2013 Ocak Anneleri Paylaşım Alanı

Bebişlerimizin Cinsiyetleriii :)

• Kızımız Olucak

OY: 169 48,0%
  • Oğlumuz Olucak

OY: 185 52,6%

• Ankete Katılan
    352
pıhtılaşma için coraspin yeterli gelmmiyor bazen malesef bende pıhtılaşma var 0.6lık iğne kullanıyorum.
bende pıhtılaşma yok ama verdi doktor doğuma kadar kullanacaksın dedi

canım bu 7 aylıkken kaybettıgım ıkıncı kaybımdı dr bana coraspin kullandırtıyodu

ama yanlış hatırlamıyosam bebegı kaybettıkten bi kaç hafta once kesmıstı

7. ayda zaten cok hareketlı oluyolar hareklet hıssetmeyınce dr gittim elim ayagım da çok şişmişti

kalbi durmsu canım her türlü incelemyi yaptırdım tabıı kı otopsi yapıldı bebegımde hıcbı anomali çıkmadı otopsi sonucu

sadece velemntöz insersiyon kordon membranlarında kılcal tıkanma bulunmus

bende bebegı etkılıycek bi soruna rastlanmadı sonra pıhtılaşma testlerım yapıldı ıste genetıkde 677 ct heterozigot mutasyonu

bu hafif olan ama faktör 10 ve 11 oranalrım cok dusuktu ve bir de anti trombişn 3 antijenım sonra hematolog bebe aspirini ve folik verdi

bunalrı ben aksini söyuleyen kadar kullanıcaksın dedi ben yenı bebek ıcın 1,5 sene ara verdım sorna hamıle kaldım celxane kullanmaya basladım

ama o da 5+3 de düştü 1 ay korunup hamıle kaldım ve işte cok sukur su an ıyız bebısmle :nazar: bakalım Rabbım bu sefer aynı acıalrı yasatmaz
çok geçmiş olsun inş. bu sefer bişey olmaz sağlıcakla alırsın kucağına

pıhtılaşma için coraspin yeterli gelmmiyor bazen malesef bende pıhtılaşma var 0.6lık iğne kullanıyorum.

aa canım 0,6 ml mi verdı sana senın genetıkte ne cıktı veya degrlerın nasıl ?

benım ct heterezigot mutasyonu ve faktör 10-11 ve anti trombin 3 düşüklüğü baska bişi yok

benım iğnem 0,4 ml lik dr a artarmı dedım büyük ıhtımal gerek kalmaz dedi ama bilemeıdm :S

bende pıhtılaşma yok ama verdi doktor doğuma kadar kullanacaksın dedi

çok geçmiş olsun inş. bu sefer bişey olmaz sağlıcakla alırsın kucağına

sağol canım ınsallah bakalım bu sefer öle büyük bı sıkıtnı yasamadık Rabbım ınsallah sağlıkla

nasib eder....cümlemize sağlıkla nasib eder ınsallahhh

Günaydın kızlar

ne zor gunler gecırıyorum yaa tek teselli buldugum nokta bebegımın ıyı olması... :nazar:

akşam yatmadan istifra ettim sabah kalktım istifra ettim işe geldim istifra ettim

içim dışıma çıktı işler de yoğun Allah ım yardım et...Birde merdivenden düşmüştüm ya kuyruk sokumuma giren agrı

daha gecmedı zor oturup kalkıyorum çatladımı acaba diye dusundum dün maalesefkı yapılcak bişey yok

ağrıkesıcı jel krem kullanamazmışım....

canım sen nazara geldin resmen yaa oku üfle kendini...

11+3 dem ama size sorum olacak.ctesi günü ağrım vardı adet olacakmışım gibi ptesi sabahta lekelenme tarzında çamaşırımda akıntı gördüm dr telefonda progestan yumuşak kapsül verdi200mglık bugun geçti ama hafif ağrım var normal mi başına böyle bişey gelen var mı?

işte geçen hafta ptesi aynısı oldu bana rapor verdi doktor kendini yormuşsun dedi sen de yoruldun demek dinlen sırt üstü yat biraz

kızlar bir de sorum arada kaynadı galiba deodorant kullanan var mı ya da hakkında bilgisi olan

slm kızlar geçmişe hızlı hızlı bakmaya çalıştım bayağı kaynatmışsınız benimde cmt doktor randevum var ama günler geçmek bilmiyor :) ben 9 ay nasıl sabredecem ya :KK43:(

ayşeee neler cekmişin kuzum sen yaaa Allahım senin yüzünü güldürsün kucagına saglıkla almayı sonrada büyütmeyi nasip etsin canım

canım sen nazara geldin resmen yaa oku üfle kendini...

işte geçen hafta ptesi aynısı oldu bana rapor verdi doktor kendini yormuşsun dedi sen de yoruldun demek dinlen sırt üstü yat biraz

kızlar bir de sorum arada kaynadı galiba deodorant kullanan var mı ya da hakkında bilgisi olan

canım bı kere bulantım keıslse kesıldıde nazra degdı dıyeyım de hıc ara vermıo kı hayın :KK9:

sankı sıcak arttıkca bulantı artıyo sanırırmm :) neyse hayırlısı olsun canım :)

sakar bi hatun oldugum ıcın okuyorum üflüyorum kendımı :KK9:

çok üzüldüm canım.inşallah en yakın zamanda kavuşursun bebeğine.

bu arada herkese tünaydınlar.halsizlik el ayak titremei oluyo bende özellikle yemeklerden sonra kan akışım hızlanıyo farkediyorum.
acaba şekerimmi var.
bu sabah güne 7de başladım çook uykum varrr..kızım bugün yüzme kursuna başladı heyecandan sabahın köründe kalktıı:KK1:
aslında alışsam iyi bebiş ne kadar uyutucak bakalım:KK53::KK37::nazar:
tansiyonum düştüğünde el ve ayak titremesi bendede oldu.
kızın kaç yaşında? inş.yüzmeyi sever ve ilerletir madalyalar kazanır:)
bende oğlum için araştırma yaptım ama 3 yaşa ders verilmiyor burda:KK43:5 yaşını beklememiz gerekiyor.
bu konuda ilerlemesini çok isterim kendi de severse tabii
haklısın canım.ama ben ilçede oturuyorum drum antalya merkezde zaten cuma günü 2 tarama için gidicem inşallah bi aksilik olmaz bir de çalıştığım için sürekli izin alamıyorum malesef.cevabın için teşekkürler.
inş.birşeycik yoktur canım.cuma günüde için rahatlar.bizede durumu yazmayı unutma
evet ya korkuyorum ben de gerçekten kötü hissediyorum.her şeyden içim sıkılıyor.bulantım çook değil ama başım çok ağrıyor üzerine bulantı olursa hepten bitiğim...çookkkk mutsuzum çoook.ALLAHtan olan bir şey elimde değil....sonra kendi kendime nankörsün diyorum bir çok insan yerinde olmak için neleri vermez.işim var çok iyi bir eşim var hamileyim...eşimi çook kırıyorum.dua edelim lütfen.yarın doktora gidicem ya kalbi durmuşsa ya şöyleyse ya böyleyse ben böyle biri olmak istemiyorum....
canım hormonların sayesinde karmaşık duygular içindeyiz.sağlık sorunlarıda mutsuzluk sebebi.bende bu aralar çok karışığım.
allahın izni ile hamileliğimizi atlatıp bebekleri kucağımıza alıcaz ve bugünler ne çabuk geçmiş dicez:KK70:
ayyy ya yazık.gülesim geldi çünkü biz de durum tam tersi adam bebeğe bir şey olacak diye yanaşmıyor bana....ben yanaşıyorum hadi sarılıp uyuyalım diyor:)))ayyy bir önceki msjıma bak buhranlardaydım...şimdi gülmekten yazamıyıorum.ALLAH razı olsun senden
hahaaa bende sana güldüm canım:))çünkü bende eşime yanaşıp red cvb.ını alan biriyim:))
selam kızlar bizde dün doktordaydık. İkili test için tahlillerimisi verdik. Ense kalınlığımız iyi çıktı, burun kemiğimisde çok şükür. Tahlil sonuçlarını bekliyorum şindi de merakla cumaya kadar, doktorcumuz cinsiyet için de sanki erkek gibi dedi ama 16. hafta netleşcekmiş. kalbinin sesini duyup hareketlerini görünce İçimi huzur kapladı dün Allah hepimizi hayırla sağlıkla kurtarsın bebişlerimizi keyifle elimize almayı nasip etsin inş!
bende oğlumda 12.haftamda öğrenmiştim.erkekler gösterdiği için pek yanılma şansları olmuyor.inş.sağlıkla kucağımızda olucaklar...
bayanlar canınız ıstesede zaten ık 3ay ve son 3 ay ılıskı yasak dotorlarınız solemedımı dusukrıskını arttırıyor ben kıZIMIN zamanında da aynı yasaktı sımdıkıdede aynı yasaklar
benim dr.8.aya kadar serbest bıraktı ama eşim yanaşmıyor:))
kızlar bu arada ben peynır yıyemıyorum ama acaip labne yıyorum yaa ölede hosuma gidiokı tadı

her sabah yıyebıldıgım tek sey oldugu ıcın poğaça ve meyve suyu yıyodum ama o da cok agırlık yapio

sabah sıcak sıocak bugun labne aldım çavdar ekmeği aldım domates salataalık ve cappy taneli portakal suyu ile yaptım

kahvaltımı ayy ınsanı acaip zinde yapioo tavsıye ederım :)
labneyi bende çok severim sıcak simit üzerine hemdee:))
afiyetler olsun ayşem...
çok haklısın canım çok zor ya eşim tek sıkılıyo ben mala bağlamış durumda :)) oo ben havuzu aklımdan bile geçirmiyorum denze razıyım yani...umarım bişi olmaz sana eyerki havuzla ilgili bi problem yaşarsan yaz lütfen
bende mayomu yanıma almıyayım dayanamam girerim dedikçe eşim her ihtimale karşı al dedi.
aslında bebeğe birşey olmasından çok korkar ama ogün beni cesaretlendirdi
oraya gidincede herkes havuzlarda ben kenarda mı durucaktım girdim ama 10dk.olarak 3 kez girdim.
ogün belim ve kasığım ağrıdı çok korktum ama ertesi gün geçti.
inş.birşey olmaz yoksa çok üzülürüm...
Selam arkadaşlar,
Uzun zamandır giremiyordum, geçmişe dair yazdıklarınızı da çok fazla okuyamadım ama bu aralar oldukça keyifsizim.
Ne çalışmak istiyorum ne de başka birşey yapmak. İçimde bir mutsuzluk gibi garip bir hisle tüm gün dolanıp duruyorum. Şükretmem gereken şeyler var, yemek bile pişirmiyorum, hiçbir şey yapmıyorum, yapamıyorum da.. Kayınvalideme taşındım , herşey kokuyor. Her sabah her akşam mide bulantısı ile uyanıyorum, istifra ediyorum. Takatım kalmadı artık. 9+1 deyim bu bulantıların artık hafiflemesi gerekmiyor muydu? Gitgide artıyor sanki. Karnım büyümeye başladı, pantolonlar olmuyor.Ama giysi almak için de acele etmek istemiyorum.

Bu arada bir sonraki doktor randevuma 16 gün var daha. Zaman geçer mi bilmiyorum :KK43: O güne kadar ya bebeğime bişey olursa, içimde çok kötü bir his var... bu normal mi, sizde de oluyor mu? Karmakarışık duygular çindeyim.

i
seni korkutmak istemem ama arkadaşımın bulantısı 5 ay sürmüş
mide bulantısı çok berbat birşey ya bende o ara hayattan koptum resmen.
umarım kısa zmanda biter
selam herkese ..
ben de inş. bir ocak annesi olacağım
ikizlerim var ve muhtmelen erken doğacaklar o da ocak ayına denk düşüyor :emir_bebek::emir_bebek::nazar::nazar:
mide bulantısından korkanlar olmuş
mide bulantısı iyi bir şeye işaret diye birşey yok bu tamamen saçmalık
herkesin bünyesi farklı ve farklı tepkiler verir
bu mide bulantısı olayı tamamen midenin hassaslığı ile alakalı bir durum
ben bu konuyu çok araştırdım ve bulantı ile iyi bir gebelik olduğu anlamına gelen bir durum yok
bulantısız doğuran çok insan tanıyorum
ben de 7+4 teyim çok şükür bulantım kusmam hiçbişeyim yok ve ikiz gebe olmama rağmen
bulantısı olmayan bence çok şanslı hep böyle düşünün
herkese hayırlı doğumlar diliyorum

bulantı yoksa erkek olur diyenler de var bilemiyorum ama :KK1:
ben de hep nedense 2 erkek diye hissediyorum :KK1:
inş. bulantısı olan herkesin en yakın zamanda geçer
bi de kasık batması çok normal aklıma gelmişken söyleyeyim
rahim büyüdüğünden oluyor o batmalar
ve 12 .haftaya kadar sürermiş hatta daha uzun sürenlr de var
kanama ve aşırı ağrı yoksa korkmayın
hoşgeldin aramıza...
eltim oğluna hamileyken 3 ay sürekli istifra etti.
bence herkesin yapısına göre bu durum değişiyor
Ben erkek hissediyorum yoğun bir şekilde... :KK1:
Yani erkek yada kız fark etmez hayırlı sağlıklı nasip etsin cümlemize Allah ama hislerim bu yönde ne yalan söyleyeyim...
fesleğenim bakalım hissettiğin gibi bebiş erkek mi olucak:)
banada etrafım kız olsun dedikçe bir erkek doğurasım var hahaha:))))
ayy valla masallah hepınız nekadar cok sey bılıyormussunzbukonularla ılgılı doktorum brproblem olsa soylerdıcunkuakrabmız aynıhastanede hemsıreydı rıskl br durumda profosyonel bır doktor benım hatırım ıcın solememezlık yapmaz ska degılbu doktorm cok ıyıbır hstnede ıyıbır konumda zor randevu buunuor.hastanedkı akrabamızla aramızda 1 ay vardı onada yasaktı kuzenımde suand 7 aylık ayn doktora gısıyor onda yasaktı hpımızde bır poblem olup hepımızede telas etmıyelım dıye solememezlık yapmamıtır.sı kenı bıldıklerınızle drnuzun dedıklerıyle rahatsınız devam edın.bnde dktorumaco ınanıyoumve bı kcksıden dolaıbu fıkırden vaz gecmıycem.yınedetesekkrle engın bılgleınızıcın.
ne güzel şanslısın dr.bakımından
bende dr.umdan çok memnunum ama bazı dr.lar yeterince bilgilendirmiyor
arkadaşlar merak ettiklerini burdan yada netten araştıra araştıra öğreniyor.
hepimiz bilgi sahibi oluyoruz ne güzel.
canım yazıların neden karışık çıkıyor?
Herkesin gebeliği birbirinden farklı herkesin belirtileri birbirinden farklı...herkesde aynı şeyler olmayabiliyor demekki.hatta aynı kadının farklı gebeliklerinde yaşadıkları bile farklı.benim ablamın ilk gebeliğinde beli ve kasıkları çoook ağrıdı.2.sinde ağrı ne bilmedi.doktorların düşünceleri bile farklı oluyor cinsellik konusunda iki ayrı görüş var.

kesinlikle her dr.kendi doğrularını savunup hastalarına bunu öneriyor.

kızlar ben cıkıyorum mesai bitti haydı hayırlı akşamalr size öpüyorum hepinizi :)

ayşeee neler cekmişin kuzum sen yaaa Allahım senin yüzünü güldürsün kucagına saglıkla almayı sonrada büyütmeyi nasip etsin canım

canım çok şükür gectı gitti ama evet cok çektım Rabbım tekrar yastamasın

kimseye yasatmasın Allah ımmm

canım bu 7 aylıkken kaybettıgım ıkıncı kaybımdı dr bana coraspin kullandırtıyodu

ama yanlış hatırlamıyosam bebegı kaybettıkten bi kaç hafta once kesmıstı

7. ayda zaten cok hareketlı oluyolar hareklet hıssetmeyınce dr gittim elim ayagım da çok şişmişti

kalbi durmsu canım her türlü incelemyi yaptırdım tabıı kı otopsi yapıldı bebegımde hıcbı anomali çıkmadı otopsi sonucu

sadece velemntöz insersiyon kordon membranlarında kılcal tıkanma bulunmus

bende bebegı etkılıycek bi soruna rastlanmadı sonra pıhtılaşma testlerım yapıldı ıste genetıkde 677 ct heterozigot mutasyonu

bu hafif olan ama faktör 10 ve 11 oranalrım cok dusuktu ve bir de anti trombişn 3 antijenım sonra hematolog bebe aspirini ve folik verdi

bunalrı ben aksini söyuleyen kadar kullanıcaksın dedi ben yenı bebek ıcın 1,5 sene ara verdım sorna hamıle kaldım celxane

kullanmaya basladım ama o da 5+3 de düştü 1 ay korunup hamıle kaldım ve işte cok sukur su an ıyız bebısmle :nazar:

bakalım Rabbım bu sefer aynı acıalrı yasatmaz su an folik asit bebe asprini clexane 0,4 ml iğne ve progestan kullanıyorum

yaşadıkların hiçte kolay değil::KK43:(
ama inş.bu kez allah yüzünü güldürcek canım.

kızlar ben cıkıyorum mesai bitti haydı hayırlı akşamalr size öpüyorum hepinizi :)

canım çok şükür gectı gitti ama evet cok çektım Rabbım tekrar yastamasın

kimseye yasatmasın Allah ımmm

görüşürüz ayşe...

ay burda gök gürüldüyor oğlum çok korkttu bendede pc.inş.çarpılmayız:)

aa canım 0,6 ml mi verdı sana senın genetıkte ne cıktı veya degrlerın nasıl ?

benım ct heterezigot mutasyonu ve faktör 10-11 ve anti trombin 3 düşüklüğü baska bişi yok

benım iğnem 0,4 ml lik dr a artarmı dedım büyük ıhtımal gerek kalmaz dedi ama bilemeıdm :S

paı1 heterezigot mutasyonu taşıyorum...başka hiçbirşey yok ama bebekler 8.haftayı göremiyordu 2 tane düşüğüm var.asprin haricinde kullandığım ilaçlar seninkiyle aynı...bilmiyorum neye göre veriyorlar.:KK43:)

bende oğlum için araştırma yaptım ama 3 yaşa ders verilmiyor burda:KK43:5 yaşını beklememiz gerekiyor.

inş.birşeycik yoktur canım.cuma günüde için rahatlar.bizede durumu yazmayı unutma

canım hormonların sayesinde karmaşık duygular içindeyiz.sağlık sorunlarıda mutsuzluk sebebi.bende bu aralar çok karışığım.
allahın izni ile hamileliğimizi atlatıp bebekleri kucağımıza alıcaz ve bugünler ne çabuk geçmiş dicez:KK70:

hahaaa bende sana güldüm canım:))çünkü bende eşime yanaşıp red cvb.ını alan biriyim:))

bende oğlumda 12.haftamda öğrenmiştim.erkekler gösterdiği için pek yanılma şansları olmuyor.inş.sağlıkla kucağımızda olucaklar...

afiyetler olsun ayşem...

bende mayomu yanıma almıyayım dayanamam girerim dedikçe eşim her ihtimale karşı al dedi.
oraya gidincede herkes havuzlarda ben kenarda mı durucaktım girdim ama 10dk.olarak 3 kez girdim.

umarım kısa zmanda biter

hoşgeldin aramıza...

Bakalım ne olacak merakla bekliyorum :)
Minure diye bir bayan varya forumda söylüyor cinsiyeti hesaplayıp. O da erkek demişti ama pek itimadım yok öyle şeylere:)
his benimki sadece...

afiyetler olsun ayşem...

umarım kısa zmanda biter

hoşgeldin aramıza...

cnm cepten gırıyorum dokunmatık hızlı yazınca yanlıs hrflere basıyorum.evet drum cok ıyı melek gıbı hep guleryuzludur.psıkıyatrıst gıbı moralım sıfır gıdıp moralde tavan yapmıs sekılde cıkarıp dogururken bıle ole pozıtıf vesakındıkı pırt dıye dogurdum bende.sr gercekten cok onemlı

malesef canım oluyor.yarın gideceğim veee çook korkuyorum...bulantılar kişiden kişiye değişiyor canım.kiminiin hiç olmadı.kimi benim gibi 1 gün duruyor 2 gün sonra yine başlıyor.kiminde sürekli bulanıyor

Benim sürekli bulanıyor, 4 hafta sonra geçicek diye sabrediyorum...
Çok merak ediyorum dualarım seninle yarın için.
Güzel haberlerini bekliyoruz hep beraber...

evet canımm kesınlıkle sakin olmak lazım bebısler büyüsün annişler üzülmeısn ınsallahh :)

canım bence sakin ol

senı yanlış bilgilendırmek ıstemem ama evhamlandırmak da istemem

bir kaybımda hersey normaldi hala belritim devam edıyodu ama kalbi durmsutu normal muayeneye

gidince öğrenmsıtım bir diğerinde litrelerce kanama yasadıgım halde hastanede yatmak zorund akalmsıtım ama

bebegıme bişey olmamıstı 7. ayda pıhtılaşmadan kaybettım...bi diğerini hersey yolunda gıderken birden bire

belime ağrı girdiğini farkedip dr a koştugumda farketmıstım yani diyecegım sakin ol...şu an bırının evham yapması

gerekıyosa o kişi benim :) ama ayse sakın ol hersey olacagına varıyo sen umudunu kaybetme hersey yolunda diye

telkın verıyroum kendıme sen stres yaparsan bebegın bunu hısseder sakin ol

İşte Allah'a teslimiyet budur!Allah gönlüne göre versin birsürü saglikli bebişler versin inşallah.

benim kesenin etrafında kanlanma var dedi 6.haftamda.ve 12.haftaya kadar ilişki yasak dedi ve son 10 gün kaldı :))))))))))

Benimde düşük tehlikem vardı. ilk önce kese yanına kanama vardı 6.haftaydı Dr hemen ilişkiyi yasakladı.( Zaten ben hamile oldugumu öğrenir öğrenmez kendim yasaklamıştım bişiy olur mu acaba die korkuyodum.) 7.haftada kanamam olmuştu her hafta kontrol vardı her hafta ilişki yasağı devam diyodu.Geçen haftada 11.haftamdı Dr artık ilişki olabilir ama haftada 1 kez dedi. ben hala korkuorum eşimde öyle.O yüzden henüz yanaşsakta hemen durup bebeğimiz diyoruz geriye çekiliyoruz:)

Bakalım ne olacak merakla bekliyorum :)
Minure diye bir bayan varya forumda söylüyor cinsiyeti hesaplayıp. O da erkek demişti ama pek itimadım yok öyle şeylere:)
his benimki sadece...
aa ben o bayanı bilmiyorum:KK70:bencede Allahımdan başka kimse bilemez böyle şeyleri.ama hissediyor olmamız normal birşey.gönlümüze göre olsun inş.
cnm cepten gırıyorum dokunmatık hızlı yazınca yanlıs hrflere basıyorum.evet drum cok ıyı melek gıbı hep guleryuzludur.psıkıyatrıst gıbı moralım sıfır gıdıp moralde tavan yapmıs sekılde cıkarıp dogururken bıle ole pozıtıf vesakındıkı pırt dıye dogurdum bende.sr gercekten cok onemlı

anladım canım benim tel.de aynı.

X