2014 Haziran Anneleri

Bebeğinizin cinsiyeti ne olacak ?

• Ankete Katılan
    497
Canlarim artik herkes bebegini hissediyor bende uzun zamandir hissediyorum ama bugun ilk defa cok az hareket etti kipirtilarini yalniz hissettim. Benim gibi az hissettiginiz gun oldumu. Endiselenmeli miyim yoksa normal mi

Canım selam, endişelenecek bi durum yok merak etme ama yıne de içine sinmiyorsa ara sor bi doktoruna. Bende herkesin bildiği üzere daha sağlam bi tekme yiyememiş durumdayım 26.ncı haftamız olmasına ragmen düşün yani... Bugun geldık doktordan ve bunların normal oldugunu soyledı doktorumuz, biz anlamıyoruz ama onlar sureklı yer degıstırıolar, plasentanın arkasına önüne geçiyolar, doktora gıttıgımde ultrasonda bakıyorum ayakları bazı zaman sağda bazı zaman solda, şuan yerleri rahat olduklarından dolayı rahatça kayıyolar içimizde :KK1: Sen şimdi bide 30'lu haftalarımıza geldıgımızde gör, artık ıyıce irileşeceklerinden ve yer kalmayacagından dolayı orada ıyıce sıkışıp daha az ve sert şekilde hareket etmeye baslıcaklar ve hissetmememiz mümkün olmayacak ozaman :KK1:

Bide şunu okudum bi yerde, anne gün içinde ne kadar hareketli olursa bebek okadar az hareket edermiş. Yani butun gun ayakta bıseylerle mesgulsen o sırada bebek uyurmuş, geceleri biz artık yatıp uzandıgımızda onların hareket etmeye baslaması bu sebeptenmiş çünkü anne karnında sallanınca uykuları gelirmiş, doğduktan sonra bebeği sallayıp uyutma eylemi de buradan gelirmiş :KK49: Mesela ben haftasonu 2 gün dipköşe fena giriştim eve, bebişimi hiç hissetmedim farkettimde.. Ama dün ve bugün resmen kaydıraktaydı beyfendi :KK1:

Bu arada teyzeleri bugun muayeneden geldikte 938 gr olmuş yakışıklı Ömer'im, ve renkli usg'de okadar yırtınmamıza ragmen yuzunu göstermemişti ya, bugun normal ultrasonda arrrrrrmut gibi gösteriverdi hatta hiç döndürmedi başını armut çoocuumm!!!:KK47::KK37:

Onun dışında herşeyımız normal, saglıklı bi problem yok Allah'a çok şükür:nazar:

Canım benim oğlusumdada var aynı şey dün doktor beni çok korkuttu down sendromu olan çocuklarda sık görülür amiyosentez yapalım dedi , ben istemedim imza atıp çıktım. Bugün başka bi yere gittim 45dk inceledi doktor 5 mm civarı her iki böbrekteki büyümede takibe alıcaz ama diğer ikili test , ense kalınlığı ve diğer tüm organları iyi olduğu için ben down sendromunu çok düşünmüyorum dedi. İki hafta sonra tekrar gidicez işte bakalım büyüme devam ediyor mu :KK43:

canım bende öyle çok korktum ki..2 gündür ağlıyorum..harab oldum..Bizim biri 6 diğeri 7 mm miş..Bu arada doğum tarihlerimiz aynı...İnşallah sağlıklı olur yavrularımız...

Canım selam, endişelenecek bi durum yok merak etme ama yıne de içine sinmiyorsa ara sor bi doktoruna. Bende herkesin bildiği üzere daha sağlam bi tekme yiyememiş durumdayım 26.ncı haftamız olmasına ragmen düşün yani... Bugun geldık doktordan ve bunların normal oldugunu soyledı doktorumuz, biz anlamıyoruz ama onlar sureklı yer degıstırıolar, plasentanın arkasına önüne geçiyolar, doktora gıttıgımde ultrasonda bakıyorum ayakları bazı zaman sağda bazı zaman solda, şuan yerleri rahat olduklarından dolayı rahatça kayıyolar içimizde :KK1: Sen şimdi bide 30'lu haftalarımıza geldıgımızde gör, artık ıyıce irileşeceklerinden ve yer kalmayacagından dolayı orada ıyıce sıkışıp daha az ve sert şekilde hareket etmeye baslıcaklar ve hissetmememiz mümkün olmayacak ozaman :KK1:

Bide şunu okudum bi yerde, anne gün içinde ne kadar hareketli olursa bebek okadar az hareket edermiş. Yani butun gun ayakta bıseylerle mesgulsen o sırada bebek uyurmuş, geceleri biz artık yatıp uzandıgımızda onların hareket etmeye baslaması bu sebeptenmiş çünkü anne karnında sallanınca uykuları gelirmiş, doğduktan sonra bebeği sallayıp uyutma eylemi de buradan gelirmiş :KK49: Mesela ben haftasonu 2 gün dipköşe fena giriştim eve, bebişimi hiç hissetmedim farkettimde.. Ama dün ve bugün resmen kaydıraktaydı beyfendi :KK1:

Bu arada teyzeleri bugun muayeneden geldikte 938 gr olmuş yakışıklı Ömer'im, ve renkli usg'de okadar yırtınmamıza ragmen yuzunu göstermemişti ya, bugun normal ultrasonda arrrrrrmut gibi gösteriverdi hatta hiç döndürmedi başını armut çoocuumm!!!:KK47::KK37:

Onun dışında herşeyımız normal, saglıklı bi problem yok Allah'a çok şükür:nazar:

Size kocaman bir masaallah diyelim canim :nazar:
Sukur sorun falan yokmus daha ne olsun annesi :KK19:

canım bende öyle çok korktum ki..2 gündür ağlıyorum..harab oldum..Bizim biri 6 diğeri 7 mm miş..Bu arada doğum tarihlerimiz aynı...İnşallah sağlıklı olur yavrularımız...

Ayaz12 ve gurbet adli bacilarim .....
Insaallah saglikli bir sekilde dogurursunuz bebislerinizi....
Lutfen fazla uzmeyin ke dinizi ve cocuklariniz icin guclu olmaya calisin....
Rabb'im yardimciniz olsun ♥

kızlar bu gün de dert hiç bitmedi bende önce aşı yerim şişti şimdi de karnımın sağ tarafında bi ağrı var bir saattir geçmedi otururken bir şey yok ama ayağa kalkınca sanki bıçak saplanıyo :KK50: çok korkuyorum neyin nesi bu ağrı daha önce yaşayan var mı aranızda .yarın olsun doktoru arayacağım ama endişeleniyorum yürüyemiyorum ağrıdan :KK43:
Tatlim bu aralar bende de oyle bir durum var....
Yalniz ben uzanip ayaklarimi kendime dogru cekince gaz cikartiyorum....
Gaz falan olmadigindan emin misin sen ?
Bende daha yeni kesfettimde gaz cikmayinca karnim cok kotu agriyor ve yururken birseyler saplaniyor gibi oluyordum....
Gaz cikarinca normale donuyorum sukur ♥

Ayaz12 ve gurbet adli bacilarim .....
Insaallah saglikli bir sekilde dogurursunuz bebislerinizi....
Lutfen fazla uzmeyin ke dinizi ve cocuklariniz icin guclu olmaya calisin....
Rabb'im yardimciniz olsun ♥

Ahh arkadaşım bi bilsen ne kadar acı çektiğimi...Herşey yolunda derken,2 gündür mahvoldum...Bu halim kızıma daha çok zarar veriryodur biliyorum ama dayanamıyorum..

Ahh arkadaşım bi bilsen ne kadar acı çektiğimi...Herşey yolunda derken,2 gündür mahvoldum...Bu halim kızıma daha çok zarar veriryodur biliyorum ama dayanamıyorum..

Bilmez miyim bacim....
Banada baslarda amniyonik bant bebek buyuk ihtimal ozurlu dogacak kendini hazirla gibisinde laflar soylenmisti....
Banta bebegin nereyi takilirsa takilsin kangren olurmus ve gelisimi dururmus yada bogazina dolanip bebek anne karninda yasamini yitirirmis falan filan....
Benim haftalaarca icim icimi yemisti ama uzulmemeye de calisiyordum bebegim korkmasin diye hep guluyordum ....
Rabb'ime bolca dua ettim cok sukur ki o bagimiz kaybolmakta uzere ki bant degilmis zararsizmis....
Sizler icinde dua edecegim ....
Rabb'im saglicakla kucaklarimiza almamizi nasip etsin :nazar:

canım en yakın yazın bunu buldum bizim ismimizi de ekleyebilir misin.. Kızımın ismi Allah izin verirse Alya Naz olacak.. :KK54::KK54::KK54:

tamam cnm ekliyorum :KK34:

Kızlar oğluma hamileligimde tetanoz için beni sağlık ocağından aramislardi.
Kaçıncı haftada vurulmustum hatirlamiyorum
Sizleri kaçıncı haftada arayip cagirdilar?
Beni henüz aramadilar çünkü :/

benide daha arayan yok! Ben bu hafta kendim arayıp ya da gidip sorcam

canım gerçekten güzel fikirler bunlar peki bu hediyeleri ilk etapta gelen misafirler için mi yoksa 40 mevliti için mi düşündün ben karar veremiyorum hangisi için böle hediye paketleri hazırlasam :KK53: bak sana fikir olsun bunlar çok güzeller :KK16: madem senin de kız olacakmış bulduğum pembişleri paylaşayım:KK1:

Eki Görüntüle 983206 Eki Görüntüle 983204 Eki Görüntüle 983203 Eki Görüntüle 983208

canım ben kırk mevlüdü için düşünüyorum
hastaneyede bi sepet yaptırıcam ama o küçük olucak şekerleme tarzında şeyler
gelenlere ikram için hastane mahallemizde oldugu için gelen çok olur diye düşündüm

günaydın kızlar nasılsın... ben çok hastayım boğazımda bişey iğne gibi batıyo yutkunamıyorum bile başım da ağrıyo çok halsizim uykusuzum ne yapmam gerekir ıhlamur içtim sıcak süt içtim içine bal karıştırdım başka ne iyi gelir ki:26::26:

sağolun kızlar içimi rahatlattınız :KK16: hakıkaten 2 gündür kıpır kıpır :KK9: :KK52::KK52: hele dün gece bi alemdi :KK1: bı de okula basladım ya cocukların seslerıne tepkı verıyo zıpırım benım :KK9::KK9::nazar::nazar: galıba evde o da sıkılıyormus dısarılara cıktıkca acıldı cocuk :KK9:

haha şöyle oğluş da sıkılmış çocukları görünce şımarmış annesiii:KK52::KK52::KK52:

kızlar bu gün de dert hiç bitmedi bende önce aşı yerim şişti şimdi de karnımın sağ tarafında bi ağrı var bir saattir geçmedi otururken bir şey yok ama ayağa kalkınca sanki bıçak saplanıyo :KK50: çok korkuyorum neyin nesi bu ağrı daha önce yaşayan var mı aranızda .yarın olsun doktoru arayacağım ama endişeleniyorum yürüyemiyorum ağrıdan :KK43:

Tatlim bu aralar bende de oyle bir durum var....
Yalniz ben uzanip ayaklarimi kendime dogru cekince gaz cikartiyorum....
Gaz falan olmadigindan emin misin sen ?
Bende daha yeni kesfettimde gaz cikmayinca karnim cok kotu agriyor ve yururken birseyler saplaniyor gibi oluyordum....
Gaz cikarinca normale donuyorum sukur ♥

Alangu arkadaşım tam ben de aynısını yazıcaktım azeri kızım yazmış. gaz sancısı olabilir. bende aynı problemi sürekli yaşıyorum. akşam azıcık yürüyüş yapıyorum ilk bi adım atamıyorum kasılıyorum yavaş yavaş da olsa azıcık yürüyüş yapıp devam ediyorum yürüyüşe sonra rahatlıyo..

günaydın kızlar nasılsın... ben çok hastayım boğazımda bişey iğne gibi batıyo yutkunamıyorum bile başım da ağrıyo çok halsizim uykusuzum ne yapmam gerekir ıhlamur içtim sıcak süt içtim içine bal karıştırdım başka ne iyi gelir ki:26::26:

canım geçmiş olsun.. zencefilli çaylar da iyi gelir doktorum demişti ben hastaykene

Sen oğlunda kaç doz oldun?daha önce olduysan emin değilim ya 5 yada 10 sene koruyor seni tekrar olmana gerek kalmıyor bende daha önceki gebeliğimde oldugum icin şimdi olmuyorum

Oğlumda 1 doz olmuştum diye hatırlıyorum
Doktoruma bir önceki gidisimde sordum
Aşını ol dedi şuan 21+3'üm olmazsa gidip bi sorarım artık napim :/

Çok geçmiş olsun :/
Baş ağrısı için parol veya minoset icebilirsin cnm
Boğazların içinde gün içinde çok sıcak evya soguk şeyler yememen gerekir sen balli ihlamura devam et :KK66:

günaydın annişler ve minik melekleri bugün göbeğimdeki kahverengi çizginin dahada belirginleştiğini farkettim ne ilginç bişe değilmiya sizinde belirginleştimi kızlarr:KK49:

Çok geçmiş olsun :/
Baş ağrısı için parol veya minoset icebilirsin cnm
Boğazların içinde gün içinde çok sıcak evya soguk şeyler yememen gerekir sen balli ihlamura devam et :KK66:

haha şöyle oğluş da sıkılmış çocukları görünce şımarmış annesiii:KK52::KK52::KK52:

Alangu arkadaşım tam ben de aynısını yazıcaktım azeri kızım yazmış. gaz sancısı olabilir. bende aynı problemi sürekli yaşıyorum. akşam azıcık yürüyüş yapıyorum ilk bi adım atamıyorum kasılıyorum yavaş yavaş da olsa azıcık yürüyüş yapıp devam ediyorum yürüyüşe sonra rahatlıyo..

canım geçmiş olsun.. zencefilli çaylar da iyi gelir doktorum demişti ben hastaykene
teşekkürler canlar zencefil evde vardı ancak akşam işten sonra içebilirim offf havalar buz gibiyken hastalanmadım şu an çok güzel hava ve ben kötü oldum ne garip yaa:KK43:(

günaydın annişler ve minik melekleri bugün göbeğimdeki kahverengi çizginin dahada belirginleştiğini farkettim ne ilginç bişe değilmiya sizinde belirginleştimi kızlarr:KK49:

gunaydın canım karnın buyuyo desene benım kızımda vardı kahverengı cızgı sımdıkı hamılelıgımde yok daha

bu arada masallah butun gobuslere cok seker benımkı bıraz daha buyusun eklıycem daha tam hamıle gıbı degıl :)

selam teyzoşlar nasılsınız bakalım biz iyiyiz şükürler olsun...:KK52:

bebişlerinde sorun olan 2 arkadaş vardı yazılarını bulamadım alıntı yapamadım geçmişler olsun umarım bunlarıda atlatırız hep birlikte. :KK19:

canım benim ıhlamur, bal zencefil, kuşburnu çayı bunlar iyi gelebilir ama çok fazla içme 2 bardağı geçirme ...
ben rahatsızlanınca akşamları yatmadan bal ile toz zencefili karıştırıp 1 çay kaşığı yedim 10 gün boğazı inanılmaz rahatlatıyor tabi doktorunu arayabiliyorsan ara sor iyilik yapalım derken yanlış bişey söylemeyeyim..:KK30:

gunaydın canım karnın buyuyo desene benım kızımda vardı kahverengı cızgı sımdıkı hamılelıgımde yok daha

bu arada masallah butun gobuslere cok seker benımkı bıraz daha buyusun eklıycem daha tam hamıle gıbı degıl :)
galiba büyüo benim ilk hamileliğim inanamıorum büyüdüğüne:KK1:senin ikinci sanırım oğluşunmu olucak bu sefer göbişi koyarsın bakarız arkadaşım büyüyünce:KK49:

30 mayısta dersler bitiyor, bahar şenliği falan derken mayısın 15inden sonra doğru düzgün ders yapılmaz diye düşünüyorum... doktorum izin verirse 30 mayısa kadar çalışabilir raporu almak istiyorum bakalım zaman ne gösterecek...:nazar:

maşallah maşallah fıstık gibisin sende....:nazar::nazar::nazar::nazar:

bende hala kararsızım...37.haftada alayım izin diyorum sonra diyorum 32.haftada alayım ..yıllık iznimide birleştireyim diyorum..doğumdan sonra bebeğimle daha çok vakit geçireyim diyorum..tabi doktora bağlı bakalım ne önerecek...:KK50:

Canımcım ben sağlığım el verirse uzatmayı düşünüyorum evet.

sanırım herkes uzatmayı düşünüyor bende öyle düşünüyorum fakat çok fazla zorlanmazmıyız diye düşünüyorum karnımız baya büyücek ve dinlenmek isticez nefes almak bile zorlaşacak dayanabilecekmiyiz sizce kızlar?:26:

X