2013 Temmuz Anneleri Paylaşım Alanı

Bebeğinizin cinyeti ne olacak

• Ankete Katılan
    530
bang bang duanı okudum allah kabul etsin inş.

kızlar ben 20. haftaya girmişim yaaaaaa :KK8: :KK9: :KK16: :KK76:

şaka gibi dimi... tam 1 hafta sonra 5 ayı geride bırakmış olucaksın kısmetse... seninle 1 gün var aramızda... acayip bi duygu...:21:

Kızlar bende aranıza yeni katıldım, temmuz annesi olacağım:) ama çok kıskandım sizi, herkes cinsiyetleri öğrenmiş :)) bizimki bağdaş kurmuş göstermedi, haftaya bidaha gitcem ultrasona. Gerçi doktor erkek gibi dedi ama kesin söylemeyince olmuyor ki:KK43:

şaka gibi dimi... tam 1 hafta sonra 5 ayı geride bırakmış olucaksın kısmetse... seninle 1 gün var aramızda... acayip bi duygu...:21:

he yaa :KK16: kız yolu yarılamışız beyaaa :KK76: :21: inş. artık bundan sonraki kontrollerimi ağlak ağlak geçirmem. haftasonu finallerimi atlatayım ilk iş özelde bi dr. a gidip usg görüntüsü alcam. hepimiz birlikte bakıcaz kızıma :KK76: ne röntgenciyiz yaa bi rahat bırakmıyoz bebelerimizi :KK9: :KK9: ama kimbilir ne şirin olucaklar dimi yaahh. yumuk yumuk gözleri, minnacık parmakları, yumuşacık ayakları :KK9: :KK9: boğum boğum kolları bacakları olcak, mis gibi süt kokucaklar :KK8:

he yaa :KK16: kız yolu yarılamışız beyaaa :KK76: :21: inş. artık bundan sonraki kontrollerimi ağlak ağlak geçirmem. haftasonu finallerimi atlatayım ilk iş özelde bi dr. a gidip usg görüntüsü alcam. hepimiz birlikte bakıcaz kızıma :KK76: ne röntgenciyiz yaa bi rahat bırakmıyoz bebelerimizi :KK9: :KK9: ama kimbilir ne şirin olucaklar dimi yaahh. yumuk yumuk gözleri, minnacık parmakları, yumuşacık ayakları :KK9: :KK9: boğum boğum kolları bacakları olcak, mis gibi süt kokucaklar :KK8:

çoookk tatlı kokuyolarrr yaa... o pamuk gibi tenleri... Allah nazarlardan saklasın tüm bebekleri... :nazar:
biz daha cinsiyeti bile öğrenemedikkiiii :KK43:

merhaba ben de temmuz anne adayıyıyım :) 15 Temmuz muhtemel doğum tarihi ,yukarıdaki listeye kendimi nasıl ekleyebilirim acaba ?

son adet tarihi
myhremel bebegın doğacagı tarıh
ılk bebekmı yada ıkınıcı ucuncu
nerde yaşadığın
cinsiyeti beliyse cinsiyeti
bunları yazarsan ekleyebilirim
sevgiler,

ben hamileliğimin başından beri ekşi yedim,kesmedi turşu suyu içtim kesmedi bir limonu aldım evire çevire yedim.normalde yiyemem o kadar ekşi.
herkes dediki ayşe geliyor.ama bulantım olmadı,1 hafta kadar oldu istifra etmedim.rahattım çok şükür.
son kontrolde doktor %85 erkek dedi.anlattım doktora ekşi yediğimden kız bekliyorlar diye,
öyle bir inanış var değil mi ye ekşiyi...,ye tatlıyı... diye dedi aynen dedim.
mide bulantılarında da bebek saçlanıyor derler ya,sanki bebek midede dedi :KK1:
Ayyy koptum yaa bende arada ne baglantisi var diye dusunuyordum.sanki midede bebek :KK1:koptum yaa doktor hakli.bende ekşi yiyorum hep ama sanki erkek olacakgibi.safak 4
kızlaaarr bu sabah bebeem uyandırdı beni minicik tekmeleriyle. oyy heyecandan ölüyodum ya 2 kere yaptı nasıl uyandıgımı anlamadım.
önceden içerde bişeyler oldugunu biliyordum hissediyordum ama tekme bambaşkaymış ya

tekmelenmeyi hiç bu kadar seveceğimi sanmazdım hahaha :))))
:KK76::KK16:
Ben degil de esim cok sabirsizlaniyor ben ne zaman hissedecegimdiye.yazik garibim her saat soruyor vurdu mu hareket etti mi diye:KK9:
cinsiyetleri belli olan arkadaşlarım
isim düşündünüz mü?karar verdinizmi
:KK49:

Bizimki cumartesi belli olacak ama kiz olursa İKRA erkek olursa YEKTA

ayy kızlar çok önemli bişi değil ama dün öğrendiğim bişeyi sizinle paylaşmak istiyorum. ne kadar mucizevi bi dönem içindeyiz bunu anladım.

eskiden beri gebelik haftasını hesaplamak için kullanılan bir yöntemmiş. ortalama olarak yani. 1eksik 1 fzla olabiliyomuş. telaş etmeye gerek yokmuş
hani tam göğüs altımızda oluşan çizgi var ya belli belirsiz midemizle göğsümüzü ayıran (oturunca belirginleşiyo) işte ordan, bu göbeğimizin altındaki tüylerimizin başladığı bölgenin başındaki çizgiye kadar ( oda oturup kalkınca daha belirgin oluyo katlandığımız için)mezurayla ölçüyosun. anlaşılır anlatmışımdır umarım :KK1: orası kaç sanim çıkıyosa o kadar haftalık gebeliğini işaret ediyomuş. hamilelerin karnı her hafta 1cm büyüdüğünden ölçüde her hafta 1cm artıyomuş. ben dün akşam ölçtüm ayaktayken, tam 19cm geldi. bugün 19+0 ım. çok şaşırdım gerçekten, hadi canım yok artık fln diyerek okumuştum halbuki bu bilgiiyi :KK9: çok enterasan dimi :KK9:

perşembe günü kısmetse meleğimi görücemmmmmm... :KK9::KK9::KK9: gösterirse de cinsiyetimizi öğrenicezzzz...:KK16::KK16:

Canım bizde tam onu düşünüyoduk. Oğlumuz olcak ama ismi olmucak galiba:KK52:
offf çok zor ya isim bulmak.
Hiçbiri içime sinmiyor. Bir yandan da artık ismiyle sevmek istiyorum oğluşumu.
Çok zor durumdayımm.
Ali nin yanına bir isim arıyorum. Fikirlere açığım :KK16::KK16:

kuzum çok canın istiyosa çay bardağına sütü çok kahvesini abartmadan yap iç bence. arada bi bi bardak içmenin bi zararı olmaz bence. bende çok canım isterse içiiyorum. günde 1 bardak türk kahvesi içilebilir dio doktorlar.İlk kontrolümde doktorum ilk 3 ay kahve yasak dedi :KK52:
Üzüldüm baya ama bebişim için içmeyiveririm dedim.
Ama yılların verdiği alışkanlık insan kolay vazgeçemiyormuş :))
En son kontrolümde tekrar sorum bu sefer doktorum günde 1 tane türk kahvesi içebilirsin ama neskafe içmeni tavsiye etmiyorum dedi.
Bende artık içiyorum günde 1 küçük fincan. O anı hiçbirşeye değişememmm :KK9::KK9: ehhehheh

selam ben yeni üye oldum sohbetleri okudum va katılmak istedim, kabul ederseniz. bende 15 haftalık hamileyim ve bazı endişelerim var. ilgilenirseniz sizinle bilgi alışverişinde bulunmak isterim. şimdiden hepinize tşk.

selam ben yeni üye oldum sohbetleri okudum va katılmak istedim, kabul ederseniz. bende 15 haftalık hamileyim ve bazı endişelerim var. ilgilenirseniz sizinle bilgi alışverişinde bulunmak isterim. şimdiden hepinize tşk.

Aramıza hoşgeldin zamankulesi :KK16:

Kabul ederiz tabiki iyiki geldin :KK1:
Hayırdır nasıl endişelerin var ??

benimki de belli değil ama erkek olursa YUŞA kız olursa MİSLİNA olacak inşallah.:KK31:

kızlar 18.haftamızdayız. Sağlık ocağındaki ebe tetanos aşısı olmam için beni çağırıyor. Tetanos aşısı olan var mı? (18 haftalık iken)

kızlar 18.haftamızdayız. Sağlık ocağındaki ebe tetanos aşısı olmam için beni çağırıyor. Tetanos aşısı olan var mı? (18 haftalık iken)

Biz evimizi taşıdık taşınmadan önceki sağlık ocağı drumuz 20.haftada yapılacaksın demişti. şimdiki sağlık ocağı geçen hafta gittiğimde 17.haftamda şimdi de vurulabilirsin demişti. Ben kabul etmesim. 16. haftadan sonra sorun olmuyo dedi.

Biz evimizi taşıdık taşınmadan önceki sağlık ocağı drumuz 20.haftada yapılacaksın demişti. şimdiki sağlık ocağı geçen hafta gittiğimde 17.haftamda şimdi de vurulabilirsin demişti. Ben kabul etmesim. 16. haftadan sonra sorun olmuyo dedi.

Teşekkürler.:KK34:

valla detaylı doppler e girene kadar belli olmuyor birine kızz dediler erkek oldu diğer bir tanıdığıma erkek dediler sonra kıza çevirdiler doppleri bekle derim yani renkli ultrason

doppler kaçıncı haftada?

Bende görünce çok tırstım helede sigara kullanımını hala kesmemiş olan annelerde durum daha vahim gibi tüketeceksende az ve öz iç mesela türk kahvesi fincanıyla tadımlak ara ara tüketebilirsin diye düşünüyorum mesela bende felaket sabahları maydanoz yerdim çiğ çiğ limonlu sonra öğrendimki aşırı tüketmek iyi deilmiş doktorumda onaylayınca bıraktım şimdi ara ara az yiyorum

canım ben ilk kontrolde doktoruma sormuştum içmemem gereken bitki çayı var mı yeşilçay böğürtlen falan zararlı mı diye yoo dedi, hatta güldü şimdi sana maydanoz da yeme derler ama dinleme onları diye :))

ben hamileliğimin başından beri ekşi yedim,kesmedi turşu suyu içtim kesmedi bir limonu aldım evire çevire yedim.normalde yiyemem o kadar ekşi.
herkes dediki ayşe geliyor.ama bulantım olmadı,1 hafta kadar oldu istifra etmedim.rahattım çok şükür.
son kontrolde doktor %85 erkek dedi.anlattım doktora ekşi yediğimden kız bekliyorlar diye,
öyle bir inanış var değil mi ye ekşiyi...,ye tatlıyı... diye dedi aynen dedim.
mide bulantılarında da bebek saçlanıyor derler ya,sanki bebek midede dedi :KK1:

ya işin tuhafı ilk üç ay bulantının en yoğun olduğu zaman ve o aylarda minnoşlarımızın daha saçları oluşmuyor :)

kızlaaarr bu sabah bebeem uyandırdı beni minicik tekmeleriyle. oyy heyecandan ölüyodum ya 2 kere yaptı nasıl uyandıgımı anlamadım.
önceden içerde bişeyler oldugunu biliyordum hissediyordum ama tekme bambaşkaymış ya

tekmelenmeyi hiç bu kadar seveceğimi sanmazdım hahaha :))))
:KK76::KK16:

oyy yerim yaaa ne güzel birşey ben de istiyorum ;:)

Kızlar merhaba öğrenmek istediğim birşey var eşimle bende kan uyuşmazlığı var,bununla ilgili 7, ayda bir iğne olmam gerektiğini doktorum söyledi fakat biryerde okudum benim gibi rh negatif annelerin hanileleiklerinde her ay indirekt coombs adındaki testi yaptırmaları gerekmekteymiş,ben 3 dr birden gittim şu ana kafar hiçbiri ne bundan bahsetti nede bu testi istedi bilgisi olan varsa paylaşırsa sevinirim.

canım bilgim yok ama annemin de negatifti ve 1983 senesinde ben doğduktan sonra bir iğne olmuş o kadar, tabi şimdi teknoloji ilerlemiştir bilemiyorum

cnm sen genede gıt sorr sonra sana ası kartını verecek oylelıkle tarıh yazacagı ıcın karıstırman olmaz tmm bnm artık ası kartım var ve ona yazıyorr

ya haklısın aklımda kalacağına aslında gideyim alt katta olmasına rağmen çekniiyorum onlar arasın da gideyim diye düşünüyorum sanki misafirliğe gideceğim ben de cinslik işte

canım biz önceden babalarımızın ismini düşünüyorduk derken eşim rüyasında başka bir isim görmüş şimdi o olabilri ama yanına ek bakacaız sanırım- rüyasındaki isim de mustafa

bang bang duanı okudum allah kabul etsin inş.

kızlar ben 20. haftaya girmişim yaaaaaa :KK8: :KK9: :KK16: :KK76:

sağol canım amin, evet şaka maka 20 olmuşuz :)))

Paradoks ve Bangbang dualarınızı okudum kızlar:KK16:

sağol canım gönlüne sağlık

ayy kızlar çok önemli bişi değil ama dün öğrendiğim bişeyi sizinle paylaşmak istiyorum. ne kadar mucizevi bi dönem içindeyiz bunu anladım.

eskiden beri gebelik haftasını hesaplamak için kullanılan bir yöntemmiş. ortalama olarak yani. 1eksik 1 fzla olabiliyomuş. telaş etmeye gerek yokmuş
hani tam göğüs altımızda oluşan çizgi var ya belli belirsiz midemizle göğsümüzü ayıran (oturunca belirginleşiyo) işte ordan, bu göbeğimizin altındaki tüylerimizin başladığı bölgenin başındaki çizgiye kadar ( oda oturup kalkınca daha belirgin oluyo katlandığımız için)mezurayla ölçüyosun. anlaşılır anlatmışımdır umarım :KK1: orası kaç sanim çıkıyosa o kadar haftalık gebeliğini işaret ediyomuş. hamilelerin karnı her hafta 1cm büyüdüğünden ölçüde her hafta 1cm artıyomuş. ben dün akşam ölçtüm ayaktayken, tam 19cm geldi. bugün 19+0 ım. çok şaşırdım gerçekten, hadi canım yok artık fln diyerek okumuştum halbuki bu bilgiiyi :KK9: çok enterasan dimi :KK9:

gerçekten çok ilginçmiş

kuzum çok canın istiyosa çay bardağına sütü çok kahvesini abartmadan yap iç bence. arada bi bi bardak içmenin bi zararı olmaz bence. bende çok canım isterse içiiyorum. günde 1 bardak türk kahvesi içilebilir dio doktorlar.İlk kontrolümde doktorum ilk 3 ay kahve yasak dedi :KK52:
Üzüldüm baya ama bebişim için içmeyiveririm dedim.
Ama yılların verdiği alışkanlık insan kolay vazgeçemiyormuş :))
En son kontrolümde tekrar sorum bu sefer doktorum günde 1 tane türk kahvesi içebilirsin ama neskafe içmeni tavsiye etmiyorum dedi.
Bende artık içiyorum günde 1 küçük fincan. O anı hiçbirşeye değişememmm :KK9::KK9: ehhehheh

çokşaşırdım bana da bir fincan kahve demişti ama hiç aklıma nescafe olmayacağı gelmedi, ben de en çok nezcafe içiyorum acaba neden tavsiye etmiyormuş ki.?

Bana da 20 haftada dedi.kac doz vurulacaksiniz.bana isterseniz 5 doz vuralim 25 sene korur dedi.siz ne yapacaksiniz

Bana da 20 haftada dedi.kac doz vurulacaksiniz.bana isterseniz 5 doz vuralim 25 sene korur dedi.siz ne yapacaksiniz
bana da 20. hafta yani 11 şubat (önümüzdeki pazartesi) 1 doz olarak yazmış kartıma...

X