2013 Ocak Anneleri Paylaşım Alanı

Bebişlerimizin Cinsiyetleriii :)

• Kızımız Olucak

OY: 169 48,0%
  • Oğlumuz Olucak

OY: 185 52,6%

• Ankete Katılan
    352
kızlar ben 31 yasındayım ve 2 tane kızım var 14 haftalık hamişim bi oğlum olsun cok istiyorum önce sağlık tabiki allah kısmet ederse sizlerden ricam hamişliginiz nasıl geçti bu haftalara kadar özellikle cinsiyeti belli olanlar göğüslerde dolgunluk hassasiyet bulantı kaç kilo aldınız yazarsanız çok sevinirim simdiden tşkler

kız ben de devamlı meyve yıyorum ama hıc kabız olmadım aksıne kabızım düzeldi :)

ayyy çok kötü kabızım kabız değilim diyenlere maşallah çok çekiyorum çok

hayırlı olsun canım bu yıl erkek yılı zaten bir kızım olursa yandı oğullarınız :))))

kiraz diyince aklıma ne geldi kızlar ben kiraz çekirdeklerini biriktiriyorum.bir arkadaş almanyadan getirmiş çocuğuna böyle yastık küçük yastığın içinde kiraz çekirdekleri var.ısıtıp karnına koyunca çocuğun gaz sqancısı geçyor hemen ondan yapıcam aklınızda olsun yapmak isterseniz:)

kız ben devamlı cacık yıyorum ohh misss :) :) :)

benımd ekolalrım göbegım mor hep iğnedenn napalımm kısmett :)

ayyyy benim ki mor ya ama iğne kutusu saymak çok eğelenceli.herkes soruyor kaç kutu kaldı.delirdim herhalde

daha cinsiyetimiz belli değil ama ALLAH gönlüne göre versin.bende kız çocuğu çok istiyorum sağlıklı olsun tabi ama gönlümde kız var...:))

gönlüne göre olur umarım.
14 haftalık olmuşsun cinsiyetini söylemediler mi?
benimde 3 yaşında oğlum var kardeşi kız mı yoksa erkek mi bende çok merak ediyorum.....
çalışıyor musunuz?
göğüslerde acıma,dolgunluk var.bulantılar başta fazlayken şimdilerde çok az,3 kilo verdim toplam ama eksiği kapatırım diyorum son aylardaDD

Günaydın kızlar...
Dünden bahsetmek istiyorum size.
Doktora gittim.
Bahsettiğim lekelenmeye dair bir şey göremedi. Bir sıkıntı yok dedi.
Bebişimi ölçtü :)))
Biraz önden gidiyordu. Bu sefer SATı yakalamış minik kuşum
Öyle işte
Sonra folik asite devam dedi... Bunu bitireceksin. 1 kutu daha bitireceksin dedi (Bu kısmı anlamadım. Herkes vitamine geçerken ben niye folik asite devam ediyorum?)
Sonra 1 ay sonra tekrar kontrol falan diye konuştuk. Neyse çıktım ben. Sonra geri geldim. İkili test ne zaman diye sordum (2-3 hafta sonra gelebilirsin dedi)
E ben sormasam söylemeyecek misin doktor hanım yaaa:/
Bu olayların hepsi 10 dk ya sürdü ya sürmedi. Bundan çok rahatsızım. Güya özel hastane 40 milyon muayene başı. Hep bir acelecilik var ve hiç hoşuma gitmiyor.
Sakin sakin konuşmak istiyorum ben.
İşte böyle kızlar.
Ama minik kuşum iyiymiş şükür. Ultrason resmi önümde. Bebişe benzemiş artık :)
Birde boyu 3,02 cm miş iyi mi acaba haftasına göre?

Son düzenleme:

ne güzel genç yaşta 3. çocuk Allah analı babalı büyütsün inş benim hamileliğim Allaha şükür çok güzel geçiyor tek sıkıntım baş ağrıları onun haricinde hiçbir şikayetim yok sata göre 14+ yım ama bizimki önden gidiyormuş o yüzden 15+ cinsiyet kesin olmamakla beraber erkek dedi doktor gögüslerim çok acıyor gerçekten bugüne kadar 4 kilo aldım inş bebişini sağlıklı kucağına alırsın...

bencede seni bilgilendirmesi lazım.
benim 2.hamileliğim olmasına rağmen dr.yinede olacakları anlatıyor
ultrasonla bakarken bir yandan da 2 li ve 3 lü testi anlattı.
folik asite niye devam ettirdi bende anlamadım
ama çoğu kişi vitamine geçmiş durumda

geçmiş olsun.banada folic kullandırıyor hala.ben de anlamış değilim bulantın bitene kadar folic kullan dedi.drdan memmun değilsen değiştir hemen.nerede oturuyosun sen?boyuda çok iyi maşallah 3 cm :))

günaydın
benim doktor kalabalık değil ama aynı tarzı o da bana yaptı
3 hafta sonra gel 2li test yapacağız dedi
dedimki ikizlerde 2li test işe yaramıyormuş tam belirtici bir rol oynamıyormuş
evet aslında öyle dedi
yani onun demesi lazımdı gerek yok ikizlerde yapmaya diye ama benim dememle öyle dedi
özeller işte para için malesef böyle davranıyorlar
ne yapalım hepsi birbirinden beter
ben 90 tl veriyorum muayeneye ama aynı şeyi ben de yaşadım

Günaydın kızlar

ben çok halsizim ve bitkinim uykuya fln zaten hıc doyamıyorum

son gunlerde hiç işe gelesim yok

bulantım - kusmam hala gecmedı :S

Günaydın kızlar

gunaydın cnm bende dun oyleydım gunbıtmedı kızım evde yedı bnı cocuk perısan oldu esım gldı hala yatıyorum cok kotu oluyo Allah yardımcın olsun senınde

Sanırım doktorumu değiştireceğim. Doktorum şeker, güleryüzlü ama bunlar yetmiyor tabi :)

geçmiş olsun.banada folic kullandırıyor hala.ben de anlamış değilim bulantın bitene kadar folic kullan dedi.drdan memmun değilsen değiştir hemen.nerede oturuyosun sen?boyuda çok iyi maşallah 3 cm :))

Teşekkür ederim canım. Ben Konya'dan yazıyorum.
+Maşallah :)

İnsanın aklında soru işaretleri kalıyor öyle olunca.
Elbet işini biliyordur fakat bir önemsemezmiş gibi oluyor.

gunaydınlar kızlarr gununuz mutlu mutlu ve saglıklı gecer ınsallah

Teşekkürler canım inşallah seninde...

Günaydın kızlar

Allah hepimizin yardımcısı olsun inşallah...

slm 10 dk mı cok bıle keske bana 5 dk dahı baksa yeter gecn hafta gıttm sadece 1 dk surdu kalp atıslarını duydun 2.5 aylıksın dedı ve gulegule dedı sok oldum yanı bu mıdyattada dogru durust doktor yok napacm blmıyorm halınıze skredın bence

İnsanın aklında soru işaretleri kalıyor öyle olunca.
Elbet işini biliyordur fakat bir önemsemezmiş gibi oluyor.

..
ben bunu tamamen ticaret mantığına bağlıyorum
en iisi bile bunu yapıyor malesef herşey para olmuş
ben daha ilk kez gitttiğim için hemen önyargılı olmak istemiyorum
ama aynı tutum bi kaç gidişimde de devam ederse ben de değiştirebilirim

Evet canım benim de 10 haftalıkken gittiğimizde 32 mmdi bebişim ben akropole muyanene başına 30 tl veriyorum bir kez gittim şimdiye kadar ama içeride 20 dk kaldık heralde. baya bi bilgi verdi doktor, gerçi ben de biçok testi yaptırıp gitmiştim, sorularım vardı, onlarla ilgili konuşunca oldu tabi yarım saat kadar. bence bikaç yere daha bak canım. sonra sinir tutmasın bu hassas döneminde

Günaydın kızlar

ay-shecim sorma bugün doktora gittim rapor ver bana diye.dün işte uyuyodum nerdyse. bi halsizlik yorgunluk ki sorma. gözüm açılmıyo. işe gitmicem 3 gün ama o arada gidip 2 li testi mi halletcem, kayınvaldeme yakın bi poliklinikte yapıyolarmış.sana gecikmişsin diyen asistandan korkup aradım allahtan randevuya gerek yok dedi, tenha oluyormuş. yarın gidip testi yaptırcam bakalım. devlette ne kadara yapılıo bu test biliyor musun? bi fikri olan var mı arkadaşlar?

benim bulantım yok allahtan ama dün benim de fenaydı içim, köfteyi yiyemedim kokuyo diye, içim kalktı. gazoz içtim üstüne.faydalı değil ama midemi yatıştırıyo napim. akşam da 2 kupa çay içtim valla çoook özlemişim napim pişmanım evet

canım kiraz çekirdeğinden yastık demişsin nasıl ısıtıyor.ve kılıfı normal kumaş mı bilgi verirsen sevinirm.

Şu an eşimle tartışıyoruz normal doğum olmasın sezaryen yaptıralım ne uğraşıcaz saatlerce bekliycez mi diyo....

günaydın kızlar, ya benim bulantılarım 3 haftadır falan yoktu sadece başında cok bulanmıştı ama şimdi geri geldi kabus mu ya gecmesi gerekmiyomuydu artık sizde durumlar nasıl?

Merhaba kızlar çok canım sıkıldı ikili teste 304te 1 risk var birde biyokimyasal risk diye bişey var oda 76 da 1 down riski kanama odağımda vardı benim dün dr.um aradı amniyo sentez önerdi gerçi şimdilerde duyduğum çoğu gebeliklerde istiyolar amniyo sentez 3 lü den sonra yaptırcam galiba ama ikili testin daha hassas olduğunu söyledi dr.um ense kalınlığıda1.5 mm di gayette normal görünüyordu aslında ablamda ebe hemşire şefine göstermiş oda bence sorun yok 250 den büyük olursa risk teşkil eder ben biyokimyasal riski çokta önemsemiyorum demiş bekliycem ama şu 4 hafta kendimide yiycem gibi((

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…