2013 Temmuz Anneleri Paylaşım Alanı

Bebeğinizin cinyeti ne olacak

• Ankete Katılan
    530
pppöfffffffff.... bunaldım bee...:KK14:

bunalma tatlım yaa.
size rüyamı anlatayım ben. Rüyamda ben bi sürü civcivin içindeydim. vikvik ötüşüp duruyorlardı. bir yerlere taşımaya çalışıyordum onları niyeyse. başka bi yerde de yumurtalar vardı. güya onlardan da civciv çıkçakmış. hassas bi şekilde onlarıda elime alıyordum kırılmasınlar diye. bazılarının içi belli oluyordu içinden civciv çıkmaya çalışıyordu. hatta bir tanesinin yumurtadan çıkışını izledim.
Benim rüyalar artık belgesel tadında :KK9::KK9:

bunalma tatlım yaa.
size rüyamı anlatayım ben. Rüyamda ben bi sürü civcivin içindeydim. vikvik ötüşüp duruyorlardı. bir yerlere taşımaya çalışıyordum onları niyeyse. başka bi yerde de yumurtalar vardı. güya onlardan da civciv çıkçakmış. hassas bi şekilde onlarıda elime alıyordum kırılmasınlar diye. bazılarının içi belli oluyordu içinden civciv çıkmaya çalışıyordu. hatta bir tanesinin yumurtadan çıkışını izledim.

hayır olsun inşallah...
zaten işimiz yumurtlama oldu bu aralar :KK9: bende rüyamda ne gördüysem ertesi gün aynısını yaşıyorum...

Doğumda ne olacak bende onu merak ediyom inan canım babamla kayınpeder hayatta bir araya gelemezler evleneli 5 sene olduk babam hala sevmez kayınpederi bakalım neler olacak kaynana desem bize gelir gezmeye 10 gün durur anneme bir kere gitmez neden gitmiyon dediginde annem bir hoşgeldin demiyomuş öyle der halbuki annem her geldiğinde gelir bunlar dünür işte sözde yani işte yaranılmıyor bakalım ne yapacaklar o zaman kv doğumda da ramazanda burda allahım bana sabır versin kızlarr :18::18::18::18::18:

allahtan öyle bi sıkıntımız yok tmm kv de işine geleni bilir gelmeyeni bilmezde aileler arası birbirlerine bayılırlar en fazla 2-3 haftada bir araya gelirler ya bizimkilere ya kv delere toplanırlar..

bunalma tatlım yaa.

allah hayıra çıkarsın inşallah.. ama annem hep rüyada yumurta görmek iyi olmaz der iftiraya uğrarmışsın bnimde 2 defa başıma geldi ama seninkiler civcivli o farklıdır..:KK19:

allahtan öyle bi sıkıntımız yok tmm kv de işine geleni bilir gelmeyeni bilmezde aileler arası birbirlerine bayılırlar en fazla 2-3 haftada bir araya gelirler ya bizimkilere ya kv delere toplanırlar..

allah hayıra çıkarsın inşallah.. ama annem hep rüyada yumurta görmek iyi olmaz der iftiraya uğrarmışsın bnimde 2 defa başıma geldi ama seninkiler civcivli o farklıdır..:KK19:
yumurtada gördüm canım ama içinden civciv çıkıyordu :KK1:hayır olsun inşallah canım dediğin gibi :KK16:

kızlar biz geldik...
geçmişi okuyarak başladık ama canım sıkkın pek de o moda giremedim... zaten bi kayınvalide mevzusu dönmüş durmuş, bu konuda inanılmaz doluyum okuyamadım o yüzden kusuruma bakmayın...

bugün doktora gittik... sınırda olan şekerimizi kontrol ettirmeye... açlık kanımızı verdik sabah... 16:00 gibi çıkıcak dendi biz de halama gittik orda biraz uzanıp, dinlendik... 15:00 gibi hastaneye gittik... sonucumuzu aldık ve doktorumuza gösterdik... çok şükür korkulacak bişey yok... şekerimiz normal ama doktorumuz yinede tatlıyla pek haşır neşir olmamaya çalış dedi... tansiyonumuzu kilomuzu da çok beğendi... ultrasona girdik, bebeğimizi inceliyodu doktor teyzemiz... fakat bacak boyu 2 hafta geride dedi :KK43: başından beri süregelen bi gelişmeme durumu sözkonusu değil... bugüne kadar haftasıyla birebir uyumluydu ama 2 hafta önceki incelemeyle hemen hemen aynı çıktı ölçümü... kilosu 1850 gr (doktorumuza göre haftasına göre normal dedi) boyu da 37 cm (buna da normal dedi)... bacak boyu olayına çok takıldım ve canım biraz sıkıldı açıkçası... bu genetik olabilir, hayatını etkileyecek fiziksel engel taşıyacak bir durum sözkonusu değil korkma dedi... ayrıca durduğu pozisyona bağlı olarak tam ölçüm alamamış olabiliriz bu pozisyonda dedi... ama sen rahat ol ben bunu takip ediyor olucam dedi... 30 nisanda bi kontrolümüz daha var kısmetse... o zaman tekrar bakacak ayrıntılı bir şekilde... dua edin güzel anneler bebeğimizin inşallah önemli bir sorunu yoktur... belki de kısa boylu narin bi kız olucaktır he ne dersiniz?... şimdi de eve geldim uzandım tv izliyorum... ne yemek yaptım ne bişey... hiç tadım yok... maşallahı var meleğimizin herşeyi birebir uyumlu ilerliyor ama bu bacak olayı beni bunalttı desem yeridir...
ya üzülme sen annesi, bak herşeyi normalmiş, ölçümle alakalı bişeydir bence. herşey bu kadar normalken kötü bişey düşünemiyorum ben. bi dahaki kontrolüne kadar da içini ferah tut sen dualarımdasın inş. :KK54:

canlarım geçmişi okudum anca geldim.

kv den yana dertli herkes onu gördüm.
ve okudukça çookk üzüldüm. bende aynı şeyleri yaşıyorum. ama ufak bir farkla canlarım. sizin dertlendiğiniz tüm şeyleri ben kendi ailemden yaşıyorum. yani emin olun elin lafı yapması yapmaması daha az batar insana. aman ben gelinim dersin elim dersin en kötü. ama insan kendi ailesinden yana bişeyleri göremeyince daha çok acı veriyor emin olun. en basit bişey anlatayım.
babamın doğum günüydü. eşimle hediyeler aldık. yiyecek bişeyler aldık. haberde verdik önceden doğum gününde gelemiycez çalıştığımız için 1 gün önceden gelicez diye. benim canım babam arkadaşlarıyla görüşeceği için eve geç gelicekmiş ogün söylüyor bana kardeşim sıkıla sıkıla. bizde evden çıkmadan babamı arıyoruz. ben 1 saate gelirim diyor. bizde gidiyoruz. yemekler yeniyor. hediyeler açılıyor (annem tarafından) saat gece 11 oluyor babam halaaa gelicek. o kadar üzüldüm ki anlatamam. birde eşim ne düşünmüştür diye içim iyice sıkıldı tabi. yani bunun gibi o kadar çok şey varki. izin günümüzde emrivaki yapıp çağırır annem bizde planımızı önceden yapmış oluyoruz izin günü için. her seferinde bozmak zorunda kalıyorum. önceki gün arayıp demezler gelin bize ya da biz gelelim diye. hoş bizede pek gelmezler. kardeşim gelir bana daha çok.bende takmamaya çalışıyorumda bugünlerde bende biraz hassaslaştım çok üzülüyorum.ha birde babam şunu bile söylemiş hakkımda ben çok nazlı bir hamileymişim. ne çok yoruluyormuşum.çok şımarıklık yapıyormuşum. annemde hamile olmuşta hiç böyle değilmiş. bunu söyleyen benim kendi babam. ve benim çalışma koşullarımın ne kadar yorucu olduğunu gayet iyi biliyor. el anlamaz hadi ama benim kendi ailem anlamıyor beni. bende ne çok anlattım. kimseye anlatamıyorum ki eşime bile. :KK50::KK50:
ah be canıımm :KK31: senin durumda ayrı bi fena:KK14: neyse buda benim ailem deyip sen içine atsan kabul etsen onları olduğu gibi, bu seferde eşine karşı mahçup oluyosun o yandan tedirginlik hissediyosun. her ne kadar eşinin bunu yüzüne vurmayacağını bilsende gün gelir onun ailesinin ilgisizliği ile ilgili bi durum olduğunda seninkilerde böyle yapmıyomuydu der çıkar işin içinden.
benim eşim hayatta kinci değildir mesela, 5dk sonra herşeyi unutur, ama o bile benimkilerin ufacık gözüne batan bişeyini dahi gelip gözüme sokuyor yeri geldiğinde. işte durduk yere huzursuzluk çıkıyor ondan sonra. biz inşallah çocuklarımıza böyle yapmayız.
çalışmak zor hamile olarak çalışmak ayrı zor zaten. ilk önce senin ailenin anlaması lazım seni, çok üzüldüm:KK14: işinde kolay masabaşı bi iş değil üstelik, artı zaten nazlansanda ailene nazlanıyosun onlarda çekmezse ufak tefek şeyleri ......
neyse bebişim üzme kendini yapcak bişi yok insanın ailesini seçme lüksü yok malesef :KK31:

Kızlar bebeğime aldığım nevresim takımı ve uyku seti bunlar. Teyzeleri görsün istedim. Çiçekli olan uyku seti, diğeri nevresim takımı olarak aldım beğeniniz mi:)

Eklentiler

• $image.jpg
    $image.jpg
    61,2 KB · Görüntüleme: 20
  • $image.jpg
    $image.jpg
    80,3 KB · Görüntüleme: 23
senin rüyalar fena yaa. :KK9:
evet artık korkar oldum uyumaya... düşünsene bide rüyamı uykuda anlattığımı :KK9:
bu arada aralık ayında evlenen teyzemi gördüm geçen gün rüyamda... hamileydi hatun... yakındır duyarız diye beklemedeyim... pek görüşmem kendileriyle de...

ya üzülme sen annesi, bak herşeyi normalmiş, ölçümle alakalı bişeydir bence. herşey bu kadar normalken kötü bişey düşünemiyorum ben. bi dahaki kontrolüne kadar da içini ferah tut sen dualarımdasın inş. :KK54:

Allah razı olsun paradokss'um... içimi ferahlattım sizlerin sayesinde... inanıyorum kızımızı gayet sağlıklı sıhhatli kavuşturacak rabbim bize... :nazar: zaten çok hareketliydi bugün... hala tepiniyo içerde... sanırım doktor teyzesi tepinmeleri sebebiyle doğru ölçemedi söylediği gibi...:nazar:

Kızlar bebeğime aldığım nevresim takımı ve uyku seti bunlar. Teyzeleri görsün istedim. Çiçekli olan uyku seti, diğeri nevresim takımı olarak aldım beğeniniz mi:)

Anaaam çok güzel bunlar. İnşaallah güle güle kullanmak nasip olsun canım :KK16:

bakın neler buldum güzel anneler...
KUTU BEBEK ŞEKERİ GittiGidiyor'da 82711184 bu ürünün aynısını bugün bi pastanede gördüm burda... 4 tlydi... onun da içinde 5 adet badem şekeri vardı...
FİGÜRLÜ BEBEK ŞEKERİ GittiGidiyor'da 81518585 hele buna bayıldım... muhtemelen bundan sipariş vericem 50 adet... belki kocamı kandırırsam diğerinden de 50 adet sipariş verebiliriz...
bakın bi de böyleleri var...
50 adet figürlü bebek şekeri + sepeti GittiGidiyor'da 79648517
50 ADET TAHTA FİGÜRLÜ BEBEK ŞEKERİ+SEPET+KARGO GittiGidiyor'da 73543388

http://urun.gittigidiyor.com/bebek-anne/50-adet-bebek-sekeri-kapi-susu-yastik-sepet-77037904

Son düzenleme:

ah be canıımm :KK31: senin durumda ayrı bi fena:KK14: neyse buda benim ailem deyip sen içine atsan kabul etsen onları olduğu gibi, bu seferde eşine karşı mahçup oluyosun o yandan tedirginlik hissediyosun. her ne kadar eşinin bunu yüzüne vurmayacağını bilsende gün gelir onun ailesinin ilgisizliği ile ilgili bi durum olduğunda seninkilerde böyle yapmıyomuydu der çıkar işin içinden.
benim eşim hayatta kinci değildir mesela, 5dk sonra herşeyi unutur, ama o bile benimkilerin ufacık gözüne batan bişeyini dahi gelip gözüme sokuyor yeri geldiğinde. işte durduk yere huzursuzluk çıkıyor ondan sonra. biz inşallah çocuklarımıza böyle yapmayız.
çalışmak zor hamile olarak çalışmak ayrı zor zaten. ilk önce senin ailenin anlaması lazım seni, çok üzüldüm:KK14: işinde kolay masabaşı bi iş değil üstelik, artı zaten nazlansanda ailene nazlanıyosun onlarda çekmezse ufak tefek şeyleri ......
neyse bebişim üzme kendini yapcak bişi yok insanın ailesini seçme lüksü yok malesef :KK31:
inşallah biz bebeciklerimize iyi birer anne oluruz diyorum bende artık canım.
ben yaşadıklarımı biliyorum. kendi çocuğuma yaşatmam heralde diyorum.

Allah razı olsun paradokss'um... içimi ferahlattım sizlerin sayesinde... inanıyorum kızımızı gayet sağlıklı sıhhatli kavuşturacak rabbim bize... :nazar: zaten çok hareketliydi bugün... hala tepiniyo içerde... sanırım doktor teyzesi tepinmeleri sebebiyle doğru ölçemedi söylediği gibi...:nazar:

Canım bebeğin duruşu etkiliyormuş ölçümleri Allah'ın izniyle sağlıklı sıhhatli doğacaktır sen içini ferah tut. Zaten Allah korusun bi sorun olsa ayrıntılı ultrasonda falan çıkmaz mıydı sonradan sonraya olacak bişe değil gibi bu. Maşallah bak kilosu da çok güzel annesi sen üzme kendini

kızlar karnım sürekli dalga dalga benimki hiç durmuyoooo
videoya cekicem valla:))))

ay negarip yaaaaa
benimki ya cok gazlı olucak yada cok hareketli olucak heraldeee

sizinde öyle miiii
abartısız diyorum oturdugum süre içinde hep öyleee

huzur verdi bana görüntüsü çok tatlımışşşş :KK16::KK16::KK16:

evet artık korkar oldum uyumaya... düşünsene bide rüyamı uykuda anlattığımı :KK9:
bu arada aralık ayında evlenen teyzemi gördüm geçen gün rüyamda... hamileydi hatun... yakındır duyarız diye beklemedeyim... pek görüşmem kendileriyle de...

ayy benimde en büyük korkum rüyamda konuşmak :18: Allahtan yok öyle bir huyum :KK9:
Kesiinnn hamiledir canım o. yakında alırsın haberini:KK9:

ay negarip yaaaaa

sizinde öyle miiii

Maşallah bebeğine:)

Canım bebeğin duruşu etkiliyormuş ölçümleri Allah'ın izniyle sağlıklı sıhhatli doğacaktır sen içini ferah tut. Zaten Allah korusun bi sorun olsa ayrıntılı ultrasonda falan çıkmaz mıydı sonradan sonraya olacak bişe değil gibi bu. Maşallah bak kilosu da çok güzel annesi sen üzme kendini

Allah razı olsun.. inanıyorum herşey güzel olucak...

ay negarip yaaaaa

sizinde öyle miiii
maşallah canım bebişineee :nazar::nazar::nazar:

bizim eşimle akşamları yeni hobimiz oldu canım. açıp karnımı izliyoruz. şuanda da size yazarken yine tepikliyor oğlum :KK9::KK9:

X