2013 Ocak Anneleri Paylaşım Alanı

Bebişlerimizin Cinsiyetleriii :)

• Kızımız Olucak

OY: 169 48,0%
  • Oğlumuz Olucak

OY: 185 52,6%

• Ankete Katılan
    352
canım başla bence de :) bana eşim vuruyo ben saplayamıyorum kendıme :KK9:

evet canım sımdıde vurunuyorum gunde bir tane 0,4 ml

canım tabıı yaa sen ne dıyosun 10 haftada bile tamane ınsana benzemey baslıo olurmu hıc

dokunma duyusu en önce gelısıo zaten 9. haftadan ıtıbaren suyun ıcınde yuzmeye baslıo 12 haftalıkken ayrıntılıda görmustum ben

göbek kordonunu eline almıs sallıyodu ultrasonunda :) kıyılırmı hıc yaa Allah ım o gunaha bulasmaktan korusun herkesı

ben bebekelrımı kaybedınce kayınvalıdem dmesıtı kızım sen hıcbırırın canıan kastedmedın elınden gelenı gelmeyenı yaptın

korumaya calsıtın ama vadeelrı bu kadarmıs üzülme hepsi şefaatcın olucak demsıtı...işte hem hayra hem şer e dönüşebilicek

bişey bebek sahıbı olmak....

canım Allah yardımcın olsun gercekten ne sacma iş :KK43: ama kadın doğumcularlada halledebılırısn ısını

asistanlar bilemıo ama uzmanlar bılıolar canım üzülme...sağlıkla gelıcek ınsallah bu sefer

inaşllah canım Allah'a emanet artık tevkkül ettim bıraktım ypacak bişey yok sen kaç mg iğne kullanıyordun canım

inaşllah canım allah'a emanet artık tevkkül ettim bıraktım ypacak bişey yok sen kaç mg iğne kullanıyordun canım

0,4 miligram clexane 1 bebe aspirini bir de folik asit canım

canım bence de elimziden gelenı yapıp tevekkül edelim inşallahh nasib olur bu sefer

yaa galiba benimde göbeğim mi çıktı noldu zaten biraz kiloluyum ama sert sert oldu göbeğimm:KK53:

bide benim hiç midem bulanmaı yaa 8+2 deyim bugün korkuyorum ilk bebeğimin kalbi durmuştu
bu da öyle olur diye çok korkuyorum doktora gitmeye korkuyorum yaa
mide bulantısı bebeğin sağlıklı olduğuna işaretmiş ama benim hiç bulanmadı :26:

mide bulantısı bünyeyle alakalı tamamen içini ferah tut benimde hiç bulantım yok ne güzel işte istediğimizi yiyebiliyoruz bak burda anneler çok şikayetçi mide bulantılarından

kızlar bikaç gündür yüzümde 5-6 tane küçük sivilce çıktı.küçük ama içi beyaz.resmen sivilce yani.normalde hiç çıkmazdı.hamileliğe bağlı bişey heralde.içinizde böyle hamileliğinde sivilce çıkan varmı.

kızlar bikaç gündür yüzümde 5-6 tane küçük sivilce çıktı.küçük ama içi beyaz.resmen sivilce yani.normalde hiç çıkmazdı.hamileliğe bağlı bişey heralde.içinizde böyle hamileliğinde sivilce çıkan varmı.

:)

"Gebelik hormonlarınızın etkisiyle bu haftalarda çeşitli cilt problemleri yaşayabilirsiniz. Bazı anne adayları ergenlik dönemindeki sivilcelerinin geri döndüğünü görüp şaşırabilir. Gebelikte cildin yağ salgısı arttığından cildiniz sivilce oluşumuna elverişli hale gelmiştir. Endişelenmeyin. Bu cilt değişiklikleri sıklıkla birinci trimesterden sonra kaybolur. Çok ender durumlarda ise bu değişiklikler tüm gebelik boyunca devam edebilir."

Hafta hafta gebelik (hamilelik) - 8.gebelik (hamilelik) haftas - gebelik.org - Jinekolog Operatr Dr. Kaan Kocatepe

8. GEBELİK HAFTASI (7+0, 7+6. GÜNLER)

DİKKAT

1-Folik asit takviyesi almaya devam ediyorsanız bu haftadan itibaren bu takviyenin artık gerekli olmadığını bilin. Folik asit, doktorunuz tarafından size nöral tüp adı verilen yapının oluşmasına takviye amacıyla verilmiştir. Bebeğin beyin ve omuriliğinin yerleştiği kemik kanal, yani nöral tüp bu haftada çoktan gelişimini tamamlamıştır.

2-Bu hafta içinde bebeğin yerleştiği rahim iç tabakasının gelişimi ve idamesinden sorumlu olan hormonun üretim işlevi yumurtalık dokusundan plasenta adı verilen yapıya devredilecektir. Bu devir esnasında bazı anne adaylarında az miktarda lekelenme tarzında kanamalar olabilmektedir ("plasental shift", yani "devir teslim" kanaması).

3-Yine çok ilginç bir şekilde rahminiz gebelik öncesi dönemin alışkanlıklarını sürdürerek bu hafta içinde, tam adet kanamanıza denk gelen günlerde, adet sancılarına benzer kramp tarzı ağrılar oluşmasına ve hatta bazen kanama bile görmenize neden olabilir. Rahimin bu "programlı davranışı" %20 anne adayının bu kramplar nedeniyle endişelenmesine neden olmaktadır. Gerçekte gebelik devam etmekte, rahim ise sanki adet kanaması olacakmışçasına kurulu bir saat gibi zamanı geldiğinde kasılmaktadır. Bu durum önümüzdeki aydan itibaren büyük olasılıkla normale dönecek olsa bile çok az anne adayında her ay belli zamanlarda kramp tarzı sancılar devam edebilir.

Hafta hafta gebelik (hamilelik) - 8.gebelik (hamilelik) haftas - gebelik.org - Jinekolog Operatr Dr. Kaan Kocatepe

selam :KK3:

bu haftalarda kesmek mi lazımmış folik asiti?ilginç her doktorun bilgisi farklı yaa..ilk hamileliğimde 8. ayda falan kesmişti doktor.. :44:

ay-se teşekkürler verdiğin bilgiler için.

rica ederım canım :)

selam :KK3:

bu haftalarda kesmek mi lazımmış folik asiti?ilginç her doktorun bilgisi farklı yaa..ilk hamileliğimde 8. ayda falan kesmişti doktor.. :44:

selamm :) evet her doktorun bilgisi farklıama genelde 12. hafatada bıraktırıyoalr ben

12. hafatda bırakmıstım elevite baslatmsıtı dr...ama kagan kocatepeye guvenırım :) ii bi dr

bir de pıhtılasma yasayanalrın folik almaya devam etmesı gerekıyor genelde tabıı dr a sorualrak

selamm :) evet her doktorun bilgisi farklıama genelde 12. hafatada bıraktırıyoalr ben

12. hafatda bırakmıstım elevite baslatmsıtı dr...ama kagan kocatepeye guvenırım :) ii bi dr

bir de pıhtılasma yasayanalrın folik almaya devam etmesı gerekıyor genelde tabıı dr a sorualrak

ewet kaan kocatepe iyi bir doktor bildiğim kadarıyla..
düşündürücü olan şey şu an için beni, düzenli olarak aynı doktora gidemicem yer değiştiriceğimiz için.. şimdi burdaki doktora 3 haftaya kadar dewam, sonra memlekete, 1 ay sonrasında da yeni ilimize :) normal olarak doktor benim için şans işi bundan sonra.. biri folik asiti kestirip biri başlatırmış şaşırmam yani :KK66:

evet ya adet dönemimde bile çıkmazdı şşimdi küçük küçük sivilceler çıkmaya başladı.

kızlar patronla görüştüm dedim çok oluyorum biliyorum ama yarın ve

önumuzdekı hafta ıcın izin almam gerekcıek dr için dedım henuz duzene gırmedı ondan söylemeye de cekınıyorum

izin vermezsneız ama sonrasına gıtmem gerekıcek dedım...tamam önemli değil sağlık bu hafife alınmaz

izinlisin işlerını hallet dedi....çok sevındım yaa yarın gidiyorum okmeydanı riskli gebelık muayenesıne

ınsallah memnun kalırımm :) en güzelide bebegımı tekrar görücem :KK76: :KK76: :KK76:

yarın sata göre 9. haftamıza girmiş oluyoruz 8. bitiyo :nazar: :nazar: :nazar:

Son düzenleme:
kızlar patronla görüştüm dedim çok oluyorum biliyorum ama yarın ve

önumuzdekı hafta ıcın izin almam gerekcıek dr için dedım henuz duzene gırmedı ondan söylemeye de cekınıyorum

izin vermezsneız ama sonrasına gıtmem gerekıcek dedım...tamam önemli değil sağlık bu hafife alınmaz

izinlisin işlerını hallet dedi....çok sevındım yaa yarın gidiyorum okmeydanı riskli gebelık muayenesıne

ınsallah memnun kalırımm :) en güzelide bebegımı tekrar görücem :KK76: :KK76: :KK76:

yarın sata göre 9. haftamıza girmiş oluyoruz 8. bitiyo :nazar: :nazar: :nazar:

canım gebeliğin riskli mi? sağlıkla al inşallah kucağına..

ewet kaan kocatepe iyi bir doktor bildiğim kadarıyla..
düşündürücü olan şey şu an için beni, düzenli olarak aynı doktora gidemicem yer değiştiriceğimiz için.. şimdi burdaki doktora 3 haftaya kadar dewam, sonra memlekete, 1 ay sonrasında da yeni ilimize :) normal olarak doktor benim için şans işi bundan sonra.. biri folik asiti kestirip biri başlatırmış şaşırmam yani :KK66:

ehehe olur valla canım :) kağan kocatepenın bi lafı var :KK70: şey dıo tıpta kesın die bişey yoktur

onun ıcın her doktorun kendı doğruları var :)

canım gebeliğin riskli mi? sağlıkla al inşallah kucağına..

evet canım 4. gebelıgım bu benım kayıplarım var üç tane ve kan hastalıgım var pıhtılaşma var

bunun için riskli inşallah bu sefer güzel ilerliyo ama sağlıkla kucaklarım inşallah :)

hepimiz sağlıkal kavusurus ınsallahh.....canım sen eskısehırde msıın ? esk yazıo :KK70:

evet canım 4. gebelıgım bu benım kayıplarım var üç tane ve kan hastalıgım var pıhtılaşma var

bunun için riskli inşallah bu sefer güzel ilerliyo ama sağlıkla kucaklarım inşallah :)

hepimiz sağlıkal kavusurus ınsallahh.....canım sen eskısehırde msıın ? esk yazıo :KK70:

üzüldüm, zor bir durum yaşamışsın ama inşallah bebeğine sağlıklı bir şekilde kawuşacaksın bu kez.. ben bir tane kaybettim çok zor atlattım..

eskişehirli'yim ama batman da yaşıyorum şu an :) sonra da yine eskişehir'li ama tokat'ta yaşıyor olacağım :)) esk açılımını herkes anlamaz, senin war mı bir bağlantın? :)

bugün hava bir kapalı bir açık hiç hoş değil ben çok yorgun ve halsiz hissediyorum bir de üstüne şeker ölçüm cihazımı kaybettim çok moralim bozuldu bulamazsam ne yapacağım ben yaa :KK43:
bir iki gündür duygularım çok yoğun dün akşam eşiem çok sinirlendim ama fazla tepki verdim bugün de cihazı kaybettim diye nerdeyse ağlayacağım hüngür hüngür...
acayip işte anlayamadım :KK17:

üzüldüm, zor bir durum yaşamışsın ama inşallah bebeğine sağlıklı bir şekilde kawuşacaksın bu kez.. ben bir tane kaybettim çok zor atlattım..

eskişehirli'yim ama batman da yaşıyorum şu an :) sonra da yine eskişehir'li ama tokat'ta yaşıyor olacağım :)) esk açılımını herkes anlamaz, senin war mı bir bağlantın? :)

canım snaada cok gecmıs olsun her türlüsü acıverıcı kaybın küçükler daha kolay atlatılıyoda bende
28 haftalık kaybımı kızımı zor atlattım sırf bu yuzden 1,5 sene ara verdım bebege...çok zor bi durum Rabbim kimseye yasatmasın

eşim eskişehirli :) biz şu an istanbulda yaısyoruz kayınvalıdmeler fln eskişehırde daha 10 gun önce eskişehırdeydık
gezdık tozduk geldık :) 4 yıllık evliyiz defalarca gittim ben eskişehiri çok sevdım sıcacık mınıcık bı yer :) samımı guvenlı hele maç olucagı zamanlar
çok eğlenceli biz eşimle beşiktaşlıyız ama bı tarafımız da es es li oldu :) ben aslen samsunluyum :) ama doğma büyüme
istanbul samsuna da gidiyorum eskısehrıe de ama eskısehır yakın oldugu ıcın hadı gıdelım dııp cıkıyoruz 4-5 saatte
orada oluyoruz çok güzel kayınvalıdemelrde cok sevınıyolar sürpriz yapınca :) sen neresıdnensın canım esk'ın :)

bugün hava bir kapalı bir açık hiç hoş değil ben çok yorgun ve halsiz hissediyorum bir de üstüne şeker ölçüm cihazımı kaybettim çok moralim bozuldu bulamazsam ne yapacağım ben yaa :KK43:
bir iki gündür duygularım çok yoğun dün akşam eşiem çok sinirlendim ama fazla tepki verdim bugün de cihazı kaybettim diye nerdeyse ağlayacağım hüngür hüngür...
acayip işte anlayamadım :KK17:

canım en azından hava serin yaa sıcak olunca hiç çekılmıyoo :S

Allah allah nerede acaba dışarda flnmı kaybettın ınsallah bulursun canım

e hamıleyken normal böle dalgalanmalar...sakin olmaya çalış

tunaydın kızlar oğlumu uyuttum geldim nasılsınız nasıl gıdıyor benım yıne mıde bulantılarım vee göğüs şişliğim mahfediyor beni sutyen takamaz hale geldim iyice oğlumda böyle olmamıstı inşallah bunda boyle giderde belki sütlü olurum

X