2013 Temmuz Anneleri Paylaşım Alanı

Bebeğinizin cinyeti ne olacak

• Ankete Katılan
    530
bayanlar şeker testi için gittim bugün . doktor aç mısın die sormuştu tokum dedim. 50 gramlık içtim sonuçta glukoz açlık 86
60 dakika 82 diyor neden açlık yazıyor anlamadım toktum ben. acaba tüm testlerde mi böyle yazıyor. aç gidilen 75 ve 100 gramlık mı oluyor benimkinde 50 gram yazıyor. anlatabildimmi bilmiyorum aama:KK53::KK53::KK53:

oohhh bugün önce geçmişi okuyupta geldim valla :KK9:
komşum kahvaltıya çağırmıştı yeni geldim şimdi ders çalışmaya oturucam inşallah :KK9:
dün moral bozucu bi haber verdi eşim, eskiden olan bağkur borcundan dolayı işsizlik ödeneği kesilmiş, bugün vergi dairesine gidip bişeyler edicekti ama bi faydası olucağını düşünmüyorum. 2012de yeni yasa çıkarmışlar önceden böle değildi, emekli olurken ödenirdi borç harç varsa. şimdi artık sgk ve bağ-kur birbirine entegreymiş, sağlıktan faydalanma hakkınada engel oluyormuş o borç.
alıcağı işsizlik maaşıda çok bi para değildi ama bi eksiğimizi kapatırdı :KK31:
neyse hakkımızda hayırlısı bakalım:KK31:
bide kızlar ben bişi sorcam size şu bebek şekerleri yapıyosunuz ya bu şekerler bebeğe mevlüt okutulunca dağıtılıyor benim bildiğim yoksa siz görmeye gelenlerede dağıtmak içinmi şimdiden ayarlıyosunuz? merak ettim bi deyin bakiyim :KK9:

Canım kızının nasibiyle inşallah eskîsinden çok daha iyi bir işi olur eşinin, inşallah uzun sürmez bu süreç, gerçekten bebişler nasibiyle gelir derler

bayanlar şeker testi için gittim bugün . doktor aç mısın die sormuştu tokum dedim. 50 gramlık içtim sonuçta glukoz açlık 86
60 dakika 82 diyor neden açlık yazıyor anlamadım toktum ben. acaba tüm testlerde mi böyle yazıyor. aç gidilen 75 ve 100 gramlık mı oluyor benimkinde 50 gram yazıyor. anlatabildimmi bilmiyorum aama:KK53::KK53::KK53:

benim bildiğim 50-75-100 ve 125 lik oluyor ama genelde aç gitmemiz öneriliyor ve bu durumda da 75lik yükleme yapılıyor... belki sen tok olduğun için 75 yerine 50lik yükleme yapılmıştır... ama her test çıktısında açlık-60.dk ve 120 dk ibareleri olur....

Son düzenleme:

Ben açtım açlık 75 çıkmıştı sen tokmuşsın o yüzden açlığın benden yüksek olması normal, açlıkta sınır 70-110 arası canım

canım aç olmadığını anlammış olabilir dr, eğer öylese tekrarlaman lazım sanırım

slm annişler ve tosbikleri :KK16:

selam şekerimm...

paradoks canım sıkma canını hallolabilecek birşeyse halleder eşin belki eğer değilse belki kısmetiniz başka yerde bekliyordur sizi

sağolasın canım aldım sonuçlarımıı ve140 olması gereken 85 çıktı iyi dedi. aç gidip içmeyeceğim tekrar çok mutluyum :KK16::KK16:lökosit çıktı bende neopenotran die fitil verdi 7 tane mide yanması için de panto die bi ilaç verdi sabah aç karna içilecekmiş gaviscon falan vermedi birde demir hapını değiştirdi ferro zinc die bunda çinko da varmışş 1 ay sonraya randevumuzu aldık ohhh:KK8::KK8:

ohh maşallah boşa üzdün o kadar kendini annesi.

Gözün aydın cnm şeker yüklemesinide atlatmışın maşallah lökosit dediğin ne oluyor canım benimde şekerim gayet iyi çıktı ama ansızlık hala devam ediyor dedi banada ferro zinc verdi sabah akşam kullanıyorum ve decavit diye demir hapıda verdi birde magnezyum verdi bunları kullanıyorum ben :KK34::KK34::KK34::KK34::KK34:

Canım sen şeker testini tokken yapılmışsın ben aç yaptırdım 50 grlıktı benimki sabah erkenden aç gel yapalım dedi yani ve sonuçtada açlık diye yazıyordu bendede hatta benim bi arkadaşımada metin beye gidiyor oda onada tokken yapmışlar testi neden öyle anlamadım bende :KK53::KK53::KK53::KK53: çok ilginçççç:KK53::KK53::KK53::KK53:

Son düzenleme:
Gözün aydın cnm şeker yüklemesinide atlatmışın maşallah lökosit dediğin ne oluyor canım benimde şekerim gayet iyi çıktı ama ansızlık hala devam ediyor dedi banada ferro zinc verdi sabah akşam kullanıyorum ve decavit diye demir hapıda verdi birde magnezyum verdi bunları kullanıyorum ben :KK34::KK34::KK34::KK34::KK34:

Canım sen şeker testini tokken yapılmışsın ben aç yaptırdım 50 grlıktı benimki sabah erkenden aç gel yapalım dedi yani ve sonuçtada açlık diye yazıyordu bendede hatta benim bi arkadaşımada metin beye gidiyor oda onada tokken yapmışlar testi neden öyle anlamadım bende :KK53::KK53::KK53::KK53: çok ilginçççç:KK53::KK53::KK53::KK53:

Arkadaşlar bildiğim kadarıyla 50lik şeker yüklemesinde açlık tokluk farketmiyor. 100lük de ise aç olmak gerekiyor.

bu gün bi arkadaşın keçeden süsünden ilham alıp, bende kızımın dolabına yapıştırmak için süs yaptım kartondan.. $P160413_14.59.jpg

dün aklımdakı leri hep sordum ınsl sızede faydası olur...

**RAHIM e kramp gırmesı (el uyusması gıbı aynı)normal (bır kac gunde 1-2 dk gırıyorsa)ama gun ıcınde 5 dk 10 dk bır gırıyorsa anormal dedı

**bol yesıllık ,süt urunler,sebze ve meyve tuket dedi
**bel agrına gelınce dınlen bol dedı
**sırt ustu kesınlıkle yatma dedı hep yan yat dedi

işte böleeeeeee:KK31::KK31:

ya banada nasıl istersen yat sağ sol sırt üstü fark etmez dedi doktorum :KK43:

Herkesin mesajına yorum yazmıyorum çünkü söyliyceem ,düşündüüm herşeyi söylemiş oluosunuz:) Ama bilinki bütün iyi dileklerim sizler için..Yazdıklarınıza ağlıyorum gülüyorum üzülüyorum..

Dün bişeye karar verdik canım sıkkın azcık. Giresuna gidicektik bu haftasonu. Uçakla gidicektik.Ama kocaeli havaalanından trabzon seferi kalkmış. İstanbuldan da sıkıntılı olcak.Burdan servisle istanbula git.ordan trabzonda in bi daha servisle giresuna git.ooo.. Vazgeçtik otobüse karar verdik.O da 13 saat. Hİç gözüm kesmiyo.Çok zoruma gidiyo, Hİçbişeyden değil de çişim çok gelioya o çok korkutuo beni.Gitmişken de dedik 7 8 gün kalalım eşim izin alcak işte.
Cumaya doktor randevum var heyecanlıyım:KK9::KK9:

bence doktoruna danış canım çünkü benimki sıcak bakmıyor 2-3 saat olabilir ama fazlası zararlı olabilir pıhtılaşma vs olur belki kordonda dedi hareketsiz kalma çok uzun süre dedi. ama sen bilirsin belki senin için uygundur.

kızlar birsey sorucam bebek ilk doğdugu zaman daha emmeden gazı olmaması ıcın nar suyu verilmesi sizce mantıklımı ?

ya bence bi araştırma yapmadım ama mantığıma göre yanlış çünkü nar kanı hem sulandıran bişey hemde asitli o minicik mide kaldırı mı bunu bilemedim. gaz çıkartırız işimiz bu olacak :)

ya bence bi araştırma yapmadım ama mantığıma göre yanlış çünkü nar kanı hem sulandıran bişey hemde asitli o minicik mide kaldırı mı bunu bilemedim. gaz çıkartırız işimiz bu olacak :)
bende annesütü vermeden önce gazı iyice çıkmış bi maden suyundan 1 çay kaşığı damlatmak istiyorum ağzına.... bunun da gaz olayında faydalı olduğunu duymuştum... ayrıca gaz çıkarmak basit gibi düşünülen bi konu ama bana göre oldukça önemli... çünkü bazen bebek gaz çıkarmakta sorun yaşayabiliyor... yada anneyi emerken uyuyakalabiliyor... gazı çıkmadığı zaman kusma ihtimali %90... ve uyurken kusması çok tehlikeli... Allah korusun genzine kaçıp boğulma riski bile var... eğer bunu çözecek bişey varsa neden kullanmayalım ki?

selam şekerimm...

paradoks canım sıkma canını hallolabilecek birşeyse halleder eşin belki eğer değilse belki kısmetiniz başka yerde bekliyordur sizi

ist arkadaşlarım buluşma orgniz.yapıcaktık kimseden ses çıkmadı :KK31:

eşimin bi akrabası öldü sabah yaşı geçkindi felçliydi allah rahmet eylesin vefat etmiş.akşam gitsemmi cenaze evine sizce.ben bi sorun görmüyorum gitmemek için ama siz olsanız ne yapardınız ??

bu gün bi arkadaşın keçeden süsünden ilham alıp, bende kızımın dolabına yapıştırmak için süs yaptım kartondan..Eki Görüntüle 687175

ellerine sağlık canım süper olmuş sen bayağı maharetliymişsin

lökosit sanırım idrarda enfeksiyonla ilgili ama sabah sağlık ocağında bende de çıkmış göründü ama hemşire dedi ki bizim bu ölçekler çk güvenli değil mikroskopla incelenmeli idrarda yanma yoksa bol su iç bir ay kadar sonras hastanede tahlil yaptır

ist arkadaşlarım buluşma orgniz.yapıcaktık kimseden ses çıkmadı :KK31:

evet evet ben yazdım bir kaç kez ama ses yok :KK43:((( ne etsek kii

eşimin bi akrabası öldü sabah yaşı geçkindi felçliydi allah rahmet eylesin vefat etmiş.akşam gitsemmi cenaze evine sizce.ben bi sorun görmüyorum gitmemek için ama siz olsanız ne yapardınız ??

eğer yakınsa bence gidebilirsin diğer türlü sen bilirsin canım

çok sevinirim inşallah böle bi org yapılırsa bende bendeee gelirim severek :)

ellerine sağlık canım süper olmuş sen bayağı maharetliymişsin

lökosit sanırım idrarda enfeksiyonla ilgili ama sabah sağlık ocağında bende de çıkmış göründü ama hemşire dedi ki bizim bu ölçekler çk güvenli değil mikroskopla incelenmeli idrarda yanma yoksa bol su iç bir ay kadar sonras hastanede tahlil yaptır

evet evet ben yazdım bir kaç kez ama ses yok :KK43:((( ne etsek kii

bir topik daha açalım ist temmuz anneleri buluşuyor diye gelmek isteyen arkadaşlar ve bulundukları ilçeyi yazsın ona göre ortak bir nokta belirleriz bu topik hızlı ilerlediği için arada kayboluyor o topiğin linkini burda sıksık paylaşır diğer arkadaşlarda görür En Büyük KK

benim bildiğim 50-75-100 ve 125 lik oluyor ama genelde aç gitmemiz öneriliyor ve bu durumda da 75lik yükleme yapılıyor... belki sen tok olduğun için 75 yerine 50lik yükleme yapılmıştır... ama her test çıktısında açlık-60.dk ve 120 dk ibareleri olur....

Ben açtım açlık 75 çıkmıştı sen tokmuşsın o yüzden açlığın benden yüksek olması normal, açlıkta sınır 70-110 arası canım

selam şekerimm...

doktor sorduğuunda tokum demiştim her testte açlık yazıyorsa sorun yok gibi ama kafam karıştı:18::18::18::18:

teşekkürler canım.. lökosit idrarda bişi tuvaletini yaparken yanma oluyor mu dedi yok dedim. akıntıyı sordu sarı baya dedim öle olunca verdi fitili. kanım 11.5 çıktı gayet ii dedi. decavit dediğin vitamin çok kilo yapoyı die kullanmıyorum ben sordu hatta kullanmıyorum dedim bişi demedi :KK52::KK52::KK52::KK52:
açlık tokluk kafamı karıştırdı yahuuu:KK53::KK53::KK53::KK53::KK53::KK53::KK53:
bu gün bi arkadaşın keçeden süsünden ilham alıp, bende kızımın dolabına yapıştırmak için süs yaptım kartondan..Eki Görüntüle 687175

çok güzel olmuş :KK9::KK9::KK9::KK9:

X