2013 Ocak Anneleri Paylaşım Alanı

Bebişlerimizin Cinsiyetleriii :)

• Kızımız Olucak

OY: 169 48,0%
  • Oğlumuz Olucak

OY: 185 52,6%

• Ankete Katılan
    352
amin inş.
size bir soru
şimdi mesela 7+5 im ben bugün itibariyle
8.hafta diyoruzya 7+0 den 7+6 ya kadar
peki doğum 40 hafta
o zaman onda da 39+larda mı doğuruluyor yoksa 40+larda mı :KK1:

selam delikız 39+6 da tam olarak 40 haftalık oluyorsun yani 39+ larda doğum geliyor tabi bunun bir kuralı yok 38 lerdede doğurabilirsin 40 larda bebişlerin aceleci yada tembel olmasıyla alakalı bir durum :)

selam delikız 39+6 da tam olarak 40 haftalık oluyorsun yani 39+ larda doğum geliyor tabi bunun bir kuralı yok 38 lerdede doğurabilirsin 40 larda bebişlerin aceleci yada tembel olmasıyla alakalı bir durum :)

hımm demekki biz gerçekten de 7+5 olduğumuzda 8 haftalık diyeceğiz dimi birisi sorduğunda ne kadarlık dediğinde
ben ikiz gebeyim de ondan sezeryanla doğuracağım :KK43:

kızlar merhaba.ben de yazmayıp sürekli takip eden okuyanlardanım.dün dr kontrolüm vardı.12.haftamızdayız.çok şükür bebeğim iyi.folbiol u bırakıp demir ilacına başlamamı söyledi dr um.ama vitamin falan vermedi.genelde çevremdeki hamileler 12.haftadan sonra elevit e başlamışlar.sizlerde durumlar ne.hangi ilaçları kullanıyorsunuz?

Son düzenleme:
kızlar merhaba.ben de yazmayıp sürekli takip eden okuyanlardanım.dün dr kontrolüm vardı.12.haftamızdayız.çok şükür bebeğim iyi.folbiol u bırakıp demir ilacına başlamamı söyledi dr um.ama vitamin falan vermedi.genelde çevremdeki hamileler 12.haftadan sonra elevit e başlamışlar.sizlerde durumlar ne.hangi ilaçları kullanıyorsunuz?

evet genellikle elevit yada başka bir vitamine başlatır demir le birlikte hımm bilemedim unuttumu acaba diycem ama sen bi sor istersen doktoruna...

hımm demekki biz gerçekten de 7+5 olduğumuzda 8 haftalık diyeceğiz dimi birisi sorduğunda ne kadarlık dediğinde
ben ikiz gebeyim de ondan sezeryanla doğuracağım :KK43:

kesinlikle öyle diyoruz canım...sağlıkla kucağına alırsın inşallah ikizlerini canım ilk gebeliğimde bende çok istemiştim ikizim olsun ama şimdi istemiyorum tabiki üç çocukla nasıl başa çıkarım ben....:)))

kesinlikle öyle diyoruz canım...sağlıkla kucağına alırsın inşallah ikizlerini canım ilk gebeliğimde bende çok istemiştim ikizim olsun ama şimdi istemiyorum tabiki üç çocukla nasıl başa çıkarım ben....:)))

amin inş.
benimki tüp bebekle oldu
inş. teke düşmez de
ilk üç ay riskli
3 ayı atlatırsam inş. o zaman tam olarak herkese ikiz diyeceğim:KK1:

bana da folbioldan sonra elevit verdi direk canım

Gebelikte oluşan değişimler

Gebelik kadında tam anlamıyla "tepeden tırnağa" değişikliklerin ortaya çıktığı bir dönemdir.
Bu değişikliklerin hepsinin ortak amacı sizin doğuma ve bebeğinizi beslemeye hazırlanmanızdır.
Doğa sizdeki hazırlıkları en kötü koşullarda doğum yapacakmışsınız ve bebeğinizi de yine kötü koşullarda emzirecekmişsiniz gibi
sizi ve bebeği maksimum korumaya alacak şekilde yapar. İşte sizlere gebelik dönemindeki değişikliklerden en ilginç ve belirgin olanları ve amaçları:

Gebelik döneminde;

1.İlk aylarda bazı maddelere karşı ilgi duyarsınız, bazılarının adını bile duymak istemezsiniz. Sabah kalktığınızda bulantı hissedersiniz, tüm gün uyumak istersiniz. Amaç vücudunuzun ihtiyacı olan maddeleri almak, toksik olabilecek (sigara dumanı gibi) maddelerden kaçınmanızı sağlamaktır. Bebek hareketlerinin henüz başlamadığı dönemde sabah bulantısı size hemen hamile olduğunuzu hatırlatır. Gün boyu olan uyuma eğilimi sizi gebeliğin ileri aylarında dinamik olmaya hazırlar.

2.Solunum kapasitesi artar, soluklar derinleşir. Amaç bebeğe maksimum oksijen gitmesi ve gebeliğin ilerleyen dönemlerinde rahiminiz akciğerleri yukarı doğru ittirdiğinde de yeterli oksijen alımının sağlanmasıdır.

3.Kalp damar sisteminizde dolaşan kan hacmi ve tüm vücut sıvınız %50 oranında artar, kalp daha güçlü ve daha hızlı çalışır. Amaç bebeğe maksimum oksijen ve gıda maddesinin gitmesinin sağlanması, doğumdaki muhtemel aşırı kan kaybı için kan yedeklenmesidir.

4.Kanınızın pıhtılaşma kabiliyeti artar. Amaç doğumdaki kan kayıplarını en aza indirmektir.
Kas-eklem sisteminizde genel bir gevşeme hali olur. Amaç karnınızda büyüyen bebeğe yer açmak ve pelvisinizin ("çatınızın") genişleyerek doğuma hazır hale gelmesini sağlamaktır.

5.İlk başlarda uykuya eğiliminiz artar, sonlara doğru gece içinde birkaç kez uyuma-uyanma döngüleri yaşarsınız. Amaç gebeliğin başlarında beyninizde sağlıklı işlevler için gerekli maddelerin depolanmasını sağlamak, sonlarda ise doğduktan sonra iki-üç saatte bir emzireceğiniz bebeğiniz için uykusuzluğa alışmanızı sağlamaktır.

6.Başta karın bölgesi olmak üzere vücudunuzda yağ dokusu artar. Amaç emzirme dönemindeki muhtemel bir kıtlıkta sizin ve bebeğinizin sağ kalmasını garanti altına almaktır.

7.Başta koku duyusu olmak üzere tüm duyu sistemleriniz daha iyi çalışır. Amaç bebeğinizi tehlikelerden daha iyi koruyabilmektir. Doğum sonrası anneler neredeyse bebeklerinin yan odadaki solunum seslerini bile duyacak kadar hassas bir işitme duyusuna sahip olurlar.

8.Bebeğiniz de size aldığı pozisyonla yardımcı olmaya çalışır: Bebeklerin %90'ı anne karnında vücutlarını sola döndürerek yatarlar. Amaç vücudunuzun sağ yanında yer alan büyük toplardamarlara baskı olmasını engellemektir. Siz de uykunuzda otomatikman sola yatış pozisyonu alarak bu duruma katkıda bulunursunuz.

Gördüğünüz gibi doğa sizin yanınızda. Vücudunuzdan gelen sinyallere duyarlı olmalısınız.

http://www.gebelik.org/dosyalar/haftalar/hafta13.html

Son düzenleme:

Evet canım 12. haftaya kadar folik asit takvisyesi oluyo, nöral tüp defektlerini önlemek için. zaten o süreye kadar gelişiyomuş bu tür hastalıklar. o yüzden 12. haftada artık folik asit olayı bitiyo, demir ihtiyacı olduğu için demir takviyesi veriyolar. benim doktorum da 12. haftadan sonra elevite geçecekmiş, genelde elevit gibi multivitaminler veriyolar ama bildiğim kadarıyla bazı doktorlar da gerekli vitamini sebzelerden falan aldığın takdirde gerek duymuyor bu takviyeye. :KK34:

slm kızlar evhamlı wen geldi.hepinize sağlıklı hamilelikler :)))

okudum yazdıklarınızı.tüm güzel anneleri öptüm :)

14. hafta ( 13+0 - 13+6 )

Daha önce doğum yapmış anne adayları tecrübeli olduklarından bebeklerinin hareketlerini bu haftanın sonuna doğru hissedebilirler.
Ancak ilk gebeliğini yaşayan anne adayları bu haftalarda ısrarla hareketleri hissettiklerini söyleseler de
aslında bu "hareketler" kendi bağırsaklarına aittir. Bu yanılgıyı yaşayan anne adayları "dün oynuyordu,
bugün oynamadı" diye endişe duyabilirler. Hareketleri hissetmek için beklemeye devam etmelisiniz...

sen daha basarılısın yazmakta:-))
yok canım genelde pc.den bakıyorum kk ya:KK70:
Kızlar Ayağım Davul Gibi Şişti..
Kılcal Damar İltihaplanması Olmuş..:KK14:
Öyle Malak Gibi Yatıyorum İşte.. :KK1:
geçmiş olsun...
gunaydın kızlar...
pek bi bunalımdayım su sıralar...kızımın wc egitimi berbat geciyo..10 gun oldu 10 gundur kabız..bu surede sadece 2 kucuk ve cok katı parca cıkardı hepsi bu..dr nin verdigi surup da ise yaramıyo. offffffff
dubh-lac mı kullandınız?
ben dubh-lac verdim oğluma ama günde 1 tatlı kaşığı fayda etmedi.1 yemek kaşığına çıkarttım bana mısın demedi
artık yedirdiklerime dikkat ediyorum.has zeytinyağı bulabilirsen çorbasına içeceğine ekle inan işe yarıyor.
canım sakın pes etme devam et.çok zor olduğunu biliyorum ama inatlaşmada
allah yardımcın olsun....
Günaydın kızlar hepinize...
Pembetoka bak bu linke yazıosun :KK70: SAT Doğum tarihin gün ay yıl. söylüyor güya:p maksat eğlence olsun amaaan :)
http://www.kadinlarkulubu.com/hamil...ebek-cinsiyeti-ogrenmek-ultrasondan-once.html

Çok geçmiş olsun canım. Allah en kısa zamanda gönlüne göre versin inşallah....

Günaydınlar :) Uyandın, işe geldik bile...

Günaydın...

+ MakaraKukara geçmiş olsun canım sanada...
hahaaa yeni gördüm ama komik:)))
günaydın kızlar hava bugün serın ve yagmurlu ohh :)
burasıda öyle rahatlayalım biraz
okadar sakarımki parmagımı zımbaladım hiç sormayın nasıl becerdim inş. birde tetenozla ugrasmam
geçmiş olsun.bende parmağımı kesmiştim.allah korusun birşeycik olmaz.
Kızlar haziran annelerine baktım geldim :KK70:
nasıl üzüldüm ya şu konuşmaya bakın :KK70:
Kesin bizde böyle olacağız inşallah :KK70:
Eki Görüntüle 453052
bir arkadaşım normal doğum yapacaktı ve hastaneye yetişemeden evde doğurdu.sonra hastaneye kaldırıldılar bebekle.çok şükür hiçbir sorun olmadı.
son dönemler çokkk zor ben onları anlıyorum.
ben sezeryan olacağım için günümü beklicem onların belli değil

fırsat buldukça yorumlarıını yaz canım
ben şimdilik folboil kullanıyorum ama kontrolümde değiştirir muhakkak
Gebelikte oluşan değişimler

Gebelik kadında tam anlamıyla "tepeden tırnağa" değişikliklerin ortaya çıktığı bir dönemdir.
Bu değişikliklerin hepsinin ortak amacı sizin doğuma ve bebeğinizi beslemeye hazırlanmanızdır.
Doğa sizdeki hazırlıkları en kötü koşullarda doğum yapacakmışsınız ve bebeğinizi de yine kötü koşullarda emzirecekmişsiniz gibi
sizi ve bebeği maksimum korumaya alacak şekilde yapar. İşte sizlere gebelik dönemindeki değişikliklerden en ilginç ve belirgin olanları ve amaçları:

Gebelik döneminde;

1.İlk aylarda bazı maddelere karşı ilgi duyarsınız, bazılarının adını bile duymak istemezsiniz. Sabah kalktığınızda bulantı hissedersiniz, tüm gün uyumak istersiniz. Amaç vücudunuzun ihtiyacı olan maddeleri almak, toksik olabilecek (sigara dumanı gibi) maddelerden kaçınmanızı sağlamaktır. Bebek hareketlerinin henüz başlamadığı dönemde sabah bulantısı size hemen hamile olduğunuzu hatırlatır. Gün boyu olan uyuma eğilimi sizi gebeliğin ileri aylarında dinamik olmaya hazırlar.

2.Solunum kapasitesi artar, soluklar derinleşir. Amaç bebeğe maksimum oksijen gitmesi ve gebeliğin ilerleyen dönemlerinde rahiminiz akciğerleri yukarı doğru ittirdiğinde de yeterli oksijen alımının sağlanmasıdır.

3.Kalp damar sisteminizde dolaşan kan hacmi ve tüm vücut sıvınız %50 oranında artar, kalp daha güçlü ve daha hızlı çalışır. Amaç bebeğe maksimum oksijen ve gıda maddesinin gitmesinin sağlanması, doğumdaki muhtemel aşırı kan kaybı için kan yedeklenmesidir.

4.Kanınızın pıhtılaşma kabiliyeti artar. Amaç doğumdaki kan kayıplarını en aza indirmektir.
Kas-eklem sisteminizde genel bir gevşeme hali olur. Amaç karnınızda büyüyen bebeğe yer açmak ve pelvisinizin ("çatınızın") genişleyerek doğuma hazır hale gelmesini sağlamaktır.

5.İlk başlarda uykuya eğiliminiz artar, sonlara doğru gece içinde birkaç kez uyuma-uyanma döngüleri yaşarsınız. Amaç gebeliğin başlarında beyninizde sağlıklı işlevler için gerekli maddelerin depolanmasını sağlamak, sonlarda ise doğduktan sonra iki-üç saatte bir emzireceğiniz bebeğiniz için uykusuzluğa alışmanızı sağlamaktır.

6.Başta karın bölgesi olmak üzere vücudunuzda yağ dokusu artar. Amaç emzirme dönemindeki muhtemel bir kıtlıkta sizin ve bebeğinizin sağ kalmasını garanti altına almaktır.

7.Başta koku duyusu olmak üzere tüm duyu sistemleriniz daha iyi çalışır. Amaç bebeğinizi tehlikelerden daha iyi koruyabilmektir. Doğum sonrası anneler neredeyse bebeklerinin yan odadaki solunum seslerini bile duyacak kadar hassas bir işitme duyusuna sahip olurlar.

8.Bebeğiniz de size aldığı pozisyonla yardımcı olmaya çalışır: Bebeklerin %90'ı anne karnında vücutlarını sola döndürerek yatarlar. Amaç vücudunuzun sağ yanında yer alan büyük toplardamarlara baskı olmasını engellemektir. Siz de uykunuzda otomatikman sola yatış pozisyonu alarak bu duruma katkıda bulunursunuz.

Gördüğünüz gibi doğa sizin yanınızda. Vücudunuzdan gelen sinyallere duyarlı olmalısınız.

Hafta hafta gebelik (hamilelik) - 13.gebelik (hamilelik) haftas - gebelik.org - Jinekolog Operatr Dr. Kaan Kocatepe

bak neler yaşıyoruz adamlar hem rahat hemde bu duygudan yoksun:))))

slm kızlar evhamlı wen geldi.hepinize sağlıklı hamilelikler :)))

okudum yazdıklarınızı.tüm güzel anneleri öptüm :)

selam canım hoşgeldınn :) anne dediğin evhamlı olur bebem :KK9:

gel sen gel hep senin yüzünden oldu zaten :KK1:
bizi de kendine benzettin :KK1:

:KK9: :KK9: :KK9:

burasıda öyle rahatlayalım biraz

bak neler yaşıyoruz adamlar hem rahat hemde bu duygudan yoksun:))))

evet ya oh serın serın :)

valla sorma totoları devirip yatıyoalr ohh...gecen esıme dıyorum erkekler eşleri hamıel kalınca

olayın bıraz dısında kalıyolar dıyorum hayır valla diil yaa size öle gelıyo diyoo :KK9:

Son düzenleme:
X