2014 Aralık Anneleri

Ah canım aahh nice canlar gitti... Bu devlet-millet akıllanmaz 92 de Zonguldak'ta 260 kişi ölmüştü. Ne o ders mi alındı cezalar mı denetimler mi arttırıldı..Anca konuşsunlar icraat desen yok. Şimdi vakıf kuracakmış da çocukları okutacakmış keşke babaları hayattayken düşünselerdi bunu olmaz mıydı. Hepsi sahte timsah gözyaşları vicdanı olan bir insan o şartlarda bu kadar insanın vebalini almaktan korkar önlemlerini bir bir alırdı... İşçisi de ona beddua okumazdı şimdiiiii İyilik bu kadar zormu zengin olsan o kadar ne değişecek yiyeceğin yine peynir ekmek yatacağın gene 2 karışlık yerrr bu ne para hırsı kardeşimmmm geldik gideceğiz insan olun insan kaynakları eşit dağıtın bakın o zaman paranın esiri olmaktan da kurtulacaksınız.....
Bizim gibi vicdan sahibi bir iki insan olsa basimizda bunlar olmaz kimse bize bakmaz kimse bizi dusunmez kizlar hayat mucadelemizi kendimiz vericez kendimiz en iyi yollari bulmaya calisacaz zor bir yol ama bebegimiz kendimiz ve ailemiz icin biseyleri basarmak zorundayiz tek yapmamiz gereken mantikli dusunmek ve guclu olmak careleri kendimiz bulacaz etlik bana vitamin takviyesi vermedimi gider saglik ocagiyla yada baska hastaneyle gorusurum ne zaman verecekler die beklemen

En onu yapmaya çalışıyorum ama artık işimden olacağım devlet te bile heryer herşeye bakmıyor ikili test için başka hastane ona başka hastane bilmiyorum yaaa hele doğum tam bir skandal hala pis çarşaflar devlette ... Bu nasıl iş yaaaa ne zaman düzelecek bu sağlık sistemi aslında bu DÜNYA'ya bebe getirilmez ama bu dünyada ancak onlarla çekilir hale geliyor... Evlatlar iyiki var diyorum yüzlerine bakınca da .....

ben hiç doktor hastane bilmem canım bu zamana kadar işim düşmedi yeni öğreniyorum ama zor ciddenn uğraşmak bi de pisse hepten gidemem ben :KK43:

canım doktordan gelince yaz olur mu nasılmış bebişin hatta ultrasonuda paylaşırsan çok sevinirim :) benim randevum 7 haziranda. nasıl göründüğünü merak ediyorum senlede aramızda 1 güncük var takipteyimm :KK54:
kayınvalide konusundada bazen yazdıklarınıza imreniyorum ne güzel araları fln diye bazende iyiki aramız iyi değil diyorum.benimkiler ev taşımayı bırak ne esya almaya geldiler nede evi yerleştirmeye.biz düğünden sonra eşimle ev yerleştirdik.annemler eşya almaya geldi ama oğlan tarafı öyle yapınca onlarda ev yerleştirmeye gelmedi tayinimizin çıktığı şehre kalmıştık ortada ... düğünden sonra herkes kurulu düzene gider biz kartonların içinde hal neşir olmuştuk... ALLAH a havale ettim onları :KK14::KK14::KK14:

haaa bu arada koyayım fotosunu canım haberde veririz nasılmış minnak teyzelerine selam etsin :)

Selam arkadaşlar
Benim hafif kan içeren akıntım oluyordu, pzr ve pzt yogunluk bıraz arttı. Salı da hep kahverengi akıntı geldi. Çarşamba da kana döndü. Çok moralim bozuldu. Kesin bitti dedim. Dr a gıttık hemen. Rahimde bi bölgrde kanama olmuş. Ama sukur kese sağlamdl, kalp atışı da vardı. O gece hastanede kaldım. Pzt ye kadar yatmamı soyledi evde. Pzt tekrar bakılacak, Hayırlısı olur inşallahhhhh 😒

iPhone 'den Kadınlar Kulübü aracılığı ile gönderildi

canım sakın banyo yapma , çok geçmiş olsun

:KK1::KK1: kaynana ya görmesede kötü gelinsin hehheh :KK9:

takmıyorum yaa eşim sinir oluyor artık eskiden gözüne batmazdı ne laf sokup duruyor bu kadın diyor ben alıştım o alışamadı :KK6::KK8::KK22::KK22:

selam kızlar ben yeniyim aranızda bende 10+2 yim gün itibariyle :)
benim zaten minnak bi göbeğim vardı hali hazırda şu an hissedemiyorum şişti mi şişmedi mi :) şişince resim koyucam
benim sat 12 mart beklenen doğum 17 aralık

Hoşgeldin :KK16: Aramızda 1 gün var. Allah hepimize bebeklerimizi sağlıklı bir şekilde kucağımıza almayı nasip etsin :) :)

Hay bir devlet memuru olamadık gitti yaniiii Bi de 3 çocuk doğur derler önce sen şartları iyileştir gebeleri bile ikiye ayırıyon devlet memuru insan da biz neyiz bizim çocuk doğurmak hakkımız değil mi? Adamlar işe gitmiyor işe ... Biz işten çıkamıyoruz....Bari gebelere kolaylık sağla patronlar nerdeyse hamile kaldık diye canımızı okuyor önce devlet olarak onları bir sustur ..... Bu stresle gene bu bebeler iyi doğuyor anne olmak rahat bir hamilelik geçirmek bizim de hakkımız Kadın Doğum bölümlerini her yerde ücretsiz yap...bir sürü tahlil test suyumuz çıkıyor oraya buraya gitmek izin almaktan 9 ay bari rahat ettir hani sosyal devlettik biz nerdeeeeeeeeeeeee

Nerdeymiş öyle devlet memuru yahu? Nasıl büyütmüşsünüz gözünüzde öyle:) Tmm izin alırken amire bağlı olarak koşullar değişebilir de, işe gitmediklerini nerden çıkardın cnm ya... 5dk geç kalmana müsaade edilmeyenler var.

Devlet memuru da çalışıyo yani:)

Sanırım önce testi satın almanız lazım idrar durup dururken renk değiştirmez arkadaş yanlış anlaşıldı bence

Internette bende okudum öyle ama arkadas test almadan yapmis galiba.

Kadınlar Kulübü Mobil uygulaması kullanılarak gönderilmiştir.

valla biz her şeyi eşimle yaptık, iki taraftan da ne 1 kuruş para kabul ettik ne de fikir vermelerine müsaade ettik.
eşya için mağaza dolaşırken kvnin kpnin yanında gık diyemeyen yüzü 5 karış gelincikleri gördükçe üzüldüm, davetiye seçerken yan masada kaynana her modele atlıyordu ay ne güzel ay bilmem ne salak kendi evlenecek snaki. kız gık diyemeden göz yaşı akıtıyordu, sonra ne zırlıyorn diye bir bağırdı damat kıza. hala gözümün önünde bu tarz manzaralar.

ben evlendiğimde tayinim olmamıştı, evi dayıycaz döşüycez ,tayinim kimblir ne zaman çıkacak eşim bekar kalacak batıracak herşeyi diye eşyaları mağazadan teslim almadık. yatak odası geldi sadece düğünden önce. düğünden 20 gün sonra tayinim çıktı. balayı dönüşü eşyalarımız geldi yerleştirdik eşim ve ben. aileler 2 ay sonra yemeğe geldi gördüler evimizi. hiç de eksiklik hissetmedik, iyi ki böyle oldu:)

Ne güzel. Biz de hiç maddiyat için destek almadık. Ama ben hiçbir şeyimi kendim seçemedim. Davetiyemi bile basıldıktan sonra gördüm :KK53: Neyse eşimle aramız iyi olsun da başka bir şey umrumda değil. Gerçi o da göze batıyor. Her yerde gelin geldi bizi unuttu muhabbeti. Ama artık hiiiiççç umursamıyorum. :KK35::KK36::KK33:

ya bande 10 haftayı bitiriyorum göbeğim yeni yeni çıktı , ben zaten ayva göbekliyim ama 9 ayda ne değişiklikler olur diye 1 den başladım ben çekmeye.aslında ilk aylarda zayıflarım gider diye düşünmüştüm ama gitmedi.birde hep aynı kıyafeti giymeye çelış yanyana koyunca güzel duruyo

Tamam canim iyi fikir o esofman olursa o zaman tabii :)

Benim kaynanamin gozunede esimin is yapmasi batiyo surekli sen niye yapiyosun diyo aman 3 hafta geldiler benim mide bulantim dahada artti sitresten uzak olsunlar bi zahmet

X