2013 Temmuz Anneleri Paylaşım Alanı

Bebeğinizin cinyeti ne olacak

• Ankete Katılan
    530
kızlaar ii sohbetler sizee, akşama eşimin arkadaşı kız arkadaşını ailesiyle tanıştırcakta bizi de yanında istio ,oraya gidices ancak hazırlanırım:) öpüyorum hepiniziii

hatim yapan kızlar kacıncı cuzdesınız ben kendı basıma yapıyorum esımle degıll ve dıger hatımlerımde var !! ve gunluk yusuf suresının ılk 1,5 sayfasını okuorum ya sızlerrrr
[/FONT][/COLOR][/B]:44::44::44:

ben malesef hatim yapamıyorum :KK43: ama benim yerime annemle babam yapıyolar. ben de hergün yusuf, muhammed ve rahman surelerinden 2 şer sayfa okuyorum,Allah kabul ederse inş. :KK34:

ben halen bir hareket hissetmiyorum :KK43:
korkmalımıyım sizce?
ilk bebegimde 19+4 de ilk tekmeyi yemiştim.ama onun öncesinde kaymalar dönmeler felan hissediliyordu.
bunda tık yok :S
sadece sabahları sağda toplanmış oluyor.
kızlar ne olur içimi rahatlatın yaa kafam allak bullak :KK43:

canım içini ferah tut 22-hatta 24. haftaya kadar hissedilmemesi normal diyolar. biz kendimizi biraz fazla dinliyoruz genelde çoğumuzun ilk gebeliği çünkü :KK9: bak yine bişeyler hissediyomuşsun ama. demekki senin minnakın çok usluuuuuu :KK8:sevin bence:KK9: bende mesela yeni yeni net hissetmeye başladım. seyirme gibi oluyodu bi defa tık diye,oda çok nadir günde 1 yada iki defa. şimdi şimdi daha kasları kuvvetleniyor demekki daha net, daha sık hissediyorum. anca yani içini ferah tuuttt keyfini çıkar şekeriimm :KK16: :KK16: :KK54:

oo herkez burda:KK49: aramıza yeni katılanlarda olmuş,hoşgeldiniz arkadaşlar :nazar::nazar:
bu arada söylemişmiydim ben epidural normal yaptım arkadaşlar,tavsiye ediyorummmm,çok rahat bir doğumdu,bunuda öyle yapmak istiyorum Allah'ın izniyle tabiki :emir_bebek:

oo herkez burda:KK49: aramıza yeni katılanlarda olmuş,hoşgeldiniz arkadaşlar :nazar::nazar:
bu arada söylemişmiydim ben epidural normal yaptım arkadaşlar,tavsiye ediyorummmm,çok rahat bir doğumdu,bunuda öyle yapmak istiyorum Allah'ın izniyle tabiki :emir_bebek:

peki epudral doğumda sezeyan gibi 2.çocukta en az 3 sene geçemsi gerek diyolar ya dikişler için epudralde ölemi oluyor

peki epudral doğumda sezeyan gibi 2.çocukta en az 3 sene geçemsi gerek diyolar ya dikişler için epudralde ölemi oluyor

duymadım öyle bişey ama belki o epidural sezeryan için denmiş olabilir,ben epidural normal yaptım,aşağıda 3 dikişim vardı oda zaten 10 gün içinde iyileşiyor,belden aşağısını uyuşturuyorlar onuda doğum anında yapıyorlar,son ana kadar bekliyorlar,20 dakikalık bir uyuşma oluyor,zaten bebek o arada doğuyor,karnındaki kasılmaları hep hissediyorsun,sadece bebek çıkarken acı olmuyor,benim korkum zaten bebek çıkarken canım yanıcak diyeydi,karnımdaki kasılmalara katlanırım ama ona katlanamam diyorsanız,epidural normal yapılabilir

Eki Görüntüle 633641 Eki Görüntüle 633643 Eki Görüntüle 633644 Eki Görüntüle 633645 Eki Görüntüle 633641 Eki Görüntüle 633643 Eki Görüntüle 633644 Eki Görüntüle 633645

Kızçelerrrr ben hamile kaldığımı öğrendiğimden beri bebişime olan aşkımı,duygularımı,endişerimi
bir deftere yazıp durdum.Bunları güzel mi güzel süslü mü defterlere aktaracağım bunun için netten sürekli
araştırma yapıyorum yukarıdakilere bayıldım.Eminönünde deli gibi çeşite var ya kendim yapacağım ya da
eminönünden alacağım ayyyyy çok heyecanlıyım çokkk işimiz varrrr çoookkkk:KK52::KK52::KK52::KK52:

ayyyy cok guzeller bende her kontrolden sonra ajandaya tutanlardanımm
ama bu defterlerı cok sevdim heleki oğlıuşumun adı da yazınca Rüzgar bayıldımmm nereden alrıırm ki acep:emir_bebek:

merhaba kızlar.size birşey sorabilirmiyim?
yha ben tam anlamıyla birşey hissedemiyorum ne hareket ne tekme felan :44:
daha erkenmi sizce?
ama ikinci bebegim.erken hissetmek gerekmezmiydi.
oyhh kafam karışık.
sadece sabahları sağa kaymış,toplanmış şekilde oluyor.
çok nadir de segirme tarzında hafif şeyler hissediyorum hepsi bu.
normalmi sizce??

cevaplarsanız sevinirimm :KK16:

eğer denemediyden tatlı bir şeyler ye özellikle çikolata ve sessizbir ortamda sırtüstü uzan karnını aç okşa sesli şekilde bebeğinle konuş.ben bir süredir hissediyorum ama gün içinde hareketlerini hissetmezsem öyle yapıyorum işe yarıyor

Konu Sahibi : nnagihann #22

sevtap41

Nilüfer

Giriş tarihi: Nov 2010 Mesajlar: 204

bende gecen sene bu zmanlar en iyi doktor olarak erkan beyi bilirdim,taaaaaki.......
eylül ayında dogum yaptım.gebeliğimin 2.ayından itibaren,erkan türköze gittim.doguma 2 gün kala tekrar kontroldeydim istediği butun tahlilleri yaptırdım.gayet saglıklı bir bebegimin olacagını söyledi bana her kontrole gittiğimde.bebeğim tüp bebekti.her seferinde iyimi saglıklımı diye soruyordum.oda hiç bir sorun yok diyordu.taakiii dogumumu yaptım odama alındım,ve doktor erkan gelip bana bebeğinin bir gözü yok oluşmamış ve sol kulak yolu kapalı diyene dekiyi biliyordum.günümüz ultrasonlarında,bide kendi ultrason cihazı en ,iyisi derken peki neden görmedi bunları.eşim 6.aydaki ultrason resmindeki gözlerdeki farkı farkedince sormustu doktora suyun içinde oldugu için öyle demişti.eşim doktor degil doktor olan o ama farkedemedi göremedi.ihmalkarlık var.belki iyi bir doktor olabilir ama cok yogun oldugundan dolayı bastan savma bakıp gönderiyor.ben tavsiye etmiyorum.bu yazımı okuyanlar,gidip gitmemek size kalmış.ben yasadıgımı paylasmak istedim.iyi olan yorumları yapıyorsak bunuda yapmayı kendime görev bildim.saglıcakla kalın.bebeklerinizi saglıkla kucagınıza alın inşallah..........

ikiziz okumak istersen o bahsettiğim yazı erkan beyle ilgili:KK43:(

Yaa kızlar böyle hoş olmayan şeyleri özelden yazışalım ben etkileniyorum daha hassas olan daha çok etkilenen arkafaşlarımız var
:KK14:

anaammmm ben geldim kızlaarrr.. geldim de nası yoruldum yaa. ütüler 2,5 saat sürdü bil fiill ayakta. evi süpürdüm toz aldım anca, silmeye halim kalmadı valla anam belim kopuyor ,artık yatışş :KK9: bugünlük yeter demi :21: bravo bana:KK9:
ya size bişi dicem eşim beni neden anlamıyo yaa?
ben normal bir hamile gibi bi kere olsun kontrole gitmek istiyorum diyorum hayır gitme diyor. içimde kalıcak ama yaa. cerrahpaşada tamam çok güzel bakıyolar ama ben özelde normal bi şekilde,bebeğimin sanki hiçbişeyi yokmuş gibi rutin bi kontrole gitmek sorularımı sormak istiyorum. bi usg fotosu istiyorum yaaaaaaaahhhhhh :KK43:
tamam bakıcaklar ama omfoloselinide görücekler belki kafanı karıştırcak moralini bozucak bişi dicekler,ters bi yorum yapıcaklar, gitme diyor :KK43: dün akşam bu yüzden atıştık yine. ama ben istiyorum napıyım ilk bebeğim, normal bi gebe nasıl gider ultrasona bilmiyorum ben hep ağladım konuşamadım, kendimle ilgili merak ettiğim hiç bişeyi soramadım. doğru düzgün izleyemedim. 3 aydır elimde bi usg bile yok. off napıyım bana akıl verin kızlar, gizlice ona söylemeden gitsemmi?

Canım bence eşinden habersiz bişey yapma eşler ne kadar şuan bebişlerini sevselerde bizim için öncelik bebek olsada erkekler için şuan bizim sağlığımız daha önemli, yani bebeğin sağlığı mı eşin sağlığımı deseler onlar bizi seçerler, eşinde seni düşündüğü için üzülmemen için üzülmemek için istemiyor olabilir dediği gibi bilmeyen bir dr bir laf eder psikolojin bozulur kızın üzülür
Eşin üzülür ama şöyle birşey yapabilirsiniz bir dr a gidip en baştan bizim kızımızın durumu bu, çapaya gidiyoruz bütün ihtimallerden haberimiz var biz sadece kızımızı görmek onun bir ultrasound resmini almak istiyoruz diyin????

ayyyy cok guzeller bende her kontrolden sonra ajandaya tutanlardanımm
ama bu defterlerı cok sevdim heleki oğlıuşumun adı da yazınca Rüzgar bayıldımmm nereden alrıırm ki acep:emir_bebek:

bizi listeye eklermisin...
prensesimiz geliyor allah izin verirse... ve adımız ZeynepSu:nazar:

Gecelik mi o ne bee.ilk defa duydum kizz.

valla şeker bende ilk defa az önce duydum.. benim bildiğim haniii nişanlık düzerken alıolar ya saten o giyilio ama ben onu giymek istemiorumm..... ama neymiş ayıp olurmuşşşşşşşşşşşşşşşşşşşş

eğer denemediyden tatlı bir şeyler ye özellikle çikolata ve sessizbir ortamda sırtüstü uzan karnını aç okşa sesli şekilde bebeğinle konuş.ben bir süredir hissediyorum ama gün içinde hareketlerini hissetmezsem öyle yapıyorum işe yarıyor

kaç haftalık gebesin?

dr söledın mı ıkıncı gebelık olur fılan dıyee cunku bnm ılk gebelıgım ve 17.haftadan berii cok sukur hıssedıyorum cnm ama senn bebek ddıgın gıbı uyusukk saa oda olurr genelde kız bebelerii ölemişş az hareket edermıs sennkı kesınmı erkek olucagıı canımm

canım dr a sormadım hareket olayını.aklıma gelmedi yani gittiğimde heyecandan unutuyorum çogu soruyu.
dr 2 defadır erkek bebek diyor.
ama pipişi görmedik. göstermedi bize.ama dr güvenilir bir dr.yanlış tahmin yapacagını pek sanmıyorum ama vücudum okadar farklılaştı ki erkek deyince çok şaşırmıştım.ilk hamileliğimde oğlumdakinden çok çok farklıyım.bulantılarım 9.haftada onda bitmişti.bunda halen devam ediyor :KK5:
kısmet yaaa sağlıklı olsun da ne olursa olsun.demekki sakin ki daha pek hiissedemiyorum.

canım içini ferah tut 22-hatta 24. haftaya kadar hissedilmemesi normal diyolar. biz kendimizi biraz fazla dinliyoruz genelde çoğumuzun ilk gebeliği çünkü :KK9: bak yine bişeyler hissediyomuşsun ama. demekki senin minnakın çok usluuuuuu :KK8:sevin bence:KK9: bende mesela yeni yeni net hissetmeye başladım. seyirme gibi oluyodu bi defa tık diye,oda çok nadir günde 1 yada iki defa. şimdi şimdi daha kasları kuvvetleniyor demekki daha net, daha sık hissediyorum. anca yani içini ferah tuuttt keyfini çıkar şekeriimm :KK16: :KK16: :KK54:

Allah razı olsun canım içim çok rahatladı.
inşallah artık yakın zamanda bebişlerimiz biz burdayız derler ve tekme tokat dalarlar :KK9:

canım denedim onu ama yok bişi pek.
hafif kayma gibi oluyor okadar.o da nadir yani.
ama senin haftan benden ileri.belki bende o haftalarda daha rahat hissetmeye başlarım..

merhaba..... nerde yaptın acaba doğumu?

kızlar şubat annelerinin paylaşımlarını okuyorum doğum yapanlar 2 günü kalanlar 10 günü kalanlar ordaki heycanı görmelisiniz birbirlerinin doğum haberlerini bekliyorlar ama genelde hep sezeryan yapmışlar. çok az kişi normal doğum yapmış ama bişey dikkatimi çektigenelde bu hamile takvimindeki muhtemel doğum tarihinden önce doğum yapmış. hatta birti şöyle yazmış 7 şubatta doğum yapmış "dogum sonrasi 4 kilo 7 gun icerisinde ise 8 kilo verdim. fazladan 8 kg kaldi onu da veririm bu hizla" bizde verlim inşallah :))

X