2013 KPSS mağdurlarının buluşma noktası...Bekle bizi 2014 KPSS ! (Öğretmenlik)

Raporum: Alan konu,coğrafya 70 soru,vatandaşlık konu ve 30 soru,gelişim konu.:nazar::nazar::nazar:Konu çalışıyorum daha çok,soruya fazla ağırlık veremiyorum şimdilik:79:

Dersanecim ya sana öyle özeniyorum ki:nazar::nazar::nazar: ve tekrar maşallah:KK34:
Allah çalışmalarını daim etsin inşallah canım, bide bana ver azminden azıcık olmazmı:KK6:

Bugün hiç çalışmadım yarından itibaren işi sıkı tutuyorum artık

Düşünün eylül ayında konularda varken 7 bin küsür soru çözmüştüm bu ay bayramdı şuydu buydu tam bir faciayım:KK25:
Canım strese sokma bence kendini, bak bundan sonra bayram falan gibi uzun bi tatil de yok. Tam gaz çalışcaz topikcek inşallah:KK9:

Kızlar size iki soru günde kaç saat uyuyorsunuz bir de gündüz çalışmasından mı yoksa gece çalışmasından mı verim alıyorsunuz hadi bakalım cevaplar gelsin:79:
Canım ben eskiden hep geceleri çalışırdım ve daha çok verim alırdım. Ama 1-2 yıldır nedense geceleri çalışamıyorum, uykum geliyor. En fazla 11e kadar çalışıp kapatıyorum defteri kitabı ama beynim patlıyo resmen:KK1:

kıyamam ben sana :KK50: ama derslerini ihmal etme kuzum. hem belki de düzelir. du bakalım öyle ayrıldım diyince pat diye de bitmiyo bu işler.

canım benim anlatayım. biri daha sormuştu sanki ama şu an bulamadım onun yorumunu kusuruma bakmasın o kişi :KK54:
geldi. ben bu akşam dışardaydım sevdicekle, annem de düğüne gitmişti. abim bizim eve gelmiş. babam anlatmış olanları ve bu saatten sonra artık biz o tarafla sülalecek görüşmicez gelin de bu eve gelmicek demiş. abim de ben böyle düşünüceğinizi biliyodum zaten tamam getirmem bu eve demiş. ee daha ne düşünelim. kusura bakmasın biz o gelin gibi ikiyüzlü değiliz, o geldiğinde yüzüne gülelim. olcak iş değil. ya çok sinirliyim yaa. bi de dış kapının dış mandalıyım üvey kardeşiyim, o yüzden de karışmaya pek hakkım yok. ama yarın öbürgün ben de düğün dernek yapıcam. seneye kısmetse nişanım olcak. bu gelinin benim nişanımda olay çıkarmıcağını nerden bileyim? kendi düğününü bozan benim nişanımımı düşüncek. kızda gurur yok onur yok saygı yok. daha bir sürü şey işte. :KK14: ama ne olursa olsun o bu eve gelirse ben ya dışarı çıkıcam ya da odama giricem. ben onunla görüşmicem. babam kızarsa da kızsın bana. ben o gelinden her şeyi beklerim o yüzden bana uzak Allaha yakın olsun. abime de yazıklar olsun. ona sölicek başka bişey bulamıyorum. ama kendi hayatını kendi mahvediyo. onun karısı şu anda sevdiğinin bütün ailesiyle kavgalı. bi insan sevdiğinin ailesine bu kadar saygısızlık yapıyosa sevdiğine de gün gelir yapar. gün gelir gelinin kardeşi abime de yumruk atar. o zaman anlar abim ama iş işten geçer. :KK14:
bu gelin içimizde olduğu sürece huzursuzluğumuz bitmicek. bunu da hissediyorum. anne olmadığım için anlıyamıyorum belki ama babam her şeye rağmen oğlum da oğlum diyo başka bişey demiyo. 2 gün sonra abim barışın dese barışır. hep huzursuzluk olcak biliyorum :KK14: 2 güne hamileyim derse de hiç şaşırmam.

Ayyy sedefcim ya abine çok şaşırdım vallahi. Sonraki yazdıklarını da okudum, uzun olmasın diye alıntılamadım. Ama baban üzerine basa basa anlatmış yumruk olayını, hiç mi bişiy demez insan, baban o senin ya:KK19:Ama anneni takdir ettim gerçekten. Elinden geleni yapmış, abin gerçekten düşünceli bi insan olsa zaten annenin bu davranışlarından utanır. Ama babasına yumruk atana bişiy demeyen insan bunu hiç düşünmez. Neyse artık hayırlısı olsun canım, siz hiç takmayın gelini de abini de. Zaten ne kadar sürer ki evlilikleri, Allah abine annene yaptıklarından dolayı ders vermiş işte:KK17:

Karnım ağrıyor kızlar çalışamıyorum
1 saattir kitap başında bekliyorum öyle:KK50:

Geçmiş olsun canım, adet dönemi ağrısı mı? Eğer öyleyse kekik suyu tavsiye ederim. Ben ağrı kesici içemediğim için kekik suyuylaa rahat bi adet dönemi geçiririm.

Dersanecim ya sana öyle özeniyorum ki:nazar::nazar::nazar: ve tekrar maşallah:KK34:
Allah çalışmalarını daim etsin inşallah canım, bide bana ver azminden azıcık olmazmı:KK6:

Canım strese sokma bence kendini, bak bundan sonra bayram falan gibi uzun bi tatil de yok. Tam gaz çalışcaz topikcek inşallah:KK9:

Canım ben eskiden hep geceleri çalışırdım ve daha çok verim alırdım. Ama 1-2 yıldır nedense geceleri çalışamıyorum, uykum geliyor. En fazla 11e kadar çalışıp kapatıyorum defteri kitabı ama beynim patlıyo resmen:KK1:

Ayyy sedefcim ya abine çok şaşırdım vallahi. Sonraki yazdıklarını da okudum, uzun olmasın diye alıntılamadım. Ama baban üzerine basa basa anlatmış yumruk olayını, hiç mi bişiy demez insan, baban o senin ya:KK19:Ama anneni takdir ettim gerçekten. Elinden geleni yapmış, abin gerçekten düşünceli bi insan olsa zaten annenin bu davranışlarından utanır. Ama babasına yumruk atana bişiy demeyen insan bunu hiç düşünmez. Neyse artık hayırlısı olsun canım, siz hiç takmayın gelini de abini de. Zaten ne kadar sürer ki evlilikleri, Allah abine annene yaptıklarından dolayı ders vermiş işte:KK17:

Geçmiş olsun canım, adet dönemi ağrısı mı? Eğer öyleyse kekik suyu tavsiye ederim. Ben ağrı kesici içemediğim için kekik suyuylaa rahat bi adet dönemi geçiririm.

Sağol Heyscim:KK54:Evet regl ağrısı. İlaç içtim ilaçtan başkası geçirmiyor benim ağrıyı:KK50:

Sağol Heyscim:KK54:Evet regl ağrısı. İlaç içtim ilaçtan başkası geçirmiyor benim ağrıyı:KK50:

O zaman inşallah geçer ağrın biran önce canım:KK15:

Bu arada bugün dersanede genel kültür-yetenek kitaplarımızı verdiler, öyle mutlu oldum ki çocuk gibi sevindim kitaplarımı alınca:KK52:Çok inceleme fırsatım olmadı ama güzele benziyo kitaplar, uzman kariyer bu arada. Fasikül halinde yapmışlar, hayırlısı bakalım:KK6:

oyyy yirim ben seniiiiii :KK70:
gerçekten buradaki dostluğumuza her daim maşallah diyorum. :nazar: sanki burası bi rüya, burdan çıktığımda gerçeklerle yüzleşiyomuşum gibi. bu sıcacık topiğe sahip olduğum için çok şanslıyım :KK31:

aynen kuzum bende burda huzur buluyorum :KK19:
bende seni yerim ki:KK54::KK16::21:
Slm kızlar nasılsınız?uzun zaman oldu sizlere yazmayalı bu hafta sonu dersane başlıyor.Kocaeli yargı akademi dersanesine yazıldım tüm dersaneler dolmuş geriye bir tek bu kalmış.Önlisans mezunuyum çalışıyorum evliyim ve bir kızım var kazanmam gerek lise biteli tam 13 yıl oldu insanın tüm hayatını bir sınava sığdırması çok kötü ne yapalım inşallah herşey herkesin istediği gibi olur.:KK1:

inşallah canım :KK16:
hayırlı olsun dershanen :KK8:

inşallah 2014'te atanırsın, şubatta atama olursa imkan yok mu?

hoş buldum tuğba, çok memnun oldum... kaçıncı girişin olacak? bu yıl kaç puan almıştın?

bende çok memnun oldum canım:21:
3 girişim olacak ama ilk sene hazırlanmamıştım..
bu sene 63 aldım :KK25:

Karnım ağrıyor kızlar çalışamıyorum
1 saattir kitap başında bekliyorum öyle:KK50:

kuzum sıcak tut belini :18:
benimde çok sıkıntılı geçiyo regl dönemim :KK50:

Kızlar size iki soru günde kaç saat uyuyorsunuz bir de gündüz çalışmasından mı yoksa gece çalışmasından mı verim alıyorsunuz hadi bakalım cevaplar gelsin:79:

Ben saat 12-1.00 gibi yatıyorum sabah dershanem 8.30'ta başlıyor.Eeken kalkıyorum.Diğer günler de aynı saatte kalkıp işlerimi bitiriyorum sonra 8.30-9.00 gibi derse başlıyorum canım:KK31:
çok sistemli gidiyosun kuzum maşallah. :nazar: en önemlisi bu zaten sistem, zaman yönetimi.. gerisi kendiliğinden geliyo.
ben de konu çalışıyorum o yüzden pek soru çözemiyorum. soru çözmek daha eğlenceli, o günlerimiz de gelicek :KK8:

Canım her zaman sistemli olamıyorum ama genel olarak dikkat etmeye çalışıyorum:KK16:
inşallah 2014'te atanırsın, şubatta atama olursa imkan yok mu?

hoş buldum tuğba, çok memnun oldum... kaçıncı girişin olacak? bu yıl kaç puan almıştın?

İnşAllah hepimiz atanırız canım:KK19:Şubatta olsa da gidemem 70 aldım,74'te kaldı atamalar:KK50:

Yok gittikçe daha kötü ağrıyor:KK50: İlaç içtim bakalım geçmeden çalışamam:KK5: Çok sağol ilgilendiğin için bu arada

adet ağrısı sanırım, benim de bu ara olmam lazım, karnımdan sinyaller alıyorum :KK1: tabii ya geçmeden çalışma, çalışsan da pek faydası olmaz :KK31:

O zaman inşallah geçer ağrın biran önce canım:KK15:

Bu arada bugün dersanede genel kültür-yetenek kitaplarımızı verdiler, öyle mutlu oldum ki çocuk gibi sevindim kitaplarımı alınca:KK52:Çok inceleme fırsatım olmadı ama güzele benziyo kitaplar, uzman kariyer bu arada. Fasikül halinde yapmışlar, hayırlısı bakalım:KK6:

merhaba heys, hayırlı olsun kitapların :) ben de kursa gitcem uzman kariyer'den çoğu kişi olumlu bahsediyor. sen hangi ildesin?

bende çok memnun oldum canım:21:
3 girişim olacak ama ilk sene hazırlanmamıştım..
bu sene 63 aldım :KK25:

ben de ilk girişimde çok sıkı hazırlanmıştım; ama olmamıştı sonra 2 yıl hem çalışıp hem hazırlanim dedim o da olmadı. bu yıl sadece sınava hazırlancam. bakalım neler bekliyor beni :26: sen dershaneye gidiyor musun, hangi ildesin canım?

Son düzenleme:

Sağ ol canım:KK34: Benim bu yıl atanmaktan başka şansım yok canım.Kısmet tabi ama olmazsa özel sektörde çalışıcam:KK50:

Kızlar benim yine yapamadığım sorular var.:KK50:Bakarsınız değil mi?:KK34::KK34:

1)Bir tren 40 km/s hızla hareket ediyor. Bir motosiklet 100 km/s hızla trenin başından sonuna kadar gidiyor ve durmadan geri dönüyor. Bu işi 1/12 saatte yaptığına göre trenin uzunluğu kaç metredir?

A)3500
B)3450
C)3400
D)3350
E)3300

Cevap:3500

1 tane de sözel mantık sorum var yapamadığım.Biraz karışık geldi bana ama belki siz yapabilirsiniz.:KK31:

2)Bir öğretmen meslek hayatı boyunca K,L,M,N,P ve R illerinde farklı sürelerde çalışmıştır.
-L ilinde K ilinden daha sonra ve daha uzun süre, N ilinden ise daha önce ve daha kısa süre çalışmıştır.
-K ilinde P ilinden hemen önce ve daha uzun süre, M ilinden ise daha sonra ve daha kısa süre çalışmıştır.
-En kısa süre 4.sırada gittiği ilde çalışmıştır.
-En uzun süre ilk gittiği ilde çalışmıştır.

Yukarıdaki bilgilere göre, en kısa R ilinde çalışmış olsaydı 3.sırada gittiği il aşağıdakilerden hangisi olurdu?

A)K
B)L
C)M
D)N
E)P

Cevap:N

Kızlar çok sordum biliyorum.:KK17:Kusura bakmayın etrafımda sizden başka soracak kimsem yok.:KK50:Herkese şimdiden teşekkürlerimi iletiyorum.:KK34::KK34:

Herkese iyi çalışmalar kendime de iyi uykular dileyip çıkıyorum.:KK1::KK1:Hepinizi öpüyorum,:KK54:kendinize iyi bakın.:KK1::KK1:

Şimdi, K P den hemen önce diyor önce onları bir yazalım

K,P R ise 4. sıra da idi........ K, P, ., R
K M den daha sonra diyor.... M, K, P, R oldu
L ili K dan daha sonra ve N den önce ise de.... M, K, P, R, L, N oluyor

Yani ben 3. sırayı P bulmuş oluyorum:44:

Son düzenleme:
ben de ilk girişimde çok sıkı hazırlanmıştım; ama olmamıştı sonra 2 yıl hem çalışıp hem hazırlanim dedim o da olmadı. bu yıl sadece sınava hazırlancam. bakalım neler bekliyor beni :26: sen dershaneye gidiyor musun, hangi ildesin canım?

gidiyorum canım gaziantepteyim..

İnşAllah hepimiz atanırız canım:KK19:Şubatta olsa da gidemem 70 aldım,74'te kaldı atamalar:KK50:

inşallah :KK16: evet, biliyorum bir arkadaşım da senin durumunda. onun puanı 71.5 o da atanamaz sanırım, şubatta 2 bin kişi alması gerekiyor edebiyat'tan demişti :KK31:

merhaba heys, hayırlı olsun kitapların :) ben de kursa gitcem uzman kariyer'den çoğu kişi olumlu bahsediyor. sen hangi ildesin?

Teşekkür ederim holofira, hoşgeldin bu arada:KK3:
Ben ihtiyaça gitmek istemiştim ama uzaktı bana, mecburen uzman kariyeri tercih ettim. Şimdi birkaç hoca haricinde memnunum canım. Bursadayım bu arada ben. Sen nerdesin? Geç kalma ama başladı çoğu dersanede dersler:18:

Sağ ol canım:KK34: Benim bu yıl atanmaktan başka şansım yok canım.Kısmet tabi ama olmazsa özel sektörde çalışıcam:KK50:

Aynen canım, büyük konuşmak istemiyorum ama bu son hazırlanışım olucak diyorum hep:18:
Hayırlısı canım, Allah azim, sabır ve şans versin hepimize:KK14:

hangisine gidiyorsun canım? ben ankara'dayım o kadar çok dersane o kadar çok yorum var ki kafam karıştı :KK37: murat'a gitmiştim hazırlandığımda, bana yaramadı :KK31:

ihtiyaç akademiye gidiyorum canım.
sen gidiyo musun canım dershaneye ?

Teşekkür ederim holofira, hoşgeldin bu arada:KK3:
Ben ihtiyaça gitmek istemiştim ama uzaktı bana, mecburen uzman kariyeri tercih ettim. Şimdi birkaç hoca haricinde memnunum canım. Bursadayım bu arada ben. Sen nerdesin? Geç kalma ama başladı çoğu dersanede dersler:18:

hoş buldum :KK23: ben ankara'dayım, bana hepsi aynı mesafede, hepsi uzak :KK1: uzman kariyer'in konu anlatım kitaplarını almıştım, çok düzenli gelmişti; ama soru bankalarındaki sorular kolaydı, sence nasıl? onun farkındayım canım, çoğu bu ayın başında başlamış. polislik uğruna erteledim o da olmadı maalesef :KK25:

X