2013 Ocak Anneleri Paylaşım Alanı

Bebişlerimizin Cinsiyetleriii :)

• Kızımız Olucak

OY: 169 48,0%
  • Oğlumuz Olucak

OY: 185 52,6%

• Ankete Katılan
    352
bende öyle olacam heralde ya geçen arkadaşın bebeğinin mevlütüne gittim daha 15 günlüktü arkadaşın tayinleri çıktı gitmeden hemen yapayım demiş gittik bebişi verdi kucağıma biraz tut ben misafirlerle ilgileniyim dedi bebiş kucağımda kalakaldım ya ama muhteşem birşeydi bazen hamilelik takvimime bakıyorum artık 200ün altına düşelim diyorum şimdilk hedef o dört gözle onu bekliyorum :)
Ooo 200 günde çok:KK43: ben su Haziran'ı bitirmedim çok zor geçiyor Temmuz gelemedi bir türlü :)
Aralık gelse süper olucak benim kız 5 Ocak doğumlu gunünü doldurursa
Bu bebisinde dogum gunü aynı:)
evet ama bende sabırszlaşyrum allahın gücne gtmesin ama onu kucama almak için gün sayıyrm resmen bide cinsiyet tabi meraklardayım :))
Bende çok merak ediyorum 2 hafta sonra özele gidicem o zaman belli olur sanırım 14 hafta bitmiş olucak
benimki zıplamıyordu uyuyordu herhalde ama kalbi artık çok kuvvetli atıyordu

Ben duymamadım henüz sesini görüntüsünü gördüm vede hareketlerini nerdeyse 6cm olmuş benim kuzu :)

Estağfirullah canım bu blogda işin büyük kısmı sana ait olur tabiki böyleşeyler.sabah doktorumu aradım beni bı telaşlandirdi aklım başımdan gitti valla hemen gel hemen gel dedi evden nasıl çıktığımı anlayamadım.Allahıma binlerce şükürler olsun bebeğim gayet iyi günde 3 tane progestan verdi ve bir hafta istirahat et dedi 1 ay sonra çağırdı.ama 2li testten hiç bahsetmedi medipol sema Hanım'a gidiyorum acaba taraftar değilim testte anlayamadım heyecandan sormayida unuttum. Neyse artık bı gün arar sorarım.Allah kimseyi karnindaki bebğiyle imtihan etmesin çok zor çok zor.progestan acayip baş dönmesi yaptı kullananlar Allah yardımcı olsun 3.5 yasında bı kızım var ama peşinden koşmayahalim yok napıcaz bilmiyorum.

sağol canım :)

ay benım dr da leke gorurusen arama bile hemen koş gel dmeıstı gıttım ıste cuma gunu :) ıste cuma muayene oldum dıokı gelecek cuma goruselım

sık sık kontrole gelıcen dedı ii deıdm bende bakalım bebıs ıı ama doktorum baya onsemıyo bu ısı hosuma gıttı bendeısındım :)

canım sanırırm 100 mg cunku o gunde uc kere oluodu bende öle kullandım sonra bebıs buyudu yetersız gelır die dr 200 mg cıkardı ama gunde ıkı kere

ayy bı uyku bı halsızlık bas donmesı yapıo fenaa sımdı alttan alıom bende dr a sordum olr dedi yutmuyom :KK70: yan etkı yapmadı bugun bakalım :)

canım ıkılı test çok önemlı dııl ama genede sor sen bılrısın :) bebsıel daha zordur emınım allah yardımcın olsun çalışıosan dahada katnerlıdır

çalışıyorum ve mahvoluorm ya insna tukenıo havaaşlrda sıcak :)

benimki zıplamıyordu uyuyordu herhalde ama kalbi artık çok kuvvetli atıyordu

nefes aldıkca canım zıplıo yoksa bebek zıplıcak diil ama kıprasıp donup duruyo ehehehee :KK70: çok güzel yaa allah ım herkese yasatsın :)

kızlar dün gece eşimle tartıştım ve öle ayrı yattık ve baya üzdüm kendimi....gecede rüyamda bi erkek çocuğu doğurmuşum ve emziriydum çok mutluydum rüyamda gülerek uyandım nerdeyse ...rüya tabirlerine baktım bebekten kurtulmaya falan diyo ya canımı sıktı benim bu rüya yorumları ben hayra yoruyorum ama :KK43:( rüyada bebeğini emziren oldumu hiç

canım benım aman dıyeyım rüya ile amel edilmez.....ben de yenı hamıleyken ruyamda kelebekelr gormustum baktım çocugun kısa ömürlü olacagına delalettır fln dıo

ilk bas bi kafam takıldı sonra deıdm aman yaa sallaa ruya ıle amel mı eıdlır açık açık hadisler var her ruya sahıh değildir...sakın ha böle düşünme aman şölemı bölemı deme

öyle bi ruya de gec bak ne güzel muytluymususn ruyanda onu yasa ggercegını yasıycanı hayal et tatlımmm :)

canım maşallah ufaklığa Allah nazardan saklasın meleklerimizi :)

canım çok şükür seninde kanama alanın küçülmüş gözün aydın :)
ya ben şu bebeğin kalp atışlarını dinleyebiliyoruz ya bir cihaz var ondan almak istiyorum 1-2 hafta daha geçsinde inşallah alacam ondan sizler ne düşünüyorsunuz kızlar bir fikriniz varmı bu konuda

evet canım cok sukur gıttıkce kuculuo ama ıste kuculdukçe leke gelıo atıo dedi dr öledir ıns :) canım o alet bazen bozuluyor veya o anlık kalp atısını

yakalayamayabılıyromus bu yuzden anneler kalp atısı yok die slaya sumuk solugu hastanede aldıkalrından doktorlar pek tavsıye etmıyolar bu aleti :)

canım maaşallah size.çok hoşuma gitti.ay ben de bebeğimin hareketlerini biranevvel görmek istiyorum.haftaya kontrolüm var.11.hafta bitmiş olacak.inşallah gittiğimde görürüm.

çok saol cnm :)) biz daha 11 haftadayız sen gittiğinde nerdeyse 12 olcan oyuzden daha kıpır kıpır olur seninki :)) inşallah sende sağlıklı sıhatli meleğini görüp gelcen :))

ayşee kuzum senle ben kalmışız napıyosun kuzu sıcaklarda bastı ben ölü gibiyim valla hiç dinlenemiyorum sanki ya bide bişi dicem ben yüksek yastıkta yatamıyorum boynym ağrır dümdüz bi yastıkta yatarım hatta yastıksız bile diyebilirim ve sırt üstü yayılarak uyurum ama şimdi sırt üstü yan beni bacaklarımdan çekiyomuş ve karnımın içi çekiliyomuş gibi hissediyorum sendede oluyomuu yan yatmaktan yanlalarım ağrıdı daha 6 ay var napcam bilmiyom

ya kızlar şu ikili üçlü testleri birtek ben yaptırmıcam galiba.aslında merak ediyorum siz allah korusun olumsuz bir sonuç çıkarsa bebeği aldırırmısınız.yoksa sadece içiniz rahat etsin diyemi yaptırıyonuz.ben yaptırmıyacağım.kafamı karıştırmayayım boşuna.bazen bişey olmadığı halde şüpheli falan çıkıyor.sizin düşünceniz ne bu konuda.yaptırma amacınızı merak ettim yani.

Benim de daha zamanı gelmedi ama kararsızım bu konuda, belki de yaptırmayacağım. Benim tüpbebek olduğu için zaten şimdiye kadar yeterince test yaptırdım. Allah korusun testi yaptırdım kötü bir şey çıkarsa zaten aldıramam yawrumu her halükarda doğururum Allah nasip ederse. bizim bir arkadaşın iinci çocuğu için de gebeliğin başından neredeyse doğumuna kadar sakat ya da özürlü olacak alınması lazım dediler. Şu anda evladı 5 yaşında ve gayette sağlıklı çocuğun hiçbirşeyi yok. Bir kaç zaman öncede Okan Bayülgen deydi sanırım dr. kendi itiraf etmişti. Bir dnem yaptığımız tüm testler yanlış değerlerdeydi, Sağlıklı bir çok bebeği aldırtmak zorunda kaldık diye. Onu da duyduktan sonra hiç inancım kalmadı.

testi yapırana kadar gerim gerim gerilmektense yaptırmam herhalde.

merhabalar bende sat 30 nisan şubat 4 gibi gözüküyor doğumum ama erken olmazsa bir kızım var 3 yaşında yarın doğum günü:)iyiki doğurmuşum seni kuzumm benimm prenses kızım.Allah hamile olan ve hamile kalmak isteyen herkeze yardımcısı olsun.sağlıklı sıhatli hayırlı evlatlar nasip etsin.ben ilk doğumumu sema hastanesinde yaptım maltepe dragosta gülçin hanımda bunuda orda yapıcam bir aksilik çıkmazsa ama ben daha kendi doktoruma hiç gidemedim çünkü ilk başta çok yoğundu randevu bulamadık.şimdide tatile çıktı bende medipole gittim bebeği görmek için selen hanım iyi bir kadın ama ben yinede kendi doktoruma gitmeye devam edicem.bu arada troıt hastasıyım ilaç kullanıyorum hergün benden bukadar :)şimdilik

ya kızlar şu ikili üçlü testleri birtek ben yaptırmıcam galiba.aslında merak ediyorum siz allah korusun olumsuz bir sonuç çıkarsa bebeği aldırırmısınız.yoksa sadece içiniz rahat etsin diyemi yaptırıyonuz.ben yaptırmıyacağım.kafamı karıştırmayayım boşuna.bazen bişey olmadığı halde şüpheli falan çıkıyor.sizin düşünceniz ne bu konuda.yaptırma amacınızı merak ettim yani.

yarenahsen ben de katılıyorum sana, benim çok yakın bir tanıdık geçen sene büyük sıkıntı çekti bu testlerden dolayı. ikili testte değerleriniz riskli acilen aldırmanız lazım demişler. doktordan doktora gitmişler ve çok kötü bi süreç geçirmişlerdi. en son artık amniyosentez falan bile yaptırdıktan sonra bi doktor yok bunda bişey deyince rahatlamışlardı ama o stresi tahmin bile edemezsin. çok kötü gerçekten. o yüzden ben de çok kararsızım.kayınvaldem de yaptırma boşu boşuna dedi kaç kez. aldırmıcaksan niye o kadar para ödeyesin en son ayrıntılı ultrasona girersin diyo. haksız da gelmio valla. ne bilim sonra vicdan azabı çekmek de istemiyorum ne demekse bu:)napsak bilmiyorum yani

ya şu aileler neden hep oğullaırını sömürürler anlamam he bizimkinin ailesinde de var o ama bende onlara para yedrcek göz yok valla uyanık ol biraz canım seninde bebeğin oluyo bak biliyorum eşin bunların farkında değil ama sen ona anlatarak bence durumun farkına vardırmaya bak.zülme herşey olucana varır bebiş e yazık

ah canımmm neler yaptım kavga ettim olmadı güzellikle konuştum olmadı.benim haberim yokken çekmiş kredileri vs..
bu musibet ona yetti son nokta eve icra geldi.hep ben demiştim demek zorunda kalıyorum.bundan sonra akıllanmış gibi duruyo ama erkeklere güven olmaz.hep ailesinin saadetini düşündü.babasının borçlarını öğrenirse annesi evden gider diye zor durumda bıraktılar.annesini düşünürken neredeyse bende olacaktı:KK43:neyse uzattım kusura bakmayın o kadar doluyumki..

ben yaptırmadım, nasılsa sonuç değişmeyecekti, kafamı bulandırmaya lüzum yok :KK49:

benim dr um 2 li testi istemediği için yaptırmadım;fakat yaptırılması gerektiğini düşünüyorum.allah korususn allah herkezin vbebeğini sağlıklı dünyaya getirmesini nasip etsin,1 ay sonra gideceğim 3 lü test vereceğini söyledi..allah korusun valla çok ama çok stres ve gerelimli olucağını düşünüyorummm..
birde burda neden ocak anneleri ile ilgili 2. bir konu var ?

benim dr um 2 li testi istemediği için yaptırmadım;fakat yaptırılması gerektiğini düşünüyorum.allah korususn allah herkezin vbebeğini sağlıklı dünyaya getirmesini nasip etsin,1 ay sonra gideceğim 3 lü test vereceğini söyledi..allah korusun valla çok ama çok stres ve gerelimli olucağını düşünüyorummm..
birde burda neden ocak anneleri ile ilgili 2. bir konu var ?

netred canım ıkıncı konu ??????

Kızlar bende uyusma Oluyor normalmi sizde oluyormu
Yada neden oluyor bilen varmı? Özellikle hareketsiz kalınca

bende de oooluuyo canım daha cok kolumda oluyo :S

ayşee kuzum senle ben kalmışız napıyosun kuzu sıcaklarda bastı ben ölü gibiyim valla hiç dinlenemiyorum sanki ya bide bişi dicem ben yüksek yastıkta yatamıyorum boynym ağrır dümdüz bi yastıkta yatarım hatta yastıksız bile diyebilirim ve sırt üstü yayılarak uyurum ama şimdi sırt üstü yan beni bacaklarımdan çekiyomuş ve karnımın içi çekiliyomuş gibi hissediyorum sendede oluyomuu yan yatmaktan yanlalarım ağrıdı daha 6 ay var napcam bilmiyom

valla sıcakalr mahvedıyo yaa .:KK43: ben de kendıme gelemıyorum bi türlü

canım ben yukskete yatıyorum rahmın yuksleıp mıdenı sıksıtırdıkça anlıycaksın reflu olma sıkıntısı var çok

yuksek yastıkta yatmak en ıyısı evet o deidğin rahmın büyüdüğü için oluyo gerghınlık olması normal :)

netred canım ıkıncı konu ??????

bende de oooluuyo canım daha cok kolumda oluyo :S

valla sıcakalr mahvedıyo yaa .:KK43: ben de kendıme gelemıyorum bi türlü

canım ben yukskete yatıyorum rahmın yuksleıp mıdenı sıksıtırdıkça anlıycaksın reflu olma sıkıntısı var çok

yuksek yastıkta yatmak en ıyısı evet o deidğin rahmın büyüdüğü için oluyo gerghınlık olması normal :)[/QUOTE

ya yüksekte ya<tıyorum derken ;beliniizn altına yastık mı koyuyorsunuz?

canım benım aman dıyeyım rüya ile amel edilmez.....ben de yenı hamıleyken ruyamda kelebekelr gormustum baktım çocugun kısa ömürlü olacagına delalettır fln dıo

ilk bas bi kafam takıldı sonra deıdm aman yaa sallaa ruya ıle amel mı eıdlır açık açık hadisler var her ruya sahıh değildir...sakın ha böle düşünme aman şölemı bölemı deme

öyle bi ruya de gec bak ne güzel muytluymususn ruyanda onu yasa ggercegını yasıycanı hayal et tatlımmm :)

ya sorma çok güzeldi rüyam ama işte insan panikliyo ama merak etme salladım aynen sabah kötydüm ama kk sayesinde geçekten rahatlyo insan :KK16:

kızlar iigeceler nasılsınız
sizinde mi uykunuz kaçtı :KK14:
biz birazdan yola çıkcaz 3ü biraz geçsin eşimi uyandırcam,uyumaya korktum uyuyakalırız die nette vakit geçiriorum :KK37:

Kızlar bende uyusma Oluyor normalmi sizde oluyormu
Yada neden oluyor bilen varmı? Özellikle hareketsiz kalınca

uyusma nerende oluyor ki? Bende uyusma yok, hani bacagimi altima kivirip uzun sure oyle oturursam olur tabii ki ama o her zaman olur zaten.
Doktor falan degilim ama mantik yuruterek kansizligin var mi diye sormak istiyorum. Soyle ki: uyusma genelde el kol bacak gibi uzuvlara yeterli kan gitmeyince oluyor (bacagini altina kivirdiginda damarda kan akisi azaliyor mesela). Hamilelikte de vucudun kan ihtiyaci cok artiyor, icerdeki minik parazitlere(!) yoneliyor kan akisi cunku. Senin kan hacmin azsa ve bebege yonelmisse belki uzuvlarina az gidiyordur. Ozellikle de hareketsiz kalinca kalp atisin (pompalama) yavaslar, bu da kan hareketini etkileyebilir. Mantikli akil yurutmeye calistim, bir doktoruna mutlaka sor randevunda, ihmal etme. Kansizlik varsa demir hapi falan verirler.

uyusma nerende oluyor ki? Bende uyusma yok, hani bacagimi altima kivirip uzun sure oyle oturursam olur tabii ki ama o her zaman olur zaten.
Doktor falan degilim ama mantik yuruterek kansizligin var mi diye sormak istiyorum. Soyle ki: uyusma genelde el kol bacak gibi uzuvlara yeterli kan gitmeyince oluyor (bacagini altina kivirdiginda damarda kan akisi azaliyor mesela). Hamilelikte de vucudun kan ihtiyaci cok artiyor, icerdeki minik parazitlere(!) yoneliyor kan akisi cunku. Senin kan hacmin azsa ve bebege yonelmisse belki uzuvlarina az gidiyordur. Ozellikle de hareketsiz kalinca kalp atisin (pompalama) yavaslar, bu da kan hareketini etkileyebilir. Mantikli akil yurutmeye calistim, bir doktoruna mutlaka sor randevunda, ihmal etme. Kansizlik varsa demir hapi falan verirler.

Kansizlik var mi yok mu bende tam çözmüş değilim
Ydisindaki Dr um var ama 5 ayda baslicaz ilaca dedi
TR de yaptırdım normal dediler zaten ilk aylarda Demir
Verilmiyor diye biliyorum 2hafta sonra özele gitmeyi düşünüyorum
Hem cinsiyeti için hemde su kan durumunu tekrar sorucam
Sagol cvbin için

Kızlar ya canım çok sıkıldı annemde ptesiyi bekliyorum
Kaynanama geçicem daha kalabalık orası burda pek akraba yok
Nedense genel bir sikkinlikta var bulunduğum yere sığmıyorum resmen

ayyyy ne garip bir geceydi yaaaa.kabus gördüm rüyamda kanamam vardı..koşuyorum yoruluyorum kanamam oluyor.doktora gitmeye çalışıyorum.taş gibi uyandım...kasıklarım nasıl ağrıyordu uyandığımda sıcak sıcak ovdumda geçti...kafayı yiycem yakında...iyki burası var ya kafam dağıldı biraz...

Günaydın tatlı anneler :) Nasılsınız bu sabah?
Pazar günü olduğu için mutluyum.
Uzanıyorum ohh mis.
Hepinize hayırlı günler diliyorum.
Huzur dolun inşallah...

ya yüksekte ya<tıyorum derken ;beliniizn altına yastık mı koyuyorsunuz?

canım basımızın altına yastık koyyoruz :) ıkı yastık yanı ben alta sert yün yastık üste de silikon yastık koyyorum

bekarken reflü gecırdıgımden berı böle yatıyorum daha oncekı hamılelıgımde de normalde de reflü yasamadım alışmak zor oluyo ama alıştıktan sonra rahat

ayyyy ne garip bir geceydi yaaaa.kabus gördüm rüyamda kanamam vardı..koşuyorum yoruluyorum kanamam oluyor.doktora gitmeye çalışıyorum.taş gibi uyandım...kasıklarım nasıl ağrıyordu uyandığımda sıcak sıcak ovdumda geçti...kafayı yiycem yakında...iyki burası var ya kafam dağıldı biraz...

canım hayırlara cıksın...heep hormonalrın işi iştee

ama kaıskalra sıcak uygulamak pek ıı değil aklında bulunsun

Günaydın tatlı anneler :) Nasılsınız bu sabah?
Pazar günü olduğu için mutluyum.
Uzanıyorum ohh mis.
Hepinize hayırlı günler diliyorum.
Huzur dolun inşallah...

günaydın canım ben gece 3 de mı ne yattım ama 10 da kalktım hava öle sıcakkı uyyamıyorum

sudan cıkmıyorum ördek gibi oldum yaa ehehehe :) ınsallah hava az serınelr yarın ıs yeırnde napcaz bılmem :S

X