2014 Agustos&Eylül ayında tüp bebek yaptıracaklar..Birbirimize umut olalimm..

sen bıraktın mı o zaman canım.
dr um bıraktırmadı bana.
bak şimdi aklıma takıldı.
hatta progesteron ve estrofemi gebelik sonuna kadar kullanmamı söydedi,bırak deseler de bırakma dedi.daha önce bir kayıp yaşadığım için.belki yaşımı da göz önünde tutarak.
aklımız karışıyor herbiri farklı yorum yapıyor ya.

Canım evet ben bıraktım peki senin rahim duvarı kalınlaşmasıyla ilgili sorunun var mıydı gebelik sonuna kadar demesi hani 12.haftaya kadar diye duydum da gebelik sonuna kadarı hiç duymamıştım aklına takıldıysa doktoruna danış olmadı başka Bikaç doktora da danışabilirsin çünkü hangi maksatla devam ettiği önemli ayrıca estorfem bazı doktorların şiddetle karşı çıktığı ve ileri ki yaşlarda kronik rahatsızlığa neden olduğunu savunuyorlarmış tabi belkide bu durum bazı hastalar vardır ki onlar için geçerli olmayabilir bu grubun içinde sen de olabilirsin doktorun en iyisini bilir vücudunu tanıyan o... Ama progestan düşüğü engellemek ve rahim duvar kalınlığını korumak için kullanılıyor bu da yeterli olabilir bilmiyorum canım

Canım evet ben bıraktım peki senin rahim duvarı kalınlaşmasıyla ilgili sorunun var mıydı gebelik sonuna kadar demesi hani 12.haftaya kadar diye duydum da gebelik sonuna kadarı hiç duymamıştım aklına takıldıysa doktoruna danış olmadı başka Bikaç doktora da danışabilirsin çünkü hangi maksatla devam ettiği önemli ayrıca estorfem bazı doktorların şiddetle karşı çıktığı ve ileri ki yaşlarda kronik rahatsızlığa neden olduğunu savunuyorlarmış tabi belkide bu durum bazı hastalar vardır ki onlar için geçerli olmayabilir bu grubun içinde sen de olabilirsin doktorun en iyisini bilir vücudunu tanıyan o... Ama progestan düşüğü engellemek ve rahim duvar kalınlığını korumak için kullanılıyor bu da yeterli olabilir bilmiyorum canım
rahim kalınlaşması da dahil tedavi süresince hiçbir sıkıntım yoktu.herşey normal seyrindeydi.
sadece 6 ay önce geçirdiğim kürtaj var.gelişmeen gebelik nedeni ile.düşük te yapmadım aslında.
şimdilik devam ediyorum.genelde 10.haftaya kadar devam edilmiyor mu zaten.okuduklarım hep böyleydi.
hemen bırakıldığını ilk defa sende okudum.iyice bi araştırmak lazım.
gebelik takini yaptıracağım dr. a sorucam artık haftaya.
ama dr.um bırak deseler de sakın bırakma dedi.
iğnelere 9 ay nasıl devam edicez bilmiyorum.
ayrıca kan sulandırıcıya filan da devam ediyorum.göbekten yapılan.
yoksa o da mı bırakılacak.
aranızda devam edenler kimler.

Selam kizlar.bugun buruk sevinçler yasadim.benim minigim degil miniklerim varmis megerse.birinin kesesini gorduk ama oburu baya geriden geliyor.doktor % 30 şans verdi ona ama digeri cok sukur normal seyrinde gelisiyor.bu gunun sevincli kismiydi.buruk olmasinin sebebiyse muayeneden 1 saat kadar once bu 3 tup bebek denemesindede ne kadar yanliz oldugumu kanitladi bana esim sagolsun.3.denemem ozel hastanede, ilk ikisi fakulte hastanesinde olmustu.ama esim fakultede 1 kere denedigimde israr edip inatlasti benimle.meger ne kadarda yanlizmisim ve ne kadar da gucluymusum aslinda.boyle bisey nasil unutulur.benim canimdan can giderken.bebeklerimi gordugume sevinemedim inanin.kendimi cok kotu hissediyorum ve yanlizca sizlerle dertlesebiliyorum bu konuyu.iyi ki varsiniz... ; (
merak etme senini gibi olan çok kişi vardırda belli etmiyolardır.mesela ben,ya dün gece fitili buzdolabından getirde yatarken koyayım dedim,getirdi,koydum,sabah bi uyandımki,bütün iğnelerim ilaçlarım jellerim sıcakta dışarda duruyolar.akıllı gece onları mutfak tezgahına çıkarıp,geri koymayı unutmuş.sabah bi zılgıttt.sen bizi hiç düşünmüyosun,ev talan olmuş,güya herşeyi yapıyor ama sorsan.3 şeyden 2 si oluyosa biri olmuyo.boşvercez.stres yok.

5.gün blast embriyoda tutunmanun ilk kaç gün olacağı hakkında bilginiz varmı arkadaşlar.bu öksürük dadandı bana.korkuyorum valla.acaba tutunma şimdiye kadar oluyomu.yani ilk kaç gün içinde olabiliyormuş.biliyormusunuz acaba.

Arkadaşlar bi sorum olacak cevap verirseniz sevinirim şu an transferimin 10.gunu ama hiç bişey hissetmiyorum tutmadigini düşünüyorum tutmamissa ne zaman adet görürüm
Cnmm bende öyle hissediyodum kendimi kaptırmamak için hiç bi belirtim yoktu 11.gün bi baktık bizimki sessiz sessiz yerleşmiş hemen adet olcam diye bekleme yarın bi kan ver yada bugun cıkar ztn❤️❤️

canım ben yanlış yazmışım benim estrofem en son 3e çıkıyor ve öyle devam ediyormuş.bende 2.gün gitmiştim ve ayın 17 sinde yani ilacın 11.gün(adetin 13.günü)kontrol dediler ama ben 10.gün gitmeyi düşünüyorum.biran önce belli olsun transfer günüm,sen ayın kaçında gidiyodun..

canım yarın adetin 21.günü lucrin igne başlıo haftaya adet olurum 3.günü gidicem sonrasını bilmiom ama aramızda az zaman olucak sanırım adet oldun dimi

Umudiharım sen biriciksin ❤️❤️ Takmamaya çalışıyorum canım daha doğrusu uzak duruyorum en güzeli tüp bebek annesi olmak demek emek demek çaba demek özveri demek hem de biz bebişlerimizi döllemeleri olduğu andan itibaren özlüyoruz hele birde rahme konuldukları an itibariyle de tüm duygularımız şaha kalkıyo kim diyebilir ki hadi canım sen de biz bebişlerimiZi sekiz hücreliyken daha can bulmayıp bölündükleri iki gün, 3 gün, 5 günlükken seviyoruz istiyoruz en önemlisi hasretlerini en derinden hissediyoruz bu kdr derin duyguları yaşayan tüp bebek annelerim bizim derdimizi dert edinmeyin yakınlarınız varsa hiç üzmeyin kendinizi ve sadece bebişlerinizi düşünün....!
Bide biz öyle sanslıyızki haziranım küçücükken yıldız kadarken görebiliyoruz ogün okadar güzeldiki hiç unutamıcam yani❤️❤️ Bu arada sen bidaha dr gidip gördünmü kuzuyu iyisiniz inşAllah❤️❤️

Canim benimde bugun 4 gunum transferle birlikte hala agrim var kasiklarim fikir fikir :) insallah bebislerimiz yapiyodur bunlari Allahim nasip etsin onlari bizlere insallah hepinizin yuzunu guldursun Rabbim
Ayyyy banada öyle oluodu 7.8.günler içüm fıkır fıkır kaynıyodu resmen inşAllah tutunma belirtileridir cnm❤️❤️

Cnmm bende öyle hissediyodum kendimi kaptırmamak için hiç bi belirtim yoktu 11.gün bi baktık bizimki sessiz sessiz yerleşmiş hemen adet olcam diye bekleme yarın bi kan ver yada bugun cıkar ztn❤️❤️
Ama canım hiç mi belirti olmaz ya hiç yok yarın test günüm aslında bende bugün yaptırmak istiyorum yoksa daha fazla umitlenmemek için ama hastane biraz uzak yurumem gerekiyor esimde kızıyor varsa yürüyüp yorulursun bişey olur diyo acaba gitsem bişey olur mu :KK43:

Canim benimde bugun 4 gunum transferle birlikte hala agrim var kasiklarim fikir fikir :) insallah bebislerimiz yapiyodur bunlari Allahim nasip etsin onlari bizlere insallah hepinizin yuzunu guldursun Rabbim
Amin canım inşallah oyledir.sonuç iyi olacaksa ağrılara raziyim.çok emek verdik hepimizde.Allah emeklerimizi boşa çıkarmasına.abimize kardeş yada kardeşleri gelecek.10 yaşında.bebekleri özledik.opmeyi koklamayi sevmeyi çok özledik.

Benim de test gunum yarin.. Benim de hic belirtim yok. Dayanamayip idrar testi yaptim pozitif cikti. Hayrlisi yarini yine de heyecanla bekliyorum. Uzaksa yurume bence.
Evet canım uzak biraz baya yurumem gerekiyor kaldı bi gün sabredip beklicm 10 gündür bekliyorum 1 gün daha beklerim sen bişey hissediyor musun benim hiç bir belirtim yok malesef inşallah benim ki de pozitif olur

X