2013 Mart Anneleri Paylaşım Alanı

Bizim...

• Ankete Katılan
    472
selamlar guzel hanimlar ve tatli bebisleri, bakiyorum bebek alisverisleri tam hiz devam ediyor :KK55:bizde daha tik yok :KK36:
ben bebek alisverisini son aya birakanlardanim, ozelikle son haftalar cooook sikici oluyor, gunler gecmek bilmiyor, zaman uzadikca uzuyor sanki, ben de bu donemi alisverisle, hastane cantasi bebek odasi hazirliklariyla degerlendiriyorum, hem zevkli oluyo, hem de insan zamanin nasil gectigini anlamiyo, o yuzden simdilik sadece planliyorum. Bir de yine soguk alginligiyla mucadele ediyorum. Hamileligimden beri bu ucuncu, burnum akiyo, oksuruk, halsizlik:KK37: Bol bol limonlu cay iciyorum, istahim da azaldi iyice, neyse ki vitaminler var, telafi ediyodur insallah, aman siz de dikkat edin kizlar, herkese kocaman sevgiler:KK54:

bizde dışarı çıktık 1 numaranın altına giyecek pek bişey yokru ona pantalon eşofman altı falan aldık bu arada bebişime de hastane çıkışı bi de poposunda kurbağa olan polar alt vardı çok hoşuma gitti onları aldık. yemek yedik dolaştık geldik ama yorulmuşum şimdide başıma ağrı girdi deli gibi yatıp uyucam heralde..

papatya ben park yatak aldım ama doğumdan önce kurucam..ama çok düşündüm öncesinde başikmi alsam diye sonra vazgeçtim beşikler tatlı ama kısa ömürlük.karyolalar ise fazla kaba geldi gözüme bide 3 aylık kızı olan bi kız arkadaşıma gittim geçenlerde park yatak almış kullanışlı sende al dedi bende gittimaldım bide yatak aldım canım içine en kalitelisinden kanz marka .30 tlyede yatak var ama kalitesiz ben 120 tlye sırf iç yatağını aldım bebişim rahat uyusun diye

canım ben kurdurdum baktım, sonra yine katlayıp kutusuna koyduk
canım yatağı nasıl aldın?
malum ortapedik olan var
visko olan var
lateks olan var
pamuk olan var

güle güle kullansın prensesin inşalllahhhhhhhhhhhhhh

selamlar guzel hanimlar ve tatli bebisleri, bakiyorum bebek alisverisleri tam hiz devam ediyor :KK55:bizde daha tik yok :KK36:
ben bebek alisverisini son aya birakanlardanim, ozelikle son haftalar cooook sikici oluyor, gunler gecmek bilmiyor, zaman uzadikca uzuyor sanki, ben de bu donemi alisverisle, hastane cantasi bebek odasi hazirliklariyla degerlendiriyorum, hem zevkli oluyo, hem de insan zamanin nasil gectigini anlamiyo, o yuzden simdilik sadece planliyorum. Bir de yine soguk alginligiyla mucadele ediyorum. Hamileligimden beri bu ucuncu, burnum akiyo, oksuruk, halsizlik:KK37: Bol bol limonlu cay iciyorum, istahim da azaldi iyice, neyse ki vitaminler var, telafi ediyodur insallah, aman siz de dikkat edin kizlar, herkese kocaman sevgiler:KK54:

geçmiş olsunnnnn
son haftalarda kendinde o gücü bulabileceksen ne mutlu sanaaaaaaaaa

bizde dışarı çıktık 1 numaranın altına giyecek pek bişey yokru ona pantalon eşofman altı falan aldık bu arada bebişime de hastane çıkışı bi de poposunda kurbağa olan polar alt vardı çok hoşuma gitti onları aldık. yemek yedik dolaştık geldik ama yorulmuşum şimdide başıma ağrı girdi deli gibi yatıp uyucam heralde..

yat canım sen şimdi, bir güzel dinlennnn
gecenin bir yarısı nasıl olsa kalkarsınnnnnn:KK9::KK9::KK9::KK9::KK9::KK9::KK9::KK9::KK9::KK9::KK9::KK9:

ilk test aclik 80 tokluk 110du sonraki 80 195 180di, cogu kisi diet verir diyo ama pek düsmüyomus sanirim yürüyüs yapmayinca, artik insüline baslariz son care heralde

slm kızlar ben yeni üye oldum uzun zamandır takip ediyordum fakat herseferinde ya bağlantı kopuyordu yada ben bir aksilikle karşılaşıyordum.Kocaeli'de yaşıyorum.26 haftalık bebeğim.Hayırlısıyla martta oğluma kavuşacağım.Benim plesenta previa sorunum var tam rahim ağzını kapatmıyo ama uç noktada duruyor ve 21. haftada gebelik diyabetim olduğunu öğrendim.Şerker yüklemelerim yüksek çıktı.Dr diyetisyene yönlendirdi ve 15 gün sonra gel ben cihazla ölçeceğim dedi.Bende meraklanıp hemen şeker ölçüm cihazı aldım her sabah açlık ve 2.saat tokluğumu ölçtüm aslında internette günde 7 defa ölçün diyor ama en net sonucu sabah alırmışız o nedenle ben 2 kere ölçüm yaptım ve 16.gün dr'a gittim.Bebeğimin gelişiminin son adet tarihiyle uyumlu olduğunu ve suyumun normal olduğunu söyledi ve ölçümü yaptı açlık 115 çıktı 2 ssat sonra tokluk 102.Doktorum şekerin normal, korkulacak bişey yok olur o kadar diyerek beni avuttu ve diğer kontrole kadar ölçümleri yine kaydetmemi istedi 140'ın üzerine çıkarsan hemen gel dedi sanırım o zaman insüline başlayacak.Bu yüzden bence sizlerde stres yapmayın arkadaşlar ve diyete devam..

slm kızlar ben yeni üye oldum uzun zamandır takip ediyordum fakat herseferinde ya bağlantı kopuyordu yada ben bir aksilikle karşılaşıyordum.Kocaeli'de yaşıyorum.26 haftalık bebeğim.Hayırlısıyla martta oğluma kavuşacağım.Benim plesenta previa sorunum var tam rahim ağzını kapatmıyo ama uç noktada duruyor ve 21. haftada gebelik diyabetim olduğunu öğrendim.Şerker yüklemelerim yüksek çıktı.Dr diyetisyene yönlendirdi ve 15 gün sonra gel ben cihazla ölçeceğim dedi.Bende meraklanıp hemen şeker ölçüm cihazı aldım her sabah açlık ve 2.saat tokluğumu ölçtüm aslında internette günde 7 defa ölçün diyor ama en net sonucu sabah alırmışız o nedenle ben 2 kere ölçüm yaptım ve 16.gün dr'a gittim.Bebeğimin gelişiminin son adet tarihiyle uyumlu olduğunu ve suyumun normal olduğunu söyledi ve ölçümü yaptı açlık 115 çıktı 2 ssat sonra tokluk 102.Doktorum şekerin normal, korkulacak bişey yok olur o kadar diyerek beni avuttu ve diğer kontrole kadar ölçümleri yine kaydetmemi istedi 140'ın üzerine çıkarsan hemen gel dedi sanırım o zaman insüline başlayacak.Bu yüzden bence sizlerde stres yapmayın arkadaşlar ve diyete devam..

hosgeldin arkadasim, insaallah dedigin gibi olur cok korkuyorum igneden benyaa, umarim diet verir gerci onuda cok beceremiyorum ama iste yapabildigim kadar artik:KK34:

hosgeldin arkadasim, insaallah dedigin gibi olur cok korkuyorum igneden benyaa, umarim diet verir gerci onuda cok beceremiyorum ama iste yapabildigim kadar artik:KK34:

Hoşbulduk.Diyete başladığım ilk iki hafta çok zorlandım doymuyorum diye kahvaltıda ağladığım bile oldu.Zamanla alıştım ama içecek olarak neredeyse hiçbişey içmiyorum hepsinde şeker var, çayı bile şekersiz içmek çok kötü bir durum benim için. Birde stres ve üzüntüde şekeri yükseltiyor benim için stresten uzak olmak çok zor Türkiye'nin en stresli çalışılan kurumunda çalışıyorum.Ast-üst ilişkileri strese sokuyo ister istemez.Diyetisyenim boy ve kiloma göre 2000 kalorilik diyet vermişti bebek benden alıyor herşeyi de bana bişey kalmıyor :KK70: onlar sağlıklı gelişsinde önemli olan o cnm.

selam anneler ve güzel bebekleri...cumartesi günü doktor kontrolümüz vardı,doktor plesenta previa durumunun olduğunu söyledi.bebeğimin suyu gelişimi gayet iyiymiş.ancak bu durum risk oluşturuyor onun için,şu an için bir sıkıntımız yok ancak yürürken ağrım oluyor ve sezeryanla doğum yapacak olmak beni korkutuyor.herşey normal giderken bu durum canımı çok sıktı aslında...32.haftaya kadar duruşunu değiştirmezse tabii :KK14:

hayırlı olsun demek ki tek ben değilim abartan =))) 2-3 tane yeter dediklerinden ben 10 -15 tane alıyrm off kocamda dur demiyor al al diyor gaza geliyorum =)
kızlar bugün bende ufak tefek birşeyler aldım ..idil baby den 1 tane nevresim takımı aldım( 3-4 tane daha alacağım) 1 model kalmıştı.1 tane alt açma minderi aldım cicili bicili.1 tane banyo havlusu aldım bornoz gibi idil baby.ama özdilekte bambu vardı hemen hemen aynı fiyattı acaba ondan mı alsaydım bilemedim!2 paket çorap aldım pamuk olanlardan.ağız bezi aldım 1 paket pembe.e bebek ten Philips Avent PES Biberon 125 ml aldım doğru mu yapmışım.uni baby ıslak mendillerden 6 paket aldım.nuk marka kauçuk emzik alacaktım çalışan bayan chicco nun bir ürününü tavsiye etti karar veremedim sizlere sorayım dedim hangisi alayım?
bu arada araba olarak ta şuna karar verdim Chicco I Move 360 Bebek Arabası + Auto Fix Oto Koltuğu Kırmızı okadar güzeldiki ebebek mağazasında gördüm ama haftaya hello baby açılışında indirim olacakmışya oraya bakıp öyle alacağım...çok heyecanlı birşeymiş insanın bebeğine alışveriş yapması aldıkca alası gelyr insanın =)

evet canım bebek için alışveriş süper birşey ben bazen netten bakıyorum alışveriş istelerine öğretmenler odasından kendimden geçiyorum okul da yana yana eşimi arıyorum hadi alalım diye diğer arkadaşlar garip garip bakıyorlar :)aldıklarını güle güle kullanırsın inş bebek arabası alırken kesinlikle arabanın ağırlığınıdikkate alarak al canım ben ilk çocuğuma o kadar önemsemedik nolcakki bu kadar ağırlığından dedik ama bebek büyüdükçe dışarda indir kaldır çok zor oldu hemen yıprandı çok yıpranmasada ağırlığından bıktığımız için kızımıa yeniden araba alacağız en hafifinden :)

selam anneler ve güzel bebekleri...cumartesi günü doktor kontrolümüz vardı,doktor plesenta previa durumunun olduğunu söyledi.bebeğimin suyu gelişimi gayet iyiymiş.ancak bu durum risk oluşturuyor onun için,şu an için bir sıkıntımız yok ancak yürürken ağrım oluyor ve sezeryanla doğum yapacak olmak beni korkutuyor.herşey normal giderken bu durum canımı çok sıktı aslında...32.haftaya kadar duruşunu değiştirmezse tabii :KK14:
canım çok geçmiş olsun bu sorunu bir arkadaşım da yaşamakta :KK5: ama inan ki beterin beteri var :KK43: bu arkadaşımın suyunda yetersizlik de var :KK5: ve şu topiğe uğrarsan http://www.kadinlarkulubu.com/hamilelerden-haberler-soru-sorunlar/255618-plasenta-previa.html seninle aynı sorunu yaşayan arkadaşlardan yardım fikir alabilirsin :KK34: bebeğin inşallah vaktinde ve sağlıklıca kucağına konacak canım dua edeceğim senin için :KK19::KK49::emir_bebek::nazar::KK19:

selam canim hosgeldin.ne zamandir ugramiyordun.kayra sen ozpolat ve diger kizlar...ozledik sizi:KK16::KK16:gecmis olsun.dikkat et.ben daha qrip olmadim cok sukur ama kusuyorum devamli.sona dogrumu alicaksin.:KK53::KK53:yorulmazmisin.:KK53::KK53:

canim merhaba sende seker cikmismiydi:26::26:bende ayin 20 gidicem.insallah yoktur.aslinda cok rahatim.stres filan yok.kismet iste.bide benim doktor bana geburtvorbereitung kurs onerdi.ayin 20 termin aldim.sen gidiyormusun.:26::26:

insallah hersey yoluna girer, bebegin saglikliymis masallah, Ikinizde saglikli olunda varsin sezeryan olsun uzulme jelale:KK48:

canım çok geçmiş olsun bu sorunu bir arkadaşım da yaşamakta :KK5: ama inan ki beterin beteri var :KK43: bu arkadaşımın suyunda yetersizlik de var :KK5: ve şu topiğe uğrarsan http://www.kadinlarkulubu.com/hamilelerden-haberler-soru-sorunlar/255618-plasenta-previa.html seninle aynı sorunu yaşayan arkadaşlardan yardım fikir alabilirsin :KK34: bebeğin inşallah vaktinde ve sağlıklıca kucağına konacak canım dua edeceğim senin için :KK19::KK49::emir_bebek::nazar::KK19:

çok teşekkür ederim sifacım,Allah kuzularımıza hayırlısıyla kavuşmayı nasip etsin inşallah...sizlerle bişiler paylaşmak çok güzel çünkü aynı hassasiyeti yaşıyoruz,iyi ki varsınız

$bebeğim.jpg

sonunda kızımın ilk cicişleriyle döndüm. mükemmel ve bi o kadar da yorucu bir c.tesi geçirdim. şimdilik aldıklarım bu kadar. antalyadaki arkadaşlarım, laura-bücürük te güzel indirmler var, çoğunu ordan aldım. henüz hastane çıkışları, bakım ürünleri, bornoz falan almadım. özellikle bornoz ve havluyu %100 pamuk alıcam.
işimiz zor valla kızlar, son zamanlara brakmayın derim alışverişi. 4-5 saat dolanmaktan ayaklarım, kasiklirım, belim fena durumdaydı. ama değdi bee.
bu akşam da şu maçı almamız keyiflendirdi benii..
siz neler yaptınız hafta sonu?..

canm çok geçmiş olsun, bol bol yat uzan, dinlen. bebeğin sağlıklı olsun sezeryan ya da normalin hiç önemi yok bence. sen şu son aylarını dikkaitli geçirmeye bak. kimseye aldırış etme,kulak tıka. korkutmasınlar gözünü. sağlıcakla kal..

insallah hersey yoluna girer, bebegin saglikliymis masallah, Ikinizde saglikli olunda varsin sezeryan olsun uzulme jelale:KK48:

çok teşekkürler citrus, evet akışına bıraktım bende artık nasıl olacağını çok düşünmemeye çalışıyorum,umarım herşey yolunda gider:emir_bebek:

X