2013 Ocak Anneleri Paylaşım Alanı

Bebişlerimizin Cinsiyetleriii :)

• Kızımız Olucak

OY: 169 48,0%
  • Oğlumuz Olucak

OY: 185 52,6%

• Ankete Katılan
    352
arkadaşlar merhaba.Bende 4 düşükten sonra 5.kez hamileyim 11.haftamdayım.Ama tahmin edersinizki paranoyak bir vaziyetteyim.Herşeyden korkuyorum hızlımı kalktım birdenmi eğildim vs.hergün kafama takacak bişey buluyorum.bebek şimdilik iyi inşallah hep böyle devam eder bebeğime sağlıkla kavuşurum.Bebek bekleyen herkes sağlıkla bebeğini kucağına alsın inşallah.bende kan pıhtılaşması var ve iğne kullanıyorum.Dünde yere oturmuştum ve kalktığımda bacağım uyuşmuştu.Bu seferde acaba kan akışında problem olmuşmudur bebeğe zarar vermişmidir diye kurup duruyorum kafamda.Sizce bi zararı olurmu?Sevgiler..

Canım endişeli olmak hakkın ama icini ferah tutmalısın
Bende vuruldum iğneden ama hakikaten icimde hiç olumsuzluk
Olmadı elbette bende endişeleniyorum ama maşallah 11haftalik
Olmuşsun risk giderek azaliyor benimde kaybettiğim bebeklerim
Oldu ilk haftalarda daha tedirgindim ama şimdi icimi rahat tutuyorum
Saglikla kucaklarımıza alırız inşallah

kızlarr gelemiyorum bayadır sıcaklar beni bitkin düşürdü ama özledim sizi yazamasamda takip etmeye çalışıyorum herkez yavaş yavaş hareketlerini görmeyede başlamış maşşallahhh :nazar::nazar::nazar::nazar:
yarın 9 da randevum var iğneyi vurulmaya başladıktan sonraki ilk randevum ve çok merak ediyoorum umarım herşey yolundadır nolur dualarınızı eksik etmeyin bizden yarın güzel haberlerle gelirim inşallahhh Allahım bebeklerimize sağlık sıhat versin hayırlşısıyla kucağımıza da almayı nasip etsin inşallahhh....

ya kızlar şu ikili üçlü testleri birtek ben yaptırmıcam galiba.aslında merak ediyorum siz allah korusun olumsuz bir sonuç çıkarsa bebeği aldırırmısınız.yoksa sadece içiniz rahat etsin diyemi yaptırıyonuz.ben yaptırmıyacağım.kafamı karıştırmayayım boşuna.bazen bişey olmadığı halde şüpheli falan çıkıyor.sizin düşünceniz ne bu konuda.yaptırma amacınızı merak ettim yani.

merhaba bende yaptırmayı düşünmüorum rabbim evlat ile imtihan eylemesin zor ama yaptırmayı düşünmüorum bunu dra dediğim zaman; yaptırman lazım dedi,bende nasılsa gününe daha çok var ne tartışıcam deyip hım evet dedim ama yaptırırsam 3lüyü yaptırırmışım gibi gelio bana..1dahaki gidişimdede 12.haftada gel ense ölçümü var dedi ense ölçümünden sonra hadi git kan ver tahlil yapılcak demesin ??:26:

ya kızlar şu ikili üçlü testleri birtek ben yaptırmıcam galiba.aslında merak ediyorum siz allah korusun olumsuz bir sonuç çıkarsa bebeği aldırırmısınız.yoksa sadece içiniz rahat etsin diyemi yaptırıyonuz.ben yaptırmıyacağım.kafamı karıştırmayayım boşuna.bazen bişey olmadığı halde şüpheli falan çıkıyor.sizin düşünceniz ne bu konuda.yaptırma amacınızı merak ettim yani.
cnm bende yaptırmayı düşünmüyorum çünkü ne olursa olsun ben bu bebeği doğurmak isitoyrum 6 ayı kendime zindan ederek geçirmek istemiyorum ama ense kalınlığını ölçtürebilirim ayy bilmiyorum yaaa :KK43:(
İsyerinden izin almak zor olabilir ona birşeyi diyemem ama
Ben çok beklemedim internetten randevu aldım saatimden 10dk önce gittim
Barkotu almak için 10 dk kadar bekledim sonrada içerdeki hastayı
Bekledim biraz o kadar yani özelede gitsen okadar bekler insan
Hatta kalabalıksa dahada bekleyebilirsiniz ama tabi izin konusu sikintiliysa yapicak
Birşey yok

Okadar zor kararlarda bırakmasın Allah hakikaten öyle durum
Yasasam ne karar veririm bilmiyorum kıyamam gibi geliyor. İns
Kimse bunları yasamaz

cnm eger özele gidiyosan sadece 2 test için doktora gidersen yapmıyolar diye duymuştum ama randevu alıp gidince yapıyolarmı hemen ???

kızlar dr gittim geldım bebişimin maşallahı var

hiç bişeyi yok sıpamın içerde sıkılıyo galiba napsam da annemi

endişelendirsem işte ortalıgı ayaga kaldırsam diye duusnuyor halbukı daha kafası bile yenı olsutu yanı

ama saksı çalışıyo demekki genetık aktarım :KK9: :KK9: :KK9:

çok şükür bişey yok kanama alanım dahada kuculmus bebegım 40 mm yani 4 cm olmuş :) :nazar: :nazar: :nazar:

eklerim tabıı kı canım hoşgeldın hayırlı olsunn :)

sağol canım bişey yok benım yaramaz bebsıımın olayalrı ıste :) sen naıslsın ıyısındır ınsallah :)

canım benım eger kaldıysa ben de alayım bir tane :)

aa ne güzel bişeyy du bende yapayım bunu :)

ohhh maşşallahh kuzunaaa :)))cnm yaa kanama alanının küçülmesinede çok çok sevindimm hep böle yolunda gitsin inşallah herşeyy

ben çok ikilemdeydim, yaptırsam mi yaptırmasam mı diye. sonunda yaptırdım ama eğer riskli çıksa bile devamında başka test yaptırmayacam çünkü ne olursa olsun ben aldırmayım düşünmem, Allah'ın bana verdiği bir sınav derim o düşüncede bir insanım yani.Allah böyle şeylerle imtihan etmesin, çünkü sağ salim doğan bebeğin başına bişey gelmeyeceği garantisini kim verebilir bize kimse? yani çok ikilemdeydim dediğim gibi, doktorum muayene ederken yaptıracak mısın dediğinde tamam yaptırayım dedim öyle yaptırmış oldum

bu arada kızlar hastaneden 2 li test fiyatı istedim 75 tl dedi uyuzlar :KK47: çok gibi geldi bana 2 li için...

sizler ne kadara yaptırdınız he birde dediki kandan mı ultrasondan mı :44: bu kan olanın fiyatıymış ultrason olanı başka bir şubesinde varmış onda ssk indirimide yokmuş kim bilir o kaça sormadım bile...

sizin ki kanda mı bakıldı ,fiyatı ne kadar ?

çokmu geldi benim hastaneden 230 uzman dr. 350 prof.dr.için fiat verdiler...bizim burdaki uyduruk klinik bile 150 tl fiat verdi yani işin kısası 75 tl ye bulduysan kaçırma derim.. :):KK1:

KiZlar moralim çok bozuk esimle tartıştık ilk defa tartışmıyoruz ama şimdi evden çıktı biraz dolanıyim diye ilk defa böle yapıyo kendimi strese sokmak istemiyorum ama kendimi kastım sanırım sol kasığım ağrıyo Bebeim etkilenmez ins Off ya valla aglamakta istemiyorum :2:

İkili test denilen şey zaten, ultrason incelemesi ile kan tahlili sonuçlarının birlikte değerlendirilmesinden oluşuyor. Kan ayrı, ultrason ayrı ilk kez duyuyorum ve çok tuhaf geldi açıkçası...

Benim ikili test yaptıracağım yerde bir arkadaşım üçlü testi 200'e yaptırdı. Sormadım ama ikili 200'ün altında 150'nin üstündedir muhtemelen.

yaşasın topiğimiz çok üzülmüştüm kapandın diye...açılmış olmasına çok sevindim...

evet canım açıldı :)

KiZlar moralim çok bozuk esimle tartıştık ilk defa tartışmıyoruz ama şimdi evden çıktı biraz dolanıyim diye ilk defa böle yapıyo kendimi strese sokmak istemiyorum ama kendimi kastım sanırım sol kasığım ağrıyo Bebeim etkilenmez ins Off ya valla aglamakta istemiyorum :2:

canım 13. haftana gırmıssın bence kasıgın rahmın buyudugunden agrıyo mumkunse bı vücudunu yıka rahatalrsın ayakalrınıda yuksege koy uzan ohh

kızlarr gelemiyorum bayadır sıcaklar beni bitkin düşürdü ama özledim sizi yazamasamda takip etmeye çalışıyorum herkez yavaş yavaş hareketlerini görmeyede başlamış maşşallahhh :nazar::nazar::nazar::nazar:
yarın 9 da randevum var iğneyi vurulmaya başladıktan sonraki ilk randevum ve çok merak ediyoorum umarım herşey yolundadır nolur dualarınızı eksik etmeyin bizden yarın güzel haberlerle gelirim inşallahhh Allahım bebeklerimize sağlık sıhat versin hayırlşısıyla kucağımıza da almayı nasip etsin inşallahhh....

canım ınsallah guzel haberlerle gelrısınn :)

ohhh maşşallahh kuzunaaa :)))cnm yaa kanama alanının küçülmesinede çok çok sevindimm hep böle yolunda gitsin inşallah herşeyy

canım sağol bende coks evınıyorumda ıste dr leke goruru gormez buraya gel deınce azbucuk heycanlanıyorum :) cok sukrukı hersey yolunda bebısımde cok ıyı maşallahhh :nazar:

ay she cım benıde lısteye eklermısn hiranurm yas 21 kılo 61 bebısn dgmu 31 ocak midyat

eklerım canım :)

arkadaşlar merhaba.Bende 4 düşükten sonra 5.kez hamileyim 11.haftamdayım.Ama tahmin edersinizki paranoyak bir vaziyetteyim.Herşeyden korkuyorum hızlımı kalktım birdenmi eğildim vs.hergün kafama takacak bişey buluyorum.bebek şimdilik iyi inşallah hep böyle devam eder bebeğime sağlıkla kavuşurum.Bebek bekleyen herkes sağlıkla bebeğini kucağına alsın inşallah.bende kan pıhtılaşması var ve iğne kullanıyorum.Dünde yere oturmuştum ve kalktığımda bacağım uyuşmuştu.Bu seferde acaba kan akışında problem olmuşmudur bebeğe zarar vermişmidir diye kurup duruyorum kafamda.Sizce bi zararı olurmu?Sevgiler..

canım bende de kan pıhtılaşamsı var benımde uc kaybım var durumunu anlayabılıyorum....sımdı otuturken oturdugun zemının bacagını kesmemesıne dıkkat etmen lazım

1 saat oturunca kalkı bı 15 dk dolaşman lazım bacagını kırma bırde uzat hep böylece hem uyusma hemde şişşlik yasamazsın

cunku ben muahsebecıyım ve ıs yerınde benzer seyelrı yasayabılıyorum ayagımı uzatacagım tahta yaptırdılar uzatıyorum oh rahat mesela mouse kullanrıkende
,
kolum basılı kaldıgı ıcın amsada kolum uyusabıulıyo ama esneme hareketleri yapıyorum duzleıyo canım zaten o uyusukluk gecmezse bı soru n vardır hareket edınce gecıosa sorun yoktur ınsallah :)

bu arada kızlar hastaneden 2 li test fiyatı istedim 75 tl dedi uyuzlar :KK47: çok gibi geldi bana 2 li için...

sizler ne kadara yaptırdınız he birde dediki kandan mı ultrasondan mı :44: bu kan olanın fiyatıymış ultrason olanı başka bir şubesinde varmış onda ssk indirimide yokmuş kim bilir o kaça sormadım bile...

sizin ki kanda mı bakıldı ,fiyatı ne kadar ?

oo o kadar para verıp yaptırmam özelde ama devlettekı dr um yapcak bakalım hem cidden kesın sonuc bıle cıakrmıo sadece tarama testı canım

yazık ben uzuluyorum fahiş fiyat ıstıyo bazı yerler ya kolay kaznaılmıyokı :S altı sütü bı test

çok üst üste soru oldu ama bir de özel sigorta yaptıran var mı ?
acaba daha mı karlı olur diye düşünüyor eşim bende kararsız kaldım istanbulda hastaneden hastaneye koşturmak çok zor geliyor devlete yaptısam tesleri çok zor çalışırken...

canım muahsebe ile beraber sigortacılıkta yapoıyoruz biz şu anda sen özel sağlık sigortası yaptırıp yararlanamazsın cunku hamılesın

eğer hamıle kalamdan once yaptırmış olsaydın faydalanabılırdın....bir de pıhtılaşam gibi hatsalıkalrı olanalrda sağlık sigortası yaptıramıyoalr...

hiçbi şirket bu rıskı almıyor cunku pıhtılaşma kaynaklı pek çok hastalık olabılıyor veya beldn amelıyat olmus bi insan mesela sağlık sigortası yaptırsa dahı

beli sağlık sigortası kapsamında olmuyor maaleseff bölede kuralları var :)

Ayşe'cim Canim tes ederim dediğini yapcam kasığım agriyinca telaş yaptım birden Allah hepimizin bebislerini korusun ins aminn:KK3:

bugün komşunun bebeği oldu ona gittik allahım 4 günlük daha ne kadar masumdu ne kadar sevimli maşallah. allahım bizede nasip edecek mi o günleri.

Ay_she teşekkürler .insallah bebeklerimizi saglikla kucağımıza aliriz

inşallah canım rica ederım :)

Ayşe'cim Canim tes ederim dediğini yapcam kasığım agriyinca telaş yaptım birden Allah hepimizin bebislerini korusun ins aminn:KK3:

ınsallahh canım aminn....ben her gergın hıssettiğimde yaparım basımıyıkamam vücudumu ılık suuyla yıkyıp hafif şeyelr giyip uzanırım

ayakalrda yuksekte tabıı çok rahatlıyo ınsan :)

bugün komşunun bebeği oldu ona gittik allahım 4 günlük daha ne kadar masumdu ne kadar sevimli maşallah. allahım bizede nasip edecek mi o günleri.

ayyy ne güzelll yaa mıs gıbıde kokar o maşallahhh :) :) :) bende yolda gouyorum hava sıcak ya ksıa kollu gıydırmısler

mini mini daha anc a1-2 aylık bebekelr nası tatlıalr nası masumalr öle yaa kollarda ıncecık böle uyy yerımmm :KK49: ınsallah bızde goruruz o gunleri

hiranurm merhaba.Özelden mesaj atamıyorum.Midyatta mı yaşıyorsun?Oralı mısın yoksa görev icabı falan mı?Ben 2009-2010 arası orda öğretmendim.çoooooook özlemle anıyorum orayı da Midyat yazınca merak ettim.

ben batmanlıyım evlendim.midyata yerşeltim.burası çok güzel bir yer.sen nerdesin .

X