2013 Temmuz Anneleri Paylaşım Alanı

Bebeğinizin cinyeti ne olacak

• Ankete Katılan
    530
Kaldırımda millete yürüyecek yer kalmayacağı için toplumsal tepkiye sebep olabiliriz :KK52: :KK52:

Baksınlar tatlım yaaa gebelik kursları var düşünsene 15 kişi birden takılıyorlar :))Bu arada İzmitliler isterse Gebelik eğitimi kursu yakında açılacak haber alınca sizede haber vericem :KK16:

muhakkak haber veerr böyle bi kurs olmasını ve gitmeyi çok istiyorum, araştırmıştım ama bi sonuç elde edememiştim.istenirse nerde açılcak?

hakkaten çok ilginç yaa çok hızlı kilo almışsın. ama takılma kiloya. hayatının en enteresan zamanları olarak gülerek hatırlıcaksın ilerde inşallah.. bende şuan 77 kiloyum ama hiç takılmıyorum? evdeyim belkide ondandır:) çalışırken biraz daha takıntılı oluyo insan.. giyecek kıyafet falan bulamıyosun oyüzden.. ama benide şişlik korkutuyo çünkü acayip bi ağrı yapıyo! hayatımda ilk defa şişlikle tanışıyorum ve kendisinden hiç hoşlanmadım:)

evet evet evde olmak en ciddi etken sanırım.... çünkü bende çalışıyoken giyecek kıyafet bulamamaktan nefret ediyorum... o yüzden evde olmak çok misss... :KK1:

muhakkak haber veerr böyle bi kurs olmasını ve gitmeyi çok istiyorum, araştırmıştım ama bi sonuç elde edememiştim.istenirse nerde açılcak?

dr.İnci Çavuşoğlu polikliniğinde...4 hafta cmtesi öğleden sonra toplamda 17 saat olacak 200 tl...Nefes egzersizi,sağlıklı gebelik,bebek bakımı gibi birçok konu içeriyor.Ayrıca idefix ten dün spariş ettiğim kitaplar geldi bunlarıda edinmeni tavsiye ederim.Muhteşem bilgiler var.

Bebek Bakım Sorunlarına Mucize Çözümler
(Uyku, Beslenme, Davranış, Tuvalet Eğitimi)
Orjinal isim: Baby Whisperer Solves All Your Problems
Melinda Blau, Tracy Hogg
Gün Yayıncılık / Hobi-Sağlık-Rehber Dizisi

Kitap
Hamilelik, Doğum ve Bebek Bakım Kitabı
Ayşe Öner
Klan Yayınları / Sağlık Dizisi

evet evet evde olmak en ciddi etken sanırım.... çünkü bende çalışıyoken giyecek kıyafet bulamamaktan nefret ediyorum... o yüzden evde olmak çok misss... :KK1:

bencede evde olmak güzel ama çalışanlar kendilerine biraz daha dikkat mi ediyolar ne? dışarda olmak evdeki gibi değilki canımız sıkılsa hoooop mutfağa acaba ne yesem diye:))
ben misafirliğe gittiğimde evde olduğum gibi yemek yemiyorum mesela? evde olduğumda daha çok yiyorum

günaydın güzel anneler ve bebişleri :))
hayırlı Cuma'lar Allah herşeyi gönlünüze göre hayırlısuyla versin :)
tuanazehra kuşum duanı okudum Allah kabul etsin inşallah..
sevgilerimle,

duanı okudum Allah kabul etsin!

canımmm duanı okudum allah kabul etsın ınsallah

bu arada herkese gunaydın guzel annışler
hayırlı cumalar olsun
butun dualarımız kabul olsun:KK49:

Canlarım ağzınıza sağlık allah razı olsun okuyan herkesten allahım güzel doğumlar nasip etsin hepimize İNŞ:KK54::KK54::KK54::KK54:

Kizlar ben bebis icin dilek dualari okumak istiyorum 10 bin ihlas okicam ama abdestsiz okunurmu acaba bilen varmi malim cok su ictigimden 10 dk bir lavobadayim

Kizlar ben bebis icin dilek dualari okumak istiyorum 10 bin ihlas okicam ama abdestsiz okunurmu acaba bilen varmi malim cok su ictigimden 10 dk bir lavobadayim

okunur inşallah. abdest olmadan Kuran meali'de okunuyo aklında bulunsun. bu arada başı açıkta okunuyo onuda ekleyim:)

dr.İnci Çavuşoğlu polikliniğinde...4 hafta cmtesi öğleden sonra toplamda 17 saat olacak 200 tl...Nefes egzersizi,sağlıklı gebelik,bebek bakımı gibi birçok konu içeriyor.Ayrıca idefix ten dün spariş ettiğim kitaplar geldi bunlarıda edinmeni tavsiye ederim.Muhteşem bilgiler var.

Bebek Bakım Sorunlarına Mucize Çözümler
(Uyku, Beslenme, Davranış, Tuvalet Eğitimi)
Orjinal isim: Baby Whisperer Solves All Your Problems
Melinda Blau, Tracy Hogg
Gün Yayıncılık / Hobi-Sağlık-Rehber Dizisi

Kitap
Hamilelik, Doğum ve Bebek Bakım Kitabı
Ayşe Öner
Klan Yayınları / Sağlık Dizisi

eşimizle birlikte dimi bu eğitim?

Nddd canim sana bisi sorucam. Senin doktorun senden ayrintili ultrason istedi mi? Benimki daha bisi solemedi 5 inde gidicem randevuma ama hic bahsetmedi daha once aklim karisti bi de sana sormak istedim. Ya da yaptiricaksan berde yaptiricaksin:)

Canım ben en son 24 ocakta kontrole gitmiştim. O zaman bana Doktorum önümüzdeki ay ayrıntılı olarak bakarız demişti. Ben medical e gidiyorum ayrıntılıyı da orda yaptırıcam. Başka bir doktora yönlendiriyormuş. Hem Kendi doktorum hemde diğer doktor bakıcakmış. Öyle demişti en son gittiğimde. Kontrolümde bu salı inşallah. Bakalım nasıl olucak bende merak ediyorum. Yazarım dönüşte :KK16: Çok fazla vaktim olmadığı için ben mümkün olduğunca herşeyi medical de hallediyorum :KK1:

hakkaten çok ilginç yaa çok hızlı kilo almışsın. ama takılma kiloya. hayatının en enteresan zamanları olarak gülerek hatırlıcaksın ilerde inşallah.. bende şuan 77 kiloyum ama hiç takılmıyorum? evdeyim belkide ondandır:) çalışırken biraz daha takıntılı oluyo insan.. giyecek kıyafet falan bulamıyosun oyüzden.. ama benide şişlik korkutuyo çünkü acayip bi ağrı yapıyo! hayatımda ilk defa şişlikle tanışıyorum ve kendisinden hiç hoşlanmadım:)

Canım nasıl bir şişlik yaşıyorsun ne gibi ağrı yapıyor ??
Bende de var gibide aynı şey mi acaba diye merak ettim:44::44:

Canım nasıl bir şişlik yaşıyorsun ne gibi ağrı yapıyor ??
Bende de var gibide aynı şey mi acaba diye merak ettim:44::44:

bacaklarıma parmağımla bastırdığımda içeri giriyo ve beyazlıyo orası. ayıptır söylemesi popomda da var ve hatta kollarımda bile var biraz. ve özellikle bacaklarım çok ağrıyo. gece uykuya zor geçiyorum. doktora gittiğimde sorcam. çok tuzluda yemiyorum aslında?

bacaklarıma parmağımla bastırdığımda içeri giriyo ve beyazlıyo orası. ayıptır söylemesi popomda da var ve hatta kollarımda bile var biraz. ve özellikle bacaklarım çok ağrıyo. gece uykuya zor geçiyorum. doktora gittiğimde sorcam. çok tuzluda yemiyorum aslında?

Hımm anladım canım benim karnımda var sıkıntı. Az bişey bile yesem sanki dünyaları yemişim gibi karnım ağrıyor. Bol bol su iç canım sen. dikkat ediyor musun ne kadar su içtiğine ?

hamiilelikte şişlik aslında çok sık rastlanan bi durum ama henüz bizim haftalarda erken gibi... eğer tuz tüketiyosan ve az su içiyosan olabilir şişkinlik... bence tuzu sıfıra indir ve suyunu 1 lt arttır... 3 güne kalmaz ödemini atarsın...

Hımm anladım canım benim karnımda var sıkıntı. Az bişey bile yesem sanki dünyaları yemişim gibi karnım ağrıyor. Bol bol su iç canım sen. dikkat ediyor musun ne kadar su içtiğine ?

benim kadar su içen yoktur heralde?:) günde 3litre belki de daha fazla içiyorumdur? sen yemekten sonra soda iç bence. belki gaz ağrı yapıyodur?

hamiilelikte şişlik aslında çok sık rastlanan bi durum ama henüz bizim haftalarda erken gibi... eğer tuz tüketiyosan ve az su içiyosan olabilir şişkinlik... bence tuzu sıfıra indir ve suyunu 1 lt arttır... 3 güne kalmaz ödemini atarsın...

oğlumda çok tuzlu yemiştim ama doğuma kadar hiç şişim olmamıştı? yemeklere çok tuz koymam aslında ama tamamen kesip bi bakmak lazım

Canım ben en son 24 ocakta kontrole gitmiştim. O zaman bana Doktorum önümüzdeki ay ayrıntılı olarak bakarız demişti. Ben medical e gidiyorum ayrıntılıyı da orda yaptırıcam. Başka bir doktora yönlendiriyormuş. Hem Kendi doktorum hemde diğer doktor bakıcakmış. Öyle demişti en son gittiğimde. Kontrolümde bu salı inşallah. Bakalım nasıl olucak bende merak ediyorum. Yazarım dönüşte :KK16: Çok fazla vaktim olmadığı için ben mümkün olduğunca herşeyi medical de hallediyorum :KK1:

Sagol canm ya cevabin icin. Sali gunu de yazarsan cok sevinirim. Benim doktoruna giden bi arkadasla konustum da o da doktorun 3 boyutlu makinasinda kan akislarinin gozuktugunu ama ic organlarla ilgili bi sey olmadigini soyledi. Ondan istememis mesela ayrintili kiz 8 aylik simdi. Benim de aklima takiliyo iste 3 boyutluda bakmasi yeterli mi kan akisini gordugu icin? Ama emin de olamiyorum. Bi dahaki randevumda 20 haftam bitmis olacak ben yine de sorucam bi yere gidiim mi diye, gec mi olur sence o tarih? Ay cok konustum valla kusura bakma:))

oğlumda çok tuzlu yemiştim ama doğuma kadar hiç şişim olmamıştı? yemeklere çok tuz koymam aslında ama tamamen kesip bi bakmak lazım

aklıma bişey daha geldi... sebze de vücutta ödeme sebep oluyor... ciddi su tutuyor... bu ara çok fazla sebze tükettiysen ondan da olmuş olabilir belki...

aklıma bişey daha geldi... sebze de vücutta ödeme sebep oluyor... ciddi su tutuyor... bu ara çok fazla sebze tükettiysen ondan da olmuş olabilir belki...

bilmiyorumki cnm tek tip yemek yemiyorum aslında ama yaklaşık 2 aydır falan böyleyim:KK43: teyzemin kızı böyle olmuştu. hamileliğini 36 kiloyla tamamladı çoğu şişlikti. çok ağrıları olduğunu hatırlıyorum.bakalım inşallah doktora bi gideyimde ne dicek? gerekirse tahlil falan isterim? son aylarda olsa neysede şimdiden şişlikmi olur ya

bilmiyorumki cnm tek tip yemek yemiyorum aslında ama yaklaşık 2 aydır falan böyleyim:KK43: teyzemin kızı böyle olmuştu. hamileliğini 36 kiloyla tamamladı çoğu şişlikti. çok ağrıları olduğunu hatırlıyorum.bakalım inşallah doktora bi gideyimde ne dicek? gerekirse tahlil falan isterim? son aylarda olsa neysede şimdiden şişlikmi olur ya

neyse canım inşallah önemli bişey yoktur... benim ablam da balon gibi şişmişti... inşallah bende ona benzemem...

ben de izmirdenim canım benim de ilk bebeğim ve kızımız olacak inşallah, zaten izmirdeki temmuz anneleri hep kız bekliyor :KK12:

dualarımız iiyi dileklerimiz seninle benim içimde seninle ilgili çok güzel hisler var öyle de olur inşallahh:KK16:

bende hissedemiyorum şuana kadar toplamda çok kısa bişekilde 3 kez falan hissettim ondan da acaba değil mi gaz falan mıydı diiyorum :KK53::KK43:

Arkadaşlar bende İzmirdenim ve benimde inşallah bir kızım olucak:)

X