2013 Temmuz Anneleri Paylaşım Alanı

Bebeğinizin cinyeti ne olacak

• Ankete Katılan
    530
maşallah canım bebişineee :nazar::nazar::nazar:

bizim eşimle akşamları yeni hobimiz oldu canım. açıp karnımı izliyoruz. şuanda da size yazarken yine tepikliyor oğlum :KK9::KK9:

valla hi cok eglenceliii :))) diyorum bunlar cıkınca bizi dövcek heralde öyle bi vuruyo ki bazen kolum üstündeyken kolum bile kalkıyooo:KK1::KK36:

bizim babamızla bakıcak pek vaktimiz olmuyo ya bu ara deli oluyorummm,
ilk zamanlar amma cok beklerdi başımda..
bu ara biraz kafalar mesgul ilgilenemiyo babamız bizimleee
badana eşya vs..

videoya cekeyim dedim ı-ıh şimdi hareket etmedi , benim duruşumdan bile anlıyo galiba hay allahımm ama elimle dokununca hemen kıpraşıyo hehhe
resmen elimle hissdiyorum artık bayagı büyüdüler şaka makaaa

valla hi cok eglenceliii :))) diyorum bunlar cıkınca bizi dövcek heralde öyle bi vuruyo ki bazen kolum üstündeyken kolum bile kalkıyooo:KK1::KK36:

bizim babamızla bakıcak pek vaktimiz olmuyo ya bu ara deli oluyorummm,
ilk zamanlar amma cok beklerdi başımda..
bu ara biraz kafalar mesgul ilgilenemiyo babamız bizimleee
badana eşya vs..

videoya cekeyim dedim ı-ıh şimdi hareket etmedi , benim duruşumdan bile anlıyo galiba hay allahımm ama elimle dokununca hemen kıpraşıyo hehhe
resmen elimle hissdiyorum artık bayagı büyüdüler şaka makaaa
senle aynı zamanlarda doğumumuz büyük ihtimalle canım. demekki bu dönemde çok hareketli oluyorlar :KK16: ve de güçlü :KK15:
bebişler bi doğsun o zamanda bebekle ilgilenmekten bizleri gözleri görmicek canım. :KK9:

senle aynı zamanlarda doğumumuz büyük ihtimalle canım. demekki bu dönemde çok hareketli oluyorlar :KK16: ve de güçlü :KK15:
bebişler bi doğsun o zamanda bebekle ilgilenmekten bizleri gözleri görmicek canım. :KK9:

evet bide tatlı yedim bi yarım saat önce hepden costu valla:))) babası gibi tatlı canavarımı olucak acaabaaaa
dediğin gibi öyle şiddetli ki resmen sarsılıyorum bazen
güçlü olsunlar tabii Aslan gibi olsunlarr... " Yagız" bi delikanlı olsun:)))))

valla bence bizim gözümüz onları görmücek hem biz onları hem onlar bizi kıskanıcaz benceeee

:)))

iyi akşamlar güzel anneler Elif Mirayımla oturduk geçmişi okuduk,,inşallah pazartesi günü görücez prensesimizi :KK8:uzuuuun uzuuun yazmak istiyorum ama yazmaya kalkınca aklıma bi şey gelmiyo:KK1: kendinize ve bebişlerinize iyi bakın annişler
ayrıca sevcanf duanı okudum Allah hayırlı doğumlar nasip etsinhepimize inşallah...

iyi akşamlar güzel anneler Elif Mirayımla oturduk geçmişi okuduk,,inşallah pazartesi günü görücez prensesimizi :KK8:uzuuuun uzuuun yazmak istiyorum ama yazmaya kalkınca aklıma bi şey gelmiyo:KK1: kendinize ve bebişlerinize iyi bakın annişler
ayrıca sevcanf duanı okudum Allah hayırlı doğumlar nasip etsinhepimize inşallah...

kızın adaşımmı olucakmış güzel annesi :KK9: büyüyüp genç kız olduğunda sevdiceği de ismini tersten okuyup YARİM diyecek meleğinize :nazar:

evet bide tatlı yedim bi yarım saat önce hepden costu valla:))) babası gibi tatlı canavarımı olucak acaabaaaa
dediğin gibi öyle şiddetli ki resmen sarsılıyorum bazen
güçlü olsunlar tabii Aslan gibi olsunlarr... " Yagız" bi delikanlı olsun:)))))

valla bence bizim gözümüz onları görmücek hem biz onları hem onlar bizi kıskanıcaz benceeee

:)))
bencede öyle olucak. :KK9:

Gelsin oğlum sağlıkla yeter ki. bütün ilgi onun üstünde olsun hiiç sıkıntı değil :KK16:
Geçen yine oğlum tekmeler atıyor. bende konuşuyorum onla. benim oğlum gelicek babasıyla evde top oynuycak babasına goller atıcak diyorum. eşimi görmen lazım ağzı kulaklarında :KK9: en büyük hayali oğluyla futbol oynamak.bazen diyorum belki çocuk basketbolu sever ne belli futbolu seveceği. yok benim oğlum babası gibi futbolu sevicek diyor. babası karar verdi ya tamam çocuk başka bişey sevemez. :KK9::KK9:

Aminnnn inşallah canımm:KK16:

az kalmış güzel prensesini görmene. kocaman olmuştur şimdi annesi o. görünce çok şaşırcaksın :KK16:

kızın adaşımmı olucakmış güzel annesi :KK9: büyüyüp genç kız olduğunda sevdiceği de ismini tersten okuyup YARİM diyecek meleğinize :nazar:

kızlaaar kız olsaydı biz bile Miray düşünmüştük:))))
cok güzel bi isim bak tersten okunuşuna hiç dikkat etmemiştim vay beeeee:103::82:

kızlaaar kız olsaydı biz bile Miray düşünmüştük:))))
cok güzel bi isim bak tersten okunuşuna hiç dikkat etmemiştim vay beeeee:103::82:

evet bende ismimi çok seviyorum... eşim hiç düzden söylemez... yukarda da yazdığı gibi YaRiM & GaMZeLiM...
ayyy düğünümüz geldi aklıma... gelin arabamızda da öyle yazıyodu :KK9:

evet bende ismimi çok seviyorum... eşim hiç düzden söylemez... yukarda da yazdığı gibi YaRiM & GaMZeLiM...
şimdi farkettim imzandaki resme dikkat ettin mi bugünkü haline. ne tatlı görünüyor. almış parmaklarını ağzına. gözler de uyuşuk.ayy oğluşumu öyle hayal ettim şimdi. yerim ben onun minnak parmaklarını :KK1::KK1:

kızlar biz geldik...
geçmişi okuyarak başladık ama canım sıkkın pek de o moda giremedim... zaten bi kayınvalide mevzusu dönmüş durmuş, bu konuda inanılmaz doluyum okuyamadım o yüzden kusuruma bakmayın...

bugün doktora gittik... sınırda olan şekerimizi kontrol ettirmeye... açlık kanımızı verdik sabah... 16:00 gibi çıkıcak dendi biz de halama gittik orda biraz uzanıp, dinlendik... 15:00 gibi hastaneye gittik... sonucumuzu aldık ve doktorumuza gösterdik... çok şükür korkulacak bişey yok... şekerimiz normal ama doktorumuz yinede tatlıyla pek haşır neşir olmamaya çalış dedi... tansiyonumuzu kilomuzu da çok beğendi... ultrasona girdik, bebeğimizi inceliyodu doktor teyzemiz... fakat bacak boyu 2 hafta geride dedi :KK43: başından beri süregelen bi gelişmeme durumu sözkonusu değil... bugüne kadar haftasıyla birebir uyumluydu ama 2 hafta önceki incelemeyle hemen hemen aynı çıktı ölçümü... kilosu 1850 gr (doktorumuza göre haftasına göre normal dedi) boyu da 37 cm (buna da normal dedi)... bacak boyu olayına çok takıldım ve canım biraz sıkıldı açıkçası... bu genetik olabilir, hayatını etkileyecek fiziksel engel taşıyacak bir durum sözkonusu değil korkma dedi... ayrıca durduğu pozisyona bağlı olarak tam ölçüm alamamış olabiliriz bu pozisyonda dedi... ama sen rahat ol ben bunu takip ediyor olucam dedi... 30 nisanda bi kontrolümüz daha var kısmetse... o zaman tekrar bakacak ayrıntılı bir şekilde... dua edin güzel anneler bebeğimizin inşallah önemli bir sorunu yoktur... belki de kısa boylu narin bi kız olucaktır he ne dersiniz?... şimdi de eve geldim uzandım tv izliyorum... ne yemek yaptım ne bişey... hiç tadım yok... maşallahı var meleğimizin herşeyi birebir uyumlu ilerliyor ama bu bacak olayı beni bunalttı desem yeridir...

üzme kendini bence ciddi bişey yok çünkü ultrasyon ölçümleri çok sağlıklı değil bana hep ortalama şu kadar der doktorum + ve - olabilir der. inşallah bi sıkıntı olmaz :)

canlarım geçmişi okudum anca geldim.

kv den yana dertli herkes onu gördüm.
ve okudukça çookk üzüldüm. bende aynı şeyleri yaşıyorum. ama ufak bir farkla canlarım. sizin dertlendiğiniz tüm şeyleri ben kendi ailemden yaşıyorum. yani emin olun elin lafı yapması yapmaması daha az batar insana. aman ben gelinim dersin elim dersin en kötü. ama insan kendi ailesinden yana bişeyleri göremeyince daha çok acı veriyor emin olun. en basit bişey anlatayım.
babamın doğum günüydü. eşimle hediyeler aldık. yiyecek bişeyler aldık. haberde verdik önceden doğum gününde gelemiycez çalıştığımız için 1 gün önceden gelicez diye. benim canım babam arkadaşlarıyla görüşeceği için eve geç gelicekmiş ogün söylüyor bana kardeşim sıkıla sıkıla. bizde evden çıkmadan babamı arıyoruz. ben 1 saate gelirim diyor. bizde gidiyoruz. yemekler yeniyor. hediyeler açılıyor (annem tarafından) saat gece 11 oluyor babam halaaa gelicek. o kadar üzüldüm ki anlatamam. birde eşim ne düşünmüştür diye içim iyice sıkıldı tabi. yani bunun gibi o kadar çok şey varki. izin günümüzde emrivaki yapıp çağırır annem bizde planımızı önceden yapmış oluyoruz izin günü için. her seferinde bozmak zorunda kalıyorum. önceki gün arayıp demezler gelin bize ya da biz gelelim diye. hoş bizede pek gelmezler. kardeşim gelir bana daha çok.bende takmamaya çalışıyorumda bugünlerde bende biraz hassaslaştım çok üzülüyorum.ha birde babam şunu bile söylemiş hakkımda ben çok nazlı bir hamileymişim. ne çok yoruluyormuşum.çok şımarıklık yapıyormuşum. annemde hamile olmuşta hiç böyle değilmiş. bunu söyleyen benim kendi babam. ve benim çalışma koşullarımın ne kadar yorucu olduğunu gayet iyi biliyor. el anlamaz hadi ama benim kendi ailem anlamıyor beni. bende ne çok anlattım. kimseye anlatamıyorum ki eşime bile. :KK50::KK50:
canım bak dün konuştuk senle hayatta çok zor sınavlar var tamam aile önemli ama allah sana bebeğine ve eşine sağlık huzur versin sende bir aileisn şimdi önemli olanda huzurun. vardır onların bir sebebi:)

şimdi farkettim imzandaki resme dikkat ettin mi bugünkü haline. ne tatlı görünüyor. almış parmaklarını ağzına. gözler de uyuşuk.ayy oğluşumu öyle hayal ettim şimdi. yerim ben onun minnak parmaklarını :KK1::KK1:

farketmezmiyim hergün ilk işim onu incelemek oluyo babamızla... doğduktan sonra tam 3. ayda alıcakları şekil o işte minik meleklerin :KK9:

güzel isim cok şanslısın:) bu akşam bi balayı olur o zman :KK53::KK9:
isimde cok önemli ya benim ismim o kadar zor ki kimse anlamıyo anlayanda aklında tutamıyooo
kac kere sen yabancımısın diyenoldu
iş yerinde müşteriler benden bahsederken garip isimli bayan diyolar hay allahıımmm:26::KK52:
ama değişik olmasıda güzel cok kimse de yok Tek im her yerde heheh

kızlar çok afedersiniz ama ben ishal oldum öyle bulantım vs yok. hafif bir karın ağrısı var. annemle felan konuştuk hemen panik yapma bişey olmaz sakin ol çikolata süt dondurma yediysen ondan olmuştur dedi. bende sütü fazla içtim ve günde kesin 1 dondurma götürüyoruz oğlumla :) bol su içiyorum birde haşlama papates yedim umarım geçer geçmezse dr giderim ama o testten iğreniyorum :KK43: bu arada aranızda GYNO FERRO SANOL kullanana var mı. ben hep decavit ve komerfol kullanıyordum ama komerfol yerine bunu verdi kan ilacı olarak.

kızlar çok afedersiniz ama ben ishal oldum öyle bulantım vs yok. hafif bir karın ağrısı var. annemle felan konuştuk hemen panik yapma bişey olmaz sakin ol çikolata süt dondurma yediysen ondan olmuştur dedi. bende sütü fazla içtim ve günde kesin 1 dondurma götürüyoruz oğlumla :) bol su içiyorum birde haşlama papates yedim umarım geçer geçmezse dr giderim ama o testten iğreniyorum :KK43: bu arada aranızda GYNO FERRO SANOL kullanana var mı. ben hep decavit ve komerfol kullanıyordum ama komerfol yerine bunu verdi kan ilacı olarak.

Geçmiş olsun canım bende 3 gün çektim ama şimdi sadece gaz sancısı çekiyorum.

Annişler bu arada bebeklerin yatakları yaysızmı olmalı yaylıda olabililirmi

ben kullanıyorum...
bu arada geçmiş olsun...

Bebişim52 ben yatağını yarı ortopedik yaylı alıcaktım araştırdığım kadarıyla en uygunu buymuş. Ama park yatak aldığım için üst kata çok yüksek kaldığı için pamuklu ve yaysız bi yatak aldım,ama sert tabi.

kızlar çok afedersiniz ama ben ishal oldum öyle bulantım vs yok. hafif bir karın ağrısı var. annemle felan konuştuk hemen panik yapma bişey olmaz sakin ol çikolata süt dondurma yediysen ondan olmuştur dedi. bende sütü fazla içtim ve günde kesin 1 dondurma götürüyoruz oğlumla :) bol su içiyorum birde haşlama papates yedim umarım geçer geçmezse dr giderim ama o testten iğreniyorum :KK43: bu arada aranızda GYNO FERRO SANOL kullanana var mı. ben hep decavit ve komerfol kullanıyordum ama komerfol yerine bunu verdi kan ilacı olarak.[/QUOTE

Canım geçmiş olsun bir çay bardağı soğuk suya bir tatlı kaşığı balı karıştırıp iç bana iyi gelir genelde kabız olunca da ılık su doğal ilaç :) ferro sanolu ben hergün kullanıyorum canım memnunum da..

X