2014 Aralık Anneleri

bana 4 lük önerdi doktor metpamit ve dramamine kullanıyordum bulantı aynen devam ediyo dr bi danışacam kullanan derse zofran zydisi kullanamaya başlıcam

sende nasıl etkili oldumu

Bende ilk dramamine kullandim sonra doktorumu degistrdim bu sana etki yapmaz dedi degistirdi zofran verdi. Benim bulantilar cok fena oluyor. En etkilisi buymus. Cok yararini gordum ben.

Biraz kafam karisik benim de bu konuda. gecen hafta doktora gittiğimde 5+1 demisti ultrason sonucuna gore. ama son adet tarihine gore 7 haftayi bitirmiş oluyorum. 2 hafta sonra gel demişti bakalim yine gidicem, kalp atislari icin

gec döllenme olmuştur benimde ve bir çok kişinin de öyle

Kızlar ben de 24 sa bulantı çekiyorum. Kuru şeyler yiyerek beslenebiliyorum. Dolayısıyla da çok fazla kusmuyorum ama devamlı çekiyorum. Gittiğim 2 dr da yan etkisi olmayan bulantı ilacı yoktur dedi ve pek verme taraftarı olmadılar. Premesis ve metpamid hiç işe yaramadı.

Zofran çok kuvvetli bir ilaç diye biliyorum. Sizin bulantınız ne düzeydeydi ki ? Hiç beslenemiyo muydunuz? Bi tahlil filan yaptılar mı? Yan etkileri nelermiş söylediler mi?

Bir de tamamen kesiyor mu bulantıyı?

Kızlar ben de 24 sa bulantı çekiyorum. Kuru şeyler yiyerek beslenebiliyorum. Dolayısıyla da çok fazla kusmuyorum ama devamlı çekiyorum. Gittiğim 2 dr da yan etkisi olmayan bulantı ilacı yoktur dedi ve pek verme taraftarı olmadılar. Premesis ve metpamid hiç işe yaramadı.

Zofran çok kuvvetli bir ilaç diye biliyorum. Sizin bulantınız ne düzeydeydi ki ? Hiç beslenemiyo muydunuz? Bi tahlil filan yaptılar mı? Yan etkileri nelermiş söylediler mi?

Bir de tamamen kesiyor mu bulantıyı?

canım sürekli kuru şeyler yemek de kabızlık yapmıyo mu. kayısı falan ye bari bol bol. bende bulantı çekiyorum ama ilaç kullanma taraftarı değilim. Allah yardımcımız olsun...

Son düzenleme:
canım sürekli kuru şeyler yemek de kabızlık yapmıyo mu. kayısı falan ye bari bol bol. bende bulantı çekiyorum ama ilaç kullanma taraftarı değilim. Allah yardımcımız olsun...

Bulantım brz hafiflerse meyve suyu çorba fln içiyorum az az..Kabız olmadım pek.
İlaç kullanmadan idare edebiliyosan ne mutlu:) Şu an ben de kullanmıyorum ama çalışırken bu hiç de kolay olmuyor.
Bir de herkes farklı şiddette geçiriyor.Tüm gününü lavaboda geçirenler ve hiç beslenemeyenler var.İlaç kullanmamak için kendine eziyet edip kabus gibi bir hamilelik geçirmeyi ben doğru bulmuyorum

Bulantım brz hafiflerse meyve suyu çorba fln içiyorum az az..Kabız olmadım pek.
İlaç kullanmadan idare edebiliyosan ne mutlu:) Şu an ben de kullanmıyorum ama çalışırken bu hiç de kolay olmuyor.
Bir de herkes farklı şiddette geçiriyor.Tüm gününü lavaboda geçirenler ve hiç beslenemeyenler var.İlaç kullanmamak için kendine eziyet edip kabus gibi bir hamilelik geçirmeyi ben doğru bulmuyorum

bende çalışıyorum ama demek ki daha hafif atlatıyorum.. tabi ki ilaç kullanıp kullanmamak kişinin tercihidir. saygı duyarım :) bu arada meyve sularını hazır içmemeni tavsiye ederim .şeker deposu hepsi.

Canlarm bende cok fazla 24saat olmasada ara ara bulanıyrm ama bulndıgnız zamanlar yemek yememezlik yapmayın bulantıyı cogaltıyo cunku ben patates haşlaması yaptım artık sabah kahvaltı bile yapamayınca lımon ve baharatla vs mide bulntımı önledi suan belki sizede faydası olur diye aklıma geldi

iPhone 'den Kadınlar Kulübü aracılığı ile gönderildi

canım iki hafta geriden geliyo duyamamalrı normal 1 hafta önce gittiğimde sadece keseyi görmüştük cuma gittiğimde bebişler büyümüş net görünüyorlardı birinin kalp atış sesini duyduk değirinin atıyodu ama sesini duyamadık bu cuma tekrar gidecem bakalım

Canim o iki haftalık aranin dahada acilmasindan korkuyorum biseylerin yolunda gitmemesinden korkuyorum oyyy oyyy

Bende ozele gidiyorum canim hatta 100km gidip 100km geliyorum..lekelenme problemim olmustu devam ederse 15gun sonra tekrarlamazsa 1ay sonra gel dedi.7haftalik hamileyim

bende 6 haftalık ozele gıttım ılk ama sonra belırlı tetler dıında gıtmeyı dusunmuorum 7 haftalıkken gel dedı ama ben 8 olmadan gıtmıcem tabı kanama gıbı durumlar farklı sımdılık bole bısey olmadıgı ıcın gıtmıcem rabbım şifa versın ınsallah hayırlısıyla kucagımıza alırız zaman gecmek bılmıor....

Canim o iki haftalık aranin dahada acilmasindan korkuyorum biseylerin yolunda gitmemesinden korkuyorum oyyy oyyy

Kendine evham yapma canım stres olursun iyice doktr bi sıkıntı var demeden bile telaslanyrz yani dediği halde saglıklı doumlar oluyo biz biraz abartıyrz sanrm alıscaz daha yeni oldugumuzdan galiba:KK43:

bende 6 haftalık ozele gıttım ılk ama sonra belırlı tetler dıında gıtmeyı dusunmuorum 7 haftalıkken gel dedı ama ben 8 olmadan gıtmıcem tabı kanama gıbı durumlar farklı sımdılık bole bısey olmadıgı ıcın gıtmıcem rabbım şifa versın ınsallah hayırlısıyla kucagımıza alırız zaman gecmek bılmıor....

Evet sanrm cok heycanlıyz hepimiz:) daha aslında 7ay kadar zaman var önümüzde sabırsızlanıyoruz cok erkenden:KK66:

sabahları midem o kadar bulanıyor ki her sabah peynir maydanoz ekmek yiyorum :KK43: allaha emanetiz.

pekmez için dr şöyle demişti, "pekmez ile kansızlık giderebilmek için günde 1 su bardağı pekmez içmelisin, 1-2 kaşıkla kan yapmaz. 1 su bardağı pekmez de sana hamallık yaptırır demir hapı içmen yeterli ".

valla ılk oldugu ıcın saglıklı olsunda:) cok garıp susuorum aslında ıcım yanıor ama ne yesem ne ıcsem mıdem bulanıor helekı portakal asıtlı dıemı anlamadım:KK43:

pıtırcıklı arkadaşlarıımmm :KK66: nasılsınız cümletenn... ya benim bugün kontrolüm var ama ben korkudan gidemiyorum ve sanırımda gitmicem cumartesi eşimle gitmeyi planlıyorum.5+5 te gittiğimde kese ve yolk sacı gördü kesede 14 mm di galiba ama bebeği göremedim dedi coraspirin verdi ve ben şimdi kötü bişey duymaktan korktuğum için gidemiyorum :KK43: benim gibi olanınız var mı .. ne zaman gördünüz kese içinde bebekleriniziii :/

Canım14 mm de tabi ki bebek görülmez endişelenme.... Benim 1.5 cm ken bile görülmedi 2 cm olunca gördük bebeği 6+1 idi :) rahat ol canım iyi haberlerle gel inşallah :)

Kadınlar Kulübü Mobil uygulaması kullanılarak gönderilmiştir.

bende çalışıyorum ama demek ki daha hafif atlatıyorum.. tabi ki ilaç kullanıp kullanmamak kişinin tercihidir. saygı duyarım :) bu arada meyve sularını hazır içmemeni tavsiye ederim .şeker deposu hepsi.

Canım dediğin çok doğru da , ben 2,5 yaşındaki oğluma yemek pişirebilip meyve yedirebiliyosam ne mutlu bana:) O kadar bezgin durumdayım anlıcan. Oğlum uyuyo ben de uyuyorum.

İlk hamilelikte daha titiz oluyo insan

bana 4 lük önerdi doktor metpamit ve dramamine kullanıyordum bulantı aynen devam ediyo dr bi danışacam kullanan derse zofran zydisi kullanamaya başlıcam

sende nasıl etkili oldumu

Zofran zydis 4 mg kullanıyorum çok etkili oldu çok şükür ama korkuyorum bebeğime zararı olmaz İNŞALLAH:KK43:

Kadınlar Kulübü Mobil uygulaması kullanılarak gönderilmiştir.

X