2014 Agustos&Eylül ayında tüp bebek yaptıracaklar..Birbirimize umut olalimm..

Tabii ki soylerim.9.gun 171 11.gun 382 14.gun 780 16.gun 2250 dr.1600 uzerine cikinca kese gorunur demisti.ben garanti olsun diye bugun gittim.transferim 22 agustosta olmustu. Karsilastir bakalim degerlerini senin nasil
maşallah cnaım.güzel artmış değerlerin.ikiz mi geliyor.

Nezooosumm degerim 43den 131e yukseldi allhim hepimize hyrli ewltlar nasip etsin rabbim 23eylulde.. keseyi gorcez insallh
maşallah canım senin de değerin gayet güzel artmış.
Allah tamamına erdirsin inş.
Teşekkür ederim canım allahım sana ve isteyen herkese nasip etsin kimseyi çocuğuyla sınamasın. Allah zamanı geldiğinde hepimize hayırlı sağlıklı evlatlar versin
tebrikler canım.Allah tamamına erdirsin inş.
arkadaşlar mrb. 12.gün test sonucum 103.. çok mutluyum inş 2 gün sonrada katlanarak artar değerim..
tebriklerrr canım.senin de değerin .ok güzel.inş.katlanarak artar canım

haklısın canım.sen uzun seneler beklemişsin.heyecanlanman normal tabi ama stres yapma kendini oldu mu.arada kafanı dağıtmaya çalış.başka şeylerle meşgul ol.inş. hayırlısı ile sonuçlanır tedavin.ama dediğim gibi gerginlik ve stres yok,umut etmek var,güzel hayaller kurmak,olumlu düşünmek var.
hadi bakalım inşallah sen de güzel haber vereceksin.biliyosun yaşlar aynı sayılır ikimizin.daha önce konuşmuştuk.
bu da umut olsun sana.:))
canım yaa üzülme.muayenede eşin yanında değilmiy di.ona mı içerledin.
olur böyle şeyler eşler arasında.unutur gidersiniz.sen şimdi kendine ve bebeklerine iyi bakmak durumundasın.
eşin de kendini toplayacaktır kısa sürede.

tebrikler canım.yurtdışında biraz farklı galiba.Tr de bizler alışkınız sık sık dr. a gitmeye de ultarsona da.ama oralarda yaklaşım farklı.ama 2. beta yapılabilirdi belki artış hızını görmek için.
Arkadaşlar 8 de bizde keseyi gördük ikiz mutluluğu yasadik 15 sene sona Allahim herkese bu mutluluğu yasatsin allahim kucugamada girmeyi nasip etsin kismetse haftaya da kalp atisina gitcegiz
tebrikler canım.maşallah ikizler ha.dile kolay 15 sene sonra demek ki.Rabbim meleklerini sana bağışlasın.
değerlerin yüksekti değil mi diğer topikten hatırladım.

Ben- eşimin ailesi-arkadaşlarımız senelerce dil döktük.Defalarca tartıştık.Kendimi hazır hissetmiyorum deyip durdu.Hatta ben de dalga geçiyordum "Vücudu bozulur diye korkuyor"diye)Şaka bir yana gerçekten bebek muhabbeti açılınca birisi ona birşey söyleyince rengi sararıyordu hatta bi keresinde şaka gibi ama bayılacak gibi oldu!!!Çok korkuyordu sorumluluk almaktan.Hey seferinde Eşim şöyle derdi "bizimde çocuğumuz olucak benim sana sözüm var ama biraz daha bekle"ben de hep "Rabbim benim sınavımda buymuş"diye diye 17 yıl geçti.
Sonra Rutin bir kontrolde Dr'um dedi ki :Rezerv azlığın-Çikolata kistin var ya şimdi yaptınız yada sen bu çocuk olayını unut.Kendini yıpratma dedi!!!Öğrendikten ertesi sabah yatakta eşime durumu anlattım.O gün kendimizi Tüp bebek tedavisinde bulduk))demek ki doğru zaman buymuş))

gerçekten değişik bir durum yaşamışsın sen canım.ne bileyim ilk 5 sene filan istenmeyebilir makul ama bunca yıl eşinin bebek fikrinden uzak durması da ilginç.ama bunda da vardır bir hayır belki.şimdi en doğru zamandır inş.sen ve eşin için.
ben de oğlumdan sonra 2. fikrinden fellik fellik kaçtım.tüylerim diken diken oluyordu.zor şartlarda bakltım,annemi kaybettim,destek olacak kimsem yoktu vs.ama şimdi pişmanım tabi.ancak ben de senin gibi düşünüyorum doğru zaman hayırlı zaman şimdiymiş demekki diyorum.geçmişi olduğu gibi geçmişte bırakmak neden ,niye dememek gerekiyor.bugünümüzü ve geleceğimizi düşünelim.inş. sen de güzel sonuç alacaksın, ama stres yok lütfen.bak bu çok önemli.rahat ol demek itici ama mümkün olduğu kadar diyeyim o zaman.doğanın işleyişine teslim olmak en güzeli.dün de yazmıştım,eğer o embriyo yaşayacak kadar sağlıklı ise ve senin rahmin de onu tutabilecek kadar sağlıklı ise buna hiçbir şey engel olamaz.o doğa mucizesi çark kendiliğinden akar.Rabbim inş. tedavinin her aşamasını sağlıkla hayırlısıyla geçirmeni nasip etsin.

Amin canım amin rabbim yüzümüze baksın ve kuzucuklarımızın kokusunu duymak nasip olsun

Hayatımın yarısından fazlası onunla geçti.Çocuk çok istedim ama eşiminde istemesini bekledim.Geçmişi unuttum anın tadını çıkarıyorum.Beni en şaşırtan şey eşimde o Mod a girdi )Aslında çok ama çok mutluyum Yüce Rabbim e sığındım ama stres yapmamaya çalışsam da elimde değil her an düşünüyorum.

Doğru diyorsun süreçler farklılık gösterebiliyor.sizdeki sorun neydi peki?
Bir dış gebelik geçirdim, normal yolla hamile kalmışım ve üstüne görüp anlamamışım. Acile kaldırıldım, iç kanama ve ameliyat oldum. Bir tüpüm alındı. Diğeri de açık ama çok sağlıklı değil dedi doktor. Yaşım da 41 olunca tüp bebek yolları göründü. Güvenç Bey özellikle yaşı dikkate aldı. İnşallah olur ... sen ne durumdasın?

inş. ikizler gelir de birden kalabalık bi aile oluverirsiniz ne dersin:))
pozitif olman çok güzel.hep öyle kal.

senin transferin ne zaman canım ya da ne aşamadasın merak ettim.olur tabi inş. neden olmasın.dr.una güvenmek en önemlisi.

Valla tup bebek gebelik hesaplama varya orda yaptım embirio transferinden hesaplattim yanlısı olabilir bide kan verdim bakalım kız arayacak artık nasip

Arkadaşlar bi sorum olacak cevap verirseniz sevinirim şu an transferimin 10.gunu ama hiç bişey hissetmiyorum tutmadigini düşünüyorum tutmamissa ne zaman adet görürüm

Umudiharım sen biriciksin Takmamaya çalışıyorum canım daha doğrusu uzak duruyorum en güzeli tüp bebek annesi olmak demek emek demek çaba demek özveri demek hem de biz bebişlerimizi döllemeleri olduğu andan itibaren özlüyoruz hele birde rahme konuldukları an itibariyle de tüm duygularımız şaha kalkıyo kim diyebilir ki hadi canım sen de biz bebişlerimiZi sekiz hücreliyken daha can bulmayıp bölündükleri iki gün, 3 gün, 5 günlükken seviyoruz istiyoruz en önemlisi hasretlerini en derinden hissediyoruz bu kdr derin duyguları yaşayan tüp bebek annelerim bizim derdimizi dert edinmeyin yakınlarınız varsa hiç üzmeyin kendinizi ve sadece bebişlerinizi düşünün....!

Kizlarrrrr
Bu estrofemi... hamileligin hangi evresinde.kesiyruz..
Yada hic eksiltme oldumu.. merk ediyrum.. arastrdim ama bulmadimm..

Canım ben estorfem'le ilgili araştırma içerisine girmiştim ve hakkında hiç hoş şeyler duymadım araştırmalarımda hatta bi kısım doktorlar estorfeme hamilelik oluştuğu ilk an itibariyle kullanılmasına şiddetle karşılarmış ben de transfer günü bu durumu doktorumla paylaştım (çünkü bazı doktorlar garanti olsun risk oluşmasın diye ilk 3 ay hastalarına kullandırıyolar) doktorumun tepkisi hamile kaldığını öğrendiğimiz gün kesinlikle bırakıyoruz demişti çok net bir ifadeyle estorfemin etkileri yıllar yıllar sonra evladında kalıcı yarattığı hasarlar olarak ortaya çıkabiliyormuş kronik bir rahatsızlık olarak ama bu bir varsayım da olabilir tabi bazı kadınlarda rahim duvarının kalınlaşmasıyla ilgili sıkıntılar görülebiliyor canım sen doktorunla paylaş bakalım ne dicek ama ben bıraktım

sen bıraktın mı o zaman canım.
dr um bıraktırmadı bana.
bak şimdi aklıma takıldı.
hatta progesteron ve estrofemi gebelik sonuna kadar kullanmamı söydedi,bırak deseler de bırakma dedi.daha önce bir kayıp yaşadığım için.belki yaşımı da göz önünde tutarak.
aklımız karışıyor herbiri farklı yorum yapıyor ya.

Canim benimde bugun 4 gunum transferle birlikte hala agrim var kasiklarim fikir fikir :) insallah bebislerimiz yapiyodur bunlari Allahim nasip etsin onlari bizlere insallah hepinizin yuzunu guldursun Rabbim

inş. ikizler gelir de birden kalabalık bi aile oluverirsiniz ne dersin:))
pozitif olman çok güzel.hep öyle kal.
))))))))Inşallah olur çok isterim olmasını)Arkadaşlarımız dalga geçiyor eşimle "istermisin ikiz olsun ne güleriz haline "diye.Valla öyle birşey olursa eşime söylediğimde o anın resmini çekip koyarım size)))

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…