2013 KPSS mağdurlarının buluşma noktası...Bekle bizi 2014 KPSS ! (Öğretmenlik)

Kızlar benim yine yapamadığım sorular var.Bakarsınız değil mi?

1)Bir tren 40 km/s hızla hareket ediyor. Bir motosiklet 100 km/s hızla trenin başından sonuna kadar gidiyor ve durmadan geri dönüyor. Bu işi 1/12 saatte yaptığına göre trenin uzunluğu kaç metredir?

A)3500
B)3450
C)3400
D)3350
E)3300

Cevap:3500

1 tane de sözel mantık sorum var yapamadığım.Biraz karışık geldi bana ama belki siz yapabilirsiniz.

2)Bir öğretmen meslek hayatı boyunca K,L,M,N,P ve R illerinde farklı sürelerde çalışmıştır.
-L ilinde K ilinden daha sonra ve daha uzun süre, N ilinden ise daha önce ve daha kısa süre çalışmıştır.
-K ilinde P ilinden hemen önce ve daha uzun süre, M ilinden ise daha sonra ve daha kısa süre çalışmıştır.
-En kısa süre 4.sırada gittiği ilde çalışmıştır.
-En uzun süre ilk gittiği ilde çalışmıştır.

Yukarıdaki bilgilere göre, en kısa R ilinde çalışmış olsaydı 3.sırada gittiği il aşağıdakilerden hangisi olurdu?

A)K
B)L
C)M
D)N
E)P

Cevap:N

Kızlar çok sordum biliyorum.Kusura bakmayın etrafımda sizden başka soracak kimsem yok.Herkese şimdiden teşekkürlerimi iletiyorum.

Herkese iyi çalışmalar kendime de iyi uykular dileyip çıkıyorum.Hepinizi öpüyorum,kendinize iyi bakın.

Son düzenleme:
Kızlar size iki soru günde kaç saat uyuyorsunuz bir de gündüz çalışmasından mı yoksa gece çalışmasından mı verim alıyorsunuz hadi bakalım cevaplar gelsin:79:

canım ben 8saat uyurum hep uyumazsam kötü hissediyorum...gündüz calışıyorum ev boş biye rahat oluyor ...akşam da birkaç saat calışıp 11 gibi uyuyorum...ama kişiye ve ev şartlarına göre degişir gece ev daha sessizse sabah geç kalkıp gece de calışabilrisin ben evli olunca sabah gec kalkma sansım yok...herkes kendi bünyesine uygun davranırsa daha iyi olur..

kızlar cuamrtesi pazar dershane beni yoruyor halim kalmıyor ders calışamıyorum buraya da yazamıyorum ...bir de tabi ev işlerini akşama yapıyorum yemek yapıyorum akşamdan ki eşime kalsın hem de ben gelince yemek olsun diye..dershane cıkışı eşim alıyor pazar alışverişi market alışveirşi falannnn derken iş bitmiyor..en azından 2 gün boyunca ders dinledim
bi sürü sayfa olmuş valla oku oku bitmedi atladım biraz inş.verimli bir hafta geçirelim bu haftaaaa herkese iyi çalışmalar bacılarımöpüldünüz....

Slm kızlar nasılsınız?uzun zaman oldu sizlere yazmayalı bu hafta sonu dersane başlıyor.Kocaeli yargı akademi dersanesine yazıldım tüm dersaneler dolmuş geriye bir tek bu kalmış.Önlisans mezunuyum çalışıyorum evliyim ve bir kızım var kazanmam gerek lise biteli tam 13 yıl oldu insanın tüm hayatını bir sınava sığdırması çok kötü ne yapalım inşallah herşey herkesin istediği gibi olur.

Son düzenleme:
mrb kızlar artık an itibariyle raporlarımı vermeye başlıyorum tekrardan...söz arkası gelecek bundan sonra..
alan çalıştım tarihten 165 soru çözdüm dün..bugünü de ilerleyen saatlarde inş.

ne insanlar var ya iyilik de yaramıyo ama annene gerçekten bravo canım her insan yapamaz böylesinideğer vermeyenler de Allah yukarda bi şekilde belalarını buluyorlar ama sizden uzak olsunlar canım

Selamlar kızlar bugün 10bucukta uyandım :26: yarından itibaren 9da uyanmaya çalışacağım inşallah
tarih tekrarı yapacağım şimdi ardından zaman kalırsa konu çalışırım
sonrası Allah Kerim

...........................

Son düzenleme:

canım siteleri yokluyorum ama genel kültür yetenekten soru bankasını sadece beyaz kalem ve murat çıkarmış daha diğerlerinin 2014 ü çıkmamış.. eğitim yeni basımları da göremedim (murat hariç) bir de yayınevleri sistem değiştiği için soru bankalarının gecikeceği yönünde bi açıklama yapmışlardı ekim ayının başında.. ayrıca kızların önerdiği sitelere ek olarak yargı yayınevinin sitesini öneririm kargo bedava..

Kızlar size iki soru günde kaç saat uyuyorsunuz bir de gündüz çalışmasından mı yoksa gece çalışmasından mı verim alıyorsunuz hadi bakalım cevaplar gelsin:79:

benim evim gündüz boş tek başıma oluyorum bu yüzden gündüz ders çalışıyorum akşamda bizimklerle birlikte oturuyorum. eğer erken yatarlarsa 11 den 12 ye kadar o gunun tekrarını yapıyorum. 12 de yatıp sabah 6.30 ya da yedi de kalkıyorum canım

canım abine hayret ettim. Pes dedim ama gelin hanım baya etkilemiş abini yani tabiri caizse ağzından girip burnundan çıkıp kendi istediğini yaptırmak varya gelinin yaptığı da bu inşallah abin kısa sürede neyle karşılaştığını anlar. onu da geçeyim korkum karası olan insan karasını başkalarına bulaştırmak ister inşallah sen ve annen bu olaydan etkilenmezsiniz canım inşallah sana dil uzatmaz. Sen en iyisi dediğin gibi canım gelin eve gelirse ya odandan çıkma ya da evde olma korkulur böyle insanlardan.. Annene de helal olsun o kadar uğraşmış etmiş düğünü yapmış neler neler düşünmüş karşılaştığı muameleye bak bu mu olacak karşılığı ya baban da üzülüyordur da canım evlat olunca ne yapsın kendi kendini yiyip bitiriyordur.
Sedefim ben böyle insanlardan korkarım boşverin babayla oğul aralarında halletsinler.. yarın onlar iyi olur sizi kötüleyiverirler herşey olmadan gerek..

holofira hoşgeldin canım..

mantarkaya sayısalcıyım ama tren sorularını yapamam mantığada başlamadım daha..

dün önce temizlik yaptım sonra da kardeşim işten hasta geldi ders çalışamadım inşallah bu akşam güzel bi rapor vereceğim. herkese kolay gelsin :)

sağol canım benim aynısını düşünüyorum ben de
raporuna maşallahhh matematiği iyice kolayladın, üstünden bi yük kalkmıştır kuzum
olsun canım dinlemek de bişeydir ben de dershaneye gittiğim zamanlar çok yoruluyodum. haftaiçi onun telafisini verirsin sen
mrb kızlar artık an itibariyle raporlarımı vermeye başlıyorum tekrardan...söz arkası gelecek bundan sonra..
alan çalıştım tarihten 165 soru çözdüm dün..bugünü de ilerleyen saatlarde inş.
maşallah canımmmm
ne insanlar var ya iyilik de yaramıyo ama annene gerçekten bravo canım her insan yapamaz böylesinideğer vermeyenler de Allah yukarda bi şekilde belalarını buluyorlar ama sizden uzak olsunlar canım
aynen canım bizde uzak olsunlar başka hiçbişey istemiyorum
kuzumm tünaydın. ben de inş daha erken kalkmak istiyorum. en azından 10 benim için süper bi saat. inş uyabilirim

ben de pes dedim, çok şaşırdım. ama şunu da unutmamak gerek. bir baba ne ekerse onu biçer. hiçbir zaman adamakıllı bi baba oğul ilişkileri olmadı zaten. ben de korkarım o yüzden hiç karşı karşıya gelmek istemiyorum onla.

ayyy 2. soruya çok gıcık oldum sürekli p buluyorum yapamadım ama çok merak ettim çözümü :26:

Karnım ağrıyor kızlar çalışamıyorum
1 saattir kitap başında bekliyorum öyle

geçmiş olsun rengina :26: dersaneye gitmiyorsun sanırım, evde mi hazırlanıyorsun?

Teşekkürler Holofira
Yok gtmiyorum. Gerek duymuyorum açıkçası. Çok iyi olduğumdan değil de yapım gereği kendim çalışmadan anlayamıyorum.
Senin bölüm neydi?

Teşekkürler Holofira
Yok gtmiyorum. Gerek duymuyorum açıkçası. Çok iyi olduğumdan değil de yapım gereği kendim çalışmadan anlayamıyorum.
Senin bölüm neydi?

anladım, bana da dersane iyi geliyor, daha planlı ve sistemli oluyor sanki. şimdi de onun arayışı içindeyim sosyal bilgiler... senin?

meraba hocam :)
Sorunuzu çözdürdünüz mü bilmiyorum ama hala cevabı bekliyosanız ben 1. soruyu anlatıyım. 2yi ben de p buldum. Kafa yordum ama şu anda aklıma birşey gelmedi. Cevap şıkkının yanlış olma ihtimali var mıdır acaba? Neyse 1. soruya gelelim
Trenin hızı 40 motorun hızı 100. Dikkat edersek motor trenin başından sonuna gitmiş önce o zaman trenin hızını motorun hızına eklememiz gerek çünkü iki araç tam ters yönlere gidiyorlar. Bunlara göre ilk denklemimiz şöyle olur.Trenin uzunluğuna x ve motorun trenin başından sonuna kadar gitme süresine de t dersek

x=(100+40).t

Motor daha sonra hiç durmadan bu sefer trenin sonundan başına doğru gitmiş bu sefer de iki araç da aynı yöne doğru hareket ettiklerinden dolayı motorum hızından trenin hızını çıkartırız. Motor 1/12 saatte bu gidiş gelişi aldığı için 2. denklemdeki zaman yerine (1-1/12) yazıcam ve alınan yol da yine x olucak buna göre

x=(100-40)(1-1/12)

Şimdi bu iki denklemi birbirine eşitlersek burdan t=1/40 saat çıkar.
İlk denklemde t yi yerine yazarsak x yani trenin uzunluğu 7/2 km çıkıyor. Ama bize soruda m cinsinden sormuş bunu için de 1000 ile çarparız
7/2.1000=35000 m
Anlaşılmayan bir şey varsa sorabilirsiniz hocam sanırım biraz uzun oldu:26:

Benim de edebiyat canım. Başladın mı çaışmaya?

henüz değil, dershaneye gitcem de araştırıyorum. polislik sınavını bekliyordum, olmayınca yeni bir rota çizmem gerekti. çoğu kurs bu ayın başında başlamış, yeni açılacak gruplara bakmam lazım sanırım :26: kaçıncı girişin olacak?

3. olacak inşallah. Bir daha bu çileyi çekmemize gerek kalmaz umarım.

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…