2013 Temmuz Anneleri Paylaşım Alanı

Bebeğinizin cinyeti ne olacak

• Ankete Katılan
    530
yaaa.. bende bakıyorum hep bebek odalarına... ama biz ikinciyi de kısa süre sonra düşündüğümüzden nasıl yapıcaz diye de dövünüyoruz... bebek odası alsak olmaz... kızımıza göre alırız, e kardeşi erkek olursa ortak kullanamazlar... büyüyen beşik alsak kızımıza bide çiftli beyaz bi gardrop alsak, kapı kollarını değiştirip kız erkeğe uyarlasak diyorum... ama bu sefer parça parça alınca da çok tuzlu olucak... amannn karışık bişey işte...

madem ikinciyi de düşünüyosun ozaman çok iyi düşünmen gerekiyo. 1 yaşından sonra her çocuk beşikte yatmayabiliyo çünkü. gardrop yerine şifonyer düşünmez misin? gardrop biraz daha büyüyünce alırsın? 1 yaşlarında falan? sonra yeni doğan bebeğe şifonyer kalır. ama şimdiden çocuk odası yapma bence

madem ikinciyi de düşünüyosun ozaman çok iyi düşünmen gerekiyo. 1 yaşından sonra her çocuk beşikte yatmayabiliyo çünkü. gardrop yerine şifonyer düşünmez misin? gardrop biraz daha büyüyünce alırsın? 1 yaşlarında falan? sonra yeni doğan bebeğe şifonyer kalır. ama şimdiden çocuk odası yapma bence

büyüyebilen karyolalar min. 10-12 yaşına kadar kullanılabiliyor... o yaşa geldiğinde de büyük birer karyola alırız ama gardrop kulplarını- halı ve perdeyi de değiştirip kullanabiliriz diye düşündüm... büyüyebilenlerden yana kullanmak istiyorum tercihimi... onu istediğimiz zaman büyük bir karyola olarak kullanmak mümkün çünkü... ikinci bebek içinde karyola almak gerekicek o zaman şifonyeri koyucak yerimiz kalmıyoki.. iki karyola bir gardrop olabilir ancak...

Son düzenleme:
büyüyebilen karyolalar min. 10-12 yaşına kadar kullanılabiliyor... o yaşa geldiğinde de büyük birer karyola alırız ama gardrop kulplarını- halı ve perdeyi de değiştirip kullanabiliriz diye düşündüm... büyüyebilenlerden yana kullanmak istiyorum tercihimi... onu istediğimiz zaman büyük bir karyola olarak kullanmak mümkün çünkü... ikinci bebek içinde karyola almak gerekicek o zaman şifonyeri koyucak yerimiz kalmıyoki.. iki karyola bir gardrop olabilir ancak...

ooo sen çok detaylı düşünüyosun:) gardrop kulpları halı perde falan:) ben oğluma oyun parkı olan beşikten almıştım 1 yaşından sonra yatmadı. katlayıp bazamın altına kaldırdım. şimdi 3 yaşında tek kişilik yatakta yatıyo ve birde şifonyeri var. bebeğe ekstradan puset tarzı beşikler var şapkalı görmüşsündür fiyatı 160-170 civarında ondan almayı düşünüyorum ve birde şifonyer.

bu arada hanımlar neden daha hissetmediğimi sordum doktora ki korkuyordum 2 haftadır tık yok.. bundan sonra başlar 24 haftaya kadar normal korkma karnının bi yanından diğer yanına kayar gibi olur dedi.. :KK24: artık olsunnn..

Geçen sene bu zamanlar ev nasıl olucak herşey nasıl yetişecek düğüne kadar diye düşünüyordum. Şimdide bebişin çeyiz heyecanı sardı. :KK9:
Koca evi yaptık bi odayı nasıl yapıcaz bakalım :KK1::KK1:

ooo sen çok detaylı düşünüyosun:) gardrop kulpları halı perde falan:) ben oğluma oyun parkı olan beşikten almıştım 1 yaşından sonra yatmadı. katlayıp bazamın altına kaldırdım. şimdi 3 yaşında tek kişilik yatakta yatıyo ve birde şifonyeri var. bebeğe ekstradan puset tarzı beşikler var şapkalı görmüşsündür fiyatı 160-170 civarında ondan almayı düşünüyorum ve birde şifonyer.

bize ikinci bi masraf çıkmamalı diye düşündüğümden bu kadar detaycıyım aslında... çünkü normalde öyle çok eşyam varki şu an oturduğum eve sığamıyorum... neyseki bu ay sonu taşınıyoruz öyle bi derdimiz kalmıycak inşallah... ama şimdilik bi beşik+karyolası (yani büyüyebilen beşiği)olsun... bide gardrobu... beşikte yatmak istemediğinde büyütür karyola yaparız... kullanılmayacak hale gelene kadar kullanır zaten... hem büyüdüklerinde genç odası istemiyceklermi :KK9: kardeşi de olursa bi karyola da ona alırız... gardroba ortak olurlar... şimdilik de halı ve perdesin kızıma göre alıcaz kısmetse... e duvarını lila boyattık zaten... ohh miss... bitti gitti işte... ben çalışmıyorum...babişkomuz tek başına hangisine yetişicek...Allah biliyo ya kullanamıycağımız bişeye para verip, sonra bide onu kaldırıcak yer aramak istemiyorum...

bu arada hanımlar neden daha hissetmediğimi sordum doktora ki korkuyordum 2 haftadır tık yok.. bundan sonra başlar 24 haftaya kadar normal korkma karnının bi yanından diğer yanına kayar gibi olur dedi.. :KK24: artık olsunnn..

Az kaldı olucak onlarda :KK16:
Rahat bırakmıcaklar bizi :KK1:
Babalarıda dinliycek sonra tekmelerini.
Yazık onlar şuan hiçbişeyin farkında değiller :emir_bebek:

Son düzenleme:
bize ikinci bi masraf çıkmamalı diye düşündüğümden bu kadar detaycıyım aslında... çünkü normalde öyle çok eşyam varki şu an oturduğum eve sığamıyorum... neyseki bu ay sonu taşınıyoruz öyle bi derdimiz kalmıycak inşallah... ama şimdilik bi beşik+karyolası (yani büyüyebilen beşiği)olsun... bide gardrobu... beşikte yatmak istemediğinde büyütür karyola yaparız... kullanılmayacak hale gelene kadar kullanır zaten... hem büyüdüklerinde genç odası istemiyceklermi :KK9: kardeşi de olursa bi karyola da ona alırız... gardroba ortak olurlar... şimdilik de halı ve perdesin kızıma göre alıcaz kısmetse... e duvarını lila boyattık zaten... ohh miss... bitti gitti işte... ben çalışmıyorum...babişkomuz tek başına hangisine yetişicek...Allah biliyo ya kullanamıycağımız bişeye para verip, sonra bide onu kaldırıcak yer aramak istemiyorum...

mutlaka en iyisine karar vereceksindir. kesinlikle kullanamayacağın şeye para verme. gerçekten zor kazanılıyo çünkü..bende şimdiden bebeğim kız olursa (hayırlısıyla inşallah) oğlumla aynı odada yatırabilirmiyim acaba diye düşünüyorum. arkadaşlarımın çoğu ranzada yatırıyo ama ben hiç sevmiyorum ranzayı? ancak 3-4 çocuk olurda yerim olmazsa ozaman farklı.

mutlaka en iyisine karar vereceksindir. kesinlikle kullanamayacağın şeye para verme. gerçekten zor kazanılıyo çünkü..bende şimdiden bebeğim kız olursa (hayırlısıyla inşallah) oğlumla aynı odada yatırabilirmiyim acaba diye düşünüyorum. arkadaşlarımın çoğu ranzada yatırıyo ama ben hiç sevmiyorum ranzayı? ancak 3-4 çocuk olurda yerim olmazsa ozaman farklı.

Allah herşeyin hayırlısını versin... hepimiz için inşallah...

Geçen sene bu zamanlar ev nasıl olucak herşey nasıl yetişecek düğüne kadar diye düşünüyordum. Şimdide bebişin çeyiz heyecanı sardı. :KK9:
Koca evi yaptık bi odayı nasıl yapıcaz bakalım :KK1::KK1:

baktığında mutlu olacağın bi bebek odan olur inşallah:)

Canım hakkaten zor ve karışık

Benim bebek odasıyla ilgili hayalim denizci konsepti yapmak. lacivert kırmızı beyaz bir odası olsun istiyorum. Birde nette gemi şeklinde halı gördüm bayıldıımm. Avize vardı yine gemici çocuklar vardı avizede. Öyle bişeyler yapmak istiyorum. Zaten çocuk odası yapmıycam park yatak alıcam. olan eşyalarımı kullanıcam daha çok. Halısını perdesini falan bir örnek almak istiyorum. Çoook şeyler istiyorum bende bakalım nasıl olucak :KK16:
Erkek olsa bende denizci yapacaktim. Cok guzel olur insallahh... tamamlayinca koyalim fotolarini.

ya çok özür diliyorum canınız istemez inşallah da... benim canım 3 gündür meyve suyu istiyo... hazır meyve suları yasak ya... küçük bi tane içsem bişey olurmuki...

Az kaldı olucak onlarda :KK16:
Rahat bırakmıcaklar bizi :KK1:
Babalarıda dinliycek sonra tekmelerini.
Yazık onlar şuan hiçbişeyin farkında değiller :emir_bebek:

benim bebış oynuyor. Ablasını çağrıyorum belki hisseder diye. Kızım elini karnıma koyuyor.bizim bebış oynamıyor. Yaramaz :)

ya çok özür diliyorum canınız istemez inşallah da... benim canım 3 gündür meyve suyu istiyo... hazır meyve suları yasak ya... küçük bi tane içsem bişey olurmuki...

bi kereliğinden birşey olmaz canın istiyosa tabiki iç bnde geçen haftalarda söylemesi ayıp kola ve pizza yedim 2 defa :KK17:

İçini ferah tut canım. Detaylı detaylı görüp bebişini mutlu mesut geri dönüceksin inşallah :KK34:
ınsallahhhhhhhhh cnmm sagolll

kızlar bız geldık gec geldık kusura bakmayınızz oglumla amcasına gıttık de:KK17::KK17::KK17:

veeeeeeeee dr dan cok mutlu cıktık cok sukur hersey normall 362 gr 24 cm olmusuzz ve ben 76 kg cıktım dr tartısında ve tansıyonum 10 /8 cıktı dr artık ara ara olcturr tansıyonunu dediii:18::18::18:
bebegımm kıpır kıpırdıı dr ablamız bu cokk hareketlı ya dedıı dr muayene ederken bıle tekme atıyordu cok sukurr ve dudaklarını ellerını ayaklarını herseyını gordukk ayrıntılıya gelınce dr gerek yok ben zaten her zaman ıncelıyorum doguncada ıncelenecek zatenn ve allah korusun bırsey olursa suanda bır sey yapılamaz ama ıstersen prof a yonlendırırım dedıı bısde gerek yok hersey ALLAH dan dedık hayırlısı babamızdan telini alayımdaa profılden cekılmıs fotomuzu gorunn bu arada burnu bana benzeze dıyordumm ama aynı babası kılıklı olucak koca burunluu oglusumm benımm kurban olurumm ona can verene bıze bu mutlulugu yasatana ınsallahhhhhhhhhh

X