2013 Temmuz Anneleri Paylaşım Alanı

Bebeğinizin cinyeti ne olacak

• Ankete Katılan
    530

idrar yolu enfeksiyonu olmasın? benim 2-3 kere oldu ya ondan ağrısını biliyorum şimdi
:2:
Nasıl oluyo anlatsana, benim tek sol tarafta olduğu için hiç aklıma idrar yolu enfeksiyonu gelmedi.:26:
bendede oluyo canım. doktoruna söyle istersen ama normal diyecektir . rahmin genişlemesinden ötürü oluyormuş korkmana gerek yok. ayağa kalkarken hapşırırken sağdan soldan banada bıçak batırıyolarmış gibi oluyo :KK1: yinede danışıp içini ferahlat çok tedirginsen
Canım ben uzanıyorum ama ağrı deva ediyo hapşururken kalkarken oluyodu zaten. Rahim tek taraftanmı genişliyo acaba:26:

Nasıl oluyo anlatsana, benim tek sol tarafta olduğu için hiç aklıma idrar yolu enfeksiyonu gelmedi.:26:

ya böyle işte sızlama gibi batma gibi incecik ağrılar oluyo alt taraflarda veya yanlarda.
hep korkup doktora falan gittim ama enfeksiyondan başka bişey çıkmadı çok şükür.
hani tek kullanımlık toz veriyorlar ya ondan içiyorum geçiyor. üşütünce geri başlıyor işte. pek tehlikeli bişey değil bildiğim kadarıyla.. sen yine de bi doktora sor canım idrar testi yapsın nolur nolmaz..

ya böyle işte sızlama gibi batma gibi incecik ağrılar oluyo alt taraflarda veya yanlarda.
hep korkup doktora falan gittim ama enfeksiyondan başka bişey çıkmadı çok şükür.
hani tek kullanımlık toz veriyorlar ya ondan içiyorum geçiyor. üşütünce geri başlıyor işte. pek tehlikeli bişey değil bildiğim kadarıyla.. sen yine de bi doktora sor canım idrar testi yapsın nolur nolmaz..

Anladım canım çok ağrırsa gidicem dra bakalım. Acaba gaz sancısı mı diye düşündüm bide.

Kızlar ve minnoşları nasılsın bugün ben çok iyiyim biraz bulantım olsada idare ediyorum dün 3lü test sonucumuzu almaya gittik allaha şükür hiç bir sorun çıkmada kızım gayet iyi yani karın çatlagı için krem istedim doktorumdan doğal krem önerdi badem gağı ve bi kaç tane dada söyle kızlar badem yağı tamam doğal ama tüyleri artırmıyormu zaten göbekte tüylenme arttı sordum doktoruma normal dedi doğumdan sonra dökülür dedi almaya kalkma dahada fazlalaşır dedi badem yağonıda kullanırsam yandım ki ne yandım sizce ne yapmalıyım :KK1::KK1::KK1::KK1::KK1::KK1::KK1:

Gözünaydin. İnsaallah hep böyle iyi devam eder:-)

Dün doktora gitmiştik teyzeleri:KK49:
Normalde 16+5 olmamız gerekirken , ultrasonda 18+5 büyüklüğünde görünüyor.
Yani bebisim 2 hafta önden gidiyor.
Çok şükürler olsun ki her şey yolunda :nazar:
Boyu 19cm , ağırlığı da 225 gr.:emir_bebek:
Veeee cinsiyetimiz de netleşti kızlar.
Allahın lütfuyla , ihsanıyla bir oğluşum olacak. :KK55:
grafcim canım listeye eklersin değilmi teyzesi ?:emir_bebek:
Annesinin biricik oğluşu , ellerini başının altına koymuş , dizlerini kendine doğru çekmiş keyif yapıyordu. Çok tatliydi , hiç doktorumun yanından ayrılmak istemedim. Çok harika bir duyguydu.
Rabbim ne kadar büyüksün , bir kez daha hayran bıraktın kendine

Annesinin biricik oğluşu , ellerini başının altına koymuş , dizlerini kendine doğru çekmiş keyif yapıyordu. Çok tatliydi , hiç doktorumun yanından ayrılmak istemedim. Çok harika bir duyguydu.

canım hayırllı olsun :KK1:ne yiyon içiyon bize de söyle kız :KK9: maşallah oğluna, iyi beslemişsin :KK9:

Gözün aydın canım allah sağlıklı kucağın almayı nasip etsin oğluşunu :emir_bebek::emir_bebek::emir_bebek::emir_bebek::emir_bebek::emir_bebek: bi prensimiz daha geliyor desene yerim ben onu bende pazartesi gittim kızım olacağını öğrendim elleri ayakları öyle güzel hareket ettiriyorduki mest oldum ağzım kulaklarımdaydı bide doktorum %99 kız dediğinde gözlerimden yaş indi geldi yaa allahıma çok şükür:KK49::KK49::KK49: kalbimden geçeni verdi allahım binlerce kez şükür:emir_bebek::emir_bebek::emir_bebek::emir_bebek:

:KK50::KK50::KK50::KK50::KK50::KK50::KK50: Benim dişlerimde problem başladı dün diş doktorunada gittim hamile olduğundan bişi yapamam dedi aşırı kanama, etlerim kabardı sızlıyor şuan aşağı doğru indi diş etlerim ve dolgum düştü çok oldu düşeli ama işten fırsat bulup gidemedim kontrolede gidemedim ve hamile kalınca şikayetler arttı sizdede varmı böyle promlemler ne yapmam lazım :KK50::KK50::KK50::KK50::KK50::KK50::KK50::KK50::KK50::KK50:

canım hayırllı olsun :KK1:ne yiyon içiyon bize de söyle kız :KK9: maşallah oğluna, iyi beslemişsin :KK9:

Teşekkür ederiz teyzesi :KK49:
Bizim pitircik depodan yiyor :KK56:
Büyük olmasının sebebi aslında iyi beslenmem değil. Erken döllenme olduğu için.:KK1:
Aslında doktora giderken cok tedirgindim. Biliyorsun mide reflüden dolayı iyi beslenemiyorum diye düşünüyordum.:18:
Ama yine de sık tükettiğim gıdaları söyleyim tatlım : 2 ceviz ( omega 3 ) destegi olsun diye , biraz fındık , organik bal , köy yumurtası , meyve ve mevsim salatası. :KK34:

:KK50::KK50::KK50::KK50::KK50::KK50::KK50: Benim dişlerimde problem başladı dün diş doktorunada gittim hamile olduğundan bişi yapamam dedi aşırı kanama, etlerim kabardı sızlıyor şuan aşağı doğru indi diş etlerim ve dolgum düştü çok oldu düşeli ama işten fırsat bulup gidemedim kontrolede gidemedim ve hamile kalınca şikayetler arttı sizdede varmı böyle promlemler ne yapmam lazım :KK50::KK50::KK50::KK50::KK50::KK50::KK50::KK50::KK50::KK50:

benimde vidalı porselenim vardı hamile olduğumu öğrendikten sonra düştü. bazı doktorlar 4 aydan sonra ufak tefek diş problemlerine müdahale ediyomuş diye duymuştum bi araştırmak lazım aslında.

Teşekkür ederiz teyzesi :KK49:
Bizim pitircik depodan yiyor :KK56:
Büyük olmasının sebebi aslında iyi beslenmem değil. Erken döllenme olduğu için.:KK1:
Aslında doktora giderken cok tedirgindim. Biliyorsun mide reflüden dolayı iyi beslenemiyorum diye düşünüyordum.:18:
Ama yine de sık tükettiğim gıdaları söyleyim tatlım : 2 ceviz ( omega 3 ) destegi olsun diye , biraz fındık , organik bal , köy yumurtası , meyve ve mevsim salatası. :KK34:

e kız bende yiyom aynılarını :KK9: şuan normal benimki :KK9: neyse valla fazlasında gözüm yok normal olsun yeter :KK9: bu arada ben mide yanmamın sebebinin çay olduğunu keşfettim. artık içmiyorum ve sıkıntım bayabi azaldı 2-3 gündür. her zaman olduğu kadar oluyo, dayanılmıcak kadar değil artık

Gözün aydın canım allah sağlıklı kucağın almayı nasip etsin oğluşunu :emir_bebek::emir_bebek::emir_bebek::emir_bebek::emir_bebek::emir_bebek: bi prensimiz daha geliyor desene yerim ben onu bende pazartesi gittim kızım olacağını öğrendim elleri ayakları öyle güzel hareket ettiriyorduki mest oldum ağzım kulaklarımdaydı bide doktorum %99 kız dediğinde gözlerimden yaş indi geldi yaa allahıma çok şükür:KK49::KK49::KK49: kalbimden geçeni verdi allahım binlerce kez şükür:emir_bebek::emir_bebek::emir_bebek::emir_bebek:

Allah razı olsun canım. Cümlemize Rabbim hayirlisiyla kucağımıza almayı nasip etsin. :emir_bebek: İnsanın kızının olması da eminim ki her annenin rüyalarını susluyordur. Ben kaç defa kız evladımın olacağını rüyamda gördüm. Rüyası bile beni mest etmeye yetti. Ben Allahtan bir tane de kız evladı diliyorum ama bakalım artık , Rabbim ol derse , o da olur.
Ben kız çocuklarına da bayılıyorum yaa. Ablamın kızları var. Onları sevmeye öpmeye doyamiyorum. Bazen onlara hediye almak için alışverişe çıktığım zamanlar oluyor. Bu bile beni fazlasıyla mutlu ediyor. Herseyler cicili , bicili , rengarenk , cıvıl cıvıl :KK6::KK12:

Canım gecmis olsun. Danışmak istersen ablama danisabilirsin.(Diş hekimi ) sen afyondasin ama olsun. İstersen özelden cebini vereyim. İstediğin her konuda fikir alabilirsin

canım kendini 3 hafta die şartlandırma bizede baştan öyle dediler ama bir aydan fazla sürdü. ben bebeğimin sorununu bile bile cvs yaptırdım zaten sorunluydu ama fazlasını duymayı tabiki kaldırmak çok zor. o beklediğim bir ayda bebeğimden soğudum. o yokmuş gibi davrandım. her gün ağladım, uykumda bile. %90 alınıcak dendi çünkü. ama hiç öyle olmadı çok şükür. sen benim gibi yapma bebeğine ne hissediyosan onu yaşa. ben şimdi onunla konuşmaya utanıyorum biliyomusun. kendime kızıyorum onu yanlız bıraktım diye düşünüyorum. sonra bende doktorların söylediklerine göre en az zararla nasıl bu durumu atlatırım diye düşünerek o şekilde davrandım diyorum.
kısaca çok zor günlerdi umarım sende atlatırsın allah yar ve yardımcın olsun. kötü şeyler düşünerek kendini yıpratma herşey olacağına varır sen elinden geleni yapıyosun sonuçta. bundan sonrası takdir ve tevekkül kuzum.

Saol canım güzel dileklerine... Sende kendini korumak için dediğin gibi en az zararla kafanı rahatlatmışsın sadece sakin vicdan azabı yapma... Biliyoruz ki sağlıkla doğmaları şuan dünyada en önemli bizim için hep buna dua ediyoruz ..Çok zor dönemler atlatmışsın... Sapasağlam kucağına aldığın günleri de konuşacağiz inşallah.:emir_bebek:

Geçen başka bir sayfada Amniyosentez ile yapılan FİSH yöntemi diye birşey okudum ve araştırdım, bu yöntemle en çok bilinen en önemli trizomi hormonlarına bakılıyormuş ve 24 saatte sonuç alınırmış. alınan sonuçlarda %99 kesin sonucu belirler diyor. Bu nedenle önce bu yöntemi talep edeceğim, sonra beklemek daha kolay gelecek sanırım.
Dedeiğin gibi bu saatten sonra birşeyi değiştirmek bizim elimizde değil ki..... yaşayıp göreceğiz artık.
Sevgiler

Selam kizlar.gezdik geldik eve.belim cok agriyor.kuyrugumun iki yani cikmis gibi agriyor hele egilince kopacak gibi oluyor.neyseki karin agrim gecti.sizler nasilsiniz cumartesi kontrol var cok heycanliyimmmmmm

ya kızlar bu çatlaklara badem yağı diyolarda ben badem yağı kaşmıza kirpiğimize sürülüyo die biliyorum çıksın die. ben karnıma ondan sürmek istemiyorum zaten yeterince çoğadı tüyler. bebeyağından hariç vazelin sürsek bide olmazmı? oda çok güzel nemlendiriyo, ben kışın ellerime dudaklarıma sürüyorum biraz geç emiliyor ama olsun. siz ne düşünüyosunuz ??

Son düzenleme:
ya kızlar bu çatlaklara badem yağı diyolarda ben badem yağı kaşmıza kirpiğimize sürülüyo die biliyorum çıksın die. ben karnıma ondan sürmek istemiyorum zaten yeterince çoğadı tüyler. bebeyağından hariç vazelin sürsek bide olmazmı? oda çok güzel nemlendiriyo, ben kışın ellerime dudaklarıma sürüyorum biraz geç emiliyor ama olsun. siz ne düşünüyosunuz ??

canım çatlaklar için doktor bana bir krem önerdi nu kullanıyorum badem yağı felan demedi bu krem yeterli olur dedi badem yağı tüylenme yapıyor diye duydum

X