2013 Temmuz Annelerinin Doğum Hikayeleri:))

tebrıkler cnm benımm
esın muradına ermıs hehehe ne gusel heen acılmanda olmus darısı dıger doguracaklaraaaaaaaaa[/QUOTE]

çok heyecanlandımmmm ekim annesi olarak, bakalım biz nasıl yaşıyacagız bu güzel duyguları :)

tebrikler gözünüz aydın :)

kızlar biz de doğdukkk teee 9 temmuz idi doğduğunda oğluşum,ancak haber verebiliyorum doğum hikayemi anlatmayı çk isterdim ama ortalık bizim baya bi karıştı yazıp da o mutlu günlerimin malesef kararmasını hatırlamak istemiyorum bi ara anlatmaya çalışabilirim duruma alıştığımda ( neyse ersan doruğum 3,070 doğdu aile hastanesinde kendi dr.umuz ali utku bey vesilesiyle sezeryan doğumla katıldı aramıza bebeğim... doğurduktan sonra ama ne hissettim biliyor musunuz resmen kendimi level atlamış gibi en zor bölümü bitirmiş gibi yeni bölüme başlamış gibi bir oyunun aynen öyle hissettim ama asıl zor bölüm doğum sonrasıymuş meğersem ki hep hamileyken derlerdi gıcık olurdum "bunla güzel zamanların keyfini çıkar bol bol uyu dinllen kih kih " ama hiç de gıcık oluncak durum değilmiş gerçekmiş sanıyodum ki hehe onlar öyle dio tembellerrrr ben her şeyi yaparımmm ben bi süper kahramanımmmmmm özgüveni öyle dedirtio insana ama bebişin gazı olunca gecesi gündüzü olmayınca meme uçları fay yarığı halini alıp da kanaya kanaya ağlaya ağlaya emzirmek zorunda kalınca anlıyormuş insannnn (( ... işte böyle herşeye rağmen tüm zorluklara rağmen bebişime kavuşmak muhteşem birşey..... Allah tüm evlat sahibi olmak isteyenleri evladına kavuştursun inş. en büyük mutluluk buymuşşş çünküüü....sonra tekrar görşürüüs kızlarrr ben şimdi emzirme bölümlerine göğüs çatlaka-ları sorunlarına dair forumlara takılıcam ya da var mı bilmiyorum biz temmuz anneleri kendi aramızda doğum sonrası sorunlarımızı paylaşacağımız bir forumda buluşalım o da olur daha güzel olur ;D

Bebeğin Adı:Sude Naz
doğum Günü ve Saati: 20/07/2013 saat:09:18
Bebeğin Boyu ve Kilosu: 51cm / 2910gr
Hastane Adı:Medilife çapa
doğum Şeklilanlı sezeryan
Kaçıncı Haftada Doğduğu:39+0

Doğum hikayesi için biraz geç kaldım 19/07/2013 cuma günü eşimle son hazırlıklara başladık... bebek şekerleri hazırlandı çantamız kontrol edildi son ilaveler yapıldı..yatak örtümüz ütülenip serildi...bu arada bunların hepsini eşim yapıyor sağolsun o benden heyecanlıydı ben ondan heyecanlıydım ama ikimizde birbirimize belli etmiyorduk...sabah 07:30 gibi hastanede olacaktık ben 12 gibi yattım uyumaya çalıştım ama olmadı aynı şekilde eşimde uyuyamadı sabah ezanı okunuyordu daha sonra uyumuşuz...kalktık abdestimi aldım saçımı düzleştirdim kapı süsü şekerler çantamızı birde görümcemide alıp yola çıktık ne rahatlıktır ki bende hiç heyecan yok çok rahatım yol boyu dua ettim..hastaneye vardık yatışım yapıldı o arada popomuzu açık bırakan o ameliyat önlüğünü giydirdiler... nst bağladılar doktorm henüz gelmemişti :9 nst de kalp atışı kesildi birden eşim felaket telaşlandı ben hala rahatım ben nst yi oynatıyorm kalp atışı yakalamak için derken doktorum geldi... yan dönmemi söyledi olmadı diğer tarafa dön dedi o arada kalp atışı başladı doktorda derin bir oh çekti..derken beni sedyeye yatırdılar tam götürlerken annem ve ablalarım yetişti son anda ben hiç ameliyat olmamıştım ve orda beni ney bekliyor çok merak ediyordum..telaşlanmamam lazımdı duygusallaşmamam lazımdı güçlü olmam lazımdı panik yapmamam lazımdı ameliyathaneye kadar bütün herkez geldi eşim gözlerini hep benden kaçırdı çünkü en ufak duygusallık bile beni perişan ederdi o da biliyordu derken ameliyathane kapısından girdiğim an hafif bir duygusallık hissettim ama aferim bana kendi kendime içimden kendimi motive ettim ve hiç ağlamadım heyecanlanmadım... içeri girdiğim an içeride kalabalık bir ekip vardı ve hepsi güleryüzle karşılayıp hoşgeldin merhaba dedi...içimden hep dua ediyordum..beni bağlamaya başladılar o arada diğer jinekolog geldi heyecan varmı dedi hayır dedim sadece azıcık titriyorum nedense dedim inanın nedensiz titremeye başladım..soğuk bir ortamdı ve müzik motive ediciydi.. doktorum geldi sonda takın dedi beni tekrar çözdüler o arada uyutun öyle takın dedi.. seni uyutuyoruz şuan deyip koluma enjektörü dayadılar boğazımda ilacı hissettim derken yukarıya ışıga baktım sonra gözümü açtığımda yine aynı yerdeydim ve başımda sadece bir hemşire vardı kalabalık dağılmıştı... konuşmakta zorlandım ama ilk olarak bebek nasıl dedim cevap vermedi sonra bir kişi daha geldi beni odaya götürmek için yola çıktılar tekrar sordum bebek nasıl dedim iyi dediler çok şükür dedim.. karnımda acı vardı ve hafif hafif gözyaşlarım akmaya başladı elimde değildi.. derken ameliyathaneden çıktığım an bütün ailem ordaydı eşim ilk olarak kızınıda sana benzetmişsin dedi bende oh canıma deysin dedim odama giriş yaptım yatırdılar eşim yanıma geldi öptü beni ben karnım acıyor diyordum...derken bebek hemşiresi kızımı getirdi herkes dışarı bebek emecek dedi çıktılar.kızımı önce bana koklatıp öptürdü sonra mememi tutmasıyla bir emmeye başladı çok şaşaırdım ..sanki önce biri emzirmiş alıştırmış sonra bana getirmişler gibi oldu hiç garipsemedi ve sütümde geldi ... süt sıkıntım yok çok şükür fazlasınıda sağıyorum babası ben uyurken içiriyor...eşim bana çok yardımcı Allah razı olsun onu çok seviyorum herkes bir yana eşim bir yana o gün hastanede eşim benimle kaldı ben kimseyi istemedim herkesi gönderdim kızımada banada baktı sağolsun hala öyle ..hastanede bir gün yattım ertesi gün öğlen eve döndük göbeğimiz 6.gün düştü sağlığımız yerinde çok şükür...ben zaten gaz sorunu yaşamadım sezeryan çok zormuş kendimi yeni yeni topluyorum yardımsız ne yatabildim ne de kalkabildim meme uçlarım ilk gün çatladı ve daha iyileşeli 4 gün oldu neler çektim neler... 76 kiloyla ameliyata girdim 73 ile eve döndüm çok şaşırdım çok ağladım kilo veremeyeceğim diye ayrıca davul gibi şişmiştim ilk 3 gün çok perişandım böylemi kalacağım diye ağladım durdum şimdi 10 kilom gitti daha gitmesi gereken var tabi fakat zamanla artık napalım...işte böyle arkadaşlar Allaha şükürler olsun herşey yolunda Allah yavrularımızı nazarlardan korusun

Bebeğin adı: Ada Lena
Doğum tarihi ve saati: 31.07.2013 07:00
Doğum şekli: epidural normal doğum
Doğum haftası: 41 + 0 hafta
Doğum hastanesi: Ofm hastanesi
Doğum doktorumuz: Sibel Sürmen Usta

31 temmuz çarşamba son randevumuz vardı doktorumuzla normalde 3te olan randevumuzu doktorumuz 12 ye almıştı . Bizde birgün öncesinden eşimle evi süpürdük sildik (daha çok o yaptı ben yön gösterdim) güzelce duşumu aldım, saçlarımı kuruttum düzleştirdim hafif bir makyaj yaptım bu arada saat 1buçuk filan oldu kasılmalar vardı ama sancım yoktu. Bana göre artık sezeryan kaçınılmazdı ve ben artık kabullenmiştim bu durumu. Yatağıma girdim güzelce uykuya daldım 2 saat geçti sancıyla uyandım adet sancısının baya şiddetli haliyi takip edeyim dedim düzenli şekilde 6 dk. Ya bir sancım geliyordu ve hep aynı şiddetteydi 1 saat bekledim sancım geldikçe dua ettim :) baktım olmayacak eşimi kaldırdım sancılarım var dedim sibel hanımı aradık hemen bizi hastaneye yönlendirdi hemen geleceğini söyledi. Hazırlandık güzelce hastaneye doğru yola çıktık. Acilde beni sandalyeye oturttular doğumhaneye çıktık. İçimden hep yine açılman yok diyecekler ve sezeryana gireceğim diyordum . Ebe hanım alttan muayene ettiğinde oda bende eşimde şoka girdik. "3-4-5-6 cm açıklığın var çok güzel kaçıncı doğum ?" Dedi "ilk" deyince şaşırdı "siz yolun yarısından fazlasını geçmişsiniz " dedi o sırada doktorum geldi nst de 100 e vuran sancılar vardı oda alttan muayene etti "çok güzel doğum yapacaksın sen " dedi :) bu sırada saat 5buçuk filandı doğumhaneye girdik epiduralimi yaptı doktorum sancılarım vardı ama tahammül edilmeyecek gibi değildi acı eşiğim yüksekmiş :) bu şekilde giderse 10 a kadar doğum yaparsın dediler bu çok iyi bişeymiş ama bizim kız daha erken doğmak istedi suyumu boşalttılar 6buçuk gibi açıklık 10 cm olmuştu bile işte doğuruyordum :) ıkınmaya başladım yarım saat içinde kızımın ilk kez sesini duydum eşim dışardaydı ağlamış baya doğumhanenin kapısında kızımızın sesini duyunca bense çok şaşkındım içimde milyonlarca duygu düşünce coşku korku :) tarif edilemez patlamalar vardı. Bebeğim çok hızlı doğduğu için biraz alttan deformelerim oldu sibel hanım büyük bir titizlikle dikişlerimi yaptı buzla kompres yaptı 12 ye kadar benimle uğraştı yani ben o anlarda sabırsızlıktan ölebilirdim kollarıma almak istiyordum kızımı :) sonrasında odamıza geçtik hemşireler beni giydirdi süsledi kızımda yanımdaydı artık eşimde şimdi hissediyorum biz aile olduk orda bağlandık aşkla bu yeni aşkın adı Ada Lena oldu ... 3700 gram 52 cm. doğdu aşkımız :))

Dün taburcu olduk şuan evimizdeyiz. Dikişlerim nerdeyse iyileşti çok rahat hareket edebiliyorum dün duşumu da aldım emzirmekte sorun yaşıyoruz humana still tea aldım sürekli meme vermeye çalışıyorum ama mama desteği veriyorum mecbur :/ birazdan kızımı banyo yaptırıcaz mis kokulumu :))

Sabah tartıldım 10 kilo gitmiş bol bol sıvı tüketiyorum gerisi de gider umarım :) karnımın boş olması çok güzel bir duygu hafif göbüş var onuda iyice sardık annemle hergün daha da toparlanıyoruz :)

Bebeğin Adı: Ali Kaan
Doğum Günü ve Saati: 24.07.2013 11:55
Bebeğin Boyu ve Kilosu: 54 cm 3640 gr
Hastane Adı: Bursa Medical Park
Doğum Şekli: Normal Doğum
Kaçıncı Haftada Doğduğu : 41.hafta

Evlendiğimiz ilk günden beri bebişimiz olsun istiyorduk eşimle. Hatta evlenmeden önce karar vermiştik. Hiç beklemiycektik. Hemen bir bebeğimiz olsun istiyorduk. O kadar hazırdım ki hemen hamile kalıcam sanıyordum. Ama hiçte öyle olmadı. Evliliğimin 6. ayında hamiş olduğumu öğrendim
Hamile olduğumu öğrendiğim günü unutmam Eşimle birbirimize sarılıp sevinçten ağlamıştık.
Ve böylece başladı 41 haftalık uzun yolculuğumuz.
Çok şükür oğlum bana keyifli bir hamilelik yaşattı. Hatta epey asabi olan ben sevgi kelebeği modundaydım hep

Hamileliğim boyunca hep normal doğum yapmak istedim. Sezeryandan sonra iyi olmazsam oğluşuma bakamazsam diye endişeleniyordum.
9 ay nasıl geçti hiç anlamadım. Çalıştığım içinde kolayca geçmişti.
İzne ayrılıpta 39.haftayı doldurduktan sonra günler biraz yavaşlamaya başladı
Aynı şekilde bedenimde yavaşladı
Oğlumun başı aşağı dönüktü ama yeterince aşağıya inmemişti bir türlü.
Doktorum 41 e kadar bekleriz deyince bekleyişimin uzaması fikri birazcık canımı sıktı artık oğlumu kucağıma almak istiyordum.
22 Temmuz pazartesi günü 40 haftam dolupta doğum yapmadığıma dair rapor almaya gittim doktoruma. Ogünde artık beklemek istemediğimi hala normal gelmiyorsa sezeryanda olmayı kabul ettiğimi söyledim. Doktorumda cuma olan randevumu salıya aldı ve çarşamba ameliyata alırız dedi.
Artık sona geliyordum Aşkım oğluma kavuşacağım gün belliydi.
Salı günü kontrole gittiğimde doktor tekrar muayene etti beni ve 3 cm açıklığım olduğunu bu gece sancılarımın artacağını eğer çok artmazsada en gece sabah 5te hastaneye gelmemi söyledi. Normal doğum yapıcaktım

Gece 12 de yattığım hastanede sabaha kadar oğluşumu bekledim. Sancılar artıyor açılmam artmıyordu. Sabah 9:30 da suni sancı verildi ardından epidural istedim. Ardından hala gelmediği için suyumu patlattılar. Epidural etkisini gösterene kadar doğumum başladı. Sonrası benim için biraz zorlu oldu. Ikınmayı beceremediğimden oğlumun gelmesinde yardımcı olmakta zorlandım. Birde oğlum kakasını yapmış ama kalp atışları düzenli olduğu için normal doğuma devam edicez dedi doktorum. Buda beni strese soktu. Uzun çabalar ve ebemin desteğiyle 11:55 te Ali Kaan ım doğdu. Onu gördüğüm an bütün sesler kayboldu çevremde hiç kimse yoktu sadece oğlumla ben vardım sanki. İlk önce ağlayamadı oğlum ama çok beklemeden duyurdu sesini annesine. Hemen götürdüler kontrole yanıma veremediler ilk anda çünkü kakasını yapmıştı kontrolü yapılması gerekiyordu.
Benim dikişlerim atılırken oğluşumu yıkayıp temizlemişler ilk cicilerini giydirmişler. Tatlı oğlumu getirdiler koklaştık oğlumla..
Bu arada doğum esnasında o kadar çok inlettimki ortalığı canım Aşkım biricik kocam dayanamamış çığlıklarıma ağlayarak uzaklaşmış. Çok üzülmüş aşkım.Herkes oğluşuma bakarken canım Aşkım beni sormuş nasılım diye. Eşimle ilk karşılaştığımızda gözleri hala ıslaktı.Hem sevinçten hem stresten..
Allah a binlerce kez şükürler olsun bana böyle bir eş ve ondan bir bebiş verdiği için. Herkesten çok yardımcı destekçi eşim..
Doğum hikayem burada bitiyor ve artık annelik hikayem başlıyor…Artık bizde çekirdek aileyiz. Hayatımıza hoş geldin Ali Kaan ım

buda bugün banyodan sonraki halimizzz

Gözünüzaydın tatlım.
Uzun bekleyişlerin ardından gelen melekler evleri şenlendiriyor
Allah mutluluğunuzu daim etsin canım.
Eşlerin desteği herkesinkinden daha iyi geliyor insana

Canım ikimizde çok bekledik bebişlerimizi.
Gelmek istemedi kuzularımız bir türlü. Sezeryana bile alıştırdık kendimizi. Ama onlar ısrarlar normal yoldan gelicez dediler.ve evimizi şenlendirdiler çok şükür
Eviniz hep mutlulukla huzurla dolup taşsın inşallah canımm

Bebeğin Adı:Kuzey Enes
doğum Günü ve Saati:27.07.2013 14:00
Bebeğin Boyu ve Kilosu: 52cm / 3570
Hastane Adı:Türkiye Hastanesi
doktor Adı: Dr.Figen Ezen İşler
doğum Şekli:Normal spinal'den genele dönen sezercik :)
Kaçıncı Haftada Doğduğu:41+3

dogum hikayemi yazma imkani buldum diyecegim ama hikaye yazacak bir maceramda yok acikcasi , yattık kalktık hopp burdayız dogduk gibi bişey oldu

27.07 cumartesi gunu saat 10:30 da normal kontrolume gittim , muaynemizi olduk nst 'ye girdik , acilma vs hic bisey yok , doktorumuz kordonuna bakti tekrardan ve beklemeye gerek yok 12 de burda olun sezeryana alacagiz dedi , spinal olacagi için anestezi doktorumuzu dışardan istemiştik , onu aradi cagirdik , biz eve geldik çantalarimizi almaya , ben yolda aglama krizine girdim , eşim teselli etmeye caliştikca ben agliyorm , o zor tutuyo kendini tabi ben onun yüzüne bile bakamiyorum daha cok aglayacagim için, neyse eve geldik , bulaşık ev vs toparladim duş aldim kuaföre gittim fönümü çektirdim , dogru hastaneyee , yoldan abimi aradik sadece başka kimseye haber vermedik :) , sonra hastanede aldialr beni hazirladilar vs , ameliyathaneye gittik , spinal uygulandi ben ilk basta cok iyi uyustum , yatırdılar beni bıcak darbelerini hissettim , anestezi drum basucumda hissettigimi söyledim , başim dönüyor neden hissediyorum dememe kalmadi , bana uyku ilaci vermiş , normal narkoz vermediler , ama bi cok seyi uyumadan önce hiissettim malesef , çok fazla olmasada , sonra odamiza geldigimde bebegimi görünce neye ugradigimi sasirdim , sevinç , mutluluk tuhaf bi duyguydu , ben cikinca odaya eşim annemleri ve kvleri aradi , tabi kv dururmu iftardan sonra gelicem demiş eşimde kızmış , eşim kızınca kv de gelmedi ilk gun yapti yine yapacagini ikinci gun tesrif ettiler , inanamadim 9 ay bir tyeleofn bile açmayan eşimin tarafi bebegime yapişti kaldi :) , şimdide geçen gün görümceme bebeği kucagina alma alişiyo dedim diye küstü 3 gun aramiyoda gelmiyoda :))
ya işte bizden böyle kızlarrrr , herkes guzel guzel dogum sonrasi bebekleri ile olanlari yaşarken biz kv ve görümce ile ugrastik

Allahtan annemde kaliyorum kendi evime geçmedim yoksa ilk günden 46 raporu alirdim heralde

tüylü bamya oglusuma masallah lütfennn

Maşallahhh Kuzey Enes imiz çookk yakışıklıı
Sen sadece oğluşunla ilgilen canım geri kalan hiiçç birşeyi düşünme
Bu paşaya baktıkça insan zaten ondan başka bişey düşünemez

Ben seninnnn ALİ KAAN'ını yerim yerimmmmmmmmmm
Maşallah annem size yaaaaaaa çok duygulandım kendim tekrar doğuma girmiş gibi hissettim
malum temmuzun başında doğum yapınca
Bu arada temmuz anneleri çığlık çığlığa ıkınmayı bilmeden doğurdular ya
Helal bizeeeeee......Ben normal doğum tebriklerinden sıkıldım
Üniversiteyi kazanınca,evleni,nce bu kadar tebrik almamıştımmmmmmm

Bir tebrik de benden hepimize

Maşallahhhhh kuzuma benimmmmm ALLAH'ım nazarlardan saklasın
En sonunda doğurdun da hikayeni de yazdın

maşallah Kuzey enesimize.Hoşgeldi

bebeğin adı:Kuzey artun
doğum şekli:normal
doğum kilosu:3100
boy:52cm
doğum tarihi:15/07/2013 39+3 gun

Canlarrr hepinizi tebrik ederim Allah analı babalı büyütsün, hayırlı evlatlar olsunlar inş..

Bebeğin Adı: Ali Kaan
Doğum Günü ve Saati: 24.07.2013 11:55
Bebeğin Boyu ve Kilosu: 54 cm 3640 gr
Hastane Adı: Bursa Medical Park
Doğum Şekli: Normal Doğum
Kaçıncı Haftada Doğduğu : 41.hafta

Canımm ömürlü olsun, Allah analı babalı büyütsün maşallah Ali Kaan'a Çok yakışıklı kerata

Tatlım tebrik ederim seni de ömürlü olsun, senin sıpacık da çok yakışıklı yaw

oyyy maşallah....
babaya benzyo annesi

kuzeyim tosunum...
hoşgeldin yakışıklımm...
41 kere maşalah olsun sana

tebrıke drım tatlım aynı gun dogrduk senden seryan haberı beklyodm nrmal yapmıssın helal olsun..

cok tatlı bı bebek bu masallah. tebrık ederım cnm

tebrıke derım cnm sırma saclı oglumuz cok tatlı masallah.

bebeğimin adı:mehmet emir
kılosu:3420
boyu 50cm
dogum sekılı:epıdural sezeryan(kontrole dıye gıtmsdık ama:)
dogum gunu saatı:31temmuz 17.46 (son anda temmuzu yakaladık:)

mrb kızlar dogmuyor bu cocuk dıye hergun hayıflanırken artık temmuzun sonuna gırmısdık ve ben agutos annesı olucagmı kesınlkle kabul etmısdım. 31 temmuz ceybernuran pınu arkdslarm dogm gunu almısdı bebeklerı ıcın. benmse kontrolm vardı hayatta ogun oglma kavscgm aklma gelmzdı doktor ulstasonda kotrdon dolanması oldgunu 2tur bu aksama kadr sancın suyun gelrse rısk dedı 1sat ıcınde alıcaz dedı bbegı ben panık hycan tabı bı yandan da ınanmıyorm nolcakkı flan yarını beklerız dıye ama doktorm kenslkle bole bısyn hata olcagnı soyledı apar toğar yatısmız yapıldı tum aıleler arandı. o soguk odaya ugurlandım. doguma ısrarla esımnde grmsnı ıstedm bıraz mırın kırından sonra esımı aldılar doguma. aglaya aglaya grdım doguma cok kortm kendmı kasmakdan heryerm agrıyo suanda. tıtreme fılan tuttu pskoljk anlamda hazır olmadgm ıcın. bıraz agır atlattm o 40dkkayı. esım saolsn sureklı destek oldu..
ben haal oramı mı kesyolar buramamı bısı yaoyolar dıye dusnrken bı anda gozmn onne bı tekfn geldı bak dogum saatıne dıye. bı aglama sesı aaha soka grdm resmen tabı tekrr aglamaya basladım.:) ama mutlulukdan doktor esıme bak bak dedı cıkarken bebek boynuna dedı esımde gordm ddı adam ıkı kez cozdu kordonu dıye. Allah ım bagısladı yanı bebısmızı.
temızledıler gydrdler ama gozumu ondan alamuyorm hemsırede kafanı cevır oyle bakmakdan tansyonn dusdu fıln dye kafmı obur tarafa cevryo bende gerı oglma bkyorm en son kavusduk koklasdk oglumla mısler gıbı kokuyor. onnla babasını gonderdıler ben kaldım dıkıslerm atıldı.odaya cıakrdılar sonra herkez bebgıume yapısmıs durumda kucakdan kucaga:) cok guzle bu dyp duryolar. esımın ailesi ve benm aılem arasında ınanılmaz bı samımıyet allla alla 40dkkada ne dgstı flan dye dusunmeye basladım.:)
oglumu emzırmem ıcın kucagma verdıler ısde en cok korktugum anlardan bırı daha emmıcek fılan derken cuup yapısdı maasallah. o gun bugundur 3gun oldu hersey cok yolunda cok cok mutluyum hala ınanamıyorm olan bıtene bu nsıl bı bbek benımmı sureklı sukur halındeyım. ALLAH hrkeze yasatsın ınsallah. sezryan olmama ragmen maasallah arada olan agrlar dısında bısym yok oglum babası ve ben 3muzuz evde:)

Bebeğin Adı:Aras Sencer
doğum Günü ve Saati:03/07/2013
Bebeğin Boyu ve Kilosu: 52cm / 3350
Hastane Adı:Kuşadası Universal Hastanesi
doktor Adı: Dr. Üzeyir KALKAN
doğum Şekli:Genel Anestezi Sezeryan
Kaçıncı Haftada Doğduğu:38+6

Bizim doğum hikayemizde yok yok..
03/07/2013 sabahı gelen sancılarla apartopar hastanemizin yolunu tuttuk,doktorumuzla normal epidural olması için konuşmuştuk bunu üzerine hazırlıklar yapıldı doğum odasına alındım 6 saat suni sancıyla oğlumun gelmesini bekledik fakat bu bekleyişin sonucunda doğumun normal yollarla olamıcanı söylemek üzre doktorum yanıma geldi ve hemen sezeryana alındım ve asıl her şey şimdi başlıyordu…
Tabi haliyle stres sarmıştı dört biyanımı hiç aklımda yoktu sezeryan oğlumun doğum anına şahitolmak hemen normal hayatıma geri dönmek istiyordum ki hiçbirşey düşündüğüm istediğim gibi olmadı doğum masasına yattığım an için şimdi hatırladıklarım etrafımda koşuşturan hemşireler ebeler,o kat kat örtülen yeşil örtü,şiddetli baş ağrısı göz yaşlarım ve genel anestezi uygulanacağı caresizliğimle durumu kabullenip sanki kaderin ağlarını örmesini bekledik..
Oğlum sağsağlım dünyaya gelmiş bende yarım saat sonra odaya alınmışım! Mışım diyorum çünkü hiçbirşeyin farkında değildim oğlumu emzirmiş uyuklamaya başlamışım aile fertleri etrafımda oğlum yanımda her şey yolunda derken ben komaya giriyorum sara nöbeti ardından kalp krizi..
Herkez şok doktorlar pervane hemen anjiyo yapılmış ertesi gün herşeden habersiz gözlerimi açtığımda karnımda koca bir kum torbası ve tarifsiz ağrılarım akşamüzeri doktorumun içkanama geçirdiğimi söylemesi üzerine tekrar ameliyathane yolları gözükür o ameliyatında üstesinden geldik çok şükür.
Şimdi bir çırpıda anlattım her şeyi bende yaşadıklarımı ailemin eşimin ağzından dinledim tam manasıyla hikaye gibi..2günde 3 ameliyat 24 yaşında Kalp krizi ve İç kanama delik deşik kollar mosmos bir vücut ağrılar sancılar psikolojisi çökmüş Eş Anne Baba bütün aile sülale dost arkadaş bugünlerde çok iyiyiz her şey geride kaldı Allahım beni oğluma aileme bağışladı Şimdi paşamla güzelgünlerin keyfindeyiz ve..İşin en güzel yanı ise oğlumla doğum günümüz aynı oldu  Dularıyla yanımda olan okadar çok insan varki hepsinden Allah razıolsun Yaşadıklarımız birçok gazetede haber olarakta çıktı literatürde örneği olmayan bi olaymış Allah kimseye böyle sıkıntılar yaşatmasın
Doğum yapan tüm arkadaslara evlatları hayırlı ömürlü olsun..

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…