2013 Mart Anneleri Paylaşım Alanı

Bizim...

• Ankete Katılan
    472
kızlar geçenlerde dr.a gittim.bende bir süredir bir akıntı oluyor.kokusuz ama süt gibi.çamaşırım ıslanıyor.dr a söyledim.donaxyl adında bir fitil verdi.6 gün kullan dedi.zararı olur mu dedim.hayır kullanmazsan olur dedi.ilacı aldım okudum ama yinede kullanmaya ürktüm.forumdan okuduğum kadarıyla bir çok arkadaşta var bu durum.kokulu ve renkli olmazsa sorun yok diyorlar.sizce ne yapmalıyım.benim durumumda olan ya da bu fitili kullanan var mı??cevaplarsanız sevinirim

bendede var o yoğun akıntı..günde 3-4 kere çamaşır değişiyorum ama hamilelikte oluyormuş hiç sorun yapmadım dr sormadım bile
cumaya randevum var gidince bi soruyum bakalım

bendede var o yoğun akıntı..günde 3-4 kere çamaşır değişiyorum ama hamilelikte oluyormuş hiç sorun yapmadım dr sormadım bile
cumaya randevum var gidince bi soruyum bakalım
tamam.sorunca buraya yaz olur mu güzelim.bende dr a sorana kadar kafaya takmıyordum ama fitil verince kafam karıştı.

kızlar geçenlerde dr.a gittim.bende bir süredir bir akıntı oluyor.kokusuz ama süt gibi.çamaşırım ıslanıyor.dr a söyledim.donaxyl adında bir fitil verdi.6 gün kullan dedi.zararı olur mu dedim.hayır kullanmazsan olur dedi.ilacı aldım okudum ama yinede kullanmaya ürktüm.forumdan okuduğum kadarıyla bir çok arkadaşta var bu durum.kokulu ve renkli olmazsa sorun yok diyorlar.sizce ne yapmalıyım.benim durumumda olan ya da bu fitili kullanan var mı??cevaplarsanız sevinirim

canım o ddediğin fitil ve daha bi çoğunu geçen hamileliğim boyunca kullandım diyebilirim. zararı yada faydası oldumu bilmiyorum normalde akıntı yani enfeksiyon erken doğuma yol açıyor geçen sefer erken doğum olmadı. şuan bendede çok akıntı var korkuyorum yine fitil vercek diye dr a söylemeye

gez tabi tatlım ben de gezmeye çalışıyorum ama kasık ağrım oluyor çok fazla maalesef saatlerce ayakta kalamıyorum kalsam ağrıdan duramıyorum :KK43:

canım kolay gelsin sana çok dikkat et sen iş yapma bırak dağınık kalsın ev
süpürmüyorum bile evi,nasılsa taşınıcaz diye. eşim temizlik yapıyor şimdi. anca yemek yapıyorum , bulaşıklarını makineye atıyorum o kadar. allahtan işte de yorulmuyorum, çok ağır değil bu yıl.

cnm doktorun kultur alıp sonucuna baktımı? kesın enfeksıyon teshısı koydumu? yoksa sadece senın anlatmana goremı fıtıl verdı? aynısı bendede var hatta uzun zamandır doktorum kultur altı enfeksıyon gormedı fıtılde kullanmadım..

dogru eger acık renk ve kokusuzsa sorun yok demektır..

Herkese güzellll pazarlar dliyoruzzzzz....
Müthiş bir tembellik var üzerimizde hemen atıyoruz onu üzerimizden
Ben de kapı süsü yapmayı deneyeceğim bakalım nasıl olacak...

Papatya çım güle güle kullan aldıklarınıı:KK19:

canım kapı süsünü tamamlayınca resmini koy merak ettim :)

öncelikle hoşgeldin canım bu aşıyı genellikle aile hekimleri takip ediyor yani kontrol için gittiğin doktorun takip ettiğini sanmıyorumyani onlar söylemezler yada hastanelerde yapılmıyor aile hekimlerinin takibinde diye biliyorum ki aile hekiminin yana yana seni arayıp hatırlatması hatta eve gelip yapması lazım aile hekimini arayıp sor istersen kayıtlı olmaya bilirsin belki aile hekiminde tabiki önemli ben ilk gebeliğimde başladığım için 5. yi tamamladık ve artık ben aşı olmuyorum 3. gebliğim olmuş olsa bile yani 5 tamamlamak önemli eger sadece gebelik döneminde yaptırıp sonraki dozları ihmal edersen her gebelikte yine yaptırmak zorundasın diye biliyorum

çok teşekkür edeim cevabını için:)

günaydınnnnn canlarrrrrrrrrrrr
dün alış verişe çıktım
mothercere den bebeklerime 12 tane değişik ebatlarda uzun kollu badi aldım
kış bebekleri olacaklarını düşünürsek sanırım akıllı bir iş yaptımmm
:21::21::21::21::21::21::21::21::21::21::21::21::21::21::21::21::21::21:

herkese sağlıklı, huzurlu, mutlu pazarlarrrrrrrr:KK54::KK54:

hayırlı olsun demek ki tek ben değilim abartan =))) 2-3 tane yeter dediklerinden ben 10 -15 tane alıyrm off kocamda dur demiyor al al diyor gaza geliyorum =)
kızlar bugün bende ufak tefek birşeyler aldım ..idil baby den 1 tane nevresim takımı aldım( 3-4 tane daha alacağım) 1 model kalmıştı.1 tane alt açma minderi aldım cicili bicili.1 tane banyo havlusu aldım bornoz gibi idil baby.ama özdilekte bambu vardı hemen hemen aynı fiyattı acaba ondan mı alsaydım bilemedim!2 paket çorap aldım pamuk olanlardan.ağız bezi aldım 1 paket pembe.e bebek ten Philips Avent PES Biberon 125 ml aldım doğru mu yapmışım.uni baby ıslak mendillerden 6 paket aldım.nuk marka kauçuk emzik alacaktım çalışan bayan chicco nun bir ürününü tavsiye etti karar veremedim sizlere sorayım dedim hangisi alayım?
bu arada araba olarak ta şuna karar verdim Chicco I Move 360 Bebek Arabası + Auto Fix Oto Koltuğu Kırmızı okadar güzeldiki ebebek mağazasında gördüm ama haftaya hello baby açılışında indirim olacakmışya oraya bakıp öyle alacağım...çok heyecanlı birşeymiş insanın bebeğine alışveriş yapması aldıkca alası gelyr insanın =)

sekeri yuksek cikan baya varmisiz yaa.bnm de 50 grlik 153 cikti.bugun 100 grlik olani yaptirdik sonucunu anca pazartesi aliriz heralde. sizin testlerin degerleri kacti?

ilk test aclik 80 tokluk 110du sonraki 80 195 180di, cogu kisi diet verir diyo ama pek düsmüyomus sanirim yürüyüs yapmayinca, artik insüline baslariz son care heralde

merhaba kızlar..
benimde akıntım var ama rahatsız edici boyutta değil.
gebelikte artan östrojen hormonunun etkisinden dolayı vajinal akıntıda artış olması normalmiş.önemli olan koyu renkli ve kötü kokulu olmamasıymış
özellikle vajinada kaşıntı yapmıyorsa sorun yokmuş..doktorum böyle demişti..günlük ped kullanıyorum bende devamlı :))

bütün haftasonunu alışverişte geçirdik..amma çok ihtiyacı varmış bu bebişlerin al al bitmiyor hala :emir_bebek: :emir_bebek:

merhaba kızlar..
Benimde akıntım var ama rahatsız edici boyutta değil.
Gebelikte artan östrojen hormonunun etkisinden dolayı vajinal akıntıda artış olması normalmiş.önemli olan koyu renkli ve kötü kokulu olmamasıymış
özellikle vajinada kaşıntı yapmıyorsa sorun yokmuş..doktorum böyle demişti..günlük ped kullanıyorum bende devamlı :))

bütün haftasonunu alışverişte geçirdik..amma çok ihtiyacı varmış bu bebişlerin al al bitmiyor hala :emir_bebek: :emir_bebek:

neler aldın cnm

cnm doktorun kultur alıp sonucuna baktımı? kesın enfeksıyon teshısı koydumu? yoksa sadece senın anlatmana goremı fıtıl verdı? aynısı bendede var hatta uzun zamandır doktorum kultur altı enfeksıyon gormedı fıtılde kullanmadım..

dogru eger acık renk ve kokusuzsa sorun yok demektır..
normal idrar tahlili yaptı.bir şey yok dedi.enfeksiyon yok sanırım.ama yine de fitil verdi.kullansam mı acaba.

kızlar iyi akşamlar dicem ben artık cookk geç kalmışımmm:KK14: ne guzel alısverıslere gıdılmıss ohh sefanız olsunnn :KK70: akıntı olayına gelırsekk bendede vardı ama kasıntım yok agrım felanda yok oyuzden takmadım doktorda ebede akıntı cogalabılır demıstı kokulu olmadıkca ve takıbı kasıntı olmadıkca onemlı degıl demıslerdii ama gene bi soralım bakalımmm huzurlu hamıleleıklerrr arkadaslarrrr:KK53:

normal idrar tahlili yaptı.bir şey yok dedi.enfeksiyon yok sanırım.ama yine de fitil verdi.kullansam mı acaba.

cnm ıdrar tahlılı baska bır sey kultur baska bırsey.. bende ıdrar verdım kultur verdım..ıdrar temız cıkmıstı ama kultur de enfeksıyon cıkmıstı..hamılelıgın ılk zamanları 3.ayda fılan.. ya nıhayetınde doktor daha ıyı bılır.. ama fıtılın zararı yok cnm bende kullandım hemde kac kez..korkma bosuna..antıbıyotık kullansan neyse belkı bı nebze korkarsın ama fıtıl daha rısksız.

neler aldın cnm

çıtçıtlı bady,patiksiz alt,alt üst penye takımlar,minicik atlet kilotlar..
tırnak makası,emzik,cam mini biberon,göğüs pedi ıslak mendil şampuan ve vücut jeli.pişik kremi ve pudra.yenidoğan bezi.

Allahtan oda takımını geçen ay almıştık..Şimdi odanın içini dolduruyoruzz :KK1::KK1:
bana hala sıra gelmedi.bebeğin ihtiyaçları bitince kendi eşyalarımı alıcam pijama gecelik terlik falan...
hastane çantamıda hazırladım mı dinlenmeye çekilcem artık :O))

herkese iyi pazarlar...
kızlar beşik alan varmı içinizde varsa resim ekleyebilirmisiniz
internetten çok güzel bir şifonyer beğendim bebişime ...beşiğide çok güzel ama mobilya
yazın tatile giderken götürmek için park yatak hayal ediyordum hep ama mobilya beşiklerde çok güzel :18: çok kararsız kaldım
park yatak alanlar yada kullananlar memnunmusunuz

canım ben park yatak aldım ama
henüz kullanmadım maalesef
inşallah memnun kalacağımmmmmmm

canım aynı durumdan dolayı ben hem antibiyotik hem de fitil kullandım
korkmadım mı
evet çok korktum
ama kullanmasam sonuçları daha kötü olur dedim
ve kullandım
erken doğumdan zaten korkuyordum
o yüzden kullandımmmmmm
geçmiş olsunnn

hayırlı olsun demek ki tek ben değilim abartan =))) 2-3 tane yeter dediklerinden ben 10 -15 tane alıyrm off kocamda dur demiyor al al diyor gaza geliyorum =)
kızlar bugün bende ufak tefek birşeyler aldım ..idil baby den 1 tane nevresim takımı aldım( 3-4 tane daha alacağım) 1 model kalmıştı.1 tane alt açma minderi aldım cicili bicili.1 tane banyo havlusu aldım bornoz gibi idil baby.ama özdilekte bambu vardı hemen hemen aynı fiyattı acaba ondan mı alsaydım bilemedim!2 paket çorap aldım pamuk olanlardan.ağız bezi aldım 1 paket pembe.e bebek ten Philips Avent PES Biberon 125 ml aldım doğru mu yapmışım.uni baby ıslak mendillerden 6 paket aldım.nuk marka kauçuk emzik alacaktım çalışan bayan chicco nun bir ürününü tavsiye etti karar veremedim sizlere sorayım dedim hangisi alayım?
bu arada araba olarak ta şuna karar verdim Chicco I Move 360 Bebek Arabası + Auto Fix Oto Koltuğu Kırmızı okadar güzeldiki ebebek mağazasında gördüm ama haftaya hello baby açılışında indirim olacakmışya oraya bakıp öyle alacağım...çok heyecanlı birşeymiş insanın bebeğine alışveriş yapması aldıkca alası gelyr insanın =)

aldıklarını güle güle sağlıklı günlrde kullanın inşallahhhhhhhhh

çıtçıtlı bady,patiksiz alt,alt üst penye takımlar,minicik atlet kilotlar..
tırnak makası,emzik,cam mini biberon,göğüs pedi ıslak mendil şampuan ve vücut jeli.pişik kremi ve pudra.yenidoğan bezi.

Allahtan oda takımını geçen ay almıştık..Şimdi odanın içini dolduruyoruzz :KK1::KK1:
bana hala sıra gelmedi.bebeğin ihtiyaçları bitince kendi eşyalarımı alıcam pijama gecelik terlik falan...
hastane çantamıda hazırladım mı dinlenmeye çekilcem artık :O))

bizim ihtiyaçlarımız kolay
hemen alınır
önemli olanlar onlar değil mi?
hem de onlarınki daha keyifliiiiiiiiiii
:KK34::KK34::KK34::KK34::KK34::KK34::KK34::KK34::KK34::KK34:

papatya ben park yatak aldım ama doğumdan önce kurucam..ama çok düşündüm öncesinde başikmi alsam diye sonra vazgeçtim beşikler tatlı ama kısa ömürlük.karyolalar ise fazla kaba geldi gözüme bide 3 aylık kızı olan bi kız arkadaşıma gittim geçenlerde park yatak almış kullanışlı sende al dedi bende gittimaldım bide yatak aldım canım içine en kalitelisinden kanz marka .30 tlyede yatak var ama kalitesiz ben 120 tlye sırf iç yatağını aldım bebişim rahat uyusun diye

X