2013 Temmuz Anneleri Paylaşım Alanı

Bebeğinizin cinyeti ne olacak

• Ankete Katılan
    530
Arkadaşlar alakasız olacak ama alışveriş yapmaa başlayan var mı aramızda? Ne aldınız?

ben de başladım bi 5li takım aldım hastane için işte havlusu şunu bunu derken baya oldu çok şükür.

hatta abartıp tarağını, pamuklu çubugunu bile aldım (yerim ben onun kulaklarını :KK53:)

annannesi babannesi de battaniyelerini falan işlediler sagolsunlar. odası da hazır sayılır işte Allah nasip ederse
:KK49:

çok yemek beni üzüyo ya zaten kilolu hamile kaldım oram buram çatlamaya başladı üzülüyorum ama olsun bebeem için:emir_bebek:

paradokss canım size de geçmiş olsun inşallah düzelir herşey

bu arada ben daha öğrenemedim cinsiyetini :/

Amin canım :nazar:
İnşallah sende bu sıkıntılı zamanlarını atlatır minik meleğine kavuşursun vaktiyle. Benim kuzeniminde bebeğinde sorun vardı. Pek çok şey söylendi hamileliği boyunca sürekli test yapıldı. Doğumdan sonra bebeği ameliyat ediceklerini söylemişlerdi. Çok çok zordu gerçekten. Ama doğumdan sonra hiçbişey olmadı. Bebek gayet iyi durumdaydı müdahale bile edilmedi. Sadece kontrol etmişleridi. Şimdi bir buçuk yaşında meleğimiz :KK16::KK16:
İnşallah Rabbim sanada bu zor günlerin ardından bu mutluluğu tattırır. :nazar::nazar:

amin canım dualarınızdan unutmayın benide. inşallah benim kızımda kuzeninin bebeği gibi iyi şeyler yaşatır bizi üzmez çok teşekkürler iyi dileklerin için :KK1:

suzi son adet tarıhını belirtirmisin
29 eylul cnm

ya bendede 1 haftadır aşırı mide yanması oldu. açken tokken farketmiyor soda içiyorum oda bi süreliğine iyi geliyo sonra yine başlıyor. yanlız tuhaf bişi söliyim bu sabah uzun zamandır ilk defa yanlız kahvaltı yapacağım için çay yapmadım kendime, meyve suyu içeyim dedim ve bugün mide yanmam yok denecek kadar az. yarında denicem belki çay azdırıyodur yanmayı.
cnm normal gayett bnmde reflum azdıı ılerkı haftalarda sac ı cıksınbak nasıl yanacak kım bılır hehehe:KK9::KK8:

Mrb canım allah sağlıkla kucağına almayı nasip etsin inş bizimde tahmini doğumumuz 6 Temmuz aynı benim Kızım olacak inş:KK49::KK49::KK49::KK49::KK49::emir_bebek::emir_bebek::emir_bebek::emir_bebek::emir_bebek::emir_bebek::emir_bebek::emir_bebek::emir_bebek::emir_bebek::emir_bebek::KK49::KK49::KK49:
evt cok sukur nmc bızımde paşamız gelıyor hayırlısı ılee

kızlar yardım edin ya bugün felaket derecede belim ağrıyo sizde de oldu mu yada oluyor mu..?? sol tarafımda ayağıma iniyo bütün günde beni inletti resmen doktoruda aramadım. Neden olur bu ağrı..??:97:
rahım acıldıgı ıcın oluyor cnm genıslıyor bebegımız ıcın yer acııyorr :KK8::KK8::KK8:
ya kızlaaaar , karnımda kelebek kıpırdıyo sankiiiiiiii :KK9: :KK9: :KK9:
cok sukur :KK16::KK16:
selam kızlar bende temmuz annesi olucam inşallah.4lü test yaptırdık pazartesi önümüzdeki ayada ayrıntılı ultrason olucak.56 kilo ile hamile kaldım şimdi 60.6 kilo oldum sizler ne durumdasınız şişlik oluyormu bacaklarınızda?karın çatlakları oldumu hiç?hangi kremleri kullanıyorsunuz?ben pregnacare kullanıyorum şuan için çattlamadım ama daha erken zaten heralde.banyodaykende bebe yagı ile masaj yapıyorum karnıma.her gün iki bardak süt içiyorum ayrıca.arada türk kahveside içiyorum ( dayanamıyorum çünkü çok severim türk kahvesini):)her sabah açık limonlu çayda içiyorum.kan hapı ve elevit kullanıyorum hergün.Kan hapını sabah erken eşim işe giderken alıyorum sonra iki saat daha uyuyorum kahvaltıya kadar ki demirin etkisini yediklerim öldürmesin.birda yüzmeye başladım ewe yakın bi spor salonunda.doğum kolay olsun die.bebeğimide hissetmeye başladım artık pıt pıt vuruyor arada.12.haftada cinsiyetini öğrendik.bir kızım olucak hayırlısıyla.sizlerde durumla nasıl muhtemelen aynı şeyleri yaşıyoruzdur.Uzun yazdım biraz ama yanlış yaptığım bişeyler varsa söyleyin lütfen
turk kahfesı dısın da gusel ama onuda haftada bor oluyorsaa ınsl bırsey olmaz dr danıs genede sekerrr

güzel anneler ve melekleri nasılsınız? yeni topiğimiz hayırlı olsun bir kaç gündür bakamamıştım şimdi gördüm. bir haftadır canımız sıkkın kızlar geçen hafta 3lü tarama yaptırmaya gittik bir oğluşumuz olacağını öğrendik fakat benim tansiyorum çok yüksek çıkıyor ve her seferinde de giderek yükseliyor dr çok tehlikeli olduğunu söyledi. bir haftadır sebze ve meyve dışında bir şey yiyemiyorum. yarın kontrolümüz var dua edin bizim için olurmu hepinizi ve tatlı meleklerinizi öpüyorum...

cnm yuksek tansıyon cok onemlıı kontrollarıını aksatmaa ark.lardan bılıyorumdaa 7.aydan sonra daha cok dr gorunmen gerekıyorrr amnn dıkkat ett cnm ALLAH ıma amenetsınız dua ıle ınsll rabbım kolaylık saglık versınnn:KK54:

dün aldıgım ılk cıcımızzzzzzz
$Sitem1122.jpg $Sitem1121.jpg 7,5 tl ye aldımm cok tatlı ve kalıtelııı :KK34:

Merhaba kızlar
Yeni başlığımız hayırlı uğurlu olsun.

Ben de inşallah temmuzda ikiz annesi olacağım.

selam kızlar önce liste için bilgilerimi vereyim sonra doktor kontrolümüzü anlatayım :)

SAT; 04 Ekim
DOĞUM TARİHİ; 11 Temmuz
MEMLEKET KONYA
ALLAH İZİN VERİRSE İKİNCİ BEBEĞİM OLACAK, İLKİ ERKEK. Bu bebeğim de Allah ın izniyle kızmış :)) Bugün öğrendik kendimi hep erkeğe alıştırmışım çok garip hissettim ama bir o kadar da mutlu oldum :)) Rabbim hayırlı ve sağlıklı olmasını nasip etsin. Organları çok şükür iyi görünüyor dedi 7 Martta ayrıntılı ultrasonumuz var.Herşey yolunda olacak Allah ın izniyle. SİZLERİ ÇOK SEVİYORUM AYRICA İYİ GECELEEEEER :KK76::KK76::KK76::KK76::KK76:

selam kızlar önce liste için bilgilerimi vereyim sonra doktor kontrolümüzü anlatayım :)

SAT; 04 Ekim
DOĞUM TARİHİ; 11 Temmuz
MEMLEKET KONYA
ALLAH İZİN VERİRSE İKİNCİ BEBEĞİM OLACAK, İLKİ ERKEK. Bu bebeğim de Allah ın izniyle kızmış :)) Bugün öğrendik kendimi hep erkeğe alıştırmışım çok garip hissettim ama bir o kadar da mutlu oldum :)) Rabbim hayırlı ve sağlıklı olmasını nasip etsin. Organları çok şükür iyi görünüyor dedi 7 Martta ayrıntılı ultrasonumuz var.Herşey yolunda olacak Allah ın izniyle. SİZLERİ ÇOK SEVİYORUM AYRICA İYİ GECELEEEEER :KK76::KK76::KK76::KK76::KK76:

Hayırlı olsun maşallah kızına :nazar::nazar:
Ne güzel mutlu haberlerle dönmüşsün kontrolünden. İnşallah hep böyle keyifle dönersiniz hastaneden :KK16::KK16:
Benimde doğum tarihim 12 temmuz yakınız bakalım hangimizinki önce gelicek :KK1::KK1:

bende bilgilerimi vereyim
sat 27.eylül 2012
bdt 04.temmuz 2013
cinsiyet henüz belli degil
ilk bebegim

grafcigim bizide ekle :)))

kızlar foruma bakarken işimize çok yarayacak bir konu buldum,isterseniz bir de siz bakın;çok güzel hazırlamışlar emeklerine sağlık..

:emir_bebek:İhtiyaç listesi:emir_bebek:

A- Bakımla ilgili
Bebeğin genel bakımı için gerekenler
• Bebek bezleri
• Alt değiştirme ve bakım yatağı
• Tırnak makasları
• İlaç kaşığı (Bebeğe şurup veya ilaç içirmek için uygun büyüklükte olmalıdır)
• Fırça tarak seti (Tarak ve yumuşak saç fırçasından oluşur)
• Vücut termometresi
• Göbek bağı bandı
• Islak mendil
• Kulak çubuğu
• Pişik kremi
• Şampuan, sabun, bebek kremi
• Bebek büyotları 200 cc (Sıcak Su Torbası)
• Bebeğin çamaşırlarının yıkanması için özel deterjan

Bebeğin banyosu için gerekenler
• Küvet ve filesi
• Bebek banyo süngeri
• Banyo termometresi
• Bornoz, başlıklı havlu (2 adet, havlusu %100 pamuklu olmalıdır)

B- Beslenme ile ilgili
Bebeği biberonla beslemek için gerekenler
• Cam Biberonlar 125 ml ve 250 ml
• Biberon emzikleri
• Biberon ısıtıcısı
• Biberon fırçası
• Biberonları sıcak veya soğuk tutmaya yarayan biberon taşıyıcısı/termos
• Sterilizatör/Sebze Haşlayıcısı

Emzik ve aksesuarları
• Emzik
• Uyku emzikleri
• Emzik Bandı ve Emzik Zinciri
• Emzik kutusu

Ev ve bebeğin yatak odası ile ilgili
Bebeğin yatak odası için gerekenler
• Karyola ( Yanları yüksek )
• Dolap
• Şifonyer
• Nevresim takımı – Uyku Seti
• Yastık (yan yatırma yastığı)
• Yorgan ( Hafif, kuş tüyü)
• Kenar Minderi
• Battaniye, pike
• Cibinlik
• Yatak şiltesi
• Lamba
• Yatak şilte koruyucusu
• Oda termometresi
• Dönence
• Oyuncak sandığı
• Telsiz - Bebefon

E- Gezinti ve taşıma ile ilgili
• Puset +++++
• Ana kucağı
• Araba koltukları
• Seyahat sağlık seti
• Güneşlik
• Bebek için dikiz aynası aparatı

D- Giyim ile ilgili
Pijama
pamuklu zıbın
Tulumlar(%100 pmklu)
body
önlük
hırka yelek
patik ve çorap
şapka ve bere
mendil

ANNE İHTİYAÇ LİSTESİ :

A- Genel Bakımla ilgili gerekenler
• Kolay emzirmenizi sağlayan önü açık gecelikler
• iç çamaşırları
• Koyu renk banyo havluları
• Hijyenik pedler
• Lohusa külodu
• Göğüs koruyucu aksesuarlar

B- Emzirme ile ilgili gerekenler
• Emzirme sütyenleri ( 2 adet)
• Göğüs pedleri
• Göğüs pompası
• Süt muhafaza poşetleri
• Göğüs ucu koruması/Adaptörü
• Göğüs kremi
• Emzirmek için yastık

ANNELERDEN ÖNERİLER ….
göğüs pompasında medela, elektrikli ve pilli olanı
anne sütü arttırmada vitamalt, ritmix, alkolsüz bira
biberon seti ve steril aleti olarak Avent ve Br.Brown
chicconun fizyolojik biberonu ve dr brown
emzik olarak da Nuk, avent
şampuan ve bebek yağı olarak Bübchen, mustela , sebamed
avent kelebek gögüs koruyucu
lansinoh krem ve göğüs pedi
canbebe yada sevi bebe alt açma bezi
chicconun güvenli yatış yastığı
bebek yorganında kaztüyü yorgan öneriliyor
termos çanta avent
nivea'nın no alkol no parfüm ıslak mendil (ama ilk aylarda kaynatılmış ılıtılış suya batırılmış pamukla silinmesi öneriliyor ya da ıslatılmış pamuk olan Unibaby yenidoğan)
havlu sevi bebe , taç organik
hava nemlendirici tefal-chicco
burun aspiratörü

DETERJANLARDA:
Hacı şakir granül, , omo baby, Roxy Matik Dalin sıvı
bebeğin kullanacağı emzik-biberon vs. ürünlerde AMWAY marka tamamen bitkisel deterjanlar

PİŞİK KREMLERİ:
pişik önleyici kremi olarak Nivea , hametan pomad, zind oxide , mustela
GAZ ÖNLEYİCİ:
Zinco,nurse harvey,debridat,sab, neo baby grippe mixte,metsil
theraline-dodo pillow emzirme yastığı

doğum Çantanızda Neler Olmalı?
Sizin İçin,
. Hamilelik ve doğum çizelgeniz ve doktor kontrollerinin bulunduğu dosya
. 2 adet gecelik
. 2 adet sabahlık , hırka ya da şal
. 1 adet terlik
. 2 adet pijama
. 5 adet kilot – atlet, 3 adet sütyen
. 3 çift çorap
. 3 adet el-yüz havlusu
. lohusa tacı / toka , . saç fırçası / tarak
. deodorant
. ruj
. yüz kremi
. bepanthol
. diş fırçası / diş macunu
. sabun / sıvı sabun
. hijyenik ped / doğum sonrası pedi - Hasta Bezi
. göğüs pedi – göğüs ucu için krem
. kutu mendil , . ıslak mendil
. kitap
. fotoğraf makinesi / film , . kamera / kaset
. bloknot / kalem
. telefon / şarj cihazı / telefon rehberi
. sigorta dosyası
. kolonya
Kirli Torbası
Pike Takımı

Bebek için
2 tane bady (Mevsime göre kisa veya uzun kollu)
2 tane tulum
2 tane çorap
2 tane agiz mendili
2 tane pijama alti
2 tane sapka ve eldiven
2 takim kiyafet (zibin takimi, pijama takimi, patigi, basligi vs)
Yelek ve hirka
Battaniye
10 tane bebek bezi-alt açma yatağı
Pamuk-su ya da unibaby yenidoğan
Araba koltugu/ana kucagi veya portbebe
Havlu
2 tane önlük
2 tane yelek
2 adet Patik
Biberon
Çarşaf

(2009 Haziran annesi ozzge'den alıntıdır)

http://www.kadinlarkulubu.com/agustos-anneleri/351054-bebek-anneler-icin-ihtiyac-listesi.html

çok güzel bi paylaşım olmuş canım sağol

benimde sat 27 eylül
beklenen doğum 4 temmuz
cinsiyet kız

herkese günaydın

Doğal ve organik içerikleri ile yüksek etkinliği birleştiren Bella B, özel olarak anne ve bebeklerin hassas ciltleri için geliştirilmiş olup Türkiye'de de jinekolog, pediatrist ve dermatologların yoğun desteğini alıyor. Bella B, hamileler, emziren anneler, bebekler ve çocukların hassas ciltlerinde kullanılması son derece zararlı olan paraben, petrol türevleri, lanolin, yapay koruyucular, zararlı kimyasallar ve hayvansal içerikler barındırmıyor. Bella B, butikbebe'de sizlerle.
http://www.butikbebe.com/urunlist/1940/1915/bella-b
kızlar kaçırmayn derim.

Evet soğan , sarımsak , limon gibi yiyecekler reflüyü tetikliyor. Bu grup ilaçlar kana karişmadigi için bebeğe zarar vermiyor. Ben şimdiye kadar çok şurup içmek zorunda kaldım. Daha fazla içmeyim diyorum. O yüzden de biraz da yediklerimize dikkat etmemiz lazım. Patates ve muz mide yanmasına birebir. Çok iyi geliyor. :KK34:

aaa bilmiyordum patates ve muzun mide yanmasına ıyı geldıgını
annem hep der bayat ekmek ye anında gecer
bırde soğuk süt aklınızda bulunsun annişler:KK49:

selam kızlar bende temmuz annesi olucam inşallah.4lü test yaptırdık pazartesi önümüzdeki ayada ayrıntılı ultrason olucak.56 kilo ile hamile kaldım şimdi 60.6 kilo oldum sizler ne durumdasınız şişlik oluyormu bacaklarınızda?karın çatlakları oldumu hiç?hangi kremleri kullanıyorsunuz?ben pregnacare kullanıyorum şuan için çattlamadım ama daha erken zaten heralde.banyodaykende bebe yagı ile masaj yapıyorum karnıma.her gün iki bardak süt içiyorum ayrıca.arada türk kahveside içiyorum ( dayanamıyorum çünkü çok severim türk kahvesini):)her sabah açık limonlu çayda içiyorum.kan hapı ve elevit kullanıyorum hergün.Kan hapını sabah erken eşim işe giderken alıyorum sonra iki saat daha uyuyorum kahvaltıya kadar ki demirin etkisini yediklerim öldürmesin.birda yüzmeye başladım ewe yakın bi spor salonunda.doğum kolay olsun die.bebeğimide hissetmeye başladım artık pıt pıt vuruyor arada.12.haftada cinsiyetini öğrendik.bir kızım olucak hayırlısıyla.sizlerde durumla nasıl muhtemelen aynı şeyleri yaşıyoruzdur.Uzun yazdım biraz ama yanlış yaptığım bişeyler varsa söyleyin lütfen

hoşgeldin ezgi
bence kilon gayet iyi bende 5 kg aldım
henüz şişlik yok ayaklarımda bıraz hıssedıyorum sanki
ben suan johnsons baby bebe yagı dusta ıyıce masaj yapıyorum senın gıbı cıkıncada önceki sayfalarda linkini vermiştim
Bella b çatlak kremını kullanıyorum,ve herkese tavsiye ediyorum.çay cok acık ıcmeye bak derım,türk kahvesıde zararlı diyorlar dr'um banada önermedi
ama ne tesadüf ki annem bana hamıleyken avuc avuc türk kahvesi yemıs aş ermiş yanı
12.haftada erken örenmişsin canım kızın hayırlı olsun
tekrar hoşgeldin:KK49:

selam kızlar. son bir haftadır iştahım bi açıldı ki sormayın :KK43: tutamıyorum kendimi nolacak böyle bilemiyorum..

iştahında patlama yaşayan var mı benim gibi
:18:

daha dur bebem bunlar neki
arkadasımda hamıle aynı yerde calısıyoruz
kendisi 7.ayına gırdı cok hızlı kılo alıyor sürekli birşeyler yiyyor
iştah son aylarda daha cok acılıyormus:KK15:

Günaydın güzel anneler ve minik kelebekleri nasılsın bakalım hayırlı cumalar herkese bakıyorum milletin karnında kelebekler uçuyormuş kızlar bende de oldu dün çok heyecanlandım yaaa ne güzel bi duyguymuşşş:KK1::KK1::KK1::KK1::KK1::KK1::KK49::KK49::KK49::KK49:

Gunaydin kizlar umarim iyisinizdir dun gece basim dondu korktum umarim bisey yoktur ben su sola yat olayini yapamiyorum yaaa 15 haflalik oldum sukurler olsun siz nasilsiniz bu yatma olayinda

X