilirmiş ve vücut direncim de tam yerine gelmedi zaten. Anlayacağınız tetanoz olamıycam.. Doğumdan sonra bebekle birlikte olucaz artık inşallah.
Bizden haberler böyle kızlar.. Aman sağlığınıza dikkat edin hamilelikte hastalanmak çok çok zor.. Ve bebeğe çok zarar veriyor..
Kendinize ve bebişlerinize çok çokk iyi bakın..
:KK34:

Çok çok geçmiş olsun arkadaşım... Rabbim bebeğine de sana da bol bol şifalar versin bir daha hasta olmayın hamileliğinin sonuna kadar inşaallah... Benim de kafamı kurcalayan bir soruya yanıt buldum senin mesajında Allah razı olsun... Benim de şu ilk tetanos aşısını vurulduktan faranjit, nezle, yüksek ateş gibi olmuştu, ben tetanos aşısının vücut direncimi düşürdüğü yönünde düşünüyordum, meğerse doğruymuş, doktoruma da soramamıştım ikinci aşıyı olayımı mı diye, iyi oldu senin mesajını gördüğüm... İkinci aşıyı 17 şubat Pazartesi vurulmam gerekiyordu fakat gitmekte tereddüt ettiğim için hala kararsızlık içindeydim. Çünkü 1 aydır vücut direncim düşük bademciklerim hala yaralı ve burun akıntım var, geçen hafta cuma günü ateşim yine çıktı bir şekilde düşürdüm çok şükür... O yüzden korkuyordum 2. tetanos aşısını yaptırmaya... Doğumdan sonra yaptırılıyor demekki, ben de öyle yapacağım büyük ihtimalle, hala iyileşemedim çünkü :KK14::KK14::KK14:

Sana tekrar tekrar geçmiş olsun arkadaşım... :KK16::KK16::KK16:

Kızlar dün akşam karnımın sağ tarafında ağrı başladı demiştim sadece ayaktayken ağrıyor otururken bişi yok ama gaz falan değilmiş bu sabah geçmeyince doktoru aradım hemen gel dedi ve gittim bebişe baktı iyiydi çok şükür radyolojiye yönlendirdi apandistten şüphelendi .böbreğe bakıldı apandiste bakıldı sorun yoktu çıka çıka safra kesesi taşı çıktı :KK43: doktorum yapacak bir şey yok dedi yani ağrıyı çekip oturacağım :KK52: çok çok dayanılmaz hale gelirse genel cerrahiye yönlendirecek.inşallah bişi olmaz çok korkuyorum :KK50: ağrı falan deyip geçmeyin bir günden uzun sürerse bu tip ağrılar mutlaka doktorunuzu arayın kızlar:KK31:

Çok geçmiş olsun arkadaşım... Rabbim acil şifa versin. İnşaallah daha iyi olursun zamanla... :KK16:

teşekkür ederim çileğim sen de kendine dikkat et şeker konusunu ihmal etme canım 100 lük yaptırman gerekiyorsa yaptır mutlaka inşallah birşey çıkmaz

Aramadım hala doktoru akşam eve gidince arıcam bakalım...başladım bugün yemek düzenimi oturtmaya....sınır 140 mış..belkide gerek duymaz..kısmet bakalım :)

Aramadım hala doktoru akşam eve gidince arıcam bakalım...başladım bugün yemek düzenimi oturtmaya....sınır 140 mış..belkide gerek duymaz..kısmet bakalım :)

inşallah gerek duymaz canım bazen bir gün öncesi yediklerine bağlı olarak bile değişiyor sonuçlar benim sağlık ocağında ilk hamile kaldığım zaman açlık şekerime bakmışlardı sınırda çıkmıştı ondan sonra birkaç defa baktırdım çok altında çıkmıştı

Gecmis olsun cnm yaa cok fena olmussun desene allah sifa versin ..
bnm yarin tetanoz asimin 2.dozu vurulacak bugun ebeyle konustum sabaha kadar iyilesmezsen aşiyi erteliyelim dedi.. Cnku asi da ates yapar daha kotu olabilirsin dedi.. bakalim sabaha kadar ins. Duzelirim..

iyi akşamlar bacılar çalışmaktan karın bel ağrısı çekmekten yazamaz oldum ne üçlü testimi gösterebildim ne aşımı olabildim oğlum içerken tekmeler yağdırıo kızgın sanırım bukadar çalıştıgım için hepinize şifalar dilerim
umarım yine gelirim :KK16:

X