2013 Temmuz Anneleri Paylaşım Alanı

Bebeğinizin cinyeti ne olacak

• Ankete Katılan
    530
Ben ikisinide kullanmaya devam ediyorum canım hem kan hapı hem vitamin kansızlık var bende ve kan uyuşmazlığımız var dün gece benimde tansiyonum düştü herhalde yatakta sağdan sola dönerken başım döndü wc ye kalktım gene dönüyordum sonra geri uyumuşum onun haricinde bi sıkıntımız yokk :KK1::KK1::KK1::KK1::KK1::KK1:
Seninkinin cinsiyeti belli mi canım ?

Bendede ara ara baş dönmesi oluyor canım ama bu tansiyon düşmesi farklı. Ayakta çok durduğumda yada yemek yemeyi geciktirdiğimde kollarımda hal kalmıyor gözüm kararıyor. O yüzden çok fazla yürüyemiyorum yasak.
Cinsiyet poposunu havaya dikdiği için göremedik ama kemik yapısına göre %75 erkek dedi dr. çarşamba 3lü testin sonucunu aldığımda görünecem tekrar gösterir inş. :)

Bende arkadaşlarımın tavsiyesiyle acıbadem hast. de dr. erdal candan'a gittim canım ilgili bir doktor şimdilik memnunum.
Ama doğum için çok araştırmadım o yüzden henüz net bir karar vermiş değilim:)

Bende araştırıyorum her yeri. Metro hastanesini önerdiler bize de kardeşimde orda doğum yaptı Gül Demirtaş Aşık'ta. Bende bi deneyim diyorum.
Acıbademde fiyatlar nasıl muayne ücreti ve doğum?

amin canım çok teşekkür ederim. inşallah benimde dediğin gibi olur. çok korkuyorum ben yapı olarakta normalde çok pimpirikli biriyim. çocuğa karar vermem bile 8 senemi aldı düşün artık. allahın takdiri artık. herkesten dua istiyorum bende

Senin için dua edeceğim canım ,insallah hiç bir operasyona gerek kalmadan alırsın minik yavrunu kucagına sağlıcakla.

kızlar bu aylarda haftada 300gr yada yarım kilo alarak ilerlemek fazla mı sizce ?
normal cnmmm ıkıncı tremıster deyız ve 3 kg almak normalmıss 3-3-3 ıkıncı 3 ayda cnmm haftada 300 gr ama hepsını bıs degıl bu arada artıkbebgımız hıslı buyuyor ve gelısıyorr yarısını bebegımız alıyor zatenn cn sen yararlı olanları yee gerısını bosverrrr:KK34:

Bendede ara ara baş dönmesi oluyor canım ama bu tansiyon düşmesi farklı. Ayakta çok durduğumda yada yemek yemeyi geciktirdiğimde kollarımda hal kalmıyor gözüm kararıyor. O yüzden çok fazla yürüyemiyorum yasak.
Cinsiyet poposunu havaya dikdiği için göremedik ama kemik yapısına göre %75 erkek dedi dr. çarşamba 3lü testin sonucunu aldığımda görünecem tekrar gösterir inş. :)

Bende araştırıyorum her yeri. Metro hastanesini önerdiler bize de kardeşimde orda doğum yaptı Gül Demirtaş Aşık'ta. Bende bi deneyim diyorum.
Acıbademde fiyatlar nasıl muayne ücreti ve doğum?

inş gösterir ufaklığın kız mı erkemi olduğunu canım allah gönlüne göre versin :KK1::KK1::KK1::KK1:

yeni topik hayrlı olsun yaklaşık bir haftadır giremiyordum olanları görünce çok şaşırdım. neyse konuyu uzatmayayım.. dün doktor randevumuz vardı 17+2 günlüğüm bugün. çok şükür herşey yolundaymış. hareketlerini hisetmeye başladım oğlumun. ama çok hızlı kilo alıyorum şimdiden 7 kilo aldım bile doktorum egzersiz verdi..

günaydın hanımlar nasılsınız bız ıyıyız cok sukur elhamdulıllah grumcemler gelecek benı yogun ve streslı bır ortam beklıyor(stres de dagınıklıgı sevmedıgımdn halılee dagınıklık yogun oluyor)
hayırlısı rabbım sabrımı arttırsın ınsallah
:KK24::KK24::KK24:
hayırlısı bakalım bebımın ıcın strese gırmıcemm

bu arada kızlar bu haftalarda beyın gelısımı ıcın omega 3 ıcerenler yememız ıyımıss ben cevızden tıksınmıstım dun esım almıs gunluk 2 tane yıyorum artık zorlada olsaa ve ıspanak ve balık
:KK39::KK39:bol tuketelım ınslll :KK34::KK34::KK34::KK34::KK34:

normal cnmmm ıkıncı tremıster deyız ve 3 kg almak normalmıss 3-3-3 ıkıncı 3 ayda cnmm haftada 300 gr ama hepsını bıs degıl bu arada artıkbebgımız hıslı buyuyor ve gelısıyorr yarısını bebegımız alıyor zatenn cn sen yararlı olanları yee gerısını bosverrrr:KK34:

saol canım rahatladım biraz yemeye devam..
:KK1:

saol canım rahatladım biraz yemeye devam..
:KK1:
amaaaa!!!!!!!sadece faydalı olanı yemek gerekk kızarma dı hamur ısı dı abartmadan nefsımızı koreltmek ıcın yemek gerek sekerlı seylerden de aynı sekılde cnmm ve gun ıcındee hareket etmekk abartmadan odaaa kı dogumumuz kolay olsun ben hamıs kaldııgmdan berı he p ayaktayıım bıldııgm kadarı ıle hıc keyıf yapamadım yapamadımmm ev gelen gıdenn full yogunlukkk:44:aha 4,5 aylık oolduk gene aynııı temıslıkk sıl supur toz al yemekk mısafır :KK50::KK50::KK50::KK51:ve biz oglusumla oglum dıyorum pek becerıklı olucakkk annesı yesınonun pıpısınııııııııııııı:KK9::KK9::KK9::21::21::21::KK55::KK55::KK55:

sımdı kosturmacaya devam ılahı dınleme eslıgınde dıp koseee ,,çamasır suyu benı beklerr,,evlerı sıldımm aksam yemegını ayaraladımmm evı topladımm sonrada bnm odanın camını cıflıcemmmmmmmmmmmmmmmmm yasasın temıslık ama kolumda acıyorrrrrrrr aşı pek fena mıss:KK47::KK47:

sevgili anne adayları merhaba
bir önceki sayfamız kapatıldı bildiğiniz üzere,burada herkes bilgi paylaşımında bulunmak için var.
Heyecanını sevincini hamıleliğin ne demek oldugunu,kesenen ne demek oldugunu,kalp atışının ne demek oldugunu,ikili üçlü dörtlü tarama testinin ne demek oldugunu
ve heyecanlı cinsiyet öğrenimlerini hep buradan birbirimize aktararak öğreniyoruz,hepimizin bir sanal adı var gercek adımızı bilmiyoruz bile,ama o kadar yakınız ki o kadar samimi ve içten sanki sanal değilde aileden biriyiz gibi,
lütfen bunu devam ettirelim,allah nasip ederse bebeklerimizin bu özel anlarını paylaşalım, bu guzel yolculugun sonuna kadar herseylerını paylasarak öğrenelim...
Kimimizin ikinci üçüncü hamileliği kimimizin ilk bebegı hepimiz hassasız hepimizin hormonları tavan
hepimiz alınganız,ben çalışan bir anne adayıyım ve daha strestliyim,buraya girerek iki gülüp sohbet ederek kafamı dağıtıyorum yada merak ettiklerimi öğreniyorum
lütfen herkes empati yaparak söylediklerini düşünsün
"alıngan" oldgumuz bir dönem unutmayın,sakinlik her zaman iyidir,ben hepinizi cok sevdim,
tekrar başlıyalım,eski konuları açmadan kaldıgımız yerden iyi şeyler düşünüp paylaşarak.:emir_bebek:
Sevgiler,
graf,

[sıze=3]anne adayımız[/sıze][sıze=3]son adet tarihi[/sıze][sıze=3]tahmini doğum tarihi[/sıze][sıze=3]cinsiyet[/sıze]kaçıncı bebekşehir
uconn[sıze=3]23 eylül[/sıze][sıze=3]1 temmuz[/sıze]ilkistanbul
paradokss24 eylül1 temmuzkız ilkistanbul
rm0726 eylül3 temmuzkız ilk
ezgi090927 eylül4 temmuzkız
suzan663829 eylül6 temmuzerkekilkkayseri
blgn0830 eylül7 temmuzkızilkistanbul
selma8627eylül4 temmuzkızilkizmir
lorin8327eylül4 temmuzilk
annelite1 ekim8 temmuzerkekilkadana
ebetmi1 ekim8 temmuzilkkahramanmaraş
nevai1 ekim8 temmuzilkistabul
tuanazehra3 ekim6 temmuzkız ilkafyonkarahisar
tlymrt4 ekim11 temmuz ilkistanbul
sekerdelisi4 ekim11 temmuzkız ikincikonya
graf4 ekim11 temmuzerkekilkistanbul
hmfsst4 ekim25 temmuz ilkantalya
pink_dream7 ekim14 temmuz ilkistanbul
muglaasıgı7 ekim14 temmuzerkekilkistanbul
vejeteryan_337 ekim14 temmuz ilkistanbul
ssvvnn12 ekim20 temmuzkız ilk
kkarabiberim12 ekim19 temmuz ilkantalya
nddd12 ekim12temmuzerkek ilkbursa
fte13 ekim18temmuz ilkizmir
kaos30213 ekim20 temmuz ilk
m_s_c15 ekim23 temmuzkız ilkizmir
nisayy18 ekim25 temmuz ilkafyon
elifsce19 ekim27 temmuz ilkistanbul
merln21 ekim30 temmuz ilkankara
freerock22 ekim29 temmuzerkek ilkistanbul

beni de ekleyin 1 ekim son adet tarihim. Ve bir kız bebek annesiyim. Tahmini doğum tarihi sanırım 8 temmuz 2013. ilk bebeğim ve istanbul da yaşıyorum Yeni topik hayırlı olsun hepimize

Son düzenleme:
amin canım çok teşekkür ederim. inşallah benimde dediğin gibi olur. çok korkuyorum ben yapı olarakta normalde çok pimpirikli biriyim. çocuğa karar vermem bile 8 senemi aldı düşün artık. allahın takdiri artık. herkesten dua istiyorum bende

Paradoks allah yardımcınız olsun canım inşallah sağlıkla al bebeğini kollarına. :KK16:

Bende bu pazartesi amniyosentez yaptırıcam ödüm kopuyor, sonuçlar 3 hafta sonra nasıl sakin kalıcaz ya....... bize de dua edin emi...:18:
Az evvel gene birşeyler okudum tehlikelerini ve sonuç kötü olursa olacakları..........:2: zor tutuyorum kendimi...
Allahım dilerim ki tüm bebekler sağlıkla gelsin annelerinin kucaklarına..
Herkese sevgiler sağlıklı günler

eksik yazmışım bilgileri 1 ekim son adet tarhim 8 temmuz doğum günü kız bebek bekliyorum. istanbuldayım. ilk bebeğim

Paradoks allah yardımcınız olsun canım inşallah sağlıkla al bebeğini kollarına. :KK16:

Bende bu pazartesi amniyosentez yaptırıcam ödüm kopuyor, sonuçlar 3 hafta sonra nasıl sakin kalıcaz ya....... bize de dua edin emi...:18:
Az evvel gene birşeyler okudum tehlikelerini ve sonuç kötü olursa olacakları..........:2: zor tutuyorum kendimi...
Allahım dilerim ki tüm bebekler sağlıkla gelsin annelerinin kucaklarına..
Herkese sevgiler sağlıklı günler

canım kendini 3 hafta die şartlandırma bizede baştan öyle dediler ama bir aydan fazla sürdü. ben bebeğimin sorununu bile bile cvs yaptırdım zaten sorunluydu ama fazlasını duymayı tabiki kaldırmak çok zor. o beklediğim bir ayda bebeğimden soğudum. o yokmuş gibi davrandım. her gün ağladım, uykumda bile. %90 alınıcak dendi çünkü. ama hiç öyle olmadı çok şükür. sen benim gibi yapma bebeğine ne hissediyosan onu yaşa. ben şimdi onunla konuşmaya utanıyorum biliyomusun. kendime kızıyorum onu yanlız bıraktım diye düşünüyorum. sonra bende doktorların söylediklerine göre en az zararla nasıl bu durumu atlatırım diye düşünerek o şekilde davrandım diyorum.
kısaca çok zor günlerdi umarım sende atlatırsın allah yar ve yardımcın olsun. kötü şeyler düşünerek kendini yıpratma herşey olacağına varır sen elinden geleni yapıyosun sonuçta. bundan sonrası takdir ve tevekkül kuzum.

inş gösterir ufaklığın kız mı erkemi olduğunu canım allah gönlüne göre versin :KK1::KK1::KK1::KK1:

İnş. canım.. Amin..

..
Kızlar ya sol yumurta bölgemde aralıklı ağrı batma var. 1 saat önce de vardı geçti şimdi yine başladı. Neden acaba böyle oluyo sizde de oluyormuydu. Eşimin gelmesinede daha 2 saat var. Geçince tamam diyorum telaş yapmıorum ama ağrıyınca korkuyorum:KK5:

down sendromu riski yaş riski ölçüldü canım bunda doppler ne oluyor ?

Doppler renkli ultrasonda deniyor kalp odacıklarına kadar detaylı inceleme ben kızımda yaptırmıştım birde 3 dk videosunu kısa kısa çekip cd ye vermişlerdi saklıyorum. Bundada istiyorum kısmetse

kızlar bu aylarda haftada 300gr yada yarım kilo alarak ilerlemek fazla mı sizce ?

haftada en ideal 300 gr almayı öneriyor dr lar doğru yoldasın devam et hehehe

Ben sizi bulamamıştım saolsun karabiber e sordum söyledi:)hayatımda bi boşluk olmuştu yoksa..Herkes mutlu huzurlu bol gezmeli bi hafta sonu geçirir inşallah:KK55:Bende bir haftadır temizlik yapıyorum ev pırıl pırıl oldu çok mutluyum, aklımda bi iş olunca enerjim düşük oluo malum 3 4 aydır da bişe yapamıodum tembellikten:)yarın da annemler gelcek memleketten çok özledim ,heyecanlıyım:)
18 şubatta randevum zaman geçmiokii oğluşu bi daha görsemm..neyse sağlıklı mutlu olsun da o:KK31:

Sevgili Anne Adayları merhaba
bir önceki sayfamız kapatıldı bildiğiniz üzere,burada herkes bilgi paylaşımında bulunmak için var.
heyecanını sevincini hamıleliğin ne demek oldugunu,kesenen ne demek oldugunu,kalp atışının ne demek oldugunu,ikili üçlü dörtlü tarama testinin ne demek oldugunu
ve heyecanlı cinsiyet öğrenimlerini hep buradan birbirimize aktararak öğreniyoruz,hepimizin bir sanal adı var gercek adımızı bilmiyoruz bile,ama o kadar yakınız ki o kadar samimi ve içten sanki sanal değilde aileden biriyiz gibi,
lütfen bunu devam ettirelim,Allah nasip ederse bebeklerimizin bu özel anlarını paylaşalım, bu guzel yolculugun sonuna kadar herseylerını paylasarak öğrenelim...
kimimizin ikinci üçüncü hamileliği kimimizin ilk bebegı hepimiz hassasız hepimizin hormonları tavan
hepimiz alınganız,ben çalışan bir anne adayıyım ve daha strestliyim,buraya girerek iki gülüp sohbet ederek kafamı dağıtıyorum yada merak ettiklerimi öğreniyorum
lütfen herkes empati yaparak söylediklerini düşünsün
"Alıngan" oldgumuz bir dönem unutmayın,sakinlik her zaman iyidir,ben hepinizi cok sevdim,
tekrar başlıyalım,eski konuları açmadan kaldıgımız yerden iyi şeyler düşünüp paylaşarak.:emir_bebek:
Sevgiler,
Graf,

Anne AdayımızSon Adet TarihiTahmini Doğum TarihiCinsiyetKaçıncı bebekŞehir
uconn23 Eylül1 Temmuzİlkİstanbul
paradokss24 eylül1 Temmuzkız ilkistanbul
rm0726 eylül3 Temmuzkız ilk
ezgi090927 eylül4 Temmuzkız
suzan663829 eylül6 Temmuzerkekilkkayseri
blgn0830 eylül7 Temmuzkızilkistanbul
selma8627eylül4 Temmuzkızilkizmir
lorin8327eylül4 Temmuzilk
annelite1 Ekim8 TemmuzErkekilkadana
ebetmi1 Ekim8 TemmuzilkKahramanmaraş
Nevai1 Ekim8 Temmuzilkİstabul
tuanazehra3 Ekim6 Temmuzkız ilkAfyonkarahisar
TLYMRT4 Ekim11 Temmuz ilkistanbul
sekerdelisi4 Ekim11 Temmuzkız ikincikonya
graf4 Ekim11 TemmuzErkekilkistanbul
hmfsst4 Ekim25 Temmuz ilkantalya
pink_dream7 Ekim14 Temmuz ilkistanbul
muglaasıgı7 Ekim14 Temmuzerkekilkistanbul
vejeteryan_337 Ekim14 Temmuz ilkistanbul
ssvvnn12 ekim20 Temmuzkız ilk
kkarabiberim12 ekim19 Temmuz ilkantalya
nddd12 ekim12Temmuzerkek ilkbursa
fte13 ekim18Temmuz ilkizmir
kaos30213 ekim20 Temmuz ilk
m_s_c15 ekim23 Temmuzkız ilkizmir
nisayy18 ekim25 Temmuz ilkafyon
elifsce19 ekim27 Temmuz ilkistanbul
merln21 ekim30 Temmuz ilkAnkara
freerock22 ekim29 Temmuzerkek ilkistanbul

Benide eklermisin sat 26 ekim tdt 02 ağustos istanbuldan katılıyorum 2. bebeğim ilki kız canım

İnş. canım.. Amin..

..
Kızlar ya sol yumurta bölgemde aralıklı ağrı batma var. 1 saat önce de vardı geçti şimdi yine başladı. Neden acaba böyle oluyo sizde de oluyormuydu. Eşimin gelmesinede daha 2 saat var. Geçince tamam diyorum telaş yapmıorum ama ağrıyınca korkuyorum:KK5:

idrar yolu enfeksiyonu olmasın? benim 2-3 kere oldu ya ondan ağrısını biliyorum şimdi
:2:

amaaaa!!!!!!!sadece faydalı olanı yemek gerekk kızarma dı hamur ısı dı abartmadan nefsımızı koreltmek ıcın yemek gerek sekerlı seylerden de aynı sekılde cnmm ve gun ıcındee hareket etmekk abartmadan odaaa kı dogumumuz kolay olsun ben hamıs kaldııgmdan berı he p ayaktayıım bıldııgm kadarı ıle hıc keyıf yapamadım yapamadımmm ev gelen gıdenn full yogunlukkk:44:aha 4,5 aylık oolduk gene aynııı temıslıkk sıl supur toz al yemekk mısafır :KK50::KK50::KK50::KK51:ve biz oglusumla oglum dıyorum pek becerıklı olucakkk annesı yesınonun pıpısınııııııııııııı:KK9::KK9::KK9::21::21::21::KK55::KK55::KK55:

Allahtan ıvır zıvır pek yemiyorum. önceden çok düşkündüm şimdi aklıma bile gelmiyor. kolay gelsin çok yorma bebişi ya bende misafir falan pek olmaz anca oturuoz biz :KK1: 1 aya kadar yürüyüşe başlicam inşallah

İnş. canım.. Amin..

..

bendede oluyo canım. doktoruna söyle istersen ama normal diyecektir . rahmin genişlemesinden ötürü oluyormuş korkmana gerek yok. ayağa kalkarken hapşırırken sağdan soldan banada bıçak batırıyolarmış gibi oluyo :KK1: yinede danışıp içini ferahlat çok tedirginsen

Son düzenleme:
Ben sizi bulamamıştım saolsun karabiber e sordum söyledi:)hayatımda bi boşluk olmuştu yoksa..Herkes mutlu huzurlu bol gezmeli bi hafta sonu geçirir inşallah:KK55:Bende bir haftadır temizlik yapıyorum ev pırıl pırıl oldu çok mutluyum, aklımda bi iş olunca enerjim düşük oluo malum 3 4 aydır da bişe yapamıodum tembellikten:)yarın da annemler gelcek memleketten çok özledim ,heyecanlıyım:)
18 şubatta randevum zaman geçmiokii oğluşu bi daha görsemm..neyse sağlıklı mutlu olsun da o:KK31:

aynen benimki de 18 şubatta ama geçmiyo bi türlü. ayrıntılı ultrason yapılcak bi de o gün :KK31:

X