2013 Temmuz Anneleri Paylaşım Alanı

Bebeğinizin cinyeti ne olacak

• Ankete Katılan
    530
5 yaş mı?!?!?! Beni yanlış anlamayın ancak çocuğunuzun psikolojik gelişimi açısından korkunç bir hata yaparsınız.

canımbenim 2 oğlum daha var onların ayrı odaları var ve başka fazladan bir odam olmadığı için ve erkek çocuklarında tam gelişme çağında olacakları için kızımı şimdilik mecburen yanıma almak zorundayım ama imkanım olsa tabiki onunda odasını ayırmak isterim bende

güle güle kullanırsın inşallah canım..bende julıan yada juno modelini almayı düşünüyorum..

sen büyüyen beşikmi almıştın canım..salanabilir olup olmadıgını merak ediyorumda

canım benimki juno modeli ama iki kapılı dolap. beşik büyüyen değil ama sallanıyor.

Arkadaşlar yalnız olmadığını bilmek güzelmiş:) Ben de yürüyüş yapmaya çalışıyorum ama napsam düzenli olmuyor. ya yorgun oluyorum ya bi iş çıkıyor, e çalışıyoruz da..
bu arada youtube'da drcathy var. "pregnancy exercises" yazınca da çıkıyor. kasları filan güçlendirici güzel bir programı var. ben 3 videoyu izleyerek yapıyorum. gerçekten iyi hissettiriyor. tavsiye ederim.bundan sonrası için güzel havalarda yürüyüş, kötü havalarda drcathy olabilir bence. tabi yapabilene:))

:) guzel fıkır esım bu hafta gece calısıo hergun onunla cıkıyoruz bı dakı hafta bende drcathy yapabılırm:)

benımkı secde modunda ıdı enn son cuma gunu ama suandada solumda ayakları asagıda hısedıyorum cnm normaldır bence dr bakma senn bebekler nasıl rahatsa ole yatıyorlarrrrrrr tedırgın olupda usagıda o moda sokma sakın tamammmmm:KK54::KK54::KK55::KK55:

aslında sakin davranmam gerek ama işte ne bileyim erken doğum korkusu sardı.rabbim hayırlısını versin inşallah..

Duanı okudum canım allah kabul etsin inş

Selam kızlar nasılsınız biraz gç girdim malum ay sonu olunca baya yogunum birde hamile hamile hiç çekilmiyor inanın çok fena yoruluyorum bu bel ağrısı beni öldürecek zaten ve kolum çok fena sancıyor 2 gündür doğru düzgün uyuyamıyorum dünde kolumun ağrısından uyuyamadım yaa :26::26::26:uykum varrr yaaaa:26::26::26:

bebek arabası araştırmaktan fenalık geldi yaaa.... ne kadar zor işmiş bu böyle... acaba çok mu şey istiyorum diye düşünüyorum bazen...
istediğim özellikler:
1.çift yönlü
2.hafif ve katlandığında az yer kaplayan
3.içi çok dar olmayan
4.sırtı tam yatan
5.tentesi tam kapanan
bunların hepsinin birleştiği bi bebek arabası modeli yok mu yoksa ben mi bulamadım...

Bende bende böyle bişey istiyorum iştee :KK1::KK1:
Ben birde ana kucağı gibi oto koltuğuda olsun ufak bebekken onu takayım onu kullanayım istiyorum :KK9:
Birde fiyatı da uygun olsun tabi :KK9::KK9:

bende aynı lıstedekılerden aldım bırde 2 cesıt battanıye aldımm o kaa :emir_bebek::emir_bebek:
benımde sınıra yakın cıkmıss cars.. 100 luk ıcecegımm rabbımsıfa versın ınsll cnm kansızlık yok cok sukur ama dr genede ıcırıyor 1 aydırr:KK25::26:hakkımızda hayırlısı sıfa dılıyorumm ıkımız ıcınde ınsll:KK16::KK16::KK15::KK15:
Battaniyede vardı canım onları unutmuşum yazmayı :KK1:
2 penye 2 örme battaniyesi bir tanede havlusu var oğluşumun.
Kansızlık bende de yok canım ama bende kullanıyorum kan ilacı.

kızlar geç oldu ama yeni geldim eve bugün kontrolüm vardı ya size haberleri vereyim die girdim
geçmişi sabah okurum artık şaşı şaşı uyumak istemiyorum :KK9:
bebeğimin gelişimi normal seyrindeymiş bugün 26+0 ız teyzeleri vee 986gr. kilomuz, 35cm de boyumuz olmuş
prof. baktı bugün bağırsağın o dışarda olan kısmının şuan için çok büyük olmadığını söyledi
büyük ameliyat gerektirmiyormuş eğer böyle devam ederse. inşaalllaahhh
yoğun bakımda günden güne dışarda kalan kısmı azar azar sıka sıka içeri alıcaz en sonundada ufak bi operasyonla kapatıcaz dedi.
bana ve bebeğime dualarınız karşı geldi moralim iyi geldim ilk defa hastaneden kızlar. :KK9:
hepinize iyi geceler şimdilik eşim bekliyor mutfakta bişiler atıştırmak için yarın görüşürüz bol bol :KK9:

Oooo çok sevindim canımm. kocaman olmuş kızın maşallahhh :nazar::nazar:
İnşallah sağlıkla alıcaksın prensesini kucağına hiiçç merak etme tatlım. Dularımız seninlee :KK16::KK16:

Canım sağlık ocagından aşı kartı veriyorlar ben öyle gittim tarihini yazdı ebe sana vermedilermi bugünde yandı 5 ay sonra da varmış aşım o zaman kızımla gidicez nasip olursa....

Geçen ay 60kg dım kontrolumde doktorum bişi demedi hatta doğuma kadar bu kadar daha alırsan iyi dedi bana zeten eger annenin karnı çoksa 4.-6.ayda felan anne kilo almış oluyormuş ama karnı fazla yoksa bebek alıyormuş bugün bir yerde okumuştum....Ne kadar doğru onu bilemem tabi:44::44::44::44:

bende epeycene bir karın olduğundan desene ooo oooo

Bazen zorluyorum kendimi azıcık eşimin yanında duramıyorum biraz sohbet edelim istiyorum ama içim uyuyor resmen. Mecbur yatıyorum erkenden :KK43:(

Bende gün içinde kahve içerek bastırmaya çalışıyorum ama pek kar etmiyor bazen. Tutamıyorum gözlerimi kapanıyorlar :KK50:

Arada yapıyorum kaçamak canım. Napayım dayanamıyorum bayılcakmış gibi oluyorum

Bu kadar bitkin olmaya hiç alışık değilim. Canım sıkılıyor çookk. :KK50::KK50:

aynen canım ben de bir iki cümle laf atıyorum ortaya ama gerisi yok sonrası horrrrr :KK43:((

Canım hediye çok geliyor da insanlar genelde 0-3 aylık veya 3-6 aylık hediye getirmiyorlar. çoğunlukla büyük getiriyorlar. Benim gördüklerim öyle an azından. hatta 4-5 yaş için falan alıyorlar :KK9::KK9: o yüzden sen ilk aylar giyeceklerini kendin al bence.

5 yaş mı abartmışlar ya :) askerlik kıyafetlerini de getirseler bariii

Kizlarrrrr nisan annelerine baktimda az once dogumlari baslamisss cik duygulandim allh bizlerede oguzel gunleri gormeye nasip etsin

amin canım hayırlısıyla inşş

ay kızlar benim de şekerim 150 çıkmış yarın 100lük yükleyecekler kansızmışım kan ilacı günde ikiye çıktı böbreklerimde de kum varmış :KK14:

geçmiş olsun canım biraz plav hamurişini azaltmaya çalış ya da yanlarında bol süt yoğurt yemeye çalış

bebek arabası araştırmaktan fenalık geldi yaaa.... ne kadar zor işmiş bu böyle... acaba çok mu şey istiyorum diye düşünüyorum bazen...
istediğim özellikler:
1.çift yönlü
2.hafif ve katlandığında az yer kaplayan
3.içi çok dar olmayan
4.sırtı tam yatan
5.tentesi tam kapanan
bunların hepsinin birleştiği bi bebek arabası modeli yok mu yoksa ben mi bulamadım...

evet bir de hem oto koltuğu hem ana kucağı vs vs olacaklar bulursan bana da haber versene :))

mrb lar nasılsınız bızım bıraz yorgunluk hıssmız gectı ve bende 4 sendır bekledıgım cennet kokulumun eslarını yerlestırdım ve yatak odasına daldım gardorabı bosalttım ogluma enn gusel yerını actım esyalarını yerlestırdımm hehe 6 kapılı dolabın ıkı babamızın ıkısı benım ıkısıde oglusumuzun artıkkkkkkk:KK8::KK8:yeri bellı olduya daha cok ozledım onu yaaaaaaaa:21::21::21:esıme dıyorum gecsın su 2 ayy artıkkkkkkkkkkkkkkkkkk :KK9:öyle guzel yakıstıkı odamıza sımdıden dogdukdan sonra kım bılır nasıl bır heyacan nasıl bırr sevınc kaplayacak evımızın her yanını :KK16::KK16::KK16:annesı kurban olsun YARADAN aaaaaaaaaaaaa:nazar::emir_bebek:

ınsl yaa :KK12::KK12::KK49::KK49:bır an once o cennet kokusunu koklamayı ıstıyorumm

ınsll darısı sızlere cnm benımmmmmmm:KK8::KK8::KK8::KK66::KK66:

sanada sıra gelır merlın cımm sende oda hazırlamakla ve bebek hazırlamakla bısden ondesın ama :KK25::KK54:rabbım saglıkla kavustursun yavrularımızaaaaaaaaa:KK16::KK16:

evet cn kayserideyım burda kı tekden hastanesine gıdıyorum basından berı aynı dr gusel bılıkdık ve koklu bır hastane aytul erdogmus hnm a gıdıyorum ama baska onerı ıstersende onere bılırımm ercıyes hast.var oda bayagı ıyıı her anlamla dr ucret basarı anlamında bılgı ıstersen yardım cı olurum cnm benımmm hos geldınnnn:KK31::KK8:

mevsımlerden dır cnm benı bahar gelıyorya ınsll ve bebekde artık buyudugu ıcınnnn sana yorgunluk verıyorrr:KK9::KK9:annesiiii:KK55:

bende aynı lıstedekılerden aldım bırde 2 cesıt battanıye aldımm o kaa :emir_bebek::emir_bebek:
benımde sınıra yakın cıkmıss cars.. 100 luk ıcecegımm rabbımsıfa versın ınsll cnm kansızlık yok cok sukur ama dr genede ıcırıyor 1 aydırr:KK25::26:hakkımızda hayırlısı sıfa dılıyorumm ıkımız ıcınde ınsll:KK16::KK16::KK15::KK15:

canım güle güle kullanın minnoşla, benim eşim de ilk 4 ay geçti de artık zaman geçmiyor sanki diyor :)))

kızlar geç oldu ama yeni geldim eve bugün kontrolüm vardı ya size haberleri vereyim die girdim
bebeğimin gelişimi normal seyrindeymiş bugün 26+0 ız teyzeleri vee 986gr. kilomuz, 35cm de boyumuz olmuş
prof. baktı bugün bağırsağın o dışarda olan kısmının şuan için çok büyük olmadığını söyledi
yoğun bakımda günden güne dışarda kalan kısmı azar azar sıka sıka içeri alıcaz en sonundada ufak bi operasyonla kapatıcaz dedi.
bana ve bebeğime dualarınız karşı geldi moralim iyi geldim ilk defa hastaneden kızlar. :KK9:
hepinize iyi geceler şimdilik eşim bekliyor mutfakta bişiler atıştırmak için yarın görüşürüz bol bol :KK9:

oh canım çok şükür, inşaallah daha da güzel haberler alacaksın, çok öptük seni de miniği de

slm hamişler ve tosbişler :KK16:

yarın sağlık ocağına gidip 2.doz tetanoz aşısı olucam kan tahlili yaptırıcam inş herşey yolundadır
aramasam arıcakları yok ne sorumsuz insanlar..
neyse öptüm hepinizi herkes yataklara :KK16:

:))) biizmki de ilk hamilleiğim sistem düştüğünd earamışlardı ya çok yoğunla rya rahatlar gitmesen ararlar dakka başı

kızlarrr ben biraz fazla kılo aldım ve simdi kepek ekmeğine basladım sızce zararlımı

kepek kansızlık yapıyor emilimi azaltıyor diye duymuştum ben de beyaz ekmekten çok çavdar tam buğday ya da köy ekmeği falan yemeye çalışıyorum

arkadaşlar ne yapıyorsunuz burda bahsedilen 3- 5 ay değil 3-5 yaş.. çocuğu anneye bu kadar bağımlı yetiştirirseniz çok zorlanırsınız. onun bir kişiliği, kendi odası yada kendine ait bir alanı olması öz güveni açısından çok önemli. sağlıklı kopma yaşayamazsınız sonra çocuklarınızla. okul çağına geldiğinde ve ergenlikte çok sorunlar yaşarsınız. ayrıca sizin özel yaşantınız sizindir. çocuğun bunu görmesi sağlıklı birşey değil. kayınvalidesi ve görümcesi ayrı oda için ısrar eden arkadaşım bu kadar tepkili olma. ben çocuk gelişimciyim bu arada boş konuşmuyorum..

çok haklısın bence de, yani illa yatacak yanımızda deniliyorsa 6 ay ya da max. 1 yıl ki ilk günden ayırın deniliyor, ama 5 yaş hem aileye hem çocuğa yazık olur

Arkadaşlar yalnız olmadığını bilmek güzelmiş:) Ben de yürüyüş yapmaya çalışıyorum ama napsam düzenli olmuyor. ya yorgun oluyorum ya bi iş çıkıyor, e çalışıyoruz da..
bu arada youtube'da drcathy var. "pregnancy exercises" yazınca da çıkıyor. kasları filan güçlendirici güzel bir programı var. ben 3 videoyu izleyerek yapıyorum. gerçekten iyi hissettiriyor. tavsiye ederim.bundan sonrası için güzel havalarda yürüyüş, kötü havalarda drcathy olabilir bence. tabi yapabilene:))

oo helal olsun valla

benim oğlumun kafası aşağıdaymış.dr açılma olabilir diye ebeye gönderdi beni.ebe parmakla muayene etti.nasıl canım yandı anlatamam.açılma yokmuş ama ebe açacak diye ödüm patlıyor,dr haftaya tekrar gel ebe yine baksın dedi.ama dra,ebeye muayene olmak istemediğimi söyleyeceğim.

ya bizimkinin de aşağı doğru duruyordu ama dr brşey demedi, sen ayaklarını mümkün oldukça havalandır :) kafana takma bence

benim oğlumun kafası aşağıdaymış.dr açılma olabilir diye ebeye gönderdi beni.ebe parmakla muayene etti.nasıl canım yandı anlatamam.açılma yokmuş ama ebe açacak diye ödüm patlıyor,dr haftaya tekrar gel ebe yine baksın dedi.ama dra,ebeye muayene olmak istemediğimi söyleyeceğim.

hadi ya benimde doğum pozisyonu almış ama doktor bişey demedi. kafası aşağıda ayakları midemin ordaymış

Ksophie

öncelikle cevabın için teşekkür ediyorum canım..

tabiki hem büyüyen hemde sallanan var :)

ama yani ben büyüyen beşikmi yoksa normal beşikmi almalıyım diye sormak istemiştim...

bebek odası yapıcam..bebek biraz büüyüyene kadar yanımda bambu sepette yatırıcam...

büyüyen beşik almakmı daha mantıklı acaba _?

yada normal beşik alıp çocuk büyüyünce baza filanmı almak kafam çok karıştı..

tatlım bence eğer hevesin varsa alacak gücünde varsa bebek odası al ayrıca beşik de alabilirsin ama bebğin hangisinde yatmayı sevecek oda var oda tkmının beşiğinde yatmazsa boşuna almış olacaksın bende bunları düşünerek hemde şu an alamayacağım için park yatak alacağım 5 yaşlarına geldiğindede onunda beğendiği bir genç odası almayı düşünüyorum tahta beşiklerde benimde çok hevesim vardı ama güzel birşey yok ve çok pahalı beşiğe o parayı vereceğime tkm alırım diyorum o zamanda yanımda olması için senin dediğin gibi ayrıca y odasına bir küçük beşik almak gerekecek yani 4-5 yaşına kadar idre edecek park yatak ve şifonyer almak bana daha mantıklı geliyor sen oda tkm yanında küçük değilde park yatakta alabilirsin daha kullanışlı olur bence ne yazdım bee:))

Selam Kızlar!

Ben bebişimi 2,3 yaşına kadar şu park yataklardan bir tane alıp kendi yatak odamda yatırmayı planlıyordum. Okul öncesi dönemine geldiğinde ise odasını çocuğum kişiliğine göre dizayn edip yanımdan ayırmayı hayal ediyordum.

Ama maalesef kayınvalidem ve görümcemin(üstelik bekar!) öyle yoğun bir çevre müdahalesi var ki olanca bilmişlikleriyle olaya müdahil olup eşimi de etkilemeyi başarıyorlar. Neymiş, bebek hemen büyürmüş de anne-baba arasında olanları hemen algılayabilecek düzeye gelirmiş gibisinden, bana göre ipe sapa gelmez nedenlerle üzerimizde baskı kurmaya çalışıyorlar bebek odasının yapılması için. Böyle olunca bebişim için de hiçbir alışveriş yapmak istemeyecek kadar müthiş bir sinir bozucu bir sürecin içine girmiş durumdayım.

Oysa ben bazı çocuk psikologlarının , okul öncesi eğitimi çağına gelene kadar anne yanında olan bebeğin daha sakin ve özgüvenli olarak büyüdüğünü önerdiklerini biliyorum. Eşimi de, bu tip "uzmanların makale ve yazılarını" bulabilirsem ikna edebileceğimi düşünüyorum. Ben mi fazla evhamlılık yapıyorum yoksa haklı olan ya da doğru olan seçim nedir bilemiyorum henüz.

Araştırıyorum da hala kendimce ama bu konuda sizinde fikirlerinizi ve yardımlarını bekliyorum, ilginiz için şimdiden teşekkürler!!!

Sağlıklı gebelikler dileklerimle..

bence hiç kafanı takma bebeğini doğru gördüğün şekilde yetştirmek senin en tabi hakkın çevrendekiler yardımcı olmak adına fikir verebilir ama müdahale edemez etmemeli zaten bebeğin için en iyisini en doğrusunu sen ve eşin bilir moralini bozma evet olabilir deyip kendi istediğini yap bence insanları memnun etmeye kalkarsak yanarız hiç hevesin kaçmasın bebişini düşün onun için ne gerekiyorsa onu yap tatlım

bütün annişlere güsel bebişlerine günaydııın bir günü daha bitirdik yavrularımıza hergün biraz daha yaklaşıyoruz burda biçoğunun ilk bebeği ilk heyecanı benim üçüncü ama inanın 8 seneden sonra sanki ilk bebeğim gibi heyecanlıyım bide iki erkekten sonra kızıma kavuşacağım inşallah onunda sevinci var tabiki

Ayy o pek kıymetli pek tatlı bişey olur annesi. Evin en miniği hemde prensesiii :KK16::KK16:

etrafıma bakıyorum herkes odasını tamamlamış biz daha almayınca hep diken üstünde gibiyim..bi tamamlasak içimiz rahat etse :)

Bende hiiç bişey almadım odasıyla ilgili. o yüzdden hep tedirginim. yetiştiremiycem diye panik durumdayım.:18:

tünaydın kızlarr,

hava kapalı antalya da içim daralıyor ,az güneş açaydı iyiydi.

komşumuz vardı 40+ günlerinde sancı gelmesini bekliyordu.
pazar günü başlamış sancı ve dün doğurmuş,normal doğum istiyordu.Allah nasip etmiş.

henüz görmedim,en kısa zamanda gideceğim.
Allah hepimizi bir avazda kurtarsın inş.:nazar:

İnşallah canımm. Bende hep normal doğum istiyorum inşallah bir aksilik yaşamam. Allah hepimizin gönlüne göre versin :KK16:

Kızlar dünkü şeker yükleme sonuçlarımı aldım doktora gösterdim. Rabbime çok şükür şeker çıkmadı. Cuma günü nasip olursa kendi doktoruma gösterip cimcimenin sağlığına bakacağız.

Hadi gözün aydın canım. Hep güzel haberler alırısn inşallahh:KK16:

arkadaşlar ne yapıyorsunuz burda bahsedilen 3- 5 ay değil 3-5 yaş.. çocuğu anneye bu kadar bağımlı yetiştirirseniz çok zorlanırsınız. onun bir kişiliği, kendi odası yada kendine ait bir alanı olması öz güveni açısından çok önemli. sağlıklı kopma yaşayamazsınız sonra çocuklarınızla. okul çağına geldiğinde ve ergenlikte çok sorunlar yaşarsınız. ayrıca sizin özel yaşantınız sizindir. çocuğun bunu görmesi sağlıklı birşey değil. kayınvalidesi ve görümcesi ayrı oda için ısrar eden arkadaşım bu kadar tepkili olma. ben çocuk gelişimciyim bu arada boş konuşmuyorum..

Çoookk teşekkürler canım verdiğin bilgiler için. Bende çok uzun süre aynı odada kalmasını istemiyorum oğluşumun. inşallah istediğim gibide olur ayrı odaya alış oğlumda bende :KK1:

artık yuruyuse basladım ılk gunum :) 12 kılo alınca

Aynen devamm ama çok yorma kendini sakınn:KK16:

Duanı okudum canım allah kabul etsin inş

Selam kızlar nasılsınız biraz gç girdim malum ay sonu olunca baya yogunum birde hamile hamile hiç çekilmiyor inanın çok fena yoruluyorum bu bel ağrısı beni öldürecek zaten ve kolum çok fena sancıyor 2 gündür doğru düzgün uyuyamıyorum dünde kolumun ağrısından uyuyamadım yaa :26::26::26:uykum varrr yaaaa:26::26::26:

Off canım yaa bende heepp yorgunum heep yorgunum çalışırken hamilelik çook zormuş gerçekten. Allah yardımcımız olsun

5 yaş mı abartmışlar ya :) askerlik kıyafetlerini de getirseler bariii

Valla canım benim çevremdekiler böyle. Kuzenim doğum yaptı bir buçuk yıl önce. gelen hediyelerin çoğu büyük kıyafetlerdi. yürümeye başlayınca giyebileceği şeyler vardır hep. Ben o yüzden kendim almaya çalışıyorum herşeyini :KK1:

canımbenim 2 oğlum daha var onların ayrı odaları var ve başka fazladan bir odam olmadığı için ve erkek çocuklarında tam gelişme çağında olacakları için kızımı şimdilik mecburen yanıma almak zorundayım ama imkanım olsa tabiki onunda odasını ayırmak isterim bende

Şimdi anlıyorum ama diğer anneler de dayanamayıp öyle yapacaklar dediğiniz için çok şaşırdım sadece. Tabi ki herkes imkanları doğrultusunda oda açabilir. Yeni bebek kısmetiyle gelir, belki daha buyuk bir eviniz olur inşallah :)

Ayy o pek kıymetli pek tatlı bişey olur annesi. Evin en miniği hemde prensesiii :KK16::KK16:

Bende hiiç bişey almadım odasıyla ilgili. o yüzdden hep tedirginim. yetiştiremiycem diye panik durumdayım.:18:

İnşallah canımm. Bende hep normal doğum istiyorum inşallah bir aksilik yaşamam. Allah hepimizin gönlüne göre versin :KK16:

Hadi gözün aydın canım. Hep güzel haberler alırısn inşallahh:KK16:

Çoookk teşekkürler canım verdiğin bilgiler için. Bende çok uzun süre aynı odada kalmasını istemiyorum oğluşumun. inşallah istediğim gibide olur ayrı odaya alış oğlumda bende :KK1:

Aynen devamm ama çok yorma kendini sakınn:KK16:

Off canım yaa bende heepp yorgunum heep yorgunum çalışırken hamilelik çook zormuş gerçekten. Allah yardımcımız olsun

Valla canım benim çevremdekiler böyle. Kuzenim doğum yaptı bir buçuk yıl önce. gelen hediyelerin çoğu büyük kıyafetlerdi. yürümeye başlayınca giyebileceği şeyler vardır hep. Ben o yüzden kendim almaya çalışıyorum herşeyini :KK1:

tabi ya ele güvenmemek lazım, anneannemin çok sevdiğim lafı vardır tırnağın varsa başını kendin kaşıyacaksın der, bence de hediye gelirse o bunu alırsa dememek gerek, çünkü yine bir anneanne lafı "elden gelen öğün olmaz olsa da vaktinde bulunmaz" :)))

tatlım bence eğer hevesin varsa alacak gücünde varsa bebek odası al ayrıca beşik de alabilirsin ama bebğin hangisinde yatmayı sevecek oda var oda tkmının beşiğinde yatmazsa boşuna almış olacaksın bende bunları düşünerek hemde şu an alamayacağım için park yatak alacağım 5 yaşlarına geldiğindede onunda beğendiği bir genç odası almayı düşünüyorum tahta beşiklerde benimde çok hevesim vardı ama güzel birşey yok ve çok pahalı beşiğe o parayı vereceğime tkm alırım diyorum o zamanda yanımda olması için senin dediğin gibi ayrıca y odasına bir küçük beşik almak gerekecek yani 4-5 yaşına kadar idre edecek park yatak ve şifonyer almak bana daha mantıklı geliyor sen oda tkm yanında küçük değilde park yatakta alabilirsin daha kullanışlı olur bence ne yazdım bee:))

canım ben karar verdim çok hevesim var oda yapıcam çocuguma..oda inşallah alışır odasında yatar diye umuyorum..

ilk başlarda odasında yatamayacağı içinde bambu beşiklerden alıcam ondada hevesim vardı..

park yatak almayacagım artık kesinleşti canım çünkü hiç içime sinmedi..bakalım artık hakkımızda hayırlısı..sağolasın fikirlerin içinn:KK19:

tatlım çok şükür meleğin iyiye gidiyor dahada iyi olur inşallah mevlam yardım dileyeni geri çevirmez seni ve bizleride duydu şükürler olsun inşallah darısı bizim meleklerimizin başına hepside sağlıklı dünyaya gelirler inşallah

tabi ya ele güvenmemek lazım, anneannemin çok sevdiğim lafı vardır tırnağın varsa başını kendin kaşıyacaksın der, bence de hediye gelirse o bunu alırsa dememek gerek, çünkü yine bir anneanne lafı "elden gelen öğün olmaz olsa da vaktinde bulunmaz" :)))
Büyükler çookk güzel açıklamış ne demek istediğimi :KK1: Bende o yüzden gelcek olana pek güvenmiyorum. ben işimi sağlama alıyım da gelirse onuda kullanırız :KK1:

günaydın cnm...sen anlatınca benim bile sinirim bozuldu..ne anlayışsız şeyler bunlar yaaa..benimde sürekli çalışma zamanımı sorup duruyo bin kere söylediğim halde yarın nasıl çalışıyosun diyip diyip duruyo kasıtlı yapıyo sanki...iyi yapmışsın eşine söylemekle belki ozaman laftan anlar :))

ne güzel kaynanalarınız arıyo :)) benimki ararsak eşimle görüşürüz yoksa hiiiç aramaz çoçuğumuzun ismi ne olacak diye bile sormadı şimdiye kadar

haftasonu memleket ziyareti dün eskişehir bugün kütahya altıntaş iş gezilerimizden sonra geçmişi okuyabildik şaşı olsak da hepiniz iyisinizdir inşallahh..
merhabalar :)
ben de temmuz anne adayıyım inşallah hepimiz sağlıkla alırız kucağımıza bebeklerimizi
benim size bir sorum olacak cevaplarsanız çok sevinirim
geçen ay iki farklı doktora gittim detaylı ultrasonu sordum birisi 21. haftadan sonra yapılıyor dedi ama nisan başına randevu verdi
diğeri ki hamileliğimin başından beri ona gidiyorum daha zamanın var dedi bir dahaki randevuyu da nisan ortasına verdi
burada yazılanları okuyorum benimle aynı haftada olan bazı hamileler yaptırmış bile
bunun net tarihi yok mu iyice kafam karıştı :KK43: ilk hamileliğim olduğundan acemiyim de bayaa
ayrıntılı ulturasonu doktorum 21- 24. haftalarda yaptırabilirsin demişti ben geçen hafta yaptırdım

kızlar ben hala tetenoz olmadım zamanı varmı sizce siz sanırım ikinciyi vuruluyosunuz ama ben izin alamıyorum çarşamba vurulsam olurmu sizce geç olurmu ?
ben yarın gideceğim aşıya ebe öle demişti genelde 20. haftada diolardı ama bana geçen ay mart sonu gibi gel dedi yarın gideceğim bi aksilik çıkmazsa
slm kızlar herkese hayırlı haftalar diliorum.
c.tesi ayrıntılı ultrasona girdim herşey yolunda çıktı çok şükür bebeğim 560 gr ve 27 santimmiş o rahatlıkla kendimi alışwerişe vurdum eminönü hawuzlu hana gittim ne güzel şeyler war ya öle bi kaç bişeyini alim dedim ama baktım 300 400 gitmiş kesinlikle gidilmesi gereken bi yermiş.
dr a kasılmalarımın ve krampımın olduğunu söledim bide kollarım uyuşuo durup dururken doktor bana hamilelikte olan şikayetler ama erken başlamış biraz dedi ve magnezyum verdi zorlada olsa içmeye çalışıorum kendimi sürekli sağlıklı beslenemiomuş gibi hissediorum burda süt içenleri çok çok dikkat edenleri okudukça :KK43:( nyse sizlerle paylaşmak istedim bunları herzaman takip edip ama yazmasamda aranızdayım canlar...
gözün aydıınn. ne kadar mutlu olunuyor herşey yolunda olunca doğuma kadar öle gider inşallah hepimizin..:KK16::KK16::KK16:
Canlar
Bikaç gündür giremiyordum. Arada bir baktım bir iki yazdım ama çok tembelleştim. inanın burayı girip yazılanları okumak bile zor geliyor. Kocamın yüzünü görmez oldum. İşten gelince pek duramıyorum çünkü hemen yatağaaa :KK53:
Kara kara nasıl çalışmaya devam edicem diyorum. Ben haziran başına kadar çalışırım diyordum ama oğluşum izin vermicek galiba.
Hep enerjisiz bitkin bir haldeyim.
Ben çok kafama takıyorum bu durumu. Bazen iş yerinde kaçamak yapıyorum uyuyorum bi köşede :KK9: Ama bu sefer daha fena oluyorum. İyice sersemleşiyorum. Sizler ne durumdasınız çalışan annişler ??
hafta olarak biraz farkımız var ama çalışan anne olarak nadiren uyku basması dışında bi sorunumuz yok şükür belki ilerleyen haftalarda bizede çöker tembellik. :26::26:ama ne yapalım herşey bebiişler için.:KK9::KK9:
ay kızlar benim de şekerim 150 çıkmış yarın 100lük yükleyecekler kansızmışım kan ilacı günde ikiye çıktı böbreklerimde de kum varmış :KK14:
çok geçmiş olsun..
gözün aydın canım çok sevindim senin adına umarım doğuma kadar daha daha düzelir:KK9::KK9:
Aldığım ciciler teyzeleri
Bunlar Lc Waikikiden

[url=http://......./c25MCx][/URL]
hepsii çook güzel ii günlerde giyer inşallah.
Kızlar dünkü şeker yükleme sonuçlarımı aldım doktora gösterdim. Rabbime çok şükür şeker çıkmadı. Cuma günü nasip olursa kendi doktoruma gösterip cimcimenin sağlığına bakacağız.
gözünaydın darısı başımız artık.
bu aylarda ebenin parmakla muayene ettiğini ilk defa duydum.:KK53::KK53::KK53: doğum sırasında yapıolarlamış ama açılma için falanmış galiba. biraz araştır istersen

etek arayan kızlar unnadoda var bolca bi göz atın

evet biraz boyları uzun geldi bana ama alabilirim akşam evden daha detaylı bakacağım

ne güzel kaynanalarınız arıyo :)) benimki ararsak eşimle görüşürüz yoksa hiiiç aramaz çoçuğumuzun ismi ne olacak diye bile sormadı şimdiye kadar

boşver canım eğer aramasını istiyorsan sen de adım atabilirisn ama istemiyorsan eğer boşver bebişiniz de ona göre onları hiç tanımaz

X