2013 Ocak Anneleri Paylaşım Alanı

Bebişlerimizin Cinsiyetleriii :)

• Kızımız Olucak

OY: 169 48,0%
  • Oğlumuz Olucak

OY: 185 52,6%

• Ankete Katılan
    352
ayyy ne güzelll yaa mıs gıbıde kokar o maşallahhh :) :) :) bende yolda gouyorum hava sıcak ya ksıa kollu gıydırmısler

mini mini daha anc a1-2 aylık bebekelr nası tatlıalr nası masumalr öle yaa kollarda ıncecık böle uyy yerımmm :KK49: ınsallah bızde goruruz o gunleri

ya sorma ufacık çok sevimli devamlı emiyor annesini :nazar: ufacık eller ayaklar kıpır kıpır. ay ya inş. bu defa alırız kucağımıza onu görünce daha bir garip oldum

kızlar selam

topik kapanmış açılmış neler kaçırmışım 2 gün girmedim :) biri beni aydınlatabilirmi acaba ???

ben 2li testimizi ayrıntılı kan tesini ve idrar testini beraber istedi doktorumuz hepsine 130 tl verdik hemde özel bir laboratuara ve 3,5 saatte teslim ediceklerdi biz ertesi gün aldık . demek yerden yere çok farkediyor .

kızlar bu arada daha bebişleri hissetmek mümkün değil malesef hissettiğinizde farkı anlarsınız :)))

hayırlısıyla bir sürü tekme yiyelim .

uykumuz kaçtı bu saatte burdayız :) sizlere şimdiden günaydınnnnnnnn :KK16:

İkili test denilen şey zaten, ultrason incelemesi ile kan tahlili sonuçlarının birlikte değerlendirilmesinden oluşuyor. Kan ayrı, ultrason ayrı ilk kez duyuyorum ve çok tuhaf geldi açıkçası...

Benim ikili test yaptıracağım yerde bir arkadaşım üçlü testi 200'e yaptırdı. Sormadım ama ikili 200'ün altında 150'nin üstündedir muhtemelen.

"ikili" test yanlis biliniyor genelde. ikili, uclu, dortlu denen testler sadece kan testidir, alinan kanda bakilan maddelerin sayisina gore ismi degisiyor. ikili'de bhcg ve (sanirim) estradiol bakiliyor, uclu'de bunlara ek olarak bir madde daha, dortlude dort madde. ikili test denen kan testi zamanlama olarak nuchal translucency denen ense kalinligi ultrason olcumu ile ayni zamanlara denk geliyor (11-14. haftalar), sonuclar (kromozomal bozukluk ihtimalleri) verilirken de ikisinin sonuclari beraber ele aliniyor ikisi de yapildiysa. o yuzden de sanki "ikili test" kan+ultrason'mus gibi algilaniyor ama oyle degil. ikisi farkli seyler, ense ultrasonu yapilmadan sirf kan testiyle de sonuc alinabilir (ama ikisi birden olunca daha cok bilgi oldugu icin daha "kesin" sonuc oluyor). bu testlerde %100 kesinlik yok tabii ki, her yapilan testte dogruluk ihtimali artiyor. eger kan testleri ve ultrasonda risk varsa, kesin tani icin amniyosentez yoluna gidiliyor.

Günaydın güzel anneler.ay_she gecmiş olsun canım benimde bugece pembemsi bı lekeelenme oldu saat 05 gibi farkettim osaatten beri ayaktayim doktorumun hastaneye gelmesini bekliyorum hemen aricam onu. Çok korktum acili aradım bi kadın doğumcuyla görüştüm kanama koyu rengi alınca gel dedi ama duramicam kontrole gidicem yinede.burada listede kendimi göremeyince üzüldüm daha oncede yazmıştım bilgilerimi ama göremedin herhalde.yasım 30 tahmini dogum 31 Ocak ikinci bebiş ve istanbulda yasıyorum.şimdiden teşekkürleer.

Günaydın kızlar.
Güzel bir gün diliyorum hepinize.
Allah sıkıntısı olanların sıkıntısını, ihtiyacı olanların ihtiyacını gidersin.
Ve tüm Müslümanları korktuklarından emin eylesin (Amin)

ya sorma ufacık çok sevimli devamlı emiyor annesini :nazar: ufacık eller ayaklar kıpır kıpır. ay ya inş. bu defa alırız kucağımıza onu görünce daha bir garip oldum

oyyy yavru yaa :) bi de emerken annelerının göğsüne elelrini koyyolr ya bıtıyorum o görüntüyee :)

İnşallah canım inşallah bizede nasib olur yaaa :)

Günaydın güzel anneler.ay_she gecmiş olsun canım benimde bugece pembemsi bı lekeelenme oldu saat 05 gibi farkettim osaatten beri ayaktayim doktorumun hastaneye gelmesini bekliyorum hemen aricam onu. Çok korktum acili aradım bi kadın doğumcuyla görüştüm kanama koyu rengi alınca gel dedi ama duramicam kontrole gidicem yinede.burada listede kendimi göremeyince üzüldüm daha oncede yazmıştım bilgilerimi ama göremedin herhalde.yasım 30 tahmini dogum 31 Ocak ikinci bebiş ve istanbulda yasıyorum.şimdiden teşekkürleer.

canım sağol sanada cok gecmsı olsun ınsallah onemsız bı lekelenmedır...

canım ben eklemsıtım dıye hatırlıyorum ama baktım yok tekrar ekleyeyeım canım :S kusura bakma

Günaydın kızlar.
Güzel bir gün diliyorum hepinize.
Allah sıkıntısı olanların sıkıntısını, ihtiyacı olanların ihtiyacını gidersin.
Ve tüm Müslümanları korktuklarından emin eylesin (Amin)

günaydın canım sanada ne güzel dilekler bunlar :) (amin) sabah sabah kocişin uyanmasını beklerken nete bakıyım biraz dedim ama pekte kimsecikler yokmuş :)

ipekçim benim de 10 haftalık bebiş ve bana da ikili test için 10 temmuzda gel dedi. anca 12.-13. hafta olacak ya o yüzden. 12-13. haftalarda yapıolar ikili testi meraklanma.

teşekkür ederim canım ya...içim rahatlıyor artık.işte ilk gebelik olunca ve başta bebişle ilgili birtakım sorunlar yaşayınca acaba diye sorguluyorum herşeyi!!!doktora güvenmek lazım aslında. bi de benim doktorum yard. doç. sağolsun çok yardımcı herşeye:))) sana da şimdiden iyi muayenler canım:) bebişinin sağlıklı haberlerini bekliyoruz

dün çok sıkıntılı ve stresli bi gün geçirdim. ya inanın paylaşacağım kimse yok size yazıyorum. babamın ailesi yine her zamanki gibi para istedi annem gözlerimin önünde sinir krizi geçirdi ben onu öyle görünce zate elim ayağım kesildi. bende en sonunda isteyen yani aracı kişiyi aradım içimdeki kini boşaltım ama babamın haberi yok bana çok kızacak sen ne karışıyosun diye ama annemi yıllardır öyle görmekten bende sinir hastası oldum çocukluğum yok bunlar yüzünden. şimdi hala o konuşmalar hesaplaşmalar geçiyor içimden. şimdi herkes cephe alacak ama benim bi sıkıntım yok fakat babam yine bze kızacak. bu erkeklerin gözü neden hep kör. babamda kötü oldu arada kalmaktan ama kimseden vaz geçemiyor. yani bu aşırı stresten nasıl kurtulucam bilmem. babam bilse içim rahatlıcak onlar umrumda bile değil. ya sabah sabah sizide sıktım ama kusura bakmayın

dün çok sıkıntılı ve stresli bi gün geçirdim. ya inanın paylaşacağım kimse yok size yazıyorum. babamın ailesi yine her zamanki gibi para istedi annem gözlerimin önünde sinir krizi geçirdi ben onu öyle görünce zate elim ayağım kesildi. bende en sonunda isteyen yani aracı kişiyi aradım içimdeki kini boşaltım ama babamın haberi yok bana çok kızacak sen ne karışıyosun diye ama annemi yıllardır öyle görmekten bende sinir hastası oldum çocukluğum yok bunlar yüzünden. şimdi hala o konuşmalar hesaplaşmalar geçiyor içimden. şimdi herkes cephe alacak ama benim bi sıkıntım yok fakat babam yine bze kızacak. bu erkeklerin gözü neden hep kör. babamda kötü oldu arada kalmaktan ama kimseden vaz geçemiyor. yani bu aşırı stresten nasıl kurtulucam bilmem. babam bilse içim rahatlıcak onlar umrumda bile değil. ya sabah sabah sizide sıktım ama kusura bakmayın

ahh canım malesef her ailede yaşanıyor bu ve buna benzer olaylar çok stres yapma sen gebe gebe sinirli bebişler olmasın doğuştan miniklerimiz...mümkün olduğunca sakin davranmaya çalış ben çok inanıyorum hamilelik dönemindeki psikolojinin bebeği etkilediğine.. sakin sakin sakin

malesef canım her ailede oluyor böyle şeyler ve genelde üzülen yıprananda anne ve çocuklar oluyor büyük bir inatla gerçeği görmeyen babalarsa insanı çileden çıkarıyor canım ama unutmaman gereken bir gerçek varki oda bebeğin annesi unutma hiçkimsenin onu üzmeye hakkı yok lütfen biraz daha sakin olmaya çalış bebişinle günün tadını çıkar canım :)

ahh canım malesef her ailede yaşanıyor bu ve buna benzer olaylar çok stres yapma sen gebe gebe sinirli bebişler olmasın doğuştan miniklerimiz...mümkün olduğunca sakin davranmaya çalış ben çok inanıyorum hamilelik dönemindeki psikolojinin bebeği etkilediğine.. sakin sakin sakin

keşke sakin olabilsek canım. haklısın her ailede var böyle baş belası tipler. inşallah etkilenmiyodur bebek ne diyeyim:KK43:

kızlarrr ben geldimmmm
maşşallahhhh :nazar::nazar::nazar::nazar: kuzumm kıpır kıpır hopluyo ellerini ayaklarını kaldırıyo poposunu dönüyo sıpaa yaaa ayyy çok çok mutlu oldumm doktora gidene kadar içim içimi yiyodu çünkü bi önceki meleğimi bu haftada görmeye gitmiştim ama malesef kalbi durmuştu :KK43:( ama şimdi Allahıma şükürler olsun herşey yolundaa :)) kocaman olmuş kuzum tam 11+1 haftaya gel ikili testi yapalım dedi sordum kan tahlili 35 tl miş aslında yaptırmıcaktım ama doktor yapalım diyo yaptırıcam galiba...
ayyyy içim içime sığmıyo kocişle ekrana baktık kaldık asıl şimdi hamileyim diyorum gördüm ya o minicik meleğimi dünyalar benim artıkk

ben batmanlıyım evlendim.midyata yerşeltim.burası çok güzel bir yer.sen nerdesin .

Ben İzmirdeyim artık.Eş durumuyla buraya geldim.Aydınlıyım zaten.Evet güzel oralar.Yolbaşı M.Akif İÖO'de çalıştım.Çok ama çok özlüyorum oraları.İnşallah mutlu olursun sen de bebişinle:)

İş Güç Koşuşturmaca Sitedeyim Ama Lak Lak Yapmaya Vaktim Olmuyor.. :KK1:
Eğitim İstanbul Anadolu Yakasında..
Aynı Gün Zaten Randevum Vardı..
İyi de Oldu..

Ya Ben Tuzlu Bir Şey Yemezdim..
Şimdi Canım Hep Tuzlu Cips İstiyor..
Şu An Önümde Ruffles Zararlı Ama Yiyorum.. :KK17:
Normalde Cipste Yemezdim.. :44:

canım sen eğitime nereye gidiyorsun günleri saati yazarsan ben de gelebilirim
bu arada cips aşeren bir tek ben değilmişim :KK1:

canım geçmiş olsun inşallah korktuğun gibi tepki vermez baban sen de gerilmezsin ama haklısın ne diyelim Allah yardımcınız olsun

kızlarrr ben geldimmmm
maşşallahhhh :nazar::nazar::nazar::nazar: kuzumm kıpır kıpır hopluyo ellerini ayaklarını kaldırıyo poposunu dönüyo sıpaa yaaa ayyy çok çok mutlu oldumm doktora gidene kadar içim içimi yiyodu çünkü bi önceki meleğimi bu haftada görmeye gitmiştim ama malesef kalbi durmuştu :KK43:( ama şimdi Allahıma şükürler olsun herşey yolundaa :)) kocaman olmuş kuzum tam 11+1 haftaya gel ikili testi yapalım dedi sordum kan tahlili 35 tl miş aslında yaptırmıcaktım ama doktor yapalım diyo yaptırıcam galiba...
ayyyy içim içime sığmıyo kocişle ekrana baktık kaldık asıl şimdi hamileyim diyorum gördüm ya o minicik meleğimi dünyalar benim artıkk

Canım maşallah subhnallahh ayy evet ne kadar yaramazlar dımı elelr ayakalr durmuyoo

totosunun sutunde zıplıo yaa :KK70: bende bakmaya doyamıyorum valla insan ancak bebısı oynarken gorunce hamıle gib, hissedio

bi de tekmeleri yemeye balsaınca tabıı ınsallah o gunelrde gelrı hayırlısıyla bakalım canım :)

canım kolay bi durum değil ama dıkkat et kendıne ınsan annesını öle gorunce dayanamaz

anlayabılıyorum ama hepsi gecer canım ınsallah bi gun herkez türlü zorlukalrla savasıyo Allah yardımcın olsun

Canım maşallah subhnallahh ayy evet ne kadar yaramazlar dımı elelr ayakalr durmuyoo

totosunun sutunde zıplıo yaa :KK70: bende bakmaya doyamıyorum valla insan ancak bebısı oynarken gorunce hamıle gib, hissedio

bi de tekmeleri yemeye balsaınca tabıı ınsallah o gunelrde gelrı hayırlısıyla bakalım canım :)

canım kolay bi durum değil ama dıkkat et kendıne ınsan annesını öle gorunce dayanamaz

anlayabılıyorum ama hepsi gecer canım ınsallah bi gun herkez türlü zorlukalrla savasıyo Allah yardımcın olsun

evet cnmm yaaa durmuyo dönüyo oynuyo ellerini falan kaldırıyo maşşallahh yaaaaa :))) eşim doktora sordu bu ultrason aletinden alabilirmiyiz bizimki pimpirikli boyna bakar falan dedi öldürdü beni gülmekten :))

evet cnmm yaaa durmuyo dönüyo oynuyo ellerini falan kaldırıyo maşşallahh yaaaaa :))) eşim doktora sordu bu ultrason aletinden alabilirmiyiz bizimki pimpirikli boyna bakar falan dedi öldürdü beni gülmekten :))

maşallah maşallahhh
eheueheu :KK70: valla evde bi ult makıansı olsa hıc fena olmazz :)

X