2014 Aralık Anneleri

aynen, bende de durum aynı. çok şükür tabii ama hiç belirti olmayınca daha zor geçiyor işte vakit...:26::26:

kızlar bugün ikili teste devlet doktoruna gittim dr baktı harika zamanda gelmişin dedi 12 haftalık dedi ve hastanenin bir başka binasına gönderdi kan ve ense ölçümü için derken ordaki radyolojideki dr 11+3 dedi (aslında sat a göre 12+3 üm ben) neyse doktor ense kalınlığına 1.6 dedi ve kanıda verdim. merak edenler için öğleden sonra 13:30da ultrasona girdiğimden kanıda hemen akabinde 30 dkk sonra verdiğimden sonuçlar sonraki güne çıkıyor tabi hafta sonu vs den sonuçlar pazartesi çıkıcak ki ense kalınlığını hemen yazdı çizdi söyledi bile dr. ÖYLE SANILDIĞI GİBİ 1 HAFTA 15 GÜN VS.... DEĞİLMİŞ BACILAR....

NEYSE şimdi benim içime kurt düştü madem 11+3 bu bebeğin ensesi niye bukadar kalın çıktı 1.6 yarıyı geçmiş hani tamamm 3 e kadar normal ama haftaya göre bunun 1 dolaylarında çıkması gerekirmişiş... ne dersinizzz... zaten SALI ÖZEL DOKTORUMA GİDECEM DEVLETTEKİLERİ HASTA YAKINALRI DÖVÜYOR SÖVÜYOR YA VALLAA HAKLILAR BENCE... ALLAH ISLAH ETSİN DEVLET DOKTORLARINI.....

Bugün başka bi dr a daha gittim. Sonuçları gösterdim. Gayet iyi niye endişeleniyosun ki dedi. Sokakta araba çarpma ihtimali de bu kadardır dedi. Dooru dedim. Öle düşününce rahatladım biraz.
Bi de ikinci oğluş geliyomuş. Pipi kabak gibi ortada:) Azcık buruldum ama napak sağlıklı olsun da:)

Valla canım neredesin hangi şehirdesin bilmiyorum ama burda çoğu kişi en azından 1 haftada sonuçları aldı. Ki bazılarımız ben dahil bekliyoruz. :26:

bacımmmm sağlıcakla kucağna alırsın inşallahhh.... tam 13. haftada mısınnn ultrasona göre nub teorisiyle pipi mideğilmi ölçüyolarmış ben bilmemmde zaten deneyimimde yok neresi kol neresi bacak bile çözemedimmm 12+3üm ama radyolojidekinde 11+3 çıktı bu kez acaba biz ne zaman anlarız cinsiyetiii:)

Valla canım neredesin hangi şehirdesin bilmiyorum ama burda çoğu kişi en azından 1 haftada sonuçları aldı. Ki bazılarımız ben dahil bekliyoruz. :26:
bacım gittiğim doktorların asla iyiolduğunu söyleyemeyecem... ANKARADA bir devlet hastanesinde yaptırdım o kadar...
bende bu devlete güvenmeyip özelde yeniden yaptırtsam mı diye düşünyom.....
iyice ikileme soktu bu ikili test beni......
birde bu ikili testin mi % oranı daha gerçeğe yakın yoksa üçlü testin mi?????

oyyyy hayırlı uğurlu olsun oğluşun :) artık iki oğlan anası olarak gerim gerim gerinirsin

bence de senin sonuçların gayet güzeldi zaten canım yaa neden öyle demişti ilk doktorun anlayamadım. neyse için de rahatlamış. sağlıkla kucağına alırsın inşallah minik erkeğini :)

14. haftadayım. Fotoyu koysam anlarsınız. İki bacak ve arasında minik bir fazlalık
Gaaayet nett..Üçüncüyü de doğurmayı düşünmediğime göre duble kaynana olmaya razı olcem napamm:)

Kizlar ben de az once ciktim doktordan bir aydir bekliyordum bugunu en son kalp atislarini duymustuk. 11+3 diye gittim ben ama 10+6 cikti haftasi boyu da 3.9 cm mis 4.5 cm olmasini bekleyelim dedi ikili test icin haftaya gel dedi bebek saglikli gorunuyor dedi ve muayenemiz bitti toplasaniz 5 dk bile surmedi benim sol akcigerim gecen sene alindigi icin sadece sag akcigerle yasiyorum o yuzden de perinatolojide bakilmam gerekiyor ege univ.e gidiyorum ama cok yogun ve hic oturup konusamiyoruz doktorla cok moralim bozuluyor insallah haftaya gittigimizde daha cok ilgilenebilir. Yine de bebegimi gormek saglikli oldugunu duymak cok mutlu etti beni kollari da oynuyodu dönüp duruyodu cok tatliiii

Bizim sonuçlar Sizin oraya Ankara'ya geliyor. Sana şehir torpili mi yaptılar Açıkçası özelede devletede yaptırsan testin güvenilirliği %85 miş. İkili test Down sendromu için daha net sonuç veriyor diyenlerde var. Bilmiyoruz yani tam olarak. Allah'a emanet bebişler. Sağlıkla kucağımıza alırız inş Allah

Allah'ım sağlıkla kucağına almayı nasip etsin. Kucağında oynaşır durursunuz sonra

sağol canım çok oldu biliyorum ama son bir soru sorucam bir de o fiyat normal doğum fiyatı değil mi sezeryan daha fazladır öyleyse..

yok canım rica ederim sor tabi. valla sezeryan ve normal ikisi de 1800 dediler ama bi daha sorcam. benim zaten mecbur sezeryan. ama epidural ve spinal anestezi biraz daha pahalı tabi. onu da sorcam spinal istiyorum ben çünkü

14. haftadayım. Fotoyu koysam anlarsınız. İki bacak ve arasında minik bir fazlalık
Gaaayet nett..Üçüncüyü de doğurmayı düşünmediğime göre duble kaynana olmaya razı olcem napamm:)
hey maşallahhh kaynana :) 14 de belli olması normalmiş zaten nub teorisine göre özel doktorların bir çoğu %75 erkek veya kız diyebiliyormuş.. helede erkek erkenden belli ederken kızda sorun zaman adına çıkailiyormuş... herşeyin hayırlısını versin rabbim... gönlünce olsun

bacım inşallah herşey gönlünce olur.... 45 mm olmadan ikili test yapamıyolar dr haklı... sende haklısın ahhh ne olur azcık ilgilenseler bu doktorlarrrr

canım öyle deme yaaa ben üzülüyorum devlet doktorları için bazen. özeldeki koşullar onlarda olsa onlar da farklı ilgilenir. özeldeki doktorların 5+10 katı fazla hastaya bakıyorlar gün içinde. gelen hastalar da çeşit çeşit. tabii içinde işinin hakkını vermeyenler de var muhakkak ki sana da öylesi denk gelmiş herhalde.
aslında 11. haftada ikili teste almaya başlıyorlar ama değeri kaç olmalı o konuda bir bilgim yok açıkçası. sen içini ferah tut. çok da erken gitmemişsin ki kontrole. salı günü gitsen de yine normal sınırlar içinde kalır bence canım yaaa, endişelenme sen.

aa erkek miymiş, çok oynayınca kızdır diye düşünmüştüm seninkini hayırlı olsun canım güle güle büyütürsün inş oğluşlarını

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…