2013 Temmuz Anneleri Paylaşım Alanı

Bebeğinizin cinyeti ne olacak

• Ankete Katılan
    530
canım sana söyle söyliyim geçen sene temmuzda doğum yapan çok samimi bir arkadasım var ve tesadüf ki hatta aynı gün doğum tarihleri olucak kısmetse.. ben 1 hafta kadar onlarda kaldım diğer günlerde gün aşırı yanındaydım o bana büyük bir tecrübe oldu birlikte büyüttük resmen.. herneyse gelelim asıl konuya ilk 2 hafta hastane çıkışı ve onun gibi uzun kollu pijama takımıyla geçirdi ve biz antalya da yaşıyoruz hani sıcaklığı az çok biliniyo 40 dereceleri bulur geçer bazen.. gün 24 saat belki toplasan 4-5 saat klimaları kapalı durdu.. 2 haftadan sonra nerdeyse eylüle kadar yarım kollu çıtçıtlı badi ve alttında mevsimlik uzun pijamalar giydirdi bazen pijamasızda durdu.. zaten bu çıtçıtlıları sonra hep küçülsede altına atlet niyetine çıtçıtını kapatmadan giydirdi..

şöyle birşey de duymuştum ha yeni doğum yapan bir anne ha yeni doğmuş bi bebek vucüt ısısı aynı olurmuş kendine göre ayarlıcaksın.. :KK34:

cnm yaaa senin yazdıkların çok iyi oldu gerçekten.bende 2 hastane çıkışı 2 önden çıtçıtlı pijama takımı var.ilk zamanlar onları giysin.sonra 1-2 ay tulumlar,çıtçıtlı badi+pijama takımlarına geçer.çokta cicili bicili şeyler almamak lazım demek ki,o sıcakta rahat edemez yavrular :)

aynen kes gitsin :) ya ben zaten çok bişey almadım toplasan 10 zıbını yoktur sanırım 6-7 tanedir oda kısa ve uzun kol karışık. 1 pijama takımı 10 çorap 3 alt eşofman bu kadar işte:) annem sıkı sıkı tembihliyor alma çabuk büyür hevesle alırsın kalır diye birde annemde kendisi alıyor. daha ne battaniyesi ne havlusu ne nevresimi hiç bişeyi yok oğlumun hatta ismi bile yok:)

cnm bende şuan 5 boy çıtçıtlı badi var.10 tane daha alacağım.3 tane de beyaz yeni doğan için.2 hastane çıkışı,2 pijama takımı,2 tulum falan var.aslında bunlara ek birkaç şey alsak yeter ilk zamanlar için.kış içinde pijama takımları,ayaklı ayaksız pijama altları,elbiseler falan eyter diye düşünüyorum.
annen doğru demiş o kadar hızlı büyüyecekler ki ben çoğu şeyini büyük boy alacağım heves ettiklerimden.en azından bir süre giyer gözüm görür :)

Cnm ya bende senin gibi düşünüyorum...sadece 5-6 tane kısa kollu çıtçıtlı bady alıp geri kalanını uzun kolllu tulum ve alt üst takım almayı planlıyorum.2-3 takımda güzel oğlumu yakışıklı gösterecek takım almak istiyorum malum önümüz bayram olucak :)))

Canım öncelikle aldıkların hayırlı olsun sağlıklı günlerde giyinsin bebeğin :)Ben uzun kollu çıtçıtlı tulumların kullanışlı olmadığını her alt değiştirmede bebeğin tamamen çıplak kaldığını duydum.(Tulumu tamamen çıkarman gerekiyor alt açma için) Ancak senin önerin bana daha mantıklı geldi( mesela ev içinde uzun kollu çıt çıtlı badi altına pijama altı giydirsem olur mu diyorum )en mantıklısı bu.Altına pijama altı yerine çoraplı altlardan giydirirsin.Alt teğiştirmede daha pratik olur.O kadar giydirince neden üşüsün çıplak durmıycakki :)

canım benim çok sağol.
dediğin gibi birde alt değiştirme olayı var değil mi :)tüm çıtçıtları açıcaksın falan uzun iş.pijama altını indir ohh oldu bitti.
biz bu çıtçıtlı badi pijama altı olayına yoğunlaşalım :)

walla ben zaten asabi ters bi insanım bakalım ne olcak :) eşim diyor zaten sen 3 ay kalacaksın ortalama ya orda kesin memlekette herkesle küser gelirsin diyor herkes olmasada bakcaz artık dedim ben de :) mesela en basitinden ben yanımda yatırmak istemiyorum hemen olur mu ayrılmaz küçük çocuk gece kalkacaksın şu bu bin laf yedim ama inat ettim deneyeceğim kardeşim işte bi durun dedim daha doğmamış oğlumun sünnet töreni kavgası var ben hemen küçükken kesilsin istiyorum olur mu efendim büyüyyecek düğün yapılacak ben sünnet düğününe karşı bi insanım mesela bakalım ne olacak geçen kızdım çocuk benim arkadaş dedim :) birde uzaktalar yani pek karışmıyorlar ama arada oluyor böyle telden bile yetişiliyor ama olsun yineden rahatım şimdilik :)

Haklısın her annenin kendi prensiplerini uygulama hakkı vardır.Kesinlikle diretmelisin.Sonunda herkes bir kenara çekilecek bebeğin seninle kalacak baştan kendi prensiplerinle yaşamazsan sonrasında çok zorlanırsın.Milletin anlamadığı konu bu!!Bende doğumdan 1 hafta sonra sünnet yaptıracağım.Düğün banada gereksiz geliyor.Kimin ne düşündüğü önemsiz önemli olan eşimle ben ne istiyoruz.Oraya harcayacağım parayı millete yedireceğim yemeği eğlenceyi bebeğin geleceği eğitimi için harcarım.Milleti yedirip içirip üç beş altın için tefarruata gerek görmüyorum.İlerdede veririm eline bir asa bir maşşallah çektirirm fotosunu okuturum bir mevlüt oğlum buda senin sünnet törenin derim.:)

kızlar oğlum olsaydı bende kırkı çıkmadan sünnet ettirirdim.eşimde öyle derdi hep.

artık eve gelen miniklerimizle biz tam bir aileyiz.bebeğin hakkındaki kararları anne ve baba verir.
karışanlara da kırmadan ben böyle istiyorum babası böyle istiyor deyin olsun bitsin.

baştan ipin ucunu sıkı tutun ki sonradan kaçmasın :KK66:

ben herkesten uzaktayım iyi ki de öleyim diyorum.yazları hep ailelerin yanındayım ona bile şimdiden ben şöyle yapıcam böyle yapıcam diyorum kulakları alışsın :))

evasude seni görmüşken sorayım cnm gambinonun ürünlerinin kumaşları nasıl kaliteli mi?
yıkanınca hemen pamuklanıcak türden mi yoksa.inceliğini falan merak ediyorum sipariş vericem de bende.

walla ben zaten asabi ters bi insanım bakalım ne olcak :) eşim diyor zaten sen 3 ay kalacaksın ortalama ya orda kesin memlekette herkesle küser gelirsin diyor herkes olmasada bakcaz artık dedim ben de :) mesela en basitinden ben yanımda yatırmak istemiyorum hemen olur mu ayrılmaz küçük çocuk gece kalkacaksın şu bu bin laf yedim ama inat ettim deneyeceğim kardeşim işte bi durun dedim daha doğmamış oğlumun sünnet töreni kavgası var ben hemen küçükken kesilsin istiyorum olur mu efendim büyüyyecek düğün yapılacak ben sünnet düğününe karşı bi insanım mesela bakalım ne olacak geçen kızdım çocuk benim arkadaş dedim :) birde uzaktalar yani pek karışmıyorlar ama arada oluyor böyle telden bile yetişiliyor ama olsun yineden rahatım şimdilik :)

kızlarrr hepinize merhabalarrr..umarım iyisinizdir..bizde oğluşumla işe geldik , geçmişi okuduk şimdide bişeyler atıştırıcaz :)

size bişey sorcam Dardanel ton hakkında acaba zararlımı yaa burada bi arkadaşım var o dardanel ton yeme dedi ama bende internetten baktım zararlı herhangi bişey yazmıyor..varmı aranızda yiyen??ben haftada 1 kutu yiyorum..

kızlarrr hepinize merhabalarrr..umarım iyisinizdir..bizde oğluşumla işe geldik , geçmişi okuduk şimdide bişeyler atıştırıcaz :)

size bişey sorcam Dardanel ton hakkında acaba zararlımı yaa burada bi arkadaşım var o dardanel ton yeme dedi ama bende internetten baktım zararlı herhangi bişey yazmıyor..varmı aranızda yiyen??ben haftada 1 kutu yiyorum..

Merhaba canım :)Konserve ürün olduğu için hamilelere fazla önerilmez ama haftada 1-2 kutunun zararından çok faydası olacağını düşünüyorum.Sonuçta omega 3 doğal yoldan alıyorsun.Konservede olsa balık yiyorsun.Tabi en güzeli taze balık yemen :)

Kiviyi bende çok tüketiyorum hurma da arada yiyorum aldım ama ayva yemedim pek aslında çok severim ama iyi ayva bulamadıım için yemedim ama bilsem zorlardım arardım yane :):) bebişin kıyafetlerini aldık çok bişi almadım ama evet herşey varmış orda ıvır zıvır bakıcam bide park yatak alırıs büyük ihtimal. burda iki üç mağaza var kraftın park yatağı var sadece onu da sevmiorum bakıcas artık , bi de dün ilk aşımı oldum bende korkucak bişe yokmuş :)

orda park yataklarda vardı zannedersem ,benımde hıc problebım olmadı ası konusunda :)

Bende kendime şaşırıyorum,sanki 10 çocuk büyütmüşüm gibi bebek bakımı konusunda hiç kaygım yok.Sorsan bir bebeği kucağıma dahi almadım sadece uzaktan sevdim.Tabi kitaplarla kurslarla eğitiyorum kendimi onun verdiği güven olabilir.Birde tecrübeli arkadaşlarım zorluklarından bahsetmediler pek...Kv ve annem aynı şehirdeyiz ama onlarında desteğini çok almayı düşünmüyorum.Benim kurallarımla onlarınki çakışabilir.Başlarda olabilir ama kendi düzenimi kurmak istiyorum.Umarım başarılı olurum :)
,

hangi kitabı okuyorsunuz

Haklısın her annenin kendi prensiplerini uygulama hakkı vardır.Kesinlikle diretmelisin.Sonunda herkes bir kenara çekilecek bebeğin seninle kalacak baştan kendi prensiplerinle yaşamazsan sonrasında çok zorlanırsın.Milletin anlamadığı konu bu!!Bende doğumdan 1 hafta sonra sünnet yaptıracağım.Düğün banada gereksiz geliyor.Kimin ne düşündüğü önemsiz önemli olan eşimle ben ne istiyoruz.Oraya harcayacağım parayı millete yedireceğim yemeği eğlenceyi bebeğin geleceği eğitimi için harcarım.Milleti yedirip içirip üç beş altın için tefarruata gerek görmüyorum.İlerdede veririm eline bir asa bir maşşallah çektirirm fotosunu okuturum bir mevlüt oğlum buda senin sünnet törenin derim.:)

aynen ya zaten çalışsan insanım bi düzen tutturmalıyım ki rahat edeyim çok öyle şımarsın istemiyorum o yüzden de doğar doğmaz ipleri elime geçirmeliyim. sünnet düğünü konusunda sana katılıyorum gereksiz para harcama yeri. çektir 2 foto tamam işte oldu da bitti :)

bu konu daha önce konuşuldu canım bende sen gibi ton balığı konusunu sormuştum bende markarnasını seviyorum işten yorgun gelince prtatik oluyordu ama burda kızlar yememem gerektiğini söyledi ağır metaller ve koruyucu madde içerdiği için zararlı oluyormuş bende yemedim o günden sonra ama doktoruma da sormadım açıkcası kızları dinledim :)

ben dün makarna ile yedim dayanamayıp,konserve olarak tek yediğim şey

,

hangi kitabı okuyorsunuz

Bebek Bakım Sorunlarına Mucize Çözümler
(Uyku, Beslenme, Davranış, Tuvalet Eğitimi)
Orjinal isim: Baby Whisperer Solves All Your Problems
Melinda Blau, Tracy Hogg
Gün Yayıncılık / Hobi-Sağlık-Rehber Dizisi

Hamilelik, Doğum ve Bebek Bakım Kitabı
Ayşe Öner
Klan Yayınları / Sağlık Dizisi

Tavsiye ederim...

Bebek Bakım Sorunlarına Mucize Çözümler
(Uyku, Beslenme, Davranış, Tuvalet Eğitimi)
Orjinal isim: Baby Whisperer Solves All Your Problems
Melinda Blau, Tracy Hogg
Gün Yayıncılık / Hobi-Sağlık-Rehber Dizisi

Hamilelik, Doğum ve Bebek Bakım Kitabı
Ayşe Öner
Klan Yayınları / Sağlık Dizisi

Tavsiye ederim...

cnm bende dün ayşe önerin sitesini inceliyordum.kitabını alsam mı diye düşündüm.içerik nasıl?sadece teoride kalacak şeyler mi yoksa faydalı olur mu günlük yaşamda sence?

cnm bende dün ayşe önerin sitesini inceliyordum.kitabını alsam mı diye düşündüm.içerik nasıl?sadece teoride kalacak şeyler mi yoksa faydalı olur mu günlük yaşamda sence?

Faydalı öneriler var.Sitede daha kısıtlı bilgiler... elinin altında bir başvuru kitabı olması herzaman daha pratiktir diye düşünüyorum.
Şu an teorik bilgi donanıyoruz,uygulamada nasıl olacağı biraz bizim birazda bebeğimizin karakteriyle ilgili.Ancak kitabı okursan,bebeğin hastaneden eve geldiği andan itibaren tek başına ne yapacağını bilirsin.

Faydalı öneriler var.Sitede daha kısıtlı bilgiler... elinin altında bir başvuru kitabı olması herzaman daha pratiktir diye düşünüyorum.
Şu an teorik bilgi donanıyoruz,uygulamada nasıl olacağı biraz bizim birazda bebeğimizin karakteriyle ilgili.Ancak kitabı okursan,bebeğin hastaneden eve geldiği andan itibaren tek başına ne yapacağını bilirsin.

teşekkürler cnm :KK66:

arkadaşlar size bişey sormak istiyorum sizede gece bacağınıza kramp girmeye başladımı benim bacağıma dün acayip şekilde girdi ve halada ağrısı geçmedi

canım aynı konuyu bende soracaktım ama pc açmak bir türlü nasip olmadı bu hafta her akşam benımde bacagıma kramp giriyor
ve sabah uyandığımda yürürüken bile acıyor
sizce neden?

cok tatlııııııııııı:nazar::nazar::KK9::KK9::KK9:

cnm benım tansıyondan dır kesıldı ıse sorun yok ınsll sguk tampon fılan yap cnm yaaa:KK54:

hos geldın ızzzzzzz canımm besık cok tatlı bende beyaz ıstıyorumm ınsll ablam aradı bgn besıgını beyende ben alım hedıye dıye ama bılmem ı hele bır esımle dolasalım fılan da hehe ama beyaz aklım ayattı benım hehehe:KK24::KK24::KK24:

cnm ısmını z cok guzelllllllllllllllllllll benım esım ılke basta kaan alperen dıyordu gerı ılerısı askerlıgını fılan dsununce vaz caydıı:KK34:ama ıkıncı bebegımızın oglan lursa cok gusel olur ali k.babanın ısmı kaan da superr ali kaan olur hehe:KK16::KK16:

holbulduk canım
bakalım bu tarz bir beşik istiyorum ama nerde bulacagımı da bılmıyorum :)

ya sormayın bana da oluyo arada bir. Hatta sanki böyle mesanemi tekmeliyormuş da idrarımı kaçıracakmış gibi oluyorum. Tamamen bebeğin pozisyonuyla ilgili olduğunu düşünüyorum. Belli ki o sırada kafası yukarıda duruyor aşağı doğru ayağıyla vuruyordur. Ben her korkuda doktorumu aradığım için kendisi hepimize kesin bir dille şunu iletti :):) " Kanama, periyodik aralıklarla kasılmaya eşlik eden bel ve kasık ağrısı, karında uzun süren sertlik hissi ve o hissin bulunduğu yerde ağrı, 24 saatten fazla süre boyunca bebeğin hareketlerini hissetmeme gibi şikayetlerin yoksa bir şeyin yoktur. " Dedi. Sanırım kibarca beni zırt pırt arama demeye çalıştı ahahahaha

Güzelce açıklamış doktor :KK1: Banada her kontrolde aynı şeyleri söylüyor. Ama ben yinede her kontrolde olan ağrılarımı sıkıntılarımı anlatıyorum. Bilsek bile duymak istiyoruz doktordan sanırım

Bende anlamıyorum bunu..Bu bizim kültürümüze ait bişey sanıyorum.Herkes kıraldan çok kıralcı olmuş.Benimde kvdem çok.Üst kat komşum beni kısa montla görmüş koştura koştura indi aşağı yavrum hamileymişsin hayırlı olsun ama üşürsün kısa mont giyme dedi ,bende içimde yün kazak vardı teşekkür ederim dedim :44:
Kadını sadece bir kaçkez asansörde gördüm.Olayın şokuyla hamile olduğumu nerden öğrendiğini soramadım bile :)

eheheheh teyzeye bak yaaa.
koşmuş yetişmiş akıl vermek için :KK9::KK9:

Eki Görüntüle 663967

Begendin mi canim.100 -160 cm 100 tl sanalpazar.com dan aldim.

oyyyy çok sevimliymişşş. çok masumm :KK16:
Ben de almak istiyorum artık oğluşumaaa

benim ailemden karışan yok çok şükür ama çevremde herkes herşeyime karışıyo. yok çilek yeme çocugunda iz olur, yok gül koklama çocukta izi çıkar, daha neler neler. nefes almaya korkar oldum resmen yaa. herkes felaket habercisi gibi. korkunç dogum hikayeleri, erken dogumlar anlatılıyo. 2 kere panik atak krizi yaşayınca anladım ki herkese kulagını tıkamak ve kendini rahat bırakmak gerekiyomuş. sen de öyle yap. hele dogumdan sonra bebek için herşeyin en iyisini annesi bilir. ben gecen hafta yaptırdım şeker yüklemesini. normal çıktı. seninki de temiz çıkacaktır inşallah. hiç korkma :)

ya eskidenmiş o hamile kadının bişeyden anlamaması. şu zamanda artık bütün bayanlar okumuş oluyor çalışıyor. araştırıyor. e birde doktora gidiyoruz yahuu. herkeste doktordan daha iyi biliyor herşeyi. :KK19:

Eki Görüntüle 664067

kuzumun mobilyası teyzeleri nasıl:)

çookk şirinmişş. hayırlı olsun kuzum. bir bebiş eksik :KK16:

benimde alt dudağım uyuşuyor 3-4 gündür :26:

nesekus hoşgeldin aramıza :KK16: ben kızım olsaydı ya biricik koyucaktım ya da asel(bal demek) belis'te olabilirdi(aşkın ilk meyvesi demek)

nazkiz uyurken her gerilmemde giriyor nerdeyse hemen boşlupa sallıyorum geçiyor :KK43:

hoşbulduk canım

asel ismını düşündük ama eledik :)

X