2013 Ocak Anneleri Paylaşım Alanı

Bebişlerimizin Cinsiyetleriii :)

• Kızımız Olucak

OY: 169 48,0%
  • Oğlumuz Olucak

OY: 185 52,6%

• Ankete Katılan
    352
canım ya hayırlısı hani siz burda böyle salladı şöyle belirgin yazınca ben baya bebek gibi beklemiştim :KK1: daha once göremedik ya bunda kadın diyo bak ben hareket ettirmiyorum maşallah salıyo diyo ama ben baya kol bacak gibi bekliyomuşum aman sallıyo kolcazını böcek tıp ta söylemiyoruz cinsiyetini dedi ama bu teyzemiz dayanamaz söyler bize :21:

canım evet kolalr bı nokta gıbı oluyo yaa mınık mınık evet üni hast devette söelmıolar cınsıyetı

aman sölemesınelr dr um söler özeldekı :KK70: doktorum her hafta cagırıyo ınanırmısın her hafta

daha da değişik çok hızlı buyyoalr :)

Kizlar bidehepimizin erkek oluyomus felan:))saglikli olsunlar farketmez

eeheuehuehu 3 - 4 tane futbol takımı çıkarırmışızz :KK9:

slm arkadaslar bısey duymustum hanı gobek delıgı asagıya bakarsa kız yukarı bakarsa erkek dıyolar yanlıs hatırlıyrm olabılırm nasıldı o ..

madem tadı buruk ayran gibi kötü değildir ozaman..bu karışım hazır satılıo mu?mayalanma süresi falan demişsiniz evde de mi yapılo öğretirmisiniz bizde yapalım

Günaydın kızlar nasılsınız,
Meralsah cnm gerçekten kötü deil tadı ayran gibi işte.Bide satılıyor artık büyük marketlerin hemen hemen hepsinde var süt kutusu gibi aynen üzerinde süt yerine kefir yazıo:)Ben gördüm ama hiç almadım alan tanıdıklarım oldu ama beğenmemişler.Daha önceki saylarda yazdım netten de bakarsan mayasının nasıl oldugunu görürsün cnm.İsteyen arkadaşlara gönderebilirim.Yogurt mayalamak gibi kefiride süt alıp mayalıosun.Hem marketlerdeki ne olursa olsun katkı maddesi vardır raf ömrü için.Bide pahalı yani.Bunu enazından kendin evde yapıyosun hergün 1 litre mayalarsın zaten içmene göre.

anladım canım babamın işi dolayısıyla çıkmıştı tayinimiz tugayda otururduk.güzeldi antep yemekleri nefissss zaten.benim orada lise yıllarından arkadaşlar olunca ayağımızda kesilmedi tabi.. düğün dernek doğuma git.gezmeğe git.ayyyy ben fıstıkın mevsimi geçtimi yaaaa :)durup dururken aklıma geldi bak ya

Yemeklerimiz güzeldir evet Avrupaya açıldı artık antep mutfağı:):) Fıstıgın mevsimi daha geçmedi cnm şimdi üzüm mevsimidir antepte o biter arkasından fıstıklar olmuş olur kırmızı kırmızı "ben fıstık" deriz duymuşsundur sen yaş fıstık yani.Bak benimde canım çekti aha napcaz şimdi:)Bende o zamanlar zaten antepte olucam bayrama inş Dr.um izin verirse 1 ay kalıcam salçamı kurutmalığımı(patlıcan biber) çıkarıp gelicem:)

ilk olucak ınsallah canımm :)

maşallah subhnallah canım bebısee ayy dun bene kontroldeydımmm bebıs bızede el salaldı teyzesii :KK70: :KK70: :KK70:

hepsi selamcı çıktı ehueheuehe :KK70:

canım ben samsunluyum biz de ekmek bir pekmez iki :KK70: :KK70: :KK70: her evde bulunur mutlska kaynatılır fln benım de bi başım köylü yanı :)
bi de bizim köyelrımız öyle lüx köyler değil hala çok afedersın "pokluk" diye bır bi tabırı barındıran kanalizasyonu olmayan ama
hiç kokmayan herseyın doğal düzenınde tıkrı tıkır ıslediği organık bı yer :KK70: kola cips gibi köyde üretilemeyecek şeyler almak için
3,5 saat yol gidip en yakın ilçeye ulasman gereken bi yer yani öyle söyleyım sana :KK70:

bizim sofralarımzıda hep pekmezle yoğurt bulunur hatta hatırlıyorum sımdı değil ama ben kcuuckken akşam yemekelrımızde bile
masada ıksıı beraber bulunrdu...bi de ekşi çalkaması vardır biz de side var mı bılmıyorum elmadan aynı pekmez gibi ama akışkan değil
çok koyu macun gibi bişey yapılır onu suyla çalkalarsın ama süpper bi içecek olur köyde artık eskısı kadar cok yapılmıyo ama
bulduk mu hıc kacırmayız :) ay bu arada ben antep mutfagını cok severımm :KK70: hatta ıkı tane kıtap var listemde antep yemekelrıne
dair bi ara alıp hepsını en bastan denemek istiyorum :KK1:

canım marketlerde varsa hangı marketteyse bakayım yok bulamazsam zahmet olmazsa senden ıstıycem artık :KK17:
bulamazsam matrkette san amail atarımm :) ayrıca keklerde çok güzel bir kıvam verdiğini de çok duydumm :)
ayrıcana anlat canım öel güzel analtıosun kı ınan hiç sıkılmadım :) :KK16:

Sizin köylerdede güzel şeyler varmış cnm ama bizim köy azcık modernleşti enazından bi marketi bi ekmek fırını oldu.Ama köy işte girdiğin an yolunda başlıo tezek kokusu insan tezek kokusunu severmi ben seviyorum:) Şaka bi yana ama o koku eşittir köyüm gibi gelio..Biz annem dahil şehirde doğmuş büyümüş ama köyde akrabaların olunca ve sık sık küçükken gidince o yüzdendir köyü çok severim bende.Kefiri anlattım cnm marketlerdekini ama sen istersen bi al dene hoşuna gitmezse sana kefiri göndertirim dediğim gibi ve isteyen arkadaşların hepsine herşeyin dışında tadı aynı gelse bile evde daha uygun maliyette olur kız.Biz muhasebeciler bunu iyi biliriz gider gelirden az olmalı:p

KARIŞIK Bİ MESAJ OLURSA ŞİMDİDEN PARDON KIZLAR ÇÜNKÜ BUNU YAZARKEN PC ALLAK BULLAK OLDU ANLAMADIM ENSON CTRL C İLE YAPIŞTIRDIM AMA UMARIM DOĞRU ŞEKİLDE SAYDADA YER ALIR:KK70:

slm arkadaslar bısey duymustum hanı gobek delıgı asagıya bakarsa kız yukarı bakarsa erkek dıyolar yanlıs hatırlıyrm olabılırm nasıldı o ..

cnm bende sanki önceden öyle şeyler duymuştum ama detayını bilmiorum aşağı hangisi yukarı hangisi oluyor diye bide hangi aydan sonra.mesela ilk aylarda farklı son aylarda farklıysa göbek deliği neye bakcan mesela.bende dediğim gibi çok net bilmiorum..

aman kesin busene paşa senesi dicem ama erkekler once gösterir kızlar geç gelir demişti birisi :44:

ya kızı da süslemek güzel minik minik fiskiye saçlarla ay hepimiz kavuşurda fotolarınıda yükleriz inşallah meleklerimizin

buarada günaydın anişler ve kuzuları :KK16:
evet cnm erkekin bibisini görüyolar heralde :))
merhaba canım :) bende de var canım kanama alanı progetsan alıyorum bende baya azaldı ama daha tamemn gecmedıı :)

amın cnaım Allah hepimizin yarduımcııs olsun ticker yapmak ıcın sayfanın en üstünde sağda profilim yazısı var

ona tıkla acılan sayfada hakkımda sekemsını goruceksın ona tıkla gelen sayfada "Bebeğinizin Tahmini Doğum Tarihi"

diye bi kısım var yanındakı kalame tıklayıp tahmını doğum tarıhını girip kaydedıosn :)

evet canım aslıdna öle ben de hıc duramıyom ayakat dırek uyyorum akşamalrı :) ama gunıcı burdaım ıste

hayırlısıyla gelsınelr cidden hiç önemli değil cinsiyetii :) Efe de güzel bi isim :)
aynen kuzum yaa ben bide çağrı merkezinde çalışıyorum bazen gözümü açamıyorum masa basında ayakta uyuyorumm :)) yaa bizimde açıktı çok girmeye balayınca kk yı kapattılar yasaklı listeye aldılar :KK43:(( aynen öle kuzum sağlık sıhat başka bişi istemiyorum hep kız olsun diyodum ama doktor erkek diyince çok mutlu oldumm :)) efeler biraz yaramaz oluyo evet ama olsun efe ismini çok seviyorumzaten 2 isim koycaz diğerini azcık ağır koyarız onu dengeler :)))
Kizlar bidehepimizin erkek oluyomus felan:))saglikli olsunlar farketmez
ayyyyy 2013 erkek senesi olur ozaman :)))
ay isim işide zor tuğbacım tanıdığım feeler hep çok yaramaz ve hareketli oluyo anneleride hep isminden mi diyor
dün bizim babişte bebişi görünce metroda dalmış gitmiş dedim ne düşünüyosun güldü isim dedi ama çok eski isimler olmaz dedim inci olsun diyo paşam kız istiyo ya canım ben şimdi tontişim tamam ince kemikliyim ama sende incesin ama sülale geniş yapılı ya tontiş yapılı bi kızımız olursa dedim inci kibaar narin çıtıpıtılara giden bi isim sanki dedim ben hep ece isimlerimizden yada ege diyordum ama ikiside maşallah yeğenler koydu cemrede gitti şimdi eren erkekte hoşuma gidiyor alp eren yada alper gibi bakalım daha 10 tur atar

benim annemin ismi zor nadir bi isim memlekette (bilecik) çokta burlarda duyulmamış hepimize bilinen isimleri koymuş garip bi isim koymayın der hep
aynen öle ama olsun çok istiyorum kız olsaydıda derin ela koyucaktım 2 ci inşallah kız olur onuda öle koyarım :)) ayy hadi hayırlısı bakalım bi doğsunlar isimleriyle büyüsünler inşallahhh

ahhh cnm yaa bilmiyorum ki ama sen öle diyince göbüşü açıp baktım ama normal görünüyoo

merhaba canım :) bende de var canım kanama alanı progetsan alıyorum bende baya azaldı ama daha tamemn gecmedıı :)

amın cnaım Allah hepimizin yarduımcııs olsun ticker yapmak ıcın sayfanın en üstünde sağda profilim yazısı var

ona tıkla acılan sayfada hakkımda sekemsını goruceksın ona tıkla gelen sayfada "Bebeğinizin Tahmini Doğum Tarihi"

teşekkür ederim ay_she umarım hepimizin sıkıntıları bir bir kaybolsun:)

Merhaba hanımlar :KK3: Çarşamba günü serum taktırdım sonunda, 2 gündür iyiydim ama bugün başladı yine öğürmeler :KK14: doktorum da gelmişken bebeğe de bakalım dedi veeeee bebeğimin ilk hareketlerini gördüm aman allahım şaka gibi inanamadım. :KK52: :KK16: Bayağı bir uğraştı doktor eşim de korktu birşey oldu sanmış meğersem cinsiyetini görmeye çalışıyormuş ama göremedi erkeğe benzettim dedi. Gönlümdeki kızdı ama olsun sağlıklı olsun eli ayağı düzgün olsun da 2. yi belki kız verir rabbim. Hakkımızda hayırlısı neyse o olsun.

ay kızlar ıs yerınde herkes cıktı bı ben kaldım pazarlamacı dönsün dıe beklıyroum bugun azcık gec cıkıcam masa da

uyyakalmısım kadının biri gelmıs pardon hanımefendı bakarmısınız dio bı kalktım hö die :KK9:

ayy dedım kusura bakmayın hamıleyım cok uyku bastırıyo yaa özür dielrim dedim ama nası utandım sorun değil

hepimiz gectık bu yollardan ne kadarlık oo tam uyku vaktı fln derken muhabbete daldık :KK9: ama guzel uyumusum hee :KK1:

Günaydın kızlar nasılsınız,

Sizin köylerdede güzel şeyler varmış cnm ama bizim köy azcık modernleşti enazından bi marketi bi ekmek fırını oldu.Ama köy işte girdiğin an yolunda başlıo tezek kokusu insan tezek kokusunu severmi ben seviyorum:) Şaka bi yana ama o koku eşittir köyüm gibi gelio..Biz annem dahil şehirde doğmuş büyümüş ama köyde akrabaların olunca ve sık sık küçükken gidince o yüzdendir köyü çok severim bende.Kefiri anlattım cnm marketlerdekini ama sen istersen bi al dene hoşuna gitmezse sana kefiri göndertirim dediğim gibi ve isteyen arkadaşların hepsine herşeyin dışında tadı aynı gelse bile evde daha uygun maliyette olur kız.Biz muhasebeciler bunu iyi biliriz gider gelirden az olmalı:p

KARIŞIK Bİ MESAJ OLURSA ŞİMDİDEN PARDON KIZLAR ÇÜNKÜ BUNU YAZARKEN PC ALLAK BULLAK OLDU ANLAMADIM ENSON CTRL C İLE YAPIŞTIRDIM AMA UMARIM DOĞRU ŞEKİLDE SAYDADA YER ALIR:KK70:

benımde hep akrabaalr köyde teyzelerım amcalarım dedem hepsi :) devamlı gıdeız annem babam kızkardesım gıdıcek sımdı

annem babam ramazanı köyde gecırıcek ben hamıs oldugum ıcın gıtmıyorum :) tamam canım ben alayım baktım olmadı senden

isterım ınsallah Allah razı olsun :)

Merhaba hanımlar :KK3: Çarşamba günü serum taktırdım sonunda, 2 gündür iyiydim ama bugün başladı yine öğürmeler :KK14: doktorum da gelmişken bebeğe de bakalım dedi veeeee bebeğimin ilk hareketlerini gördüm aman allahım şaka gibi inanamadım. :KK52: :KK16: Bayağı bir uğraştı doktor eşim de korktu birşey oldu sanmış meğersem cinsiyetini görmeye çalışıyormuş ama göremedi erkeğe benzettim dedi. Gönlümdeki kızdı ama olsun sağlıklı olsun eli ayağı düzgün olsun da 2. yi belki kız verir rabbim. Hakkımızda hayırlısı neyse o olsun.

oyy maşallah bebısee canımm :)

Son düzenleme:

umarım geri dönmemek adına gider bulantıların
aa şimdiden söyledi mi erkeğe benzediğini
benim dr.16.haftada dicem deyip moralimi bozdu acaba kıza mı benzettiki emin olmak istedi?
belki bir sonraki kontrolünde kıza benzettim de diyebilir hiç belli olmaz ama dediğin gibi hayırlı bir evlat nasip etsin allahım size gerisi boş:))
ben bu yıl kız yılı diye biliyordum ama erkekler çoğunlukta sanırım bakalım listede en çok erkek mi ,kız mı yazacak

benim dr.16.haftada dicem deyip moralimi bozdu acaba kıza mı benzettiki emin olmak istedi?
belki bir sonraki kontrolünde kıza benzettim de diyebilir hiç belli olmaz ama dediğin gibi hayırlı bir evlat nasip etsin allahım size gerisi boş:))
ben bu yıl kız yılı diye biliyordum ama erkekler çoğunlukta sanırım bakalım listede en çok erkek mi ,kız mı yazacak

Canim bu erken haftalarda ki cinsiyet tahmininde yanilmalar olur muhakkak o yuzden dr soylememistir benim dr da soylemedi hani kiz dese oglana donse tuhaf oluruz veya oglan dese oyle alissak aa kizmis dese hos olmaz o yuzden heralde riske atmiyolar

Canim bu erken haftalarda ki cinsiyet tahmininde yanilmalar olur muhakkak o yuzden dr soylememistir benim dr da soylemedi hani kiz dese oglana donse tuhaf oluruz veya oglan dese oyle alissak aa kizmis dese hos olmaz o yuzden heralde riske atmiyolar

kesinlikle öyle ama nasıl bir merak var anlatamam.
cinsiyetinin önemi yok sağlıklı olsun diyorum ama net birşey duymadan da rahat edemiyorum:KK70:DD
diğer topiklere bakıyorum erkekler daha çoğunlukla:)))

İnşallah canım inşallah... Erkekler daha çabuk geliştiği için erkenden belli oluyormuş kızlar daha geç gelişiyormuş herkes öyle söylüyor. Belki senin bebeğin kız olduğu için söyleyememiştir doktorun. Evet bu yıl kız yılı en çok kız var etrafımdaki 6 hamileden 4'ü kız :KK1:

ayşe bende birisiyle muhabbet ederken içimden ay ne uykum var konuşmak geçmiyor içimden diyorum:))
hatta dün dr.kontrolünden sonra annemlere gittim oğlum bahçede oynarken bende masa başında oturur vaziyette uyumuşum:)
hani yaşlılar dayanamaz koltukta uyurlar ya aynen öyle:))
yaş ilerliyor bizde de:KK43:((((

İnşallah canım inşallah... Erkekler daha çabuk geliştiği için erkenden belli oluyormuş kızlar daha geç gelişiyormuş herkes öyle söylüyor. Belki senin bebeğin kız olduğu için söyleyememiştir doktorun. Evet bu yıl kız yılı en çok kız var etrafımdaki 6 hamileden 4'ü kız :KK1:

erkek bebeklerin tespiti kolay evt.
oğlumda 12.haftamda öğrenmiştim
eşimin yeğeni hamile 5 aylık ve dr.hala bebek göstermiyor diyormuş
cinsiyet belli değil daha, ne kötü:KK43:(
doğumdan sonrada tam tersi kızlar daha çabuk gelişiyor daha kolay öğreniyor herşeyi:))
2013 ocak bebeklerinin çoğunluğu ne olacak bakalım:KK70:

Günaydın kiZlar nasılsiniz iki gündür nnemdeyim esim is yerinde nöbetçi kalıyo o yüzden çok giremiyorum biz bebisimle iiz çok şükür sizden ne vr ne yok umarım herkes iyidir çok öptüm sizi yine gelirim görüşürüz kendinize ii bakın

X