2013 Temmuz Anneleri Paylaşım Alanı

Bebeğinizin cinyeti ne olacak

• Ankete Katılan
    530
günaydın kızlar bir türlü giremedim kaç sayfa kaçırdım şimdi okumaya çalışcam bakalım öptüm hepinizi

ya benim oğlanda sola çalışıyor. bazen kazı yapıyor falan diye düşünüyorum. çıkış yolunu bulamadı ordan çıkmaya çalışıyor sanki.

hatta bazen canım yanıyor. seninde canın yanıyor mu??
evet canım bazen.özellikle geceleri daha bi kuvvetli oluyor tekmeleri kızcemin:)tabiki bizim kocada aynı babası diyip diyp gülüyor:))))
hahahahah :KK9::KK1: :KK9::KK9:
çook güldüm buna yaaaa
biz kesin böyle oluruz. ben hatta bazen eğer beklenmedik bir zamanda gelirse oğlum kızlara nasıl haber vericem kardeşime öğreteyimde o bari yazsın diye düşünüyorum. kim ne durumda heran bilmemiz lazımmm

bende resmi ilk görür görmez işte bu biziz dedim:KK16::KK16:bende ablama söledim hemen gir dedim telden haber ver kızçelerime:KK9:

Annişlerimi benim tehlikeler atlatmışsınız dikkat edin kendinize
Ben çok dikkat ediyorum ya :KK1:Anneme yardım olsun diye on görmeden
tv ünitesine çıkıp dolabın üstünü sileyim dedim sonra bir adım bir adım
atarken ayağım boşlukta kaldı nerdeyse düşüyordum...İçim o kadar
kötü oldu ki anlatamam korkudan ağlamaya başladım neyse kızçem de
ben de iyiyiz yok bir sorun ama çok korktum annemden de bir o kadar
azar işittim:KK20::KK20::KK22::KK22::KK22::KK22:
Suzanım paşanın maşallahı var annem bizi terk etme sakın :KK9::KK9::KK9:
Er geç kavuşalım kuzularımıza :nazar::nazar::nazar::emir_bebek::emir_bebek:

kuzum senin ne işin var tv ünitesinde.ucuz atlatmışsın bundan sonra daha dikkatli ol tamam mı.
temizlik ypıcaz die kendimiziede bebeklerimizide riske atmayalım canım :nazar:

Hanımlar günaydıııınnn
buralarda gündüz olmadı gibi bişi yağmur ve kapalı bir hava

yaz gelsin güneş açsın kuşlar ötsüüüüüüüüün bende bunu istiyoruuuuuummm
bide oğlum gelsiiinn :KK17::KK37::KK31::KK49:

yaz gelsin güneş açsın o kısmını bende istiyorum :)kızımın yeri rahat şöyle 3 ay daha kalabilir içeride :))

Birikim demisken kizlar altinin gr 79 a dusmus.bir iki gr alabilirim belki.kizima birikim:KK9:

Sacimi boyatmak istiyooooooruuuummmmmmmmmm :KK43:( yaz geliyo bu kilolar kendimi kotu hissettiriyoooooooo

Bugün sabah işe gelmeden aynaya baktığımıda aynı şeyleri düşündüm. Tartıldım 6,5 kg oldu, saçlar berbat makyaj bile yapmak istemedi canım :KK43: Dikkat edeyim yememe diye düşünürken Allahım bir açlık hissi anlatamam.Nolcak bu halimşz bilemedim:)

Bugün sabah işe gelmeden aynaya baktığımıda aynı şeyleri düşündüm. Tartıldım 6,5 kg oldu, saçlar berbat makyaj bile yapmak istemedi canım :KK43: Dikkat edeyim yememe diye düşünürken Allahım bir açlık hissi anlatamam.Nolcak bu halimşz bilemedim:)

kızlar kendinizi strese sokmayın yaww şurda 3 ayımız kaldı keyfini çıkarın bence ondan sonra napıyosanız yapııınnn :KK70: :KK1:

Son düzenleme:
yaz gelsin güneş açsın o kısmını bende istiyorum :)kızımın yeri rahat şöyle 3 ay daha kalabilir içeride :))
aynen gerçi rahat onlar bizde suanda rahatız
bana bi anda rahat batması oldu sanırım:KK1::KK1::KK1::KK1:
Birikim demisken kizlar altinin gr 79 a dusmus.bir iki gr alabilirim belki.kizima birikim:KK9:

evet bizde suanda iş yerindeki kızlarla düşünüyoruz nasıl alabiliriz diye:)) bende 1 ay önce 2 gram almıştm pöfffff
para da bitti tabi yedim harcadımmm
70 Tl ye kadar düşücekmiş haberiniz olsun biraz daha bekleyin bankadaki bi tanıdık söylediiii
:KK28:

Bende makyaj yapiyom sacima da dikkat ediyom kisa zaten.ama kiyafet konusunda cok kotuyum.kiyafetler guzel ama uzerimde begenmiyorum.pantolonum hep asagida duruyor totom yastik gibi gorunuyor.memiklerim buyudukce asagi iniyor oooff off.yaz gelse de elbise giysem.bacaklarim da kalinlasmisken.normalde cok inceydi giymiyordum etek elbise:KK9::KK9:

Günaydın anneler 3 gündür bende tartı gözümün önünde duruyo çıkmaya korkuyorum 57 ile kaldım şu an 64 belkide 65 oldum :) nasıl dikkat edicez havalar ısınsa artık istanbulda yürüyüş falan yaparız valla işe gelirken giydiğim kıyafetlere baktım dediğin gibi oldum ama yüzüme bolca makyaj yapıp kendime geldim :))

Günaydın anneler 3 gündür bende tartı gözümün önünde duruyo çıkmaya korkuyorum 57 ile kaldım şu an 64 belkide 65 oldum :) nasıl dikkat edicez havalar ısınsa artık istanbulda yürüyüş falan yaparız valla işe gelirken giydiğim kıyafetlere baktım dediğin gibi oldum ama yüzüme bolca makyaj yapıp kendime geldim :))

canım benim sen 60lı kilolardan bahsediyosun. ben 80 oldum :KK1: hiç korkma bence çık tartıya :KK9:

Günaydın güzel anneler:) Gününüz güzel keyifli geçsin...Mide ekşimesi yada yanması hisseden var mı? varsa ilaç dışında acil öneri bekliyorum kızlar ..böyle devam ederse günüm berbat geçecek :KK50:

kızlar kendinizi strese sokmayın yaww şurda 3 ayımız kaldı keyfini çıkarın bence ondan sonra napıyosanız yapııın
Öznurcum çok doğru söylüyorsun da insanın bir günü diğerini tutmuyor ki:).Sen nasılsın senin de 2. bebek miş, benim de 8in içinde bir oğlum var.Senin hamileliğin nasıl gidiyor...
Bende makyaj yapiyom sacima da dikkat ediyom kisa zaten.ama kiyafet konusunda cok kotuyum.kiyafetler guzel ama uzerimde begenmiyorum.pantolonum hep asagida duruyor totom yastik gibi gorunuyor.memiklerim buyudukce asagi iniyor oooff off.yaz gelse de elbise giysem.bacaklarim da kalinlasmisken.normalde cok inceydi giymiyordum etek elbise:KK9::KK9:

benim saçlar inanılmaz bir hızde uzuyor, kestirsemmi diye düşündüm ama kararsızım doğrusu kısa saç büyük kolaylık özellikle doğumdan sonra. Uzun uzadıya banyo keyiflerini arıcaz çünkü :))))

Günaydın güzel anneler:) Gününüz güzel keyifli geçsin...Mide ekşimesi yada yanması hisseden var mı? varsa ilaç dışında acil öneri bekliyorum kızlar ..böyle devam ederse günüm berbat geçecek :KK50:

sanada günaydın :KK3: ben 1 bardak soguk süt içiyorum iyi geliyor dene istersen

Eki Görüntüle 686177

ben bundan yapmayı düşünüyorum kızlar nasıl :)
çok beğendim tüllülerden daha güzel
Amin canım teşekkür ederim. Başım fena yarıldı canım dikiş fazla olduğu için cuma gününe anca alınacak. Ama hiç umrumda olmadı biliyor musun hastanede eşim başın çok kötü önce ona baktıralım diyor ben hayır bebeğime bakalım önce diye hastaneyi yıktım..
çok geçmiş olsun gerçekten büyük tehlike atlatmışsın
bende akşam banyoda düştüm bende öyle çok korktum ki hala korkum devam ediyo doktora gitmedim acaba hemen gitsem mi içim de bi şüphe var ya ona bişey olduysa veya olursa çok endişeliyim
geçmiş olun sen yine de bir doktora git için rahat etsin canım.

kızlar takvımınden de anlıcagınız gıbı dr hazıran annesı olarak tayınımızı cıkardıı 27 hazıran tahmını dogumumuzzz nyse yasadıklarımı yazayımmm

ebe ye gıttık kalp atısları normalı 120/160 arasıymıs bıızm paşa ise 179-170 cıktı ebe dr ara bu normal ddegıl dedı dr aradım gel nts ye baglıcagız dedııı telı nasıl kapadım bılemedımm esımı aradım aglaya aglaya az cok bırseyler anlttımm:26::KK9:ve komsumla hemen dr gıttıkkkk veeeeeeeeee tansıyonumuz gene cok dusuk cıktı ebe de 8/6 dr ıse 8/5 cıktı ve 78,8 kg cıktımm kg dee dee:KK17:

dr geldı ultrason odasına kg de almıssın dedı muayene etmeye basldıııı vee benım tosun paşamm tamm 1555 gr geldi teyzeleri darısı sıze ve gelişimi 30+2 cıktı normalde bgn 28+6 dıkkk cok sukur her gnumuze ole dıyınce ben bır skeıl oldummcok sukurr herseyı cok sukur dedıı ıı dedıı
suyu da bol durusuda gusel dedı 1 ay sonra gene gel dedı bu arada testıslerde asagı yerıne ınmıs dedı bu arada koca kalkık bır burnu var elleı ırıce dedı erkek ya dedii maasallahı var dedı cok sukurr:nazar::nazar::nazar::nazar::nazar::nazar::nazar::nazar:
bız cuma ya derken esım sız gıttıgım ıcın bıraz buruktum ama oglumunn o fotosuu super dı yuzunu az cok gosterdı gene kolu ıle kapamıstı ama hehe burnunu (babası)duduklarıı (ben )elleride babası gıbı ıri hehe darısı ıyı haberlele sıze ınsllllll

işte böleeeeeeeeeeeeee
:KK31::KK31:

ebelere bakma saçma sapan şeyler söylüyorlar.hiçbir şey yokmuş işte hem bebeğinin de gelişimi iyiymiş.yalnız o tarihe bakma o sürekli değişir.bir bakarsın bir ay erken gösterir sonra bir bakarsın 1 hafta erken gösterir

kızlar bişey sorcam şimdi suzana doktor daha erken demişya doğum için acaba bu neye göre belirleniyo bebeğin gelişimine göremi ?mesela benim 29 temmuz ya tahmini erkek bebeklerde gününü doldur hatta 1 haftada geç gelir diyolar eeee ben ozaman ağustos annesimi olucam??doktorumda temmuzun 10 undan sonra bekleriz artık diyo...kafam allak bullak nezaman gelcek bu çocuk :)))
heralde gelişimine göre oluyor canım.çocuğun ne zaman geleceği hiç belli olmaz da çoğunlukla 1 hafta 10 gün önce oluyor.40 haftayı dolduran da var tabi ama nadir.

Merhaba güzel anneler ve tatlı bebişleri, umarım herkes iyidir.

Bugün 50gr'lık şeker yüklemesi yüksek çıktı diye tekrar 75lik şeker yüklemesi yaptırdık. Çok şükür sonuçlar yüksek çıkmamış, kızlarımızla çok mutlu ve huzurluyuz. Yalnız doktor amcamız biraz hamur işini ve şekeri azalt dedi:KK9:

Kızlar kaç kilo ile gebe kaldınız ve şuan kaç kilo almış durumdasınız? Ben 52 ile gebe kaldım şuan 62 kiloyum. İkiz kız anne adayıyım :KK9: Çok mu kilo almışım?:KK17:
[/QUOTEben 46 yla hamile kaldım en son tartıldığımda 60 tım.kesin artmışımdır da.ben hemen verdiğim için hiç takmıyorum valla durmadan da yiyorum.boşver takılma bence sen gayet iyi almışsın.

hee kızlar bu arada bunu size anlatmazsam çatlarım :KK9:
kv.ye gittik. eşim dediki otururken anne bak sen hiç hissetmedin bebişi elini koyda bak nası tekmeliyor dedi. kv. elini gezdirdi karnımda güzel güzel seviyo fln, durdu böle ' bişi dicemde kızım bana kalsa sen bu bebeği hiçmi hiç besleyemiyosun kilonda hiç belli değil ben inanmıyorum senin okadar kilo aldığına' demezmi. bende şalterler attı tabi anında. eşim anladı hemen araya girdi anne olurmu bir hafta önden gidiyor boyuda kilosuda gayet iyi çok dikkat ediyor yemesine içmesine dedi.
anne dedim 10 kilo aldım boyum uzun sen anlamıyosun zaten sana göre hamileyede benzemiyorum dimi dedim (daha öncede böle demişti çünkü bana) daha ne kadar benziceksem? hem sen beni ayda bi kere görüyosun gelip bende kalıyomusunki ne yedip içtiğimi nerden biliyosun dedim.
ankaradaki görümcemde bile daha çok gidip kaldığını söledim oda buna bozuldu ben dedim burnunun dibindeyim orda torunun varsa burdada bir oğlun var, sen gelip kalmazsan bende artık kalmıcam senin evinde, herkes evinde rahat madem bende evimde rahatım dedim. ooohhhh! eşimin yanında söledim hepsini hemde.
her gittiğimizde ısrar ediyor kalın kalın diye ben rahat edemiyorum hepsi sigara içiyor bi defa, e gece ben zırt pırt tuvalete kalkıyorum fln, ıvır zıvır yok lenslerim gözlüklerim ilaçlarım makyaj malzemelerim kıyafetlerim, bide eşimin arkasını toplamak zor oluyor.
suratına söledim sonrada, ben sana alınmıyorum senin oğlun seninde evin sayılır ama gelmiyosanda sen bilirsin sende bana alınma bunda bozulucak bişi yok dedim . dedim valla napıyım oh iyi ettim içim rahatladı. o her aklından geçeni patavatsız bi şekilde düşüncesizce sölüyor şu halimde moralimi altüst ediyor ama bende artık kalın demesin diye içimden geçenleri söledim rahatladım valla :KK9:
eli de maşallah ultrason aleti gibiymiş kayınvaldenin.:KK1::KK1:aman takma ya,hem aynı şehirlerde değilmisiniz niye birbirinizde kalacaksınız ki.
kızlar göbek deliğimin arkasından sanki iğne batıyor pofff :KK43: bugun çok eğilip kalktım ondan mı acaba :26:
bence normaldir canım ama doktoruna sor istersen.

Son düzenleme:
Canım duanı okudum allah kabul etsin inş...

Günaydın herkese nasılsınız bakalım kızlar biz iyiyiz kızımlan kıpır kıpırız gene allaha şükür herkes iyidir umarım :KK9::KK9::KK9::KK9:

Kızlar çok geveze oldunuz sizzz bu aralar ha 1 günde 10 sayfa ne bu ya işe gelince 2 saatim geçmişi okumakla geçiyo maşallah ama hepinizee:nazar::nazar::nazar::nazar::21::21::21::21::21:

Herkese güzel,huzurlu,mutlu bir gün diliyorum öpüyorum sizi ve cücüklerinizi :KK54::KK54::KK54::KK54::KK54::KK54::KK54::21::21::21:

hayırlı sabahlar hanımlarrr bız ıyıyız coksukurr oglusumla dun babamzla bızı gec gece costudu tam yatma vaktı ytaga gırdık benım oglum uyandı kıpırr kıpır göbısımı actım babamızda gunluge bırseyler yazıyordu :21:ki oglum costuu bu arada babamız bıze darılmıs onsuz ılk defa dr gıttıgımız ıcın ne ka mecburuyeten onsu zburuk gıtıgımız ı bılsedee darıldım dedı oglunla bırlık oldunuz dedıı:KK9::KK9:bu gıttıgımızdede 1 ay sonra ya yanı benım ekranı kapatıp bana gostermıcekmıss :KK9::KK9::KK9: neysee bız onun gonlunu aldık kı aksam sormayın gıtsın
1 st gec yattık bebegımın hareketlerı öle degısıktıkı tum vucudu o harekete ettıkce ortadadııı:nazar::nazar::emir_bebek:yuvarlanıyor kolunu acagını cekıyor hopluyor ALLAH ım bu ne mucızevı bırseyy bu harketelerı bıle bıle secdeye kapanmamak mumkunmuu babamızın benım gozlerımız doldu kı sormayın gıtsınnn:KK17:en son1 st oldu esım dedı yeterr bu ebbe bızı uyutmucakk kapat göbişi bakımm:KK20::KK9:

sonr abanmzı uyudu bızde babamıza göbişimiizi verdık hehe ordada uyumadık cılvelese cılvelese uyumusuuz kı sbh a karsı uyandım bızım kı halen ayaktaa heheh ve sbh 6 da ıkımızıde uyandırdı paşamm benım babayı gene tekmeledıkk hehe bn esım de erken uyandır erkenden kahvlatımızı yaptıkk paşamm benım maasallah dr dedıgı gıbı hareketlı mı hareketlı cok sukur rabbım sızlerıde bu gunlere glmeyı nasıp etsın herkeslere yasatsın sımdık meyve yıyoruz paşam laa öglen ark.KUR AN okummaız var oraya gıdecegız ınsll cok az utumde kaldı onlarıda yaparım hopp ısımız bıttııı

ee sızlerden nbr gecmıse dalayım bır bennn :KK54::KK19:

hayırlı sabahlar hanımlarrr bız ıyıyız coksukurr oglusumla dun babamzla bızı gec gece costudu tam yatma vaktı ytaga gırdık benım oglum uyandı kıpırr kıpır göbısımı actım babamızda gunluge bırseyler yazıyordu :21:ki oglum costuu bu arada babamız bıze darılmıs onsuz ılk defa dr gıttıgımız ıcın ne ka mecburuyeten onsu zburuk gıtıgımız ı bılsedee darıldım dedı oglunla bırlık oldunuz dedıı:KK9::KK9:bu gıttıgımızdede 1 ay sonra ya yanı benım ekranı kapatıp bana gostermıcekmıss :KK9::KK9::KK9: neysee bız onun gonlunu aldık kı aksam sormayın gıtsın
1 st gec yattık bebegımın hareketlerı öle degısıktıkı tum vucudu o harekete ettıkce ortadadııı:nazar::nazar::emir_bebek:yuvarlanıyor kolunu acagını cekıyor hopluyor ALLAH ım bu ne mucızevı bırseyy bu harketelerı bıle bıle secdeye kapanmamak mumkunmuu babamızın benım gozlerımız doldu kı sormayın gıtsınnn:KK17:en son1 st oldu esım dedı yeterr bu ebbe bızı uyutmucakk kapat göbişi bakımm:KK20::KK9:

sonr abanmzı uyudu bızde babamıza göbişimiizi verdık hehe ordada uyumadık cılvelese cılvelese uyumusuuz kı sbh a karsı uyandım bızım kı halen ayaktaa heheh ve sbh 6 da ıkımızıde uyandırdı paşamm benım babayı gene tekmeledıkk hehe bn esım de erken uyandır erkenden kahvlatımızı yaptıkk paşamm benım maasallah dr dedıgı gıbı hareketlı mı hareketlı cok sukur rabbım sızlerıde bu gunlere glmeyı nasıp etsın herkeslere yasatsın sımdık meyve yıyoruz paşam laa öglen ark.KUR AN okummaız var oraya gıdecegız ınsll cok az utumde kaldı onlarıda yaparım hopp ısımız bıttııı

ee sızlerden nbr gecmıse dalayım bır bennn :KK54::KK19:

maşşallahh size Allah Nazarlardan saklasın sizi :KK1:

X