2013 Temmuz Anneleri Paylaşım Alanı

Bebeğinizin cinyeti ne olacak

• Ankete Katılan
    530
Güzellikler sizin olsun Üzüntüleriniz son bulsun
Yaşam kolaylıkları size sunsun
Damla damla yaş gözlerde kurusun
Işığınız güzel gözleriniz olsun
Ne kalbiniz kırılsın; ne gülünüz solsun
Umut Hiç İçinizde eksik olmasın
Bugününüz Bereketli ve Hayırlı olsun
Dualarınızın kabul olduğu, Umutlarınızın eksik olmadığı bir gün olsun
Güneşin bereketiyle, çiçeklerin mis kokusuyla Cumanız Mübarek olsun
Gönlünüz ve gününüz aydın olsun
Günaydın.... Günaydın Herkese...

Günaydın güzel anneler ve minik kelebekleri nasılsın bakalım hayırlı cumalar herkese bakıyorum milletin karnında kelebekler uçuyormuş kızlar bende de oldu dün çok heyecanlandım yaaa ne güzel bi duyguymuşşş:KK1::KK1::KK1::KK1::KK1::KK1::KK49::KK49::KK49::KK49:

günaydınnn
evet kelebekler fena uçusuyor bende 1 haftadır ıyıce hıssedıyorum
cok guzel bır duygu rabbım herkese yaşatsın

amin canım ne güzel temenniler
rabbım herseyın hayırlısını versın bu mubarek cuma gununde
bebeklerımıze sağlık ailemize huzur bereket para :KK49:

günaydınnn

günaydın herkese,ben hiçbir şey hissetmiyorum yaa normal mi acaba bu??

günaydınn
canım böyle bağırsak hareketi gibi hanı suyun ıcınde yuzerler ya oyle
genelde yemek yedıkten sonra dinle iyice
1-2 haftaya hıssedersın bide kız bebeklerde daha gec erkeklerde daha erken hisssediliyormus

gule gule bangbang
yıne gel hep gel:21:

:) sen böyle güzel çağır gelirim ben canımcım

Eki Görüntüle 621453 Eki Görüntüle 621454 Eki Görüntüle 621455 Eki Görüntüle 621457
ben bu badilere bitiyorum ya
unnado.com da vardı bugun bakın mutlaka :)
cok eglenceli

evet çok güzel şeyler vardı unnadoda da çok birşey almak istemiyorum şimdiden nedense yedinci ayı bekliyorum daha çok

ya bendede 1 haftadır aşırı mide yanması oldu. açken tokken farketmiyor soda içiyorum oda bi süreliğine iyi geliyo sonra yine başlıyor. yanlız tuhaf bişi söliyim bu sabah uzun zamandır ilk defa yanlız kahvaltı yapacağım için çay yapmadım kendime, meyve suyu içeyim dedim ve bugün mide yanmam yok denecek kadar az. yarında denicem belki çay azdırıyodur yanmayı.

ben çayı çok açık içiyorum artık

selam kızlar. son bir haftadır iştahım bi açıldı ki sormayın :KK43: tutamıyorum kendimi nolacak böyle bilemiyorum..

iştahında patlama yaşayan var mı benim gibi
:18:

benim hamileliğimin ilk gününden patlıyor iştahım bugün artık hem eşim hem de temizliğe gelen abla sen kilona dikakt et dediler, artık nasıl şiştiysem

Arkadaşlar alakasız olacak ama alışveriş yapmaa başlayan var mı aramızda? Ne aldınız?

canım ben iki tane body aldım bir d ehuggies yılbaşı özel üretim bezi aldım seneye bulamam diye, onun dışında bir arkadaşımız oyuncak aldı annem ve bir ark. hastane çıkışı almışlar, geçen seneden eşimin yengesi hırka yelek örmüştü onlar var, bi minik albümümüz bir çift çorabımız var bir de görümcem ayak izi tablosu almış :)))

güzel anneler ve melekleri nasılsınız? yeni topiğimiz hayırlı olsun bir kaç gündür bakamamıştım şimdi gördüm. bir haftadır canımız sıkkın kızlar geçen hafta 3lü tarama yaptırmaya gittik bir oğluşumuz olacağını öğrendik fakat benim tansiyorum çok yüksek çıkıyor ve her seferinde de giderek yükseliyor dr çok tehlikeli olduğunu söyledi. bir haftadır sebze ve meyve dışında bir şey yiyemiyorum. yarın kontrolümüz var dua edin bizim için olurmu hepinizi ve tatlı meleklerinizi öpüyorum...

canım çok geçmiş olsn

yok canım beylikdüzü medicana internatıonal. ben çapada cvs i yaptırdım ama ordan pek memnun kalmadık. bizi yeteri kadar aydınlatmadılar. o yüzden eşimin bi akrabası cerrahpaşada prof. o bizi perinatolojideki prof. cihat şen.e yönlendirdi. o ve onun öğrencileri şuan takip ediyor. ve son kontrolümde eskiden duyduklarıma nazaran daha iyi şeyler söyledi cihat bey. doğduktan sonra ufak bir operasyonla bile belkide herşeyi normale dönebilir dedi. zaten bağırsaklarının büyük kısmı içerde az bi kısmı dışardaymış. kesedede başka organ yokmuş şuanda. bütün organlarıda normal dedi. bi tedavi şuan için uygulanmıyor sadece hamileliğin takibi olucak usg ile. tek sorun gelişim geriliği olması ileriki dönemlerde, ama onun içinde şuan rabbime dua etmekten başka yapacağım hiçbirşey yok. allah hepimizin yardımcısı olsun canım.

canım inşaallah korktukların olmayacak çok çok sağlıklı olacak minnoşun, içini rahat tut

Gunaydin kizlar umarim iyisinizdir dun gece basim dondu korktum umarim bisey yoktur ben su sola yat olayini yapamiyorum yaaa 15 haflalik oldum sukurler olsun siz nasilsiniz bu yatma olayinda

ya ben de sola yatıyorum ama tabi uykum çok bölünüyor

günaydın canım çok güzelmiş amin

günaydınnn

yaa ben kelebek gıdıklanma hissedemiyorum bir türlü, sadece böyle cama vurunca tık tık tık etrafına da yayılır ya dalgalar öyle hissediyorum acaba o başka birşey mi :))

Herkese merhaba,
Yeni sayfamız hayırlı olsun, sağlıklı günler :))

20. haftadan sonra mı ne tam hissediliyormuş normaldir sıkma canını :)

Gunaydin kizlar umarim iyisinizdir dun gece basim dondu korktum umarim bisey yoktur ben su sola yat olayini yapamiyorum yaaa 15 haflalik oldum sukurler olsun siz nasilsiniz bu yatma olayinda

ben de illa sola yatayım diyorum ya bi türlü rahat edemiyorum ama genelde sola dönüyorum. sırt üstü yatmayı da bıraktım kütük gibi yatıp kütük gibi kalkıyorum nerdeyse :KK1:

şöyle ağızüstü bi yatabilsem yayıla yayıla
:KK17:

bu arada bilgilerimi vereyim ben

SAT: 1 ekim
TDT: 8 temmuz
Cinsiyeti tam belli değil :44:

maraştan katılıyorum ve ilk bebeem
:KK17:

herkese merhabalar hayırlı cumalar dilerim. benide listeye eklermisin sat 26 ekim doğum 2 ağustos istanbul dan katılıyorum 2. bebeğim ilki kız

canım 12. haftada ikili test için medicanaya gittim orda ilk anladı perinatolog. zaten ikili testi bile yaptırmadan biz direk çapaya gittik ordan, çapada cvs yapıldı amniyosentez daha sonraki haftalarda olabiliyo. benim erken olduğu için bebeğin sıvısından değil eşinden örnek alıp öyle incelemeye gönderdik. 1 ayda çıktı sonuçlar, çok sancılı ve stresli bir dönemdi, allah hiçbir anneye yaşatmasın.

Geçmiş olsun canım allah sağlıkla bebeğini kucağına almanı nasip etsin inşallah. sen hangi medicanaya gidiyorsun?

Arkadaşlar alakasız olacak ama alışveriş yapmaa başlayan var mı aramızda? Ne aldınız?

Benimkinin cinsiyet belli olmadığı için listesi öle bekliyor sadece bebek bakım çantası ağız mendillerini birde 3 parça tulum aldım orta renk alıyım dedim onuda gitmiş erkek olanını almışım önünde boy yazıyormuş görmedim ama kızada olur. Zaten benim 2. bebek ilk bebeğimin herşeyi vardı onları kullanıcam kısmet olursa küvet puset anakucağı kangurusu falan var

Hayırlı olsun maşallah kızına :nazar::nazar:
Ne güzel mutlu haberlerle dönmüşsün kontrolünden. İnşallah hep böyle keyifle dönersiniz hastaneden :KK16::KK16:
Benimde doğum tarihim 12 temmuz yakınız bakalım hangimizinki önce gelicek :KK1::KK1:
zamanında gelsinler canım inşallah, oğlum 3 hafta erken doğdu çok şükür iyiydi ama 3 hafta çok farkediyor gerçekten
kızlar foruma bakarken işimize çok yarayacak bir konu buldum,isterseniz bir de siz bakın;çok güzel hazırlamışlar emeklerine sağlık..

:emir_bebek:İhtiyaç listesi:emir_bebek:

A- Bakımla ilgili
Bebeğin genel bakımı için gerekenler
• Bebek bezleri
• Alt değiştirme ve bakım yatağı
• Tırnak makasları
• İlaç kaşığı (Bebeğe şurup veya ilaç içirmek için uygun büyüklükte olmalıdır)
• Fırça tarak seti (Tarak ve yumuşak saç fırçasından oluşur)
• Vücut termometresi
• Göbek bağı bandı
• Islak mendil
• Kulak çubuğu
• Pişik kremi
• Şampuan, sabun, bebek kremi
• Bebek büyotları 200 cc (Sıcak Su Torbası)
• Bebeğin çamaşırlarının yıkanması için özel deterjan

Bebeğin banyosu için gerekenler
• Küvet ve filesi
• Bebek banyo süngeri
• Banyo termometresi
• Bornoz, başlıklı havlu (2 adet, havlusu %100 pamuklu olmalıdır)

B- Beslenme ile ilgili
Bebeği biberonla beslemek için gerekenler
• Cam Biberonlar 125 ml ve 250 ml
• Biberon emzikleri
• Biberon ısıtıcısı
• Biberon fırçası
• Biberonları sıcak veya soğuk tutmaya yarayan biberon taşıyıcısı/termos
• Sterilizatör/Sebze Haşlayıcısı

Emzik ve aksesuarları
• Emzik
• Uyku emzikleri
• Emzik Bandı ve Emzik Zinciri
• Emzik kutusu

Ev ve bebeğin yatak odası ile ilgili
Bebeğin yatak odası için gerekenler
• Karyola ( Yanları yüksek )
• Dolap
• Şifonyer
• Nevresim takımı – Uyku Seti
• Yastık (yan yatırma yastığı)
• Yorgan ( Hafif, kuş tüyü)
• Kenar Minderi
• Battaniye, pike
• Cibinlik
• Yatak şiltesi
• Lamba
• Yatak şilte koruyucusu
• Oda termometresi
• Dönence
• Oyuncak sandığı
• Telsiz - Bebefon

E- Gezinti ve taşıma ile ilgili
• Puset +++++
• Ana kucağı
• Araba koltukları
• Seyahat sağlık seti
• Güneşlik
• Bebek için dikiz aynası aparatı

D- Giyim ile ilgili
Pijama
pamuklu zıbın
Tulumlar(%100 pmklu)
body
önlük
hırka yelek
patik ve çorap
şapka ve bere
mendil

ANNE İHTİYAÇ LİSTESİ :

A- Genel Bakımla ilgili gerekenler
• Kolay emzirmenizi sağlayan önü açık gecelikler
• iç çamaşırları
• Koyu renk banyo havluları
• Hijyenik pedler
• Lohusa külodu
• Göğüs koruyucu aksesuarlar

B- Emzirme ile ilgili gerekenler
• Emzirme sütyenleri ( 2 adet)
• Göğüs pedleri
• Göğüs pompası
• Süt muhafaza poşetleri
• Göğüs ucu koruması/Adaptörü
• Göğüs kremi
• Emzirmek için yastık

ANNELERDEN ÖNERİLER ….
göğüs pompasında medela, elektrikli ve pilli olanı
anne sütü arttırmada vitamalt, ritmix, alkolsüz bira
biberon seti ve steril aleti olarak Avent ve Br.Brown
chicconun fizyolojik biberonu ve dr brown
emzik olarak da Nuk, avent
şampuan ve bebek yağı olarak Bübchen, mustela , sebamed
avent kelebek gögüs koruyucu
lansinoh krem ve göğüs pedi
canbebe yada sevi bebe alt açma bezi
chicconun güvenli yatış yastığı
bebek yorganında kaztüyü yorgan öneriliyor
termos çanta avent
nivea'nın no alkol no parfüm ıslak mendil (ama ilk aylarda kaynatılmış ılıtılış suya batırılmış pamukla silinmesi öneriliyor ya da ıslatılmış pamuk olan Unibaby yenidoğan)
havlu sevi bebe , taç organik
hava nemlendirici tefal-chicco
burun aspiratörü

DETERJANLARDA:
Hacı şakir granül, , omo baby, Roxy Matik Dalin sıvı
bebeğin kullanacağı emzik-biberon vs. ürünlerde AMWAY marka tamamen bitkisel deterjanlar

PİŞİK KREMLERİ:
pişik önleyici kremi olarak Nivea , hametan pomad, zind oxide , mustela
GAZ ÖNLEYİCİ:
Zinco,nurse harvey,debridat,sab, neo baby grippe mixte,metsil
theraline-dodo pillow emzirme yastığı

doğum Çantanızda Neler Olmalı?
Sizin İçin,
. Hamilelik ve doğum çizelgeniz ve doktor kontrollerinin bulunduğu dosya
. 2 adet gecelik
. 2 adet sabahlık , hırka ya da şal
. 1 adet terlik
. 2 adet pijama
. 5 adet kilot – atlet, 3 adet sütyen
. 3 çift çorap
. 3 adet el-yüz havlusu
. lohusa tacı / toka , . saç fırçası / tarak
. deodorant
. ruj
. yüz kremi
. bepanthol
. diş fırçası / diş macunu
. sabun / sıvı sabun
. hijyenik ped / doğum sonrası pedi - Hasta Bezi
. göğüs pedi – göğüs ucu için krem
. kutu mendil , . ıslak mendil
. kitap
. fotoğraf makinesi / film , . kamera / kaset
. bloknot / kalem
. telefon / şarj cihazı / telefon rehberi
. sigorta dosyası
. kolonya
Kirli Torbası
Pike Takımı

Bebek için
2 tane bady (Mevsime göre kisa veya uzun kollu)
2 tane tulum
2 tane çorap
2 tane agiz mendili
2 tane pijama alti
2 tane sapka ve eldiven
2 takim kiyafet (zibin takimi, pijama takimi, patigi, basligi vs)
Yelek ve hirka
Battaniye
10 tane bebek bezi-alt açma yatağı
Pamuk-su ya da unibaby yenidoğan
Araba koltugu/ana kucagi veya portbebe
Havlu
2 tane önlük
2 tane yelek
2 adet Patik
Biberon
Çarşaf

(2009 Haziran annesi ozzge'den alıntıdır)

http://www.kadinlarkulubu.com/agustos-anneleri/351054-bebek-anneler-icin-ihtiyac-listesi.html

canım ya bu liste çooook abartılı geldi bana bu ne :26:

Benim doktorum da rennie-duo şurup bir de gaviscon çiğneme tableti verdi. Hamilelik reflüsü( mide yanması-ekşimesi) hamilelerin büyük bir yüzdesinde görülen bir durum. Ama 7-8. Aylarda ve bebek büyüdüğü için mideye baskı yapmasından dolayı olabiliyor. Bizde erken başladı. :KK5: Doğuma kadar bununla savaşmamız gerekecek. Öyle görünüyor:KK14:

Kızlar görüyorum ki reflünüz erken başlamış 7. aydan sonra fena hale geliyor ben geçen hamileliğimde gece uykumdan kalkıp gaviscon la elimde geziyordum sonra dr bana pulcet ti galiba adı bir ilaç verdi aç karnına sabah alıyorsun. Onu kullandığım günlerde 1 gram reflü problemi yaşamadım şiddetlenirse doktorunuzdan isteyin yazsın tavsiye ederim vallahi çok geçmiş olsun bu hamileliğimde inşallah olmaz diyorum ama bakalım hayırlısı

Günayddıınn güzel annişler ve tatlı bebişlerii :KK16:

Bugün 4 lü test sonuçlarımı aldım. Doktorum herşey yolunda gayet iyi durumda bebiş dedi. Çookk mutluyumm :KK16:
Darısı tüm test yaptıranların başına :)):nazar::nazar:

Bu arada Sevgili Graf benide listeye ekler misin

Sat : 12 Ekim
Doğum tarihi : 12 Temmuz
İlk bebek : Erkek
Şehir Bursa

4 lü test dediğin dopplermi oluyor canım anlamadım benim zamanımda 3lü test ardından doppler vardı 4 lü testte neler yapılıyor bilgi verirmisin?

Kızlar benim bi sorum olucak 14. haftadan buyana şiddetli başağrım var ama öle böle değil dişlerimi sıkıyorum elimde olmadan doktoruma sordum normal istersen ilaç yazarım ama ben olsam kullanmam ilaç dayan geçicek dedi sizde de oluyor mu başağrısı oluyosa nasıl üstesinden geliyorsunuz?

Benide ekler mısiniz listeye?
Sat: 7 Ekim
Tdt: 14 Temmuz.
İstanbul ilk bebeğim:)

Son düzenleme:
Kızlar benim bi sorum olucak 14. haftadan buyana şiddetli başağrım var ama öle böle değil dişlerimi sıkıyorum elimde olmadan doktoruma sordum normal istersen ilaç yazarım ama ben olsam kullanmam ilaç dayan geçicek dedi sizde de oluyor mu başağrısı oluyosa nasıl üstesinden geliyorsunuz?

canım bende sık olmasa da haftada en az iki kez oluyor ben bol su içmeye çalışıyorum dinlendirici müzik inlemeye çalışıyorum falan geçiyor gibi ama en önemlisi su :))

valla canım bence ne tarafa rahat ediyosan öle yat. ben normalde sola asla yatarak uyuyamam, kalp kapakçıklarımda yetmezlik var sola yatınca sıkışırım hep. şimdide sola yatmak lazım diyolar ama ben yine sağda yatıyorum hep. biraz yatıyorum sola, rahatsız olunca dönüyorum napıyım olduğu kadar , kasma kendini bence

Geçmiş olsun canım allah sağlıkla bebeğini kucağına almanı nasip etsin inşallah. sen hangi medicanaya gidiyorsun?

amin tatlım medicana international b.düzü ne gidiyodum zaten 2 defa gittim 3.de bıraktım artık cerrahpaşada kontrollerime devam ediyorum

X