2014 Aralık Anneleri

pıtırcıklı arkadaşlarıımmm :KK66: nasılsınız cümletenn... ya benim bugün kontrolüm var ama ben korkudan gidemiyorum ve sanırımda gitmicem cumartesi eşimle gitmeyi planlıyorum.5+5 te gittiğimde kese ve yolk sacı gördü kesede 14 mm di galiba ama bebeği göremedim dedi coraspirin verdi ve ben şimdi kötü bişey duymaktan korktuğum için gidemiyorum :KK43: benim gibi olanınız var mı .. ne zaman gördünüz kese içinde bebekleriniziii :/

İlk 3 ay cok onemli oldugu icin doktorlar iyi takip etmek durumunda Allah korusun bisey olsa doktor ilgilenmedi dememek icin varsin con gidelimde aklimizda soru isareti kalmasin dimi

Her hastanenin isleyisi farkli oluyo demekki misilacim sen kac defa kan verdin bu gune kadar

Evet cnm her hastane ve doktor farklı ıslıyor aman ıyı olalım da:)bende hepatıt b çıktı yüzden her hafta kan veriyorum gastroentolojıyle görüşüyorum bu ay devamlı kan verıcem ama onun dışından hamilelik ıcın bır defam verdim

hmm prof.sa sorun yok canım ama istediğinî sor yani. sonuçta sana hayrına bakmıyo:KK66: para ödüyosun ve kafandaki tüm soruları sormak zaten hakkın. zaten işi o cevap vermek zorunda. prof diye hiç sıkılma. ben başka bişey içîn gitmiştim prof tu çok da şeker gibi bi adamdı. bazıları da soğuk oluyo ama sen takılma untma bebeğin için çabalıyosun. bu arada tabiki gaz sancsı da var. ben akşamları 6 aylık hamile gibi oluyorum=))) ama sabahları hiç şiş olmuyorum ve kilo da verdim ona rağmen ayaktayken böyle avuç içi kadar bi karnım var:) korkma canııımm çok güzel bişi. ben bu gece rüyamda doğurmuştum göğüslerim kocaman olmuşlardı ve emzirmeye çalışıyodum. ne kadar güzeldi =))) inşallah Rabbim sağlıkla bebişlerimizi kucağımıza almamzı nasip eder. bu arada kan testlerini yaptırdın mı? bnm tiroitlerim çok çalışmaya başlamış. senin de öyle mi? hamilelikten önce tsh 1,76 yken şu anda 0,56 gibi bişey.

Evet cnm doktordan yana sanslıyım evet site yavaş yavaş cekıncem gıdıcek sormaya başlıcam :)ama yanındakı kıza soruyorum arada aklıma takılan varsa soruyorum aslında benım bu kadar kafama takmam tahlıllerde hepatıt b çıktık önceki amelıyatlardan kapmış olma olasılığım yüksek esın ıgne vuruldu öyle sımdı onun tedavısıyle uğraşıyorum her hafta gastroentolojı ye kan vermiyorum duruma göre tedavı surecım olucak onlar ilgili aklım ve kendım sklntılıyım kafama takıyorum ıstersen ıstemez onun dışında sorun yok cnm bakalım bu ıkı haftadan sonra belkı olucak ya düşünce ya da çıkacak degerler ya da zararsız durumda olucak tahlılere göre bakacaklar oluyormuş ama senın ıcın diyorum şekerde gayrıda oranlar hamılelıkte degısyormus cok normal korkma sakın keske bendimde sadece öyle bır skntım olsaydı demeden gecıremedım ıcımden:KK43:

pıtırcıklı arkadaşlarıımmm :KK66: nasılsınız cümletenn... ya benim bugün kontrolüm var ama ben korkudan gidemiyorum ve sanırımda gitmicem cumartesi eşimle gitmeyi planlıyorum.5+5 te gittiğimde kese ve yolk sacı gördü kesede 14 mm di galiba ama bebeği göremedim dedi coraspirin verdi ve ben şimdi kötü bişey duymaktan korktuğum için gidemiyorum :KK43: benim gibi olanınız var mı .. ne zaman gördünüz kese içinde bebekleriniziii :/

o kadar küçükken zaten görünmezki:)ben de ilk gittiğimde o kadarlıktı ve görememişti.bir hafta sonra kendini de gördük,kalp atışını da duyduk endişelenme:)

Hizlanmis evet ve muhtemelen ondan kilo vermissin benim tshim 1.30 dan 3.80 e falan cikti benim zaten yavas calisiyo ve 2 yildir ilac kullaniyorum simdi artirdi dozu yarin endokrin kontrolum var bakalim ne oldu.bikac ay once 13 lerden 1.30 a dusurduler ve o zamana kadar sakin hamile kalma dedi bana doktor.ama sana ilac verirmi bilmiyorum seninki tam tersi bi durum cunku

hmm anladım csnım inşallah iyi sonuç alırsın. ben bu gidişle hiç kilo almicam herslde. çünkü gram gram gidiyo. Allah tan kilolu hamile kaldım. 66 yla kaldım şu an 63 üm. aslında bebîşe zararı yksa ben kilo almam sadece bebişim alır aslında iyi bişey. bkalım dr ne diyecek.

Canim benim bebeklerde iki hafta geriden geliyor tüp bebek yaptirdigim hastanedeki Dr duyamadi hafta gel dedi yani bugün ama ben bekliyemedim başka Drgittim oda duyamadi bugün gitmem lazimdi ama cesaretim yok korkuyorum bende

Kizlar kontrole ozel hastaneyemi devletemi gidiyosunuz?ben ozel hastaneye gidiyorum ama dogumhda cok masrafli olurmu bilemiyorum.bir bilgiz varmi bu konuda?

Ben de özele gidiyorum canım.. Epidural sezaryen 1000 civarı..

Merhaba bende özel hastaneye gıdıyorum nerdeyse ıkı haftada bır çağırıyor sızdede boylemı çevremde herkes sorunum var neden bu kadar çağırıyor demeye başladılar kendı kendıme suphelendım soz ne kadar aralıklarla gıdıyrsunuz

İlk 3 ay sık çağırmalar normaldir ama daha sonra ayda 1 olacak..

6+6 yım çok bulantım vardı dr.a zencefil içeyim mi dedim onun adet söktürücü özelliği var iÇME dedi canım aklında olsun..

Zofran zydis diye bir bulantı hapı verdi iyi de geldi bana ama çok korkuyorum bebeğe zararı olur mu diye endişeliyim...içinde kemoterapi hastaları fln yazıyor çünkü:KK43: çok zormuş Rabbim bebeklerimizi korusun İnşallah...

Kadınlar Kulübü Mobil uygulaması kullanılarak gönderilmiştir.

1-2 bardaktan bir zarar gelmez datlum.. Abartmamak lazım..Yoksa tabii ki haklısın dikkatli olmak gerek, sana katılıyorum..

sabahları midem o kadar bulanıyor ki her sabah peynir maydanoz ekmek yiyorum :KK43: allaha emanetiz.

pekmez için dr şöyle demişti, "pekmez ile kansızlık giderebilmek için günde 1 su bardağı pekmez içmelisin, 1-2 kaşıkla kan yapmaz. 1 su bardağı pekmez de sana hamallık yaptırır demir hapı içmen yeterli ".

Aynen doğru söylemiş ama demir hapına 5. ayda başlanır henüz erken, şu dönemde bulantıları da artırır zaten..
Benim midem de sadece meyveyi kabul ediyor.. Yemek yiyemiyorum..Ve o kokular....:KK53:

o kadar küçükken zaten görünmezki:)ben de ilk gittiğimde o kadarlıktı ve görememişti.bir hafta sonra kendini de gördük,kalp atışını da duyduk endişelenme:)

ne mutlu canımm :) darısı bizlere olsun... ben bu kez yalnız olmak istemiyorum ya.ailemden uzaktayım eşimde çalışıyo ne bileyim iyi veya kötü bişey duyacaksam yalnız olmayayım zaten stres yaptığım için heralde akşam rüyamda karnım şişiyodu sonra birden sönüyodu.öylede görünce hepten tırstım ..

Canim benim bebeklerde iki hafta geriden geliyor tüp bebek yaptirdigim hastanedeki Dr duyamadi hafta gel dedi yani bugün ama ben bekliyemedim başka Drgittim oda duyamadi bugün gitmem lazimdi ama cesaretim yok korkuyorum bende

ahh canımm anlıyorum seni inşallah duyarız inşallaaahhhh... bende arkadaşlara soruyorum çoğu 5 6 haftalıkken görmüş duymuş o yüzden endişe ediyorum işte pöff

5+6 da keseyi gördük. doktor sağlıklı bir gebeliğin ilk adımını gördük dedi. 2 hafta sonra kalp atışlarını duymak üzre yine gideceğiz :)))

Canim gitsen icin rahatlar bence. Bebegi gormek icin kesenin yaklasik 2.5cm falan olmas gerekiyor.

sağol canım, umarım gerek kalmaz. bakalım pazartesi belli olacak :KK43:

canım o kadar dikkat ediyorum ki aslında temizlik konusuna, nasıl oldu ne sebep oldu anlamıyorum. evet eskiden pek su içmezdim ben. hamileliğimi öğrendikten itibaren çok içmeye çalışıyorum. belki de bu yüzden sebebi daha eskiye dayanıyordur. inşallah sorunsuz atlatırım :KK43: sağol canım...

Canım o sorun bende de vardı. Ben de çok dikkat ederim temizliğe fakat az su içmek sebep oluyormuş ya da küçük yaşta enfeksiyon geçirmek tekrarlanmasına sebep oluyormuş. Doktorun ilk sordukları bunlar olmuştu. Artık suyu gözümün önünden ayırmıyorum.Aklıma geldikçe içiyorum. Çok şükür bir sorun kalmadı. İnş seninki de geçer.

ne mutlu canımm :) darısı bizlere olsun... Ben bu kez yalnız olmak istemiyorum ya.ailemden uzaktayım eşimde çalışıyo ne bileyim iyi veya kötü bişey duyacaksam yalnız olmayayım zaten stres yaptığım için heralde akşam rüyamda karnım şişiyodu sonra birden sönüyodu.öylede görünce hepten tırstım ..

Ahh canımm anlıyorum seni inşallah duyarız inşallaaahhhh... Bende arkadaşlara soruyorum çoğu 5 6 haftalıkken görmüş duymuş o yüzden endişe ediyorum işte pöff

canım bende 7. Haftanın içinde gördüm bebişi kalp atışınıda hatta sürpriz yaptı bana ikizmişşşşşş:KK52::KK52::KK52::KK52:

canim benim bebeklerde iki hafta geriden geliyor tüp bebek yaptirdigim hastanedeki dr duyamadi hafta gel dedi yani bugün ama ben bekliyemedim başka drgittim oda duyamadi bugün gitmem lazimdi ama cesaretim yok korkuyorum bende

canım iki hafta geriden geliyo duyamamalrı normal 1 hafta önce gittiğimde sadece keseyi görmüştük cuma gittiğimde bebişler büyümüş net görünüyorlardı birinin kalp atış sesini duyduk değirinin atıyodu ama sesini duyamadık bu cuma tekrar gidecem bakalım

5+6 da keseyi gördük. doktor sağlıklı bir gebeliğin ilk adımını gördük dedi. 2 hafta sonra kalp atışlarını duymak üzre yine gideceğiz :)))

maşallah canım sağlıcakla kalp atışınıda duyarsınız inşallah.. yolk sacı gördüm fln dedi mi

Canim gitsen icin rahatlar bence. Bebegi gormek icin kesenin yaklasik 2.5cm falan olmas gerekiyor.

canım biliyorum gitsem iyi olacak ama :KK43: keşke eşim ailem değilde bi arkadaşım olaydı onla giderdim malesef yok..olanında işi gücü var çalışıyo.tek başımada cesaretim yok... vede aklıma bişey geldi biz kaçıncı haftadayız fln diye hesap kitap yapıyoruz ya doktorlar onu şöyle yapıyomuş gebelik kesesi+30 sonra çıkan sonucuda 7 ye bölüyolarmış.araştırıken bi sitede gözüme çarptı..

X