2013 Mart Anneleri Doğum Hikayeleri

sifaa

Mucize Prenseslerim
Kayıtlı Üye
28 Mayıs 2009
11.309
137
evet bismillah deyip konumuzu açıyorum :nazar::KK42: Rabbim hepimizin bebeklerini sağlıklı-hayırlıca ve vaktinde sıkıntısızca kucağımıza almayı nasip etsin inşallah :KK49::emir_bebek::nazar:

gerçi şimdiye kadar 3 arkadaşımızın doğumu gerçekleşti :KK49::emir_bebek::nazar: sıra kimde acaba :KK52::KK52::KK52::KK16::KK16:

:nazar: 2013 Mart Anneleri Doğum Tablosu :nazar:

Anne:KK49:B . D . TDoğum Tarihi ve Haftası CinsiyetiBoyuKilosuBebeğin AdıHastaneŞehirDoğum Şekli ve Saati
a_can24.03.201315.01.2013 - sata göre 30, usg ye göre 32KIZ43 cm1620 grÂLÂ MASALÖzel Adana Metro Hastanesi AdanaSpinal Sezeryan- 09 : 55
hanifemutlu 20.03.201330.01.2013 - 33 HaftalıkKIZ43 cm2200 grSamsunSezeryan
OzOkuN 6 Mart 201314 Şubat 2013 - 37+0KIZ50 cm3850 grNehirŞanlıurfaSpinal Sezeryan- 11:30
PORSELEN_BEBEG 1 Mart 201314 Şubat 2013 - 39+5ERKEK50 cm3600 grAyberkBandırma Özel HastanesiBalıkesirEpidural Sezeryan- 08:45
bersu21 Mart 201316 Şubat 2013- 35+2ERKEK1690 grHataySezeryan
puppa 3 Mart 201317 Şubat - 38 HaftaERKEK49 cm3150 grEmirTekirdağNormal Doğum - 20:30
rakkun12 Mart 201318 Şubat 2013KIZ49 cm3170 grElif Beyza İstanbulSpinal Sezeryan- 11:00
belgin42 2 Mart 201318 Şubat 2013 - 38+2KIZKonyaSpinal Sezeryan- 12:20
dilaralbayrak 1 Mart 201318 Şubat 2013KIZÖzel Karadeniz HastanesiTrabzonEpidural Sezeryan - 08:00
mozan273 Mart 201319 Şubat 2013 - 38+2ERKEKEgeÖzel Edremit Körfez HastanesiBalıkesirSezeryan- 8:37
dclfrt4 Mart 201319 Şubat 2013 - 38+2ERKEK48 cm2800 grUmutNiğde Özel Hayat Hastanesi NiğdeSezeryan
sifaa2 Mart 201321 Şubat 2013- 38+5KIZ50 cm3000 grAzraÖzel Modern Dünya HastanesiKayseriSezeryan - 09:00
olduolacak03 Mart 201321 Şubat 2013KIZ49cm3600 grSezeryan -12:10
nrtmctuck7 Mart 201321 Şubat 2013KIZMasalİstanbul
selalmaz11 Mart 201322 Şubat 2013- 37+5KIZYağmurKarabük Medikar HastanesiKastamonuSezeryan
clue18 Mart 201323 şubat 2013- 36+4KIZ49cm2690 grNormal Doğum - 19:00
jelale16 Mart 201325 Şubat 2013-37+2 ERKEKMehmet AliİstanbulSezeryan
masalimmm20 Mart 201322 Şubat 2013- 36+0KIZ 49 cm3820 grKIZ Sezeryan -16:29
ebah2347 Mart 201327 Şubat 2013- 38 HaftaKIZIşıkSpinal Sezeryan- 12:35
geceyimben10 Mart 201327 Şubat 2013-38+3 KIZepidural sezeryan -12.30
recsn 3 Mart 201328 Şubat 2013KIZ49 cm3000 grNehirSezeryan- 12:15
eternet3 1 Mart 2013KIZ52 cm3640 grspinal sezeryan
gida_pinar12 Mart 20131 Mart 2013ERKEKTekirdağEpidural Sezeryan - 07:00
tustubik11 Mart 20131 Mart 2013ERKEKCanİstanbulSezeryan
papatya50 24 Mart 201301 Mart 2013 -36+3KIZ ERKEKZeynep 2490 gr -Eren Yavuz 2470 grZeynep - Eren Yavuz Sezeryan - 15:37-15:38
deryamdemir 13 Mart 20131 Mart 2013 ERKEKSezeryan-08:29
irmas 7 Mart 20132 Mart 2013ERKEK57 cm4290 grCan Denizİstanbul Hizmet HastanesiİstanbulSezeryan
kahorihama12 Mart 20134 Mart 2013- 38+6 KIZEceSezeryan
adanam16 Mart 20134 Mart 2014Sezeryan
cilek78792 Mart 20135 Mart 2013ERKEKNormal Doğum- 9:29
db5515 Mart 20136 Mart 2013 - 39+0ERKEK3130 grBatuhanMedicanaAnkaraSezeryan
nifado17 Mart 20136 Mart 2013KIZReyyanKonyaSezeryan
ebruli8017 Mart 20138 Mart 2013 - 38+5KIZ İstanbulEpidural Sezeryan
realisttt8 Mart 2013Epidural Sezeryan
s.i.n.e.m 28 Mart 20138 Mart 2013ERKEKSezeryan - 12:45
_CandaS_24 Mart 201311 Mart 2013ERKEKMeriç İnançEpidural Sezeryan- 07:25
emsalsiz14 Mart 2013Epidural Sezeryan
sonsy27 Mart 201314 Mart 2013KIZ 4200 grSezeryan
201331 Mart 201318 Mart 2013KIZ Elif İlkimİstanbulSezeryan

. . . .
. . . .
. . . .
. . . .
. . . .
. . . .
. . . .
. . . .
. . . .
. . . .
. . . .
. . . .
. . . .
. . . .
. . . .
. . . .
. . . .
. . . .
. . . .
. . . .

[/COLOR]

Son düzenleme:
bütün arkadaşlarımı Allah bir avazda kurtarsın inşallah.bende ne zaman açılacak topiğimiz diyordum.Allah hepimize hayırlı doğum nasip etsin.yavrularımızı sağ salim kucağımıza alalım inşallah.ay ilk kim yazacak acaba :KK70:

bütün arkadaşlarımı Allah bir avazda kurtarsın inşallah.bende ne zaman açılacak topiğimiz diyordum.Allah hepimize hayırlı doğum nasip etsin.yavrularımızı sağ salim kucağımıza alalım inşallah.ay ilk kim yazacak acaba :KK70:
amin canım benim amin inşallah :KK49::emir_bebek::nazar: evet ilk kim yazacak hepimizin merak konusu :KK52::KK16:

ay gozlerim yasardi.agliycam ya.ne gunler di testim pozitif,keseyi gorduk,kalp atisini duyduk.mide bulantilari,kusmalar.acaba bebis iyimi diye diye sonlara geldik.:KK16::KK16: .RABBIM bebislerimizin dogacagi gunleri saglikla gostersin.bu takvime gore en son benim.bakalim gercekden oylemi olcak:KK52::KK52::KK52:ilk hikaye yi sabirla bekliycez:KK16::KK16::KK16:

Ayyy Şifacım ellerine sağlık:KK9::KK9: Umarım hepimiz güzel, sağlıklı, doğum hikayelerimizi paylaşırız burada.

ay gozlerim yasardi.agliycam ya.ne gunler di testim pozitif,keseyi gorduk,kalp atisini duyduk.mide bulantilari,kusmalar.acaba bebis iyimi diye diye sonlara geldik.:KK16::KK16: .RABBIM bebislerimizin dogacagi gunleri saglikla gostersin.bu takvime gore en son benim.bakalim gercekden oylemi olcak:KK52::KK52::KK52:ilk hikaye yi sabirla bekliycez:KK16::KK16::KK16:
evet canım en başından bu yana ne heyecanlar ne sitresler şükürler olsun geldik artık doğumlar ve sonra bebekler konuşulacak Rabbimin izni ile herşey yolunda ilerleyecek inşallah :KK16: demek kapanışı sen yapacaksın sıkıntısızca inşallah :KK49::emir_bebek::nazar::KK19:

Ayyy Şifacım ellerine sağlık:KK9::KK9: Umarım hepimiz güzel, sağlıklı, doğum hikayelerimizi paylaşırız burada.
canım benim rica ederim amin inşallah hepimizin sağlıklı-keyifli doğum anıları paylaşılacak inşallah :KK16:

acaba birgün benim de doğum hikayem olur mu derdim...rabbim nasip ederse inş bu sayfada benim de olacak.. allahım sana şükürler olsun ki hem bana hemde arkadaşlarıma bu mucizeyi nasip ettin... sağlıklı hayırlı doğumlar anneler...

şifacım ellerine sağlık hayırlı doğumlar olur inş annelik böyle işte hem çok korkarız erken doğacak diye hemde çok heyecanlanırız hemen kucağımızda olsunlar diyemart anneleriyiz ama daha şubat 1olmadan heyecanla bekliyoruz:) hayırlı sağlıklı doğumlar olsun inş.

şifacım ne iyi yaptın da açtın bu konuyu. artık kendimizi hazırlayalım doğuma :18: :KK1:

10 gün gecikme ile de olsa mutlaka doğum hikayemi sizlerle paylaşacağım. Ama sanırım o zamana kadar hepiniz doğurmuş olursunuz. :KK1: çünkü benim normal tarih zaten 27 mart.
Hepimize sağlıklı,hayırlı doğumlar diliyorum. Allah bizi ve bebeklerimizi korusun:KK16:

9 ay dile kolay neler yaşadık yaşıyoruz da her ay ayrı bir mevsim gibi benim için, bebeğim her ay birşey öğretti bana kendi varlığını sonuna kadar hissettirdi bana ilk önce mide bulantıları, uykular, unutkanlıklar, gereksiz ve yersiz ağlamalar, vucut değişimleri, bel ağrıları son olarak artık yalancı doğum sancıları başladı, bebeğim beni doğuma hazırlıyor, hala inanamıyorum anne olucağıma, "ANNE" ne kadar güzel bir hitap bu, iki kişilik dünyamıza 3.kişinin gelecek olması, inanın dünyamız değişti çoktan daha yazacak o kadar çok şey var ki....... Allah zamanında ve sağlıklı bir doğum nasip etsin hepimize, bol sütlü gazsız ve uykulu gecelerimiz olur inşallah...heycanla hem okumayı bekliyorum hemde yazmayı :-)

9 ay dile kolay neler yaşadık yaşıyoruz da her ay ayrı bir mevsim gibi benim için, bebeğim her ay birşey öğretti bana kendi varlığını sonuna kadar hissettirdi bana ilk önce mide bulantıları, uykular, unutkanlıklar, gereksiz ve yersiz ağlamalar, vucut değişimleri, bel ağrıları son olarak artık yalancı doğum sancıları başladı, bebeğim beni doğuma hazırlıyor, hala inanamıyorum anne olucağıma, "ANNE" ne kadar güzel bir hitap bu, iki kişilik dünyamıza 3.kişinin gelecek olması, inanın dünyamız değişti çoktan daha yazacak o kadar çok şey var ki....... Allah zamanında ve sağlıklı bir doğum nasip etsin hepimize, bol sütlü gazsız ve uykulu gecelerimiz olur inşallah...heycanla hem okumayı bekliyorum hemde yazmayı :-)

Enisecimm ne kadar güzel dile getirmişsin öyle içimiizden geçenleri, yaşanan ve yaşanacakları.İyi dileklerine sonuna kadar katılıyorum Rabbim yar ve yardımcımız olsun.Çok sevindirik oldum tekrar düşününce sayende :KK70:

Şifa sen bir harikasın.Ellerine sağlık ne iyi ettin heyecanımıza heyecan kattın Rabbim hepimizi hayırlısıyla kurtarsın ve zamanında bebişlerimizin mis kokusuyla buluştursun.
Bu arada benim mart annelerindeki tahmini doğum tarihi listesinde kaydım yok :KK43:

ay kizlar dayanamadim ben de biseyler yazicam, benim de icimden bir ses sanki subat annesi olacakmisim gibi diyor ama hayirlisi insallah, ilk kizim tahmini dogum tarihinde dogdu:KK9: hastanedekiler bile inanamamisti :KK9: ikinci kizim da 1 hafta erken :KK16: bakalim bu sefer nasil olacak, ya Rabbim Sen bizlere kolay, saglikli bir dogum ve hayirli saglikli evlatlar nasib et, amin.

kızlar inşallah güzel hikayelerimizi burda sayfalar dolusu paylaşırız..Allah hepimizi bi nefeste kurtarsın inşallah :KK9:

Bir varmışşş bir yokmuşşşş... Zamanın birinde Mart annesi olmayı bekleyen bir anne ve baba varmış... Ancak bu anne ve babanın kızları birazcık aceleci çıkmış. Bir an önce onu hasretle bekleyen anne ve babasına kavuşmak istemiş bu küçük melek... Bu melek zaten güçlü ve mucizelerin bebeğiymiş... Tüp bebek olmadan çocuk sahibi olamayacaklarını öğrenen anne ve babaya Allahın en umulmadık anda ve en güzel hediyesiymiş... Anne, hamile olduğunu test yapmadan önce rüyasında görmüş tıpkı doğacağı tarihi rüyasında gördüğü gibi... Rüyasında küçük kızı onun karşısına geçip. "Allah duaların için gönderdi beni sana aslında ben yoktum" demiş. Bunun üzerine anne test yapmış ve hamile olduğunu öğrenmiş...

Bir cumartesi günü bu bebeğin annesi rüyasında hep 15 sayısını görmüş. Ve o gün eşine rüyasını anlatmış ayın 15inde doğum olabilir mi diye? Erken doğum riskioladuğu için anne hergün nst ye ve dopplere giriyormuş. P.tesigünü tine girmiş sorun yok.yarın tekrar gel demiş doktoru. Ertesi gün yani 15 ocak salı günü hastaneye giderken yanındaa kimsecikler yokmuş annenin. Ve ayakları gerigeri gidiyormuş sanki. Eşini aramış rüyasını hatırlatmış... Ve gitmiş hastaneye dopplere girmiş... Nst'nin önünde sıra beklerken adının anons edildiğini duymuş. "Sayın a_can acilen Dr. Mehmet Yıldırım'ın odasında bekleniyorsunuz". İşte o an rüyasının gerçek olduğunu anlamış anne... başlamış eli ayağı titremeye ve korkmaya... Dr. bebeğegiden kordondaki kan akımının durmak üzere olduğunu ve acilen sezeryana alınacağını söylemiş. Eşini aramış kadın "Çabuk gel korkuyorum ihtiyacım var sana"...Memlekette uzaklarda olan annesini aramış... " Anne dua et bana ve kızıma ona bişey olmasın dua et beni doğuma alıyorlar..." Ağlama demiş annesi herşey güzel olacak... Derken hemşire gelmiş sedyeyle "hadi gidiyoruz" die. Yalvarmış anne "ne olur 5 dkdaha bekleyin eşim geliyor" diye..."Acil" demiş hemşire "gitmeliyiz"... göz yaşları ve korku içinde asansöre binerken bir öpücük konmuş yanağına eşi yetişmiş "buradayım seni bekliorum"... Ve anne yol boyunca dualar etmiş fısıldamış kızınınkulağına " DAYANMALISIN BEBEĞİM BU DÜNYAYA DÖRR ELLE SARILMALI VE SIMSIKI TUTUNMALISIN ÇÜNKÜ SEN BENİM KIZIMSIN DAYANMALISIN ÇÜNKÜ SENLE YAPACAKÇOKİŞİMİZ VAR. BİZİM SANA DEĞİLAMA SENİN BİZE ÖĞRETECEKLERİN VAR... ASLA PES ETMEMEYİ, HERŞEYE RAĞMEN GÜLMEYİ,UZATILAN ELİ TUTMAYI, KUCAKLAŞMANIN BÜYÜSÜNÜ VE AİLENİN KUTSALLIĞINI ÖĞRETECEKSİN BİZLERE... Ve ameliyathane... sormuşlar anneye genel anestezi mi ? spinal mi? "Spinal" demiş anne " Bebeğimi görmem iyi olduğunu görmem lazım Sakinleştirici de istemiyorum ya o zaman uyurda göremezsem kızımı?" Derken belden iğne yapılmış ve başlamış herşey... çok kısa bir zaman sonra bir ağlama sesi "Allahımmmm rabbim sen ne büyüksün bu benim parçammı? benim canımdan canmı?"hemen temizlenipküveze alınmış bebek solunum sıkıntısı varmış çünkü anneyiodasına almışlar. Çok rahatmış ağrı sızı yokmuş. Çok rahat atlatmış anne... Ve 12 gün sonra taburcu olmuş bebek kavuşmuş anne ve babasına sımsıkı tutunmuş hayata... Komşu amcası gelmiş ogün kulağına ezan okumuş bebeğin... ve demişki SENİN ADIN ÂLÂ MASAL... SENİN ADIN ÂLÂ MASAL... SENİN ADIN ÂLÂ MASAL... BAHTIN AÇIK, ŞANSIN BOL OLSUN, HEPYÜZÜN GÜLSÜN, HAYATINDA SEVGİ HUZUR VE MUTLULUK OLSUN... BÖYLELİKLE ADIGİBİ GÜZEL BİR MASAL YAZMIŞ MASAL BEBEK ONLAR ERMİŞ MURADINA DARISI TÜM BEKLEYEN ANNE BABALARIN BAŞINA...

Bir varmışşş bir yokmuşşşş... Zamanın birinde Mart annesi olmayı bekleyen bir anne ve baba varmış... Ancak bu anne ve babanın kızları birazcık aceleci çıkmış. Bir an önce onu hasretle bekleyen anne ve babasına kavuşmak istemiş bu küçük melek... Bu melek zaten güçlü ve mucizelerin bebeğiymiş... Tüp bebek olmadan çocuk sahibi olamayacaklarını öğrenen anne ve babaya Allahın en umulmadık anda ve en güzel hediyesiymiş... Anne, hamile olduğunu test yapmadan önce rüyasında görmüş tıpkı doğacağı tarihi rüyasında gördüğü gibi... Rüyasında küçük kızı onun karşısına geçip. "Allah duaların için gönderdi beni sana aslında ben yoktum" demiş. Bunun üzerine anne test yapmış ve hamile olduğunu öğrenmiş...

Bir cumartesi günü bu bebeğin annesi rüyasında hep 15 sayısını görmüş. Ve o gün eşine rüyasını anlatmış ayın 15inde doğum olabilir mi diye? Erken doğum riskioladuğu için anne hergün nst ye ve dopplere giriyormuş. P.tesigünü tine girmiş sorun yok.yarın tekrar gel demiş doktoru. Ertesi gün yani 15 ocak salı günü hastaneye giderken yanındaa kimsecikler yokmuş annenin. Ve ayakları gerigeri gidiyormuş sanki. Eşini aramış rüyasını hatırlatmış... Ve gitmiş hastaneye dopplere girmiş... Nst'nin önünde sıra beklerken adının anons edildiğini duymuş. "Sayın a_can acilen Dr. Mehmet Yıldırım'ın odasında bekleniyorsunuz". İşte o an rüyasının gerçek olduğunu anlamış anne... başlamış eli ayağı titremeye ve korkmaya... Dr. bebeğegiden kordondaki kan akımının durmak üzere olduğunu ve acilen sezeryana alınacağını söylemiş. Eşini aramış kadın "Çabuk gel korkuyorum ihtiyacım var sana"...Memlekette uzaklarda olan annesini aramış... " Anne dua et bana ve kızıma ona bişey olmasın dua et beni doğuma alıyorlar..." Ağlama demiş annesi herşey güzel olacak... Derken hemşire gelmiş sedyeyle "hadi gidiyoruz" die. Yalvarmış anne "ne olur 5 dkdaha bekleyin eşim geliyor" diye..."Acil" demiş hemşire "gitmeliyiz"... göz yaşları ve korku içinde asansöre binerken bir öpücük konmuş yanağına eşi yetişmiş "buradayım seni bekliorum"... Ve anne yol boyunca dualar etmiş fısıldamış kızınınkulağına " DAYANMALISIN BEBEĞİM BU DÜNYAYA DÖRR ELLE SARILMALI VE SIMSIKI TUTUNMALISIN ÇÜNKÜ SEN BENİM KIZIMSIN DAYANMALISIN ÇÜNKÜ SENLE YAPACAKÇOKİŞİMİZ VAR. BİZİM SANA DEĞİLAMA SENİN BİZE ÖĞRETECEKLERİN VAR... ASLA PES ETMEMEYİ, HERŞEYE RAĞMEN GÜLMEYİ,UZATILAN ELİ TUTMAYI, KUCAKLAŞMANIN BÜYÜSÜNÜ VE AİLENİN KUTSALLIĞINI ÖĞRETECEKSİN BİZLERE... Ve ameliyathane... sormuşlar anneye genel anestezi mi ? spinal mi? "Spinal" demiş anne " Bebeğimi görmem iyi olduğunu görmem lazım Sakinleştirici de istemiyorum ya o zaman uyurda göremezsem kızımı?" Derken belden iğne yapılmış ve başlamış herşey... çok kısa bir zaman sonra bir ağlama sesi "Allahımmmm rabbim sen ne büyüksün bu benim parçammı? benim canımdan canmı?"hemen temizlenipküveze alınmış bebek solunum sıkıntısı varmış çünkü anneyiodasına almışlar. Çok rahatmış ağrı sızı yokmuş. Çok rahat atlatmış anne... Ve 12 gün sonra taburcu olmuş bebek kavuşmuş anne ve babasına sımsıkı tutunmuş hayata... Komşu amcası gelmiş ogün kulağına ezan okumuş bebeğin... ve demişki SENİN ADIN ÂLÂ MASAL... SENİN ADIN ÂLÂ MASAL... SENİN ADIN ÂLÂ MASAL... BAHTIN AÇIK, ŞANSIN BOL OLSUN, HEPYÜZÜN GÜLSÜN, HAYATINDA SEVGİ HUZUR VE MUTLULUK OLSUN... BÖYLELİKLE ADIGİBİ GÜZEL BİR MASAL YAZMIŞ MASAL BEBEK ONLAR ERMİŞ MURADINA DARISI TÜM BEKLEYEN ANNE BABALARIN BAŞINA...

Canimyaa okudukca dogurasim geldi 4 haftam kaldi benimde.insallah saglikla kucagimiza aliriz bizde.allah uzun saglikli omur versin inslh.harika bi duygudur ne mutlu sana

oyyy yemin ederim içim çıktı ağlamaktan oğlum da ben de çok heyecanlandık bunu okuyunca baya baya sona yaklaştık sanırım ne güzel bir hikaye olmuş Allah'ım hayırlı ömürlü eylesin adı güzel kendi güzel küçük hanımımıza inşallah; nazarlardan saklasın inşallah :nazar:

Canimyaa okudukca dogurasim geldi 4 haftam kaldi benimde.insallah saglikla kucagimiza aliriz bizde.allah uzun saglikli omur versin inslh.harika bi duygudur ne mutlu sana

RABBİM tümbekleyenanne babalara sağsalim kavuştursun yavrularını...

X