2013 Ocak Anneleri Paylaşım Alanı

Bebişlerimizin Cinsiyetleriii :)

• Kızımız Olucak

OY: 169 48,0%
  • Oğlumuz Olucak

OY: 185 52,6%

• Ankete Katılan
    352
Tüm annelere güzel bir gün diliyorum...ben gebeliğin başlangıcından bu yana 3 kilo verdim...ama belirgin bir şekilde göbeğim çıktı çok garip değilmi daha 3 ayım bile bitmedi yahuu..

Günaydıın güzel anneler bugùn inşallah sorunsuz huzurlu bı gün olur herkese.umarım herkesin keyfi yerindedir ben cooook halsizim bukadarıda normalmi bilmiyorum çalışan hamilelere Allah yardımcı olsun.halen kahvaltı yapmadım kalkıp hazırlamaya halim yok keşke biri önüme getirsede yesem.amaa mecbur kalkıp hazirlicam çünkü aciktim diye pacalarimi cekistiren bı kızım var.iş başa düştü!

slm 10 dk mı cok bıle keske bana 5 dk dahı baksa yeter gecn hafta gıttm sadece 1 dk surdu kalp atıslarını duydun 2.5 aylıksın dedı ve gulegule dedı sok oldum yanı bu mıdyattada dogru durust doktor yok napacm blmıyorm halınıze skredın bence

Sende haklısın hiranurm ama işte insan hep iyisini istiyor imkanlar dahilinde...

ben bunu tamamen ticaret mantığına bağlıyorum
en iisi bile bunu yapıyor malesef herşey para olmuş
ben daha ilk kez gitttiğim için hemen önyargılı olmak istemiyorum
ama aynı tutum bi kaç gidişimde de devam ederse ben de değiştirebilirim

Evet delikız malesef durum o şekilde...
Araştırmaya başlayacağız bakalım başka bir doktor daha...

Evet canım benim de 10 haftalıkken gittiğimizde 32 mmdi bebişim:KK1: ben akropole muyanene başına 30 tl veriyorum bir kez gittim şimdiye kadar ama içeride 20 dk kaldık heralde. baya bi bilgi verdi doktor, gerçi ben de biçok testi yaptırıp gitmiştim, sorularım vardı, onlarla ilgili konuşunca oldu tabi yarım saat kadar. bence bikaç yere daha bak canım. sonra sinir tutmasın bu hassas döneminde

:))) aynıymış bebişlerimizin boyları
Ya olması gereken o zaten oturup konuşacak anlatacak. Bizde halden anlamaz insanlar değiliz zaten 45 dk oyalamayız doktoru değil mi ama?

ay-shecim sorma bugün doktora gittim rapor ver bana diye.dün işte uyuyodum nerdyse. bi halsizlik yorgunluk ki sorma. gözüm açılmıyo. işe gitmicem 3 gün ama o arada gidip 2 li testi mi halletcem, kayınvaldeme yakın bi poliklinikte yapıyolarmış.sana gecikmişsin diyen asistandan korkup aradım allahtan randevuya gerek yok dedi, tenha oluyormuş. yarın gidip testi yaptırcam bakalım. devlette ne kadara yapılıo bu test biliyor musun? bi fikri olan var mı arkadaşlar?

benim bulantım yok allahtan ama dün benim de fenaydı içim, köfteyi yiyemedim kokuyo diye, içim kalktı. gazoz içtim üstüne.faydalı değil ama midemi yatıştırıyo napim. akşam da 2 kupa çay içtim valla çoook özlemişim napim:KK17: pişmanım evet:KK31:

Benimde canım kola istiyor ne zamandır :KK17: Maden suyuyla tatmin ediyorum kendimi :KK1:
Çayı da kaynar suya damla şeklinde içiyorum. Kaynar su içiyorum bi nevi :KK70:
Bu arada doktor sordu bana bebeğinde bir (Allah cümlemizinkinden korusun) sıkıntı çıkarsa gebeliğini sonlandırır mısın diye...
Hayır dedim. O zaman ikili test yapmaya gerek yok dedi.

Merhaba kızlar çok canım sıkıldı ikili teste 304te 1 risk var birde biyokimyasal risk diye bişey var oda 76 da 1 down riski kanama odağımda vardı benim dün dr.um aradı amniyo sentez önerdi gerçi şimdilerde duyduğum çoğu gebeliklerde istiyolar amniyo sentez 3 lü den sonra yaptırcam galiba ama ikili testin daha hassas olduğunu söyledi dr.um ense kalınlığıda1.5 mm di gayette normal görünüyordu aslında ablamda ebe hemşire şefine göstermiş oda bence sorun yok 250 den büyük olursa risk teşkil eder ben biyokimyasal riski çokta önemsemiyorum demiş bekliycem ama şu 4 hafta kendimide yiycem gibi:KK43:((

inşallah bir sorun çıkmaz canım başka bir dr da gösterseydin test sonuçlarını baksana hemşirede sorun yok demiş.dr bazen gereksiz yere panik yaptırabiliyor insanı...

Merhaba kızlar çok canım sıkıldı ikili teste 304te 1 risk var birde biyokimyasal risk diye bişey var oda 76 da 1 down riski kanama odağımda vardı benim dün dr.um aradı amniyo sentez önerdi gerçi şimdilerde duyduğum çoğu gebeliklerde istiyolar amniyo sentez 3 lü den sonra yaptırcam galiba ama ikili testin daha hassas olduğunu söyledi dr.um ense kalınlığıda1.5 mm di gayette normal görünüyordu aslında ablamda ebe hemşire şefine göstermiş oda bence sorun yok 250 den büyük olursa risk teşkil eder ben biyokimyasal riski çokta önemsemiyorum demiş bekliycem ama şu 4 hafta kendimide yiycem gibi:KK43:((

difenbafya çok sıkıntılı bişiy bu ikili üçlü test süreci! tam seviniyosun çocuğum olcak diye, bi iki doktor çıkıp yüzdeler üzerinden çocuğunun sağlığı üzerine yorumlar yapıo. benim duyduğum şimdiye kadar biçok bebeğin boş yere aldırılmış olduğu bu testler yüzünden, düşün boşu boşuna sağlıklı çocuklar öldürüldü belki demişti bi doktor. benim çok yakınıma da sen hemen aldır riskli gebelik dediler. perişan oldular ama çocuk sapasağlam doğdu. burada ihtimallerden bahsediyoruz. bence içini ferah tut. biliyorum söylemesi çok kolay ama olmayadabilir bişey. ben o yüzden aslında yaptırmama noktasına bile geldim ama işte merak yani yine de belki iyi herşey derler diye gidiyosun. bu arada sağıklı olduğunu bilemeyecekeri gibi, belki sağlıklı dediklerinde de sağlıksız olabilir o da var. yani aslında tıp da bir yere kadar canım. o yüzden içini ferah tut öncelikle. bebişini düşün. iyi beslen elinden geleni sen yap, sonrasını allaha havale et. :KK49:

seninki belli olur. cunku 13. haftada kizlarda olan azicik cikinti da kayboluyormus artik..bana 12. haftada erkege benziyo dedi ama kesin degil..bence seninki daha kesin olur.. Allah gonlundekini verir insallah
Sagol canım âmin inşallah Allah herkesin gonlundekini saglikla versin ins
ne güzel genç yaşta 3. çocuk Allah analı babalı büyütsün inş benim hamileliğim Allaha şükür çok güzel geçiyor tek sıkıntım baş ağrıları onun haricinde hiçbir şikayetim yok sata göre 14+ yım ama bizimki önden gidiyormuş o yüzden 15+ cinsiyet kesin olmamakla beraber erkek dedi doktor gögüslerim çok acıyor gerçekten bugüne kadar 4 kilo aldım inş bebişini sağlıklı kucağına alırsın...

Maşallah bebisine saglikla kucağına al ins

inşallah bir sorun çıkmaz canım başka bir dr da gösterseydin test sonuçlarını baksana hemşirede sorun yok demiş.dr bazen gereksiz yere panik yaptırabiliyor insanı...

İnşllah ama bi kere insanın içine kurt düşmeyi versin...Çok zor rahat olmaya çalışıyorum ama gece boyu kabuslarla uğraştım durdum Amniyo sentez yaptırıpta kötü sonuç alanda görmedim hiç çevremde herşeyin Hayırlısı Bu arada bu işi yapan işinin ehli bir dr tavsiyeniz varmı birde sonuçlar artık 24 saatte çıkıyormöuş arkadaşlar bilginiz olsun..

Ama ense kalınlığı normal çıkmış canım... Bu iyi bir şey.
Acaba başka bir doktora daha mı göstersen sonucunu?

günaydın anne adayları. cinsiyeti belli olanları tebrik ediyorum.erkek patlaması yaşanıyor gibi.
ve kendimde merak ediyorum.her hamilelik farklıdır ama acaba ne yediler ne yiyemediler?biz de
az çok kendimize yorabilir miyiz acaba?önce sağlık ama merak işte :p

Canim hemen basla hic vakit kaybetme suan gerilmenin alt yapisini yapiyo karnin ileri aylarda catir catir catliyo(tecrubeyle sabittir)ben kutu kutukrem surmeme ragmen karnim ilk dogumumda turkiye fiziki haritasina dondu simdi yine suruyorumda kar etmiyo cildim cok kuru dr diyo surun gunese cikin emsin iyice ama nerdee iccamasirini cekincede camasir emiyo surup acik birakiyom

aynen ben de ergenlikte daha haritaya döndüm çok korkuyorum, sıkı önlem almak lazım :KK31:

benim çok az bir lekelenmem olmuştu kahverengi, ertesi gün de sadece 2 damla kanamam oldu, bir hafta sonra doktora gittiğimde söyledim hiçbir kanama bölgesi görmediği halde tedbir amaçlı iğne ve progesteron hapı verdi bana, ne olur ne olmaz diye, ki progesteron hapını vajinaya yerleştir dedi, oral kullanma dedi, lokal etki etmesi ve olası bir düşüğü daha iyi engellemesi için. 3 hafta oldu hala kullanıyorum . 12. hafta bitene kadar da kullanmakta fayda var. önemli olan senin heyecan telaş yapmaman, çok çok önemli bu.:KK34:

Canım benimde çok az pembemsi bı lekeelenme olmuştu doktor progestan verdi ama ne kadar kullanmam gerektiğini söylemedi kutuda zaten 10 günlük ilaç var onu kullandım bugün bitti doktorada soramiyorum yıllık izne çıkmış acaba tekrar alıp kullanmam gerekiyomu sizce?[/QUOTE]

bence yeterli olmuştur canım ama sen dr a danışıp öyle bırak yine de ezbere olmasın

ayyy çok kötü kabızım kabız değilim diyenlere maşallah çok çekiyorum çok :KK43:

hayırlı olsun canım bu yıl erkek yılı zaten bir kızım olursa yandı oğullarınız :))))

kiraz diyince aklıma ne geldi kızlar ben kiraz çekirdeklerini biriktiriyorum.bir arkadaş almanyadan getirmiş çocuğuna böyle yastık küçük yastığın içinde kiraz çekirdekleri var.ısıtıp karnına koyunca çocuğun gaz sqancısı geçyor hemen ondan yapıcam aklınızda olsun yapmak isterseniz:)

ayyyy benim ki mor ya ama iğne kutusu saymak çok eğelenceli.herkes soruyor kaç kutu kaldı.delirdim herhalde

daha cinsiyetimiz belli değil ama ALLAH gönlüne göre versin.bende kız çocuğu çok istiyorum sağlıklı olsun tabi ama gönlümde kız var...:))

kiraz çekirdeğinden yastık mı bir yaşıma daha girdim normal kılıf mı dikiliyor sonra nasıl ısıtıyorsunuz?

ne güzel genç yaşta 3. çocuk Allah analı babalı büyütsün inş benim hamileliğim Allaha şükür çok güzel geçiyor tek sıkıntım baş ağrıları onun haricinde hiçbir şikayetim yok sata göre 14+ yım ama bizimki önden gidiyormuş o yüzden 15+ cinsiyet kesin olmamakla beraber erkek dedi doktor gögüslerim çok acıyor gerçekten bugüne kadar 4 kilo aldım inş bebişini sağlıklı kucağına alırsın...

4 kilo biraz çok olmamış mı canım daha kontrollü git istersen balım...
baş ağrısı için de ensene buz kalıbı koy 10 dk beklet 5 dk dinlen sonra 10 dk daha koy epey geçiyor damarlar daraldığı için dene bence çok faydasını göreceksin...

Günaydın kızlar

ben çok halsizim ve bitkinim uykuya fln zaten hıc doyamıyorum

son gunlerde hiç işe gelesim yok

bulantım - kusmam hala gecmedı :S

canım yaa senin bu bulantıların efsane oldu acep kızın mı olacak?

bence boşuna telaş yapma bazen doktorlar da boşu boşuna panik yaptırıyor sen sükunetini korumaya çalış canım bence bir sorun yoktur.

Tüm annelere güzel bir gün diliyorum...ben gebeliğin başlangıcından bu yana 3 kilo verdim...ama belirgin bir şekilde göbeğim çıktı çok garip değilmi daha 3 ayım bile bitmedi yahuu..

ben de kilo almadım ama karnım şişti benim de :KK1: normal yani panik yapma tatlım

Sende haklısın hiranurm ama işte insan hep iyisini istiyor imkanlar dahilinde...

Evet delikız malesef durum o şekilde...
Araştırmaya başlayacağız bakalım başka bir doktor daha...

:))) aynıymış bebişlerimizin boyları
Ya olması gereken o zaten oturup konuşacak anlatacak. Bizde halden anlamaz insanlar değiliz zaten 45 dk oyalamayız doktoru değil mi ama?

Benimde canım kola istiyor ne zamandır :KK17: Maden suyuyla tatmin ediyorum kendimi :KK1:
Çayı da kaynar suya damla şeklinde içiyorum. Kaynar su içiyorum bi nevi :KK70:
Bu arada doktor sordu bana bebeğinde bir (Allah cümlemizinkinden korusun) sıkıntı çıkarsa gebeliğini sonlandırır mısın diye...
Hayır dedim. O zaman ikili test yapmaya gerek yok dedi.

kola yerine soda ha? dün benim de cnm kola çekti ama soda onun yerini tutmadı malesef :KK37:

bu arada dün hayatımda ilk defa yemek yaktım ve yemeksiz kaldık, tabi iyice acıktım şekerim düştü ben de eşime kokoreç ve midye tava aldırdım afiyetle yedim pis pis sonra şekerimi bir ölçtüm 160 olmuş oh oh :KK17:

Şu an eşimle tartışıyoruz normal doğum olmasın sezaryen yaptıralım ne uğraşıcaz saatlerce bekliycez mi diyo....

Benim eşimde Sezeryan istiyor zaten ilki Sezeryandi bebek ters diye bu sefer normal
İstiyorum kendi sancım gelirse olurmuş sunu sanciyla olmazmış
İns sancım gelir o dogum anını yasamak istiyorum
4yil gecmis olucak aradan ins aksilik çıkmaz

İnşllah ama bi kere insanın içine kurt düşmeyi versin...Çok zor rahat olmaya çalışıyorum ama gece boyu kabuslarla uğraştım durdum Amniyo sentez yaptırıpta kötü sonuç alanda görmedim hiç çevremde herşeyin Hayırlısı Bu arada bu işi yapan işinin ehli bir dr tavsiyeniz varmı birde sonuçlar artık 24 saatte çıkıyormöuş arkadaşlar bilginiz olsun..

daha geçen bir arkadaş 4000 tl ye amniyosentez yaptırdı iyi bir hastanede 1 ay sonra alacak sonucu kurbanlık koyun gibi bekliyor, o süreç de çok yıpratıcı emin ol...

Ama ense kalınlığı normal çıkmış canım... Bu iyi bir şey.
Acaba başka bir doktora daha mı göstersen sonucunu?

Evet canım enmse kalınlığı haftasına göre gelişimi herşey normaldi bizi daraltan şey içerdeki kanama alanının çok geç küçülmesi ve ikilide böyle çıkınca ister istemez acaba vücut bebeği atmayamı çalışıyor düşüncesi drumun yaptığı açıklama bu yönde sordurdum başka bir dr daha oda bence sorun yok demiş 250nin altında olsaydı evet bende önerirdim ama gerek yok demişbakıcaz artık 3 lüyüde bir yaptıralımda ne oluyo nebitiyo belirsizlik çok kötü

daha geçen bir arkadaş 4000 tl ye amniyosentez yaptırdı iyi bir hastanede 1 ay sonra alacak sonucu kurbanlık koyun gibi bekliyor, o süreç de çok yıpratıcı emin ol...

ÇO k ilginç hep o kadar para veriyor hemde 1 ay bekletiyolar dr.um dün söyledi.artık 24 saatte çıkıyor sonuçlar diye nerde arkadaşın zeynep ankarada mı yaptırdı?

çevremde bu ikili test yüzünden senin yaşadığın kabusu yaşayan o kadar çok tanıdığım var ki
ama sana yemin ediyorum hepsi sapasağlam bebekler doğurdu. Tek bir tanesnde bile sorun çıkmadı
ben sırf bu sebeple yaptırmadım bu testi. 3 lüyü de yaptırmicam
sakin olmaya çalış, bir problem yoktur inş

:

valal bılmıyorum canım ya hergunum kabus gibi gecıoo :S :KK43:

gunaydın cnm bende dun oyleydım gunbıtmedı kızım evde yedı bnı cocuk perısan oldu esım gldı hala yatıyorum cok kotu oluyo Allah yardımcın olsun senınde

çocuklada zordur elbet ama gene evdesın ıs yerıdne hem ısle ryuruycek hem halsizim bılmıyorum ne olucak
bugun dısarda bisürü iş var bacakalrımın dermanı yok ne yapıcam bılmıyorum :KK43:

ay-shecim sorma bugün doktora gittim rapor ver bana diye.dün işte uyuyodum nerdyse. bi halsizlik yorgunluk ki sorma. gözüm açılmıyo. işe gitmicem 3 gün ama o arada gidip 2 li testi mi halletcem, kayınvaldeme yakın bi poliklinikte yapıyolarmış.sana gecikmişsin diyen asistandan korkup aradım allahtan randevuya gerek yok dedi, tenha oluyormuş. yarın gidip testi yaptırcam bakalım. devlette ne kadara yapılıo bu test biliyor musun? bi fikri olan var mı arkadaşlar?

benim bulantım yok allahtan ama dün benim de fenaydı içim, köfteyi yiyemedim kokuyo diye, içim kalktı. gazoz içtim üstüne.faydalı değil ama midemi yatıştırıyo napim. akşam da 2 kupa çay içtim valla çoook özlemişim napim:KK17: pişmanım evet:KK31:

ben hep uyukluyorum ı syerıdne napimm kendıme gelemıyorum kı :S
hoş uyuklaınca dah afena oluo basım sepet gibi oluyo...

devlette ucretsiz yapılıyo canım test....

Şu an eşimle tartışıyoruz normal doğum olmasın sezaryen yaptıralım ne uğraşıcaz saatlerce bekliycez mi diyo....

su doğum ıslerıne eşlerın karısmasıan gıcık oluyorum ona ne sen doğurucaksın

nasıl rahat hıssederen öle doğruruun alla alla hem daha ayalr var canım tartısma bosunaa....

aynen ben de ergenlikte daha haritaya döndüm çok korkuyorum, sıkı önlem almak lazım :KK31:

Canım benimde çok az pembemsi bı lekeelenme olmuştu doktor progestan verdi ama ne kadar kullanmam gerektiğini söylemedi kutuda zaten 10 günlük ilaç var onu kullandım bugün bitti doktorada soramiyorum yıllık izne çıkmış acaba tekrar alıp kullanmam gerekiyomu sizce?

bence yeterli olmuştur canım ama sen dr a danışıp öyle bırak yine de ezbere olmasın

kiraz çekirdeğinden yastık mı bir yaşıma daha girdim normal kılıf mı dikiliyor sonra nasıl ısıtıyorsunuz?

4 kilo biraz çok olmamış mı canım daha kontrollü git istersen balım...
baş ağrısı için de ensene buz kalıbı koy 10 dk beklet 5 dk dinlen sonra 10 dk daha koy epey geçiyor damarlar daraldığı için dene bence çok faydasını göreceksin...

bence boşuna telaş yapma bazen doktorlar da boşu boşuna panik yaptırıyor sen sükunetini korumaya çalış canım bence bir sorun yoktur.

ben de kilo almadım ama karnım şişti benim de :KK1: normal yani panik yapma tatlım

kola yerine soda ha? dün benim de cnm kola çekti ama soda onun yerini tutmadı malesef :KK37:

bu arada dün hayatımda ilk defa yemek yaktım ve yemeksiz kaldık, tabi iyice acıktım şekerim düştü ben de eşime kokoreç ve midye tava aldırdım afiyetle yedim pis pis sonra şekerimi bir ölçtüm 160 olmuş oh oh :KK17:[/QUOTE]
cnm hamılelıkte cıg et ve sakatat urunlerı yasak dıye bılyorumama ben bıse dyıncede genelde forumayagakalkıyo oyle bısey yok dıe doktorun solemesı lazım gercı

herkese merhabalar.
bizim burda yani yalovadaki devlet hastanesinde ikili test yapmıyolarmış çok ilginç.hoş ben zaten yaptırmıcamda,parası olmayan ne yapsın illaki özelemi gitsin.
geçen benim doktorun kapısında bi kadınla konuştuk 13.haftadaymış devletten buraya yolladılar dedi ikili test için.
büyük şehirlerde yapıyolardır araştırma hastanelerinde falan.

X