2013 Ocak Anneleri Paylaşım Alanı

Bebişlerimizin Cinsiyetleriii :)

• Kızımız Olucak

OY: 169 48,0%
  • Oğlumuz Olucak

OY: 185 52,6%

• Ankete Katılan
    352
oooooooooo iyiyimiş gözünüz aydın allah analı babalı büyütsün dükünüzle düseşiniz bebesi olmuş çüklü gelmiş çüklü kraliyet ailesinin yeni çükütayı dogmuş :KK52::KK52::KK52::KK52::KK52:

keşke bende görsem ecnebi memleket gezsem dolaşsam ohh ne güzel olur bacım senin de yolun ist.a düşerse gel bana tatlı yapamam ama tatlıcılara giderik gezerik :KK52::KK52::KK52:

benim ruhum karmaşık zaten kafa bi dünya içmeden ayyaşım ayyaş :KK52::KK33:

yaa sorma cok umut ettim ogluma prenses gelin alicam diye ama cuklu dogdu( ya nerden buldun bunu amma guldum haaaaaa. :KK1: ) umutlar bi dahakine bakalim :KK53:

istanbula yolum senede 2 defa duser ona goreee :KK52:

Son düzenleme:
yaa sorma cok umut ettim ogluma prenses gelin alicam diye ama cuklu dogdu( ya nerden buldun bunu amma guldum haaaaaa. :KK1: ) umutlar bi dahakine bakalim :KK53:

istanbula yolum senede 2 defa duser ona goreee :KK52:

hahahah aklıma geldi birden çükütay :KK52::KK52::KK52:

o kate daha dogurur sırtını kraliyete dayamış yosma dogurmayıp ne yapacak onun işi dogurmak :KK52: sen umudunu yitirme yavrummm :KK9:

2 mi bi ayagın burdaymış repuuu kim var burda gel buyur başımlan çüklü oglunlan beraber gellllllll :KK52:

Yokmu tatı yapan .resim paylaşsınnnn:))) çok aacıktımmm
Bu arada telden giren varmı.her resim açılmıyor ve resim yükleme yapılmıyor

Ben telden giriyorum cnm resimleri görüyorum ama yukleme olmuyo belkide oluyor ben beceremiyorum laptopu acmaya useniyorum bende yuklicem bi ara resim ins

aklima takildi bebegi yaparken besmele cekmis miydiniz? uslu olmayan cocuklara besmelesiz derler bizim orda :KK53: :KK1:

Yok bacim ben biliyodumda benim bebe olmuyordu biz öylesine sey ediyoduk Aslinda hepsinde cekmek gerekiyomusda iste o anda koyveriyon :KK53:

:KK1: yok kiz ben besmele cekmedim ama esime cektirdim cocuk deniyoduk cok romantik bi an degildi :KK52::KK52:

kiz kardesim olsan iyi olurdu, gerci ablam olur bana gicik olurdun :KK53: benim hic kiz kardesim yok :KK5:

Benimde hic kiz kardesim yok annemde yok:KK5:

Ama abimle babam var Allah uzun ömür versin..

Babam baskasiyla evlenicek ama ramazandan sonra :KK31: :KK14:

kizlar bebeleriniz gel deyip ellerinizi uzattiginizda uzanmaya calisiyo mu size, benimki saf saf guluyo sadece :26:

Benimki ellerini uzatıyor canım gitmek istemedigindede geri kaçıyor heralde biraz surekli tekrar edip ogretmeklede alakali canim.. :KK34:

Saolasın. Peki çok soguk olur çocuk nasıl tepki veriyor? Buzlu suya pamuk batırıpmı siliyoruz?

Canim benim oglanada olmuştu bi kere ama soğuk almisti pamugu caya batırıp sildim geçmişti seninde geçer ins:KK16:

gençler ne yapanız?

repuuuuuuuuuu ben yengeç burcuyum yengeççççççççç su grubuyummmmmm ben herkeslerlen anlaşırım sıkıntı yok gönlüm geniş herkese yer var :KK52::KK52::KK52::KK52::KK52::KK52:
:

Bende yengeç burcuyum canim.. :KK19:

keşke bende görsem ecnebi memleket gezsem dolaşsam ohh ne güzel olur bacım senin de yolun ist.a düşerse gel bana tatlı yapamam ama tatlıcılara giderik gezerik :KK52::KK52::KK52:

Sen ist neresindensin canım bende istanbuldayım :KK3:

o kate daha dogurur sırtını kraliyete dayamış yosma dogurmayıp ne yapacak onun işi dogurmak :KK52: sen umudunu yitirme yavrummm :KK9:

2 mi bi ayagın burdaymış repuuu kim var burda gel buyur başımlan çüklü oglunlan beraber gellllllll :KK52:

Bende gelem mi :KK59::KK59:

Allah yardimciniz olsun. benim de bebegim bu senenin tek guzelligi :)

benimki biberon da almiyor. kasigi sevmiyordu, elle sevdigi seyleri biraz yiyordu. simdi kasiga da alisti.

eger tadini severse ve acsa yarim kaseden fazla yiyor.
tadi sevmezse 3. kasiktan sonra almiyor.

sirf ona ozel minik porsiyonlarda yemekler yapiyorum. sevdigi seyleri az cok analiz ettim. ek gida sorunumuz hafifledi. ornegin kendimize yaptigim gibi ispanak yemegi yapiyorum. salca ve tuz haric. sogan yerine de pirasa.
icerigine dikkat ederek koyu kivamli yayla, tarhana, mercimek, sebze corbalari yapiyorum. tuz ekleyip kendim de yiyorum :KK1:

benim tadini sevmedigim seyleri yemiyor genelde,hem ascisi hem gurmesi oldum bir nevi :KK53:

yemedigi ama normalde sevdigi seyi yarim saat sonra yine veriyorum. genellikle yiyor. bir de biraz durursa suluk gosteriyorum. saldirirsa susadigindan da ara verebiliyor. 2-3 yudum sudan sonra devam ediyor yemeye.

Ooo sen bayağı iyi gözlem yapmışsın tebrik ederim, biz çocuk gibi heves edip saldırdık yok çorba yok püre şak diye, üç gün kuralı filan hak getire, garibim de bu kadar adapte olabildi tabi.
nefisyemek tarifleri.com da warım da , herkes gibi ben de resim ekleydiydim görüveeediler :KK24:

biberon wermesen sadece emzirsen gündüzleri o zaman yer belki ne dersin?yani yemezse üstüne werme bakalım emzir 1 gün dene böyle

Dur bakiim ben de bulabilirsem:KK66: Biberonu artık çok darda kalmazsam gün içinde vermemeye çalışacağım zaten yoksa kaşığa alışamayacak.

yaww öğünleri hep çeyrek yiyor akşama da bişey mi wersem ne yapsam :26: bu bebekler nasıl doyuyorlar fotosentez mi yapıyorlar acaba :KK53:
Aynı şeyi ben de düşünüyorum :) Bizimki akşama kadar bahsettiğim gibi yemedi, hatta saat 14.30'da yere yatırıp ciyaklatarak yoğurt ve meyve yedirdim maalesef :KK43: Akşam 18.30'da umutsuzca sebze püresini getirdim; arabasına oturtup çizgi film açtım, hepsini itirazsız hiç ağlamadan bitirdi, hatta bir o kadar daha yedi!!! Allah'ımm şükürler olsun deyip durdum!!! Hatta 21.30 civarı verdiğim 120 cc mamayı da hüpletti! Bunun ayarı ne bir anlasam... Öyle ya da böyle, demek ki canları isteyince yiyor bunlar.

Ya ben elli tane alıntı yaptım neden sadece bunlar çıktı anlamadım!
Kağan'ın annesi :) Sana nasıl hitap edeceğimi bilemiyorum böyle diyeyim mi:) Senin oğluş da yemiyor demek, acaba diş mi çıkarıyorlar? Bir de bugün okuduğum doğruysa şu an yediklerinin %5'ini büyümeye harcıyorlarmış. Belki de yediği kadarı yarıyor. Tartıda görürüz artık.

evet yoksa hazır baton keklerle yapıyorum meyveli sade yada çikolatalı ,ama krema katmıyorum ben ,pudra şekeri ,kek ,vanilya ,süt ,kakao.evet mesela resimde biri çikolataya biri de antep fıstıklı pudinge batırılmış ,pudinglerin çeşidinden de faydalanıyorum bu durumlarda batırmak için,ya da meyveli hazır soslar da pratik oluyor batırmak için.

Delikız hepsini çiğden mi koyuyorsun, herhangi bir pişirme işlemi var mı? Vakit bulursam deneyeyim :KK66:

Ocwmys Allah gönlünce versin canim kimsenin ki kimseninkine benzemiyor düzelir ins :KK16:

gel burçdaşım gel ne olursa ol yine gel bana :KK52::KK52::KK52:

maltepedeyim canım sen nirdesin ?

allah rahmet eylesin canım :KK5:

baban içinde yalnızlık zor be hele de erkek için daha zor hayırlı bir evlilik olur inş:KK5:.canım..

Maltepede dayim oturuyor canim ben okmeydanindayim.. :KK34:

Saol canim iyi olur insallah..

Dua okudun canım farklı da olsa herkeste sorun var canım umarım sıkıntıların çabucak geçer Allah yardımcın olsun

Seni çok iyi anlıyorum canım ben de zorlanıycam diyorum ama ....Benim oğlum da öyle istemediğinde ağzını açamıyorum zorla verincede yarım saat yutmuyor ve akıtıyor ben oyunla unutturarak oda oda gezerek yediriyorum ama bu gün 1,5 saatte çeyrek şeftali yedirebildim yemeyince yemiyorlar umarım alışma dönemidir sonradan geçer Allah yemekten çocuğun ailesine sabır versin

oğlumda yemiyor ama ben artık daha az kafama takıyorum ne yapalım umarım geçicidir

canım vaveylanın dediği gibi masaj yapman lazım ama her gün düzenli olarak çok çapak olursa antibiyotikli damla kullanırsın(netira ) 1 yaşına kadar açılabiliyor açılmazsa 2 yaşına kadar küçük bir operasyonla açılıyor 2-3 yaşından sonra ameliyat zorlaşıyor

1,5 saat nasıl uğraşabildin valla helal olsun ben o kadar uğraşamam, yansır taraftan da çok komik oluyor, kaşığı uzattığımda eğer istemiyorsa önce hiç tepki vermeden neyle uğraşıyorsa ona devam ederek dudakları büzüyor ciddi ciddi, karizmayı çizdirmiyor:) Biraz daha devam edersem Allaaaaah! :)

aklima takildi bebegi yaparken besmele cekmis miydiniz? uslu olmayan cocuklara besmelesiz derler bizim orda :KK53: :KK1:
Bizim embriyoloğa sormak lazım :)
bunları da az önce yaptım dikmedim tişörte napiim yapıştıram mı olmuş mu bacılar :KK52: :KK52: yoksa beyaz tişörte mi yapam?söyleyin walla bişey yapmam :122: napam ya bir sürü de çiçek yaptım nereye kullanam biri beni durdursun amaaaaaaaaaaa :KK52: neyse oğlan giyer dimi balıklı karizma ile ilgili bir durum olmaz herhalde :86: çiçeği sormuyorum bile :111:

Bacım beni de gaza getiricen he, aylardır duruyor kenarda, dürtüklemeye başladı :) Neyle yapıştırıyorsun bakem onları? Balıklar hiç de karizmayı çizmemiş bence çok güzel, hatta mavin varsa alta iki ince şerit dalga da yaparsan güzel olur:KK66:

Ocwmays, her zorluğun arkasından bir kolaylık gelir ve her şerde bir hayır vardır, bakarsın çok daha iyi ve güzeli olur. İnşaallah çabuk ve sıkıntısız atlatırsınız.

Vayy bacım ben de Şişli'deyim, aynı ilçedeymişiz:)

Hadi ya anacim Ben sisliye cok giderim
Yuzde yuz gormusumdur seni o zaman
Profil nasil senin bi daha geldiğimde daha dikkatli bakarim:21:

En son lc ye gelmistim o günde gösteri vardi gorumcemlerle 5te cocuk:KK53:

Geri donduk sonra :KK1:

Hadi ya anacim Ben sisliye cok giderim
Yuzde yuz gormusumdur seni o zaman
Profil nasil senin bi daha geldiğimde daha dikkatli bakarim:21:

En son lc ye gelmistim o günde gösteri vardi gorumcemlerle 5te cocuk:KK53:

Geri donduk sonra :KK1:

Valla nereye gitsem diye düşününce ya Beşiktaş'a yürüyorum ya Cevahir'e gidiyorum ben de:) Röfleli, mavi gözlü 1,60 boylarında, ciyaklayan bir bıdıkla mücadele eden birini görürsen muhtemelen benimdir :KK66: Beş çocuk ha helal olsun valla nasıl cesaret ettiniz:)

oooooooooo iyiyimiş gözünüz aydın allah analı babalı büyütsün dükünüzle düseşiniz bebesi olmuş çüklü gelmiş çüklü kraliyet ailesinin yeni çükütayı dogmuş :KK52::KK52::KK52::KK52::KK52:

bende beklerim arkadaşlar soğuk memleket görmek isteyen varsa erzurumdayım palandöken karşımda kayak yaparız.

arkadaşlar vallahi gece gece iyi güldüm ha.. allah da sizi güldürsün :KK60:bir çük muhabbetidir gidiyor:KK9:
benim gibi eski kilosuna dönemeyen arkadaşlar,
abimin eşinin kız kardeşi de emziriyor ve funda suyu içiyormuş
nasıl zayıflamış şok oldum hem de sütü artırıyormuş,
ama doktora sormadan kullanmak istemedim yakın tarihte
doktoruna gidecek arkadaş bir zahmet sorsa biz de zayıflasak
:KK24:

bende zayıflamak istiyorum:KK5:şu halimle hiç mutlu değilim birde derlerki emzirirken zayıflarsın yalaaaan...:KK45:

Son düzenleme:
Saolasın. Peki çok soguk olur çocuk nasıl tepki veriyor? Buzlu suya pamuk batırıpmı siliyoruz?

istersen dolaptan çıkan suyla dene önce.. yani şöyle birşey bebişimin gözleri çok fena çapak oluyordu.kapanıyordu resmen.sabah uyandığımda tek göz kapalı bana gülümsüyordu:) sonra biri tavsiye etti.ozamana kadar bende senin gibi düşünüyordum.göz hassas üşür diye ılık suyla siliyordum zor çıkıyordu yapışıyordu.buzlu su ile hemen temizleniyor. bebeğim kötü bir tepkide vermedi. küçücük bir pamuk parçası sonuçta.hani buz kalıbı değil çok acıtmıyordur.yalnız benim bebişimin kanallarında filan bir sorun yoktu şükür. belki ondan bikaç gün temizleyince geçti.buzlu suyu çay tabağına koyup pamuğu batırarak silebilirsin.bir uçtan diğer uca bastırmadan fazla.

Son düzenleme:

ailem orda ama avrupa yakasi.

cukutaya 10 dk guldum :KK1: :KK1:
Ben telden giriyorum cnm resimleri görüyorum ama yukleme olmuyo belkide oluyor ben beceremiyorum laptopu acmaya useniyorum bende yuklicem bi ara resim ins

Yok bacim ben biliyodumda benim bebe olmuyordu biz öylesine sey ediyoduk Aslinda hepsinde cekmek gerekiyomusda iste o anda koyveriyon :KK53:

Benimde hic kiz kardesim yok annemde yok:KK5:

Ama abimle babam var Allah uzun ömür versin..

Babam baskasiyla evlenicek ama ramazandan sonra :KK31: :KK14:

Benimki ellerini uzatıyor canım gitmek istemedigindede geri kaçıyor heralde biraz surekli tekrar edip ogretmeklede alakali canim.. :KK34:

Canim benim oglanada olmuştu bi kere ama soğuk almisti pamugu caya batırıp sildim geçmişti seninde geçer ins:KK16:

Bende yengeç burcuyum canim.. :KK19:

Sen ist neresindensin canım bende istanbuldayım :KK3:
annene allah rahmet eylesin. babana da mutluluklar.
2 aylikkenden beri gel gel yapiyorum, gelmiyo kereta :KK53:

Ooo sen bayağı iyi gözlem yapmışsın tebrik ederim, biz çocuk gibi heves edip saldırdık yok çorba yok püre şak diye, üç gün kuralı filan hak getire, garibim de bu kadar adapte olabildi tabi.

Dur bakiim ben de bulabilirsem:KK66: Biberonu artık çok darda kalmazsam gün içinde vermemeye çalışacağım zaten yoksa kaşığa alışamayacak.

Aynı şeyi ben de düşünüyorum :) Bizimki akşama kadar bahsettiğim gibi yemedi, hatta saat 14.30'da yere yatırıp ciyaklatarak yoğurt ve meyve yedirdim maalesef :KK43: Akşam 18.30'da umutsuzca sebze püresini getirdim; arabasına oturtup çizgi film açtım, hepsini itirazsız hiç ağlamadan bitirdi, hatta bir o kadar daha yedi!!! Allah'ımm şükürler olsun deyip durdum!!! Hatta 21.30 civarı verdiğim 120 cc mamayı da hüpletti! Bunun ayarı ne bir anlasam... Öyle ya da böyle, demek ki canları isteyince yiyor bunlar.
ben de aynisini yaptim. ek gidaya baslayali tam 2 ay oldu. anca yemeye basladi dogru durust.

sevmedigi seyi hala yemiyor da, sevdigini acsa nazsiz niyazsiz bes dakikada bitiriyor masallah :KK1:

ben de sevmedigi seyleri degisik versiyonlarda pisirip vermeye calisiyorum.
1,5 saat nasıl uğraşabildin valla helal olsun ben o kadar uğraşamam, yansır taraftan da çok komik oluyor, kaşığı uzattığımda eğer istemiyorsa önce hiç tepki vermeden neyle uğraşıyorsa ona devam ederek dudakları büzüyor ciddi ciddi, karizmayı çizdirmiyor:) Biraz daha devam edersem Allaaaaah! :)

Bizim embriyoloğa sormak lazım :)

Bacım beni de gaza getiricen he, aylardır duruyor kenarda, dürtüklemeye başladı :) Neyle yapıştırıyorsun bakem onları? Balıklar hiç de karizmayı çizmemiş bence çok güzel, hatta mavin varsa alta iki ince şerit dalga da yaparsan güzel olur:KK66:
ben de 1.5 saat ugrasamam ugrassam zaten aglamaya baslar. istemedigi birseye israr edince basiyor yaygarayi. takip ettim de bizim oglanlarin huyu benziyor biraz. :KK53:

ben de dusunmustum yazarken tup bebekler falan nolucak diye :KK52:

bende beklerim arkadaşlar soğuk memleket görmek isteyen varsa erzurumdayım palandöken karşımda kayak yaparız.

arkadaşlar vallahi gece gece iyi güldüm ha.. allah da sizi güldürsün :KK60:bir çük muhabbetidir gidiyor:KK9:

bende zayıflamak istiyorum:KK5:şu halimle hiç mutlu değilim birde derlerki emzirirken zayıflarsın yalaaaan...:KK45:

ne zayiflamasi, emzirmek acayip istah yapiyor. bazi kisilerin bunyesi kolay kilo veriyor ister 10 ogun yesinler birsey olmuyor, o sansli mahlukatlardan olmadikca hepsi fasa fiso...

cok istiyorum kar tatili yapmayi. belki bi gun nasip olur palandoken :KK52:

bunları da az önce yaptım dikmedim tişörte napiim yapıştıram mı olmuş mu bacılar :KK52: :KK52: yoksa beyaz tişörte mi yapam?söyleyin walla bişey yapmam :122: napam ya bir sürü de çiçek yaptım nereye kullanam biri beni durdursun amaaaaaaaaaaa :KK52: neyse oğlan giyer dimi balıklı karizma ile ilgili bir durum olmaz herhalde :86: çiçeği sormuyorum bile :111:
Çok güzel olmuş eline SAĞLIK canım ferdanın dediği gibi dalga yapabilirsen süper olur :)))

1,5 saat nasıl uğraşabildin valla helal olsun ben o kadar uğraşamam, yansır taraftan da çok komik oluyor, kaşığı uzattığımda eğer istemiyorsa önce hiç tepki vermeden neyle uğraşıyorsa ona devam ederek dudakları büzüyor ciddi ciddi, karizmayı çizdirmiyor:)
canım oğlum mızırdayınca ara verip ortam değiştirip öyle veriyorum bu yüzden bütün öğünlerimiz neredeyse o kadar sürüyor çünkü oğlum sevmediğini hiç yemiyor 1 saat uğraşsamda (meyve- yoğurt) sevdiğini ise (sebze çorbası) en az 1 saatte ağzında beklete beklete yiyor. Dün eşim herhalde senin kadar kimse uğraşmaz diyordu. Bence buradaki herkes bebekleri böyle yemek yiyorsa uğraşır eskiden ben de 2 kasık veririm yemezse uğraşmam diyordum ama tembel bir yapım olmasına rağmen uğraşıyorum

ben emzirirken aldım kiloyu ve bende vermek istiyorum ama çok zorlanıyorum iştahım çok açık habire canım bişeyler yemek istiyor

Günaydınlaaar,

Dünden beri canım sıkkın.Erkekler çocuk gibi olur derler ya çok doğru bir laf.:KK50:

Üstüne birde oğlanın bütün gece yine doğru düzgün uyumaması....:KK19:

Akşam 10 da 300 ml tahıllı gece maması yedirdim kaan'a. Gece 3 e kadar 4-5 defa uyandı emziğini verdim, uyudu.

3 den sonra 10 saniyede bir ağlamaya başladı.180 ml mama verdim öyle sustu.Sabah yediye kadar da zar zor uyur uyanık takıldı.

Bu kadar mama yiyor da niye uyumuyor anlamış değilim.

Akşam uyumadan önce tok tutacak ne verebilirim başka?

ya ne güzel çizgifilm dikkatini çekiyor demek ki, kızıma da baby tv yi açıyordum öyle yediriyordum.. ama oğlum en fazla 2-3 kez bakıyor dikkatli sonra hemen hayata dönüyor :KK37: kandıramıyorum o şekilde maalesef

yap bacım eğlenceli we kolay işler bunlar :KK19: dalgayı bir deneyeyim bakalım

ben emzirirken kilo werdiğimi düşünüyorum başka şekilde gidemezdi kesinlikle.. bünye meselesi de etkili tabi.. 2 hamileliliğimde de 24-25 kg aldım hepsi gitti ilk 1-2 ayda.. ama şu an 2 kg almış durumdayım boyum uzun 10 kg bile çok etkilemez herhalde :KK1: halimden memnunum :21:

Günaydınlaaar,

Dünden beri canım sıkkın.Erkekler çocuk gibi olur derler ya çok doğru bir laf.:KK50:

Üstüne birde oğlanın bütün gece yine doğru düzgün uyumaması....:KK19:

Akşam 10 da 300 ml tahıllı gece maması yedirdim kaan'a. Gece 3 e kadar 4-5 defa uyandı emziğini verdim, uyudu.

3 den sonra 10 saniyede bir ağlamaya başladı.180 ml mama verdim öyle sustu.Sabah yediye kadar da zar zor uyur uyanık takıldı.

Bu kadar mama yiyor da niye uyumuyor anlamış değilim.

Akşam uyumadan önce tok tutacak ne verebilirim başka?

dün yoktun canım :26: sıkma canını..
pirinç unu muhallebisi denedin mi içine bir tane de bisküvi at bakalım.. alt dişleri çıkmıştı sanırım üstler zorluyorsa ondan da uyanıyordur

X